Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Yaxshi bo'lish osonmi 1
  • Joylandi: 10.06.2024
  • Sifat: FullHD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Tashqi tomondan xunuk, lekin ichkarida mehribon Gru shunga qaramay, dunyodagi asosiy yovuz odam sifatidagi maqomini saqlab qolish niyatida, buning uchun u o'zi yaratgan qo'shinlar armiyasi yordamida Oyni o'g'irlashga qaror qiladi. Bu masala yuqori texnologiyali to'siqlarni qo'yadigan raqobatchilar va Gru g'amxo'rlik qilishga majbur bo'lgan uchta etim shaklidagi oilaviy sharoitlar bilan murakkablashadi.

Гадкий снаружи, но добрый внутри Грю намерен, тем не менее, закрепить за собой статус главного архизлодея в мире, для чего он решает выкрасть Луну при помощи созданной им армии миньонов. Дело осложняют конкуренты, вставляющие высокотехнические палки в колёса, и семейные обстоятельства в виде трёх сироток, о которых Грю вынужден заботиться.

Roles of actors:
1) Steve Carell (Gru (voice))
2) Miranda Cosgrove (Margo (voice))
3) Dana Gaier (Edith (voice))
4) Elsie Fisher (Agnes (voice))
5) Jason Segel (Vector (voice))
6) Russell Brand (Dr. Nefario (voice))
7) Julie Andrews (Gru's Mother (voice))
8) Will Arnett (Mr. Perkins (voice))
9) Kristen Wiig (Miss Hattie (voice))
10) Pierre Coffin (Tim / Bob / Mark / Phil / Stuart (voice))
11) Chris Renaud (Dave (voice))
12) Jemaine Clement (Jerry (voice))
13) Jack McBrayer (Carnival Barker / Tourist Dad (voice))
14) Danny McBride (Fred McDade (voice))
15) Mindy Kaling (Tourist Mom (voice))
16) Rob Huebel (Anchorman (voice))
18) Ken Jeong (Talk Show Host (voice))
19) Charles Bright (Additional Voices (voice))
20) Katie Leigh (Additional Voices (voice))
22) Scott Menville (Additional Voices (voice))
24) Edie Mirman (Additional Voices (voice))
25) Jackie Gonneau (Additional Voices (voice))
26) Al Rodrigo (Additional Voices (voice))
27) Wendy Hoffmann (Additional Voices (voice))
28) Jakob Roston (Additional Voices (voice))
29) James Kyson (Additional Voices (voice))
30) John Hans Tester (Additional Voices (voice))
31) Tony Lee (Additional Voices (voice))
32) Debi Mae West (Additional Voices (voice))


People who worked on the film:
1) Chris Renaud (Director)
2) Cinco Paul (Screenplay)
3) Janet Healy (Producer)
4) Pierre Coffin (Director)
5) Sergio Pablos (Story)
6) Gregory Perler (Editor)
7) John Cohen (Producer)
8) Chris Meledandri (Producer)
9) Ken Daurio (Screenplay)
10) Sergio Pablos (Executive Producer)
11) Heitor Pereira (Original Music Composer)
12) Yarrow Cheney (Production Design)
13) Eric Guillon (Art Direction)
14) Nina Rappaport (Executive Producer)
15) Pharrell Williams (Original Music Composer)
16) Pam Ziegenhagen (Editor)
17) Stephan Franck (Storyboard)
18) Cal Brunker (Storyboard)
19) Mitja Rabar (Animation)
20) Jeannine Berger (Post Production Supervisor)
21) Yannick Honore (Animation)
22) Mary Hidalgo (Casting)
23) Fabrice Joubert (Animation)
24) Kevin Kaska (Orchestrator)
25) Loïc Miermont (Animation)
26) Rudyard Cretenet (Digital Compositors)
27) Steven Liu (Additional Editing)
28) Mathieu Gérard (Animation)
29) Jean-François Barthélémy (Animation)
30) Karine Friang (Assistant Production Manager)
31) Bruno Chauffard (CG Supervisor)
32) Antoine Douadi (Digital Compositors)
33) Daniel Callaby (Animation)
34) Elena Ortego (Animation)
35) Chris Westlake (Original Music Composer)
36) Matthieu Chatelier (Digital Compositors)
37) Lucien Fostier (Digital Compositors)
38) Holly Dorff (ADR Voice Casting)
39) Renaud Mégange (Animation)
40) Karin Kempf (Animation)
41) Katie Ballentine (Art Department Coordinator)
42) Tim Davies (Conductor)
43) Lionel Gallat (Animation Director)
44) Vincent Garcia (Animation)
45) Silke Jager (Animation)
46) Moïse Essame (Animation)
47) Carter Goodrich (Character Designer)
48) Jean-Nicolas Costa (Digital Compositors)
49) Michael Rostker (Assistant Editor)
50) Tony Gonzalez (Choreographer)
51) Joey Newman (Conductor)
52) Audrey Fobis (Animation)
53) Leff Lefferts (Sound Design Assistant)
54) Carlos Felipe León Ortiz (Color Designer)
55) Joy Poirel (Assistant Production Manager)
56) Delphine Garrelis (Digital Compositors)
57) Claire Dodgson (Additional Editing)
58) Daniel Laurie (ADR Supervisor)
59) Anais Perlot (Animation Manager)
60) Laurent de la Chapelle (Animation Supervisor)
61) Francois F. Laurent (Animation)
62) Clementine Tronel (Animation)
63) Solenn Colas (Assistant Production Manager)
64) Jerome Auliac (Digital Compositors)
65) Florian Bestel (Digital Compositors)
66) Franklin Jones III (ADR Editor)
67) Clement Darbois (Digital Compositors)
68) Mathilde Fabry (Animation)
69) Eric Guillon (Character Designer)
70) Sergio Casas (Color Designer)
71) Olivier Delabarre (Color Designer)
72) Céline Chotard (Animation)
73) Julen Santiago (Animation)
74) Jean-François Macé (Visual Effects Technical Director)
75) Patrick Voetberg (Associate Editor)
76) Lang-Willar Chloe (Animation)
77) Mary Hidalgo (Casting Consultant)
78) Clément Griselain (Color Designer)
79) Terry Claborn (Color Timer)
80) Christophe Duflaut (Digital Compositors)
81) Robert Taylor (Associate Producer)
82) Guillaume Herent (Animation)
83) Gilad Carmel (Assistant Editor)
84) Karen Hathaway (Assistant Editor)
85) Jean Hemez (Lead Animator)
86) Bart Boirot (Supervising Animator)
87) Justine Codron (Lighting Artist)
88) Wassila Lmouaci (Production Manager)
89) Pierre Avon (Supervising Animator)
90) Nicolas Bauduin (Supervising Animator)
91) Sean England (Foley)
92) Ephraïm Drouet (Lighting Artist)
93) Gavin Greenaway (Music Director)
94) Scott Hosfeld (Musician)
95) Oren Hadar (Scoring Mixer)
96) Mary Bills (Script Supervisor)
97) Jola Kudela (Digital Compositors)
98) Dane Rapaport (Digital Compositors)
99) Pierre Gobilliard (Lighting Artist)
100) Pierre Lopes (Lighting Artist)
101) Mathieu Le Meur (Lighting Artist)
102) Satnam Ramgotra (Musician)
103) Christelle Balcon (Production Manager)
104) Tom Johnson (Sound Re-Recording Mixer)
105) Eric Placoly (Software Engineer)
106) Rodolphe Chabrier (Thanks)
107) Simon Rafin (Digital Compositors)
108) Niranjan Siva (Digital Compositors)
109) Stephan Guerin (Digital Compositors)
110) Josh Morgan (Editorial Coordinator)
111) Peter Buccellato (ADR & Dubbing)
112) Chris Scarabosio (Sound Designer)
113) Vincent Massy (Set Designer)
114) Alexandre Bermond (Lighting Artist)
115) Michael Jesmer (Sound Recordist)
116) Loïc Rastout (Set Designer)
117) Marine Samyn (Digital Compositors)
118) Vincent Blanqué (Lighting Artist)
119) Elodie Labbe (VFX Artist)
120) Thomas Lefebvre (Digital Compositors)
121) Tyler Werrin (Editorial Production Assistant)
122) Kathy Nelson (Music Supervisor)
123) Frédéric Greene (Production Accountant)
124) Paul Mager (Set Designer)
125) Nicole Rivelli (Still Photographer)
126) Ed Fuller (First Assistant Editor)
127) Walt Fowler (Orchestrator)
128) Carlos Sotolongo (ADR & Dubbing)
129) Christina DeSilva (Production Manager)
130) Chris Scarabosio (Sound Re-Recording Mixer)
131) Guillaume Boudeville (Rigging Supervisor)
132) Christophe Asselin (Thanks)
133) Vincent Houze (Visual Effects)
134) Marie-Claire Bazart (VFX Supervisor)
135) Maya Pelle (Digital Compositors)
136) Anthony Voisin (Digital Compositors)
137) Alex Dowding (Editorial Manager)
138) Patrick Delage (Lead Animator)
139) Olivier Martiny (Lighting Artist)
140) Bruce Fowler (Orchestrator)
141) Miguel Ángel Poveda (Post Production Supervisor)
142) Julien Sabourdin (Production Accountant)
143) David C. Hughes (Sound Effects Editor)
144) Pierre Leduc (Supervising Animator)
145) Charles Chorein (Visual Effects)
146) Jason Hanel (Digital Intermediate)
147) Saïdou Bernabé (Lighting Artist)
148) Matthieu Molina (Lighting Artist)
149) Vivian David (Lighting Artist)
150) Rick Giovinazzo (Orchestrator)
151) Ségolène Amice Lagny (Production Coordinator)
152) Chris Scarabosio (Supervising Sound Editor)
153) Julien Soret (Supervising Animator)
154) E. Larry Oatfield (Foley Editor)
155) Stephane Mangin (Lead Animator)
156) Philippe Huberdeau (Digital Compositors)
157) Dave Rosenbaum (Script Supervisor)
158) Fabian Marascuillo (Score Engineer)
159) Hans Zimmer (Music Score Producer)
160) Jeremy Bowker (Sound Effects Editor)
161) Emmanuelle Carlier (Visual Effects Producer)
162) Khaled Labidi (Digital Compositors)
163) Olivier Lukaszczyk (Digital Compositors)
164) Alexis Peraste (Digital Compositors)
165) Gerome Viavant (Digital Compositors)
166) Michael Crouzat (Key Animation)
167) Roy Latham (ADR & Dubbing)
168) Dennis Leonard (Supervising Sound Editor)
169) Gaston Marcotti (Digital Compositors)
170) Jeremy Séguin (Digital Compositors)
171) Stephanie Saillard (Digital Compositors)
172) Gourdal Sebastien (Lighting Artist)
173) Hugues Ssosse (Lighting Artist)
174) Slamm Andrews (Music Editor)
175) Carl Rydlund (Orchestrator)
176) Jill Ragaway (Production Manager)
177) Steve Bissinger (Sound Effects Editor)
178) Mathieu Malard (VFX Artist)
179) Blandine Chanteur (Lighting Artist)
180) Benoit Fournol (Lighting Artist)
181) Dave Rosenbaum (Executive In Charge Of Production)
182) Robin Joseph (Visual Development)
183) François Le Bastard (Digital Compositors)
184) Jeanne Loyer (Digital Compositors)
185) Cédric Burkarth (Lighting Artist)
186) Jean-Luc Florinda (Production Manager)
187) Sandy Buchanan (Sound Recordist)
188) Christine Lagarde (Thanks)
189) Elisabeth Patte (Supervising Animator)
190) Vicki Hiatt (Supervising Music Editor)
191) Bart Boirot (Lead Animator)
192) Armen Ksajikian (Musician)
Ko'proq o'qish >