Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Yaxshi bo'lish osonmi 3
  • Joylandi: 10.06.2024
  • Sifat: FullHD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Gru va uning rafiqasi Lyusi 80-yillarning sobiq bolalar yulduzi Baltazar Brattning dunyo hukmronligiga erishishini to'xtatishi kerak.

Gru and his wife Lucy must stop former '80s child star Balthazar Bratt from achieving world domination.

Roles of actors:
1) Steve Carell (Gru / Dru (voice))
2) Kristen Wiig (Lucy Wilde (voice))
3) Trey Parker (Balthazar Bratt (voice))
4) Miranda Cosgrove (Margo (voice))
5) Dana Gaier (Edith (voice))
6) Nev Scharrel (Agnes (voice))
7) Steve Coogan (Fritz / Silas Ramsbottom (voice))
8) Julie Andrews (Gru’s Mom (voice))
9) Jenny Slate (Valerie Da Vinci (voice))
10) Pierre Coffin (Mel / Minions / Museum Director / Additional Voices (voice))
11) Chris Renaud (Additional Minions (voice))
12) Andy Nyman (Clive the Robot (voice))
13) Michael Beattie (The Scar Faced Man / TMZ Announcer (voice))
14) Adrian Ciscato (Niko (voice))
15) Brian T. Delaney (Commercial Announcer / Military Officer / Additional Voice (voice))
17) Lori Alan (Additional Voices (voice))
18) Carlos Alazraqui (Additional Voices (voice))
20) Teresa Ganzel (Additional Voices (voice))
21) Bob Bergen (Additional Voices (voice))
22) Jess Harnell (Additional Voices (voice))
23) Gregg Berger (Additional Voice (voice))
24) John Kassir (Additional Voice (voice))
25) Mona Marshall (Additional Voice (voice))
26) John Cygan (Additional Voice (voice))
27) Laraine Newman (Additional Voice (voice))
28) Jan Rabson (Additional Voices (voice))
29) Bill Farmer (Additional Voices (voice))
30) Mindy Sterling (Additional Voice (voice))
31) Danny Mann (Additional Voices (voice))
32) Jim Ward (Additional Voice (voice))
34) Katia Saponenko (Niko’s Mother (voice))
35) Jude Alpers (Commercial Kid (voice))
36) Cory Walls (Vincenzo (voice))
37) Sophie M. Siadatpour (Little Girl (voice))
38) Stephanie De Meautis (Additional Voice (voice))
40) Gregg Berger (Additional Voices (voice))
41) Tara Strong (Additional Voices (voice))


People who worked on the film:
1) Kyle Balda (Director)
2) Pierre Coffin (Director)
3) Ken Daurio (Writer)
4) Jill Ambrosino (Visual Effects)
5) John R.A. Benson (Stereoscopic Coordinator)
6) Jonathan Beard (Orchestrator)
7) Eric Guillon (Co-Director)
8) Chris Meledandri (Producer)
9) Janet Healy (Producer)
10) Brett Hoffman (Associate Producer)
11) Cinco Paul (Writer)
12) Robert Taylor (Associate Producer)
13) Richard Gould (Foley Editor)
14) Chris Renaud (Executive Producer)
15) Claire Dodgson (Editor)
16) Olivier Adam (Art Direction)
17) Heitor Pereira (Original Music Composer)
18) Pharrell Williams (Songs)
19) Nicolas Brack (Lighting Supervisor)
20) Diane Howard (Publicist)
21) Patrick Bloche (Thanks)
22) Frédérique Bredin (Thanks)
23) Constance Buccafurri (Thanks)
24) Thierry de Segonzac (Thanks)
25) Chihiro Kameyama (Thanks)
26) Françoise Pams (Thanks)
27) Stéphane Lebars (Thanks)
28) Tim Nielsen (Additional Sound Re-Recording Mixer)
29) Tim Nielsen (Supervising Sound Editor)
30) Tim Nielsen (Sound Designer)
31) Ludovic Savonnière (Lead Animator)
32) Ludovic Savonnière (Supervising Animator)
33) Michael Miller (ADR & Dubbing)
34) Wouter van Herwerden (ADR & Dubbing)
35) Mickie McGowan (ADR Voice Casting)
36) Adeline Grange (Animation)
37) Adrian Villarino (Animation)
38) Albert Barba Cunill (Animation)
39) Alexandre Melquiond (Animation)
40) Andrea Giro (Animation)
41) Barbara Dossi (Animation)
42) Craig Peck (Animation)
43) Damien Duprat (Animation)
44) David Carrière (Animation)
45) Diego S. Mezquiriz (Animation)
46) Eddy Okba (Animation)
47) Eike Hoppmann (Animation)
48) Fabrice Senia (Animation)
49) Jean Duval (Animation)
50) Lucas Veber (Animation)
51) Luke Burnet (Animation)
52) Martin Campos Amoros (Animation)
53) Mourad Simoussa (Animation)
54) Nicolas Ménard (Animation)
55) Olivier Montero (Animation)
56) Pierre-Baptiste Marty (Animation)
57) Sophie Zourane (Animation)
58) Vincent Lemaire (Animation)
59) Bruno Dequier (Animation Director)
60) Julien Soret (Animation Director)
61) Gaëlle Santamarta (Assistant Production Manager)
62) Zach Martin (Assistant Sound Editor)
63) Gilad Carmel (Associate Editor)
64) Zurine Ainz (Associate Editor)
65) Bruno Chauffard (CG Supervisor)
66) Frank Baradat (CG Supervisor)
67) Carter Goodrich (Character Designer)
68) Nicolas Bauduin (Character Designer)
69) Gregory Georges (Color Designer)
70) Patrick Muylkens (Color Designer)
71) Alexandre Marlier (Compositors)
72) Nick Glennie-Smith (Conductor)
73) Baptiste Chauveau (Digital Compositors)
74) Brian Padilla (Digital Compositors)
75) Guillem Ramisa de Soto (Digital Compositors)
76) Maxime Poron (Digital Compositors)
77) Pablo Gotor (Digital Compositors)
78) Rudyard Cretenet (Digital Compositors)
79) Amy Pawlowski (Digital Intermediate)
80) Lisa Shaw Phillips (First Assistant Editor)
81) Romana Reeve (First Assistant Editor)
82) Scott A. Jacobs (First Assistant Editor)
83) Geoff Vaughan (Foley)
84) John Roesch (Foley)
85) Shelley Roden (Foley)
86) Florent de La Taille (Lead Animator)
87) Jack Vandenbroele (Lead Animator)
88) Catherine Catie Lee (Lighting Artist)
89) Cedric Launay (Lighting Artist)
90) Mathieu Krysztoforski (Lighting Artist)
91) Sylvain Potel (Master Lighting Artist)
92) Slamm Andrews (Music Editor)
93) Bart Samolis (Musician)
94) Bruce White (Musician)
95) David Arch (Musician)
96) Eric Bradley (Musician)
97) Heitor Pereira (Musician)
98) Helen Z. Altenbach (Musician)
99) Jonathan Williams (Musician)
100) Mark Berrow (Musician)
101) Nicholas Bucknall (Musician)
102) Rachel Bolt (Musician)
103) Edward Trybek (Orchestrator)
104) Henri Wilkinson (Orchestrator)
105) Jeannine Berger (Post Production Supervisor)
106) Demetrios Tzamaras (Production Coordinator)
107) François de Chateleux (Production Coordinator)
108) Loni J. Albertson (Production Supervisor)
109) Guillaume Boudeville (Rigging Supervisor)
110) Greg Loskorn (Score Engineer)
111) Greg Hayes (Scoring Mixer)
112) Noah Scot Snyder (Scoring Mixer)
113) Kelly Lake (Script Supervisor)
114) Edwin Rhemrev (Set Designer)
115) Thomas Reteuna (Set Designer)
116) Florence Putzola (Set Dressing Supervisor)
117) Mélissa Faucher (Software Engineer)
118) Andre Zweers (Sound Effects Editor)
119) Mac Smith (Sound Effects Editor)
120) Danny Ferraro (Sound Recordist)
121) Brandon Proctor (Sound Re-Recording Mixer)
122) Randy Thom (Sound Re-Recording Mixer)
123) Simon Popot (Special Effects)
124) Cécile Brossette (Supervising Animator)
125) Hichem Arfaoui (Supervising Animator)
126) Pierre Avon (Supervising Animator)
127) Dennis Leonard (Supervising Sound Editor)
128) Eric Carme (VFX Artist)
129) Marc Lamorille (VFX Artist)
130) Mika Margolles (VFX Artist)
131) Pablo Penchansky (VFX Artist)
132) Rodrigue El Hajj (VFX Artist)
133) Sergio Juan Gomez (VFX Artist)
134) Tom O'Bready (VFX Artist)
135) Brett Nystul (Visual Development)
136) Guillaume Fesquet (Visual Development)
137) Axelle De Cooman (Visual Effects)
138) Ben Fournet (Visual Effects)
139) Francois Boussard (Visual Effects)
140) François-Xavier Lepeintre (Visual Effects)
141) Pierre Lopes (Visual Effects)
142) Timo Berg (Animation)
143) Greg Crawford (ADR & Dubbing)
144) Benjamin Faure (Animation)
145) Cinzia Angelini (Storyboard Artist)
146) Basile Heiderscheid (Lead Animator)
Ko'proq o'qish >