Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Yaxshi bo'lish osonmi 2
  • Joylandi: 10.06.2024
  • Sifat: FullHD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Supervillain Gru o'z xizmatchilari bilan ko'plab yangi sarguzashtlarga qaytadi.

Суперзлодей Грю возвращается, чтобы вместе со своими миньонами пережить массу новых приключений.

Roles of actors:
1) Steve Carell (Gru (voice))
2) Kristen Wiig (Agent Lucy Wilde (voice))
3) Benjamin Bratt (Eduardo 'El Macho' Pérez (voice))
4) Miranda Cosgrove (Margo (voice))
5) Russell Brand (Dr. Nefario (voice))
6) Ken Jeong (Floyd Eagle-san (voice))
7) Steve Coogan (Silas Ramsbottom (voice))
8) Elsie Fisher (Agnes (voice))
9) Dana Gaier (Edith (voice))
10) Moisés Arias (Antonio Pérez (voice))
11) Nasim Pedrad (Jillian (voice))
12) Kristen Schaal (Shannon (voice))
13) Pierre Coffin (Kevin / Bob / Stuart / Additional Minions / Evil Minions (voice))
14) Chris Renaud (Additional Minions / Evil Minions / Italian Waiter (voice))
15) Nickolai Stoilov (Arctic Lab Guards (voice))
16) Vanessa Bayer (Flight Attendant (voice))
17) Ava Acres (Additional Voices (voice))
18) Lori Alan (Additional Voices (voice))
19) Jack Angel (Additional Voices (voice))
20) Eva Bella (Additional Voices (voice))
21) Georgia Cook (Additional Voices (voice))
22) John Cygan (Additional Voices (voice))
23) Debi Derryberry (Additional Voices (voice))
24) Jess Harnell (Additional Voices (voice))
25) Danny Mann (Additional Voices (voice))
26) Mona Marshall (Additional Voices (voice))
27) Mickie McGowan (Additional Voices (voice))
28) Mason McNulty (Additional Voices (voice))
29) Alec Medlock (Additional Voices (voice))
30) Laraine Newman (Additional Voices (voice))
31) Jan Rabson (Additional Voices (voice))
32) Andre Robinson (Additional Voices (voice))
33) Katie Silverman (Additional Voices (voice))
34) Casey Simpson (Additional Voices (voice))
35) Claira Nicole Titman (Additional Voices (voice))
36) Jim Ward (Additional Voices (voice))
37) April Winchell (Additional Voices (voice))


People who worked on the film:
1) David Rosenbaum (Production Manager)
2) Cinco Paul (Screenplay)
3) Eric Guillon (Art Direction)
4) Sergio Casas (Color Designer)
5) Yarrow Cheney (Production Design)
6) Wilbert Plijnaar (Storyboard)
7) Philippe Tilikete (Prop Maker)
8) Carla Hool (Casting)
9) Olivier Adam (Set Designer)
10) Paul Mager (Set Designer)
11) Jonathan del Val (Animation)
12) Loïc Rastout (Set Designer)
13) Clément Griselain (Color Designer)
14) Cédric Chapeleau (Technical Supervisor)
15) Paul Tirone (Sound Recordist)
16) Chris Renaud (Director)
17) Chris Meledandri (Producer)
18) Roni Pillischer (ADR & Dubbing)
19) Gregory Perler (Editor)
20) Matthew Nealon (Storyboard)
21) Pierre Coffin (Director)
22) Christoph Charriton (Set Designer)
23) Gregory Georges (Color Designer)
24) Ken Daurio (Screenplay)
25) Pharrell Williams (Songs)
26) Jeannine Berger (Post Production Supervisor)
27) Mael Gourmelen (Animation)
28) Heitor Pereira (Original Music Composer)
29) Fabrice Joubert (Animation)
30) Claire Dodgson (Editor)
31) E.J. Holowicki (Sound Effects Editor)
32) Benoit Lepage (Software Engineer)
33) Julie Adams (Dialect Coach)
34) Boris Jacq (CG Supervisor)
35) Luc Dégardin (Animation)
36) Vincent Devay (Animation)
37) Christopher Barnett (Additional Sound Re-Recording Mixer)
38) Nicolas Valade (Sets & Props Artist)
39) Grégoire Foret (Sets & Props Artist)
40) Jérémie Mamo (Sets & Props Artist)
41) Gary Rizzo (Sound Re-Recording Mixer)
42) Démian Boude (Lighting Artist)
43) Gilad Carmel (Associate Editor)
44) Pierre Leduc (Animation Director)
45) Gabriel Gelade (Animation)
46) Jean-Charles Gonin (Animation)
47) Laurent Rossi (Animation)
48) Gaël Sabourin (Animation)
49) Ludovic Savonnière (Animation)
50) Damien Zeelen (Animation)
51) Guillame Dhont (Animation)
52) Pierre Avon (Supervising Animator)
53) Nicolas Bauduin (Supervising Animator)
54) Emmanuel Vergne (Supervising Animator)
55) Chihiro Kameyama (Thanks)
56) Kevin Bolen (Sound Recordist)
57) Marc Girou (Software Engineer)
58) Aurélien Hulot (Sets & Props Artist)
59) Slamm Andrews (Music Editor)
60) Christophe Brejon (Lighting Artist)
61) Salem Arfaoui (Animation)
62) Antoine Collet (Animation)
63) Sebastien Kunert (Animation)
64) Gwénolé Oulc'hen (Animation)
65) Hortense Goyard (Sets & Props Artist)
66) Cyril Thauvain (Sets & Props Artist)
67) Ladd McIntosh (Orchestrator)
68) Benoit Fournol (Lighting Artist)
69) Nick Glennie-Smith (Conductor)
70) Simon Cuisinier (Animation)
71) Corentin Sacré (Animation)
72) Thierry Lauthelier (Software Engineer)
73) Ludovic Lefève-Gourmelon (Software Engineer)
74) Mélissa Faucher (Software Engineer)
75) Thierry Noblet (Master Lighting Artist)
76) Julie Virgile (Finance)
77) Bruno Chauffard (CG Supervisor)
78) Arnaud Berthier (Animation)
79) Patrick Delage (Animation)
80) Pierre-François Duhamel (Animation)
81) Yohan Pelladeaud (Animation)
82) Guillaume Herent (Animation)
83) Céline Roz-Locatelli (Animation Supervisor)
84) Chris Scarabosio (Sound Designer)
85) Igor Primault (Thanks)
86) Thibault Collonges (Sets & Props Artist)
87) Gilles Roman (Sets & Props Artist)
88) Axelle De Cooman (Set Dressing Supervisor)
89) Yannick Lecoffre (Lighting Artist)
90) Jean-Pierrick Muggianu (Lighting Artist)
91) Loïc Salmon (Lighting Artist)
92) Dave Cory (First Assistant Editor)
93) Céline Le Barbenchon (Editorial Coordinator)
94) Axel Digoix (Animation)
95) Adeline Grange (Animation)
96) Claude Ricros (Animation)
97) Mathieu Ménard (Animation)
98) Brett Hoffman (Script Supervisor)
99) Tom Johnson (Sound Re-Recording Mixer)
100) Julien Badoil (Color Designer)
101) Laurent de la Chapelle (Animation Supervisor)
102) Adrien Liv (Animation)
103) Gaël Matchabelli (Animation)
104) Thomas Métais (Software Engineer)
105) Ludovic Ramière (Sets & Props Artist)
106) Kevin Globerman (Sound Recordist)
107) Alan Meyerson (Score Engineer)
108) John Hreich (Lighting Artist)
109) Arnaud Servouze (Lighting Artist)
110) Lionel Cuendet (Master Lighting Artist)
111) Christophe Delisle (Animation)
112) Audrey Fobis (Animation)
113) Benoit Guillaumot (Animation)
114) Chris Scarabosio (Additional Sound Re-Recording Mixer)
115) Jean-Luc Florinda (Production Supervisor)
116) Baptiste Sansierra (Software Engineer)
117) Sébastien Masino (Software Engineer)
118) Mickael Mandonnet (Lighting Artist)
119) Sophie Guillois (Master Lighting Artist)
120) Jim Passon (Color Timer)
121) Benjamin Tussiot (Animation)
122) Basile Heiderscheid (Animation)
123) Vincent Lemaire (Animation)
124) Etienne Pêcheux (Supervising Technical Director)
125) Mac Smith (Sound Effects Editor)
126) Geoff Levner (Software Engineer)
127) Alexandre Verlhac (Software Engineer)
128) Elodie Hickson (Sets & Props Artist)
129) Nicolas Brack (Lighting Supervisor)
130) Elodie Labbe (Lighting Artist)
131) Colin Stimpson (Color Designer)
132) Steve Alves (Animation)
133) Cécile Brossette (Animation)
134) Daniel Callaby (Animation)
135) Yung Pham (Animation)
136) Patrick Pujalte (Animation)
137) Julien Frantz (Software Engineer)
138) Frédéric Cros (Software Engineer)
139) Charles Seignolle (Lighting Coordinator)
140) Jérôme Cordier (Lighting Artist)
141) Julien Rocchi (Lighting Artist)
142) Arnaud Tisseyre (Lighting Artist)
143) Damien Viatte (Master Lighting Artist)
144) George Hiro Herrmann (Finance)
145) Carter Goodrich (Character Designer)
146) Jean Hemez (Supervising Animator)
147) Benoit Bargeton (Animation)
148) Vincent Le Ster (Animation)
149) Boris Plateau (Animation)
150) Eric Garandeau (Thanks)
151) Romain Silva Macedo (Lighting Artist)
152) Victor Pajot (Lighting Artist)
153) Olivier Prigent (Lighting Artist)
154) Catherine Catie Lee (Lighting Artist)
155) Max Tourret (Master Lighting Artist)
156) Erik Foreman (Foley Editor)
157) Bruno Dequier (Animation Director)
158) François-Xavier Bologna (Supervising Animator)
159) Julien Soret (Supervising Animator)
160) Dennis Leonard (Supervising Sound Editor)
161) Jonathan Borland (Sound Effects Editor)
162) Anthony Voisin (Lighting Artist)
163) Tyler Werrin (Editorial Coordinator)
164) Alexandre Xiaoguang Li (Animation)
165) Agnès Reault (Thanks)
166) Alexandra Skinazi (Sets & Props Supervisor)
167) Vincent Blanqué (Lighting Artist)
168) Cédric Burkarth (Lighting Artist)
169) Thomas Dairain (Lighting Artist)
170) Selim Draïa (Master Lighting Artist)
171) Frank Rinella (Foley Editor)
172) Andrew Walton (First Assistant Editor)
173) Ludovic Roz (Animation)
174) Angela Smaldone (Sets & Props Artist)
175) Florent Cadel (Lighting Artist)
176) Bertrand De Becque (Lighting Artist)
177) Ronni Brown (Foley)
178) Thomas Laffin (Animation Department Coordinator)
179) Nicolas Gibut (Animation)
180) Daniel Pool-Kolb (Thanks)
181) Franck Clarenc (Sets & Props Artist)
182) Laura Giardini (Set Dresser)
183) Ephraïm Drouet (Lighting Artist)
184) Sean England (Foley)
185) Jason Hanel (Color Designer)
186) Hichem Arfaoui (Animation)
187) Damien Duprat (Animation)
188) Alexandre Ronco (Animation)
189) Janet Healy (Producer)
190) Robert Taylor (Associate Producer)
191) Silke Jager (Animation)
192) Bjørn Ole Schroeder (ADR Supervisor)
193) Joe Matthews (Musician)
Ko'proq o'qish >