Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Kapitan Amerika 2 / Birinchi qasoskor 2: Qish askari / Boshqa urush
  • Joylandi: 09.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Qasoskorlarni birinchi marta birlashtirgan misli ko'rilmagan voqealardan so'ng, Kapitan Amerika sifatida ham tanilgan Stiv Rojers Vashingtonda joylashadi va zamonaviy dunyo hayotiga moslashishga harakat qiladi. Ammo bu qahramon faqat tinchlikni orzu qilishi mumkin - S.H.I.E.L.D. agentligidagi hamkasbiga yordam berishga urinib, Stiv global falokat tahdid soladigan voqealar o'rtasida qoladi. Yovuz fitnani fosh qilish uchun Kapitan Amerika Qora beva ayol bilan birlashadi. Ularga Falcon deb nomlanuvchi yangi ittifoqchi ham qo'shiladi, ammo ularning hech biri yangi dushman nimaga qodir ekanligidan shubhalanmaydi ham.

После беспрецедентных событий, впервые собравших вместе команду Мстителей, Стив Роджерс, известный также как Капитан Америка, оседает в Вашингтоне и пытается приспособиться к жизни в современном мире. Но покой этому герою только снится - пытаясь помочь коллеге из агентства Щ. И. Т, Стив оказывается в центре событий, грозящих катастрофой мирового масштаба. Для того, чтобы разоблачить злодейский заговор, Капитан Америка объединяется с Черной вдовой. К ним также присоединяется новый соратник, известный как Сокол, однако никто из них даже не подозревает, на что способен новый враг.

Roles of actors:
1) Chris Evans (Steve Rogers / Captain America)
2) Scarlett Johansson (Natasha Romanoff / Black Widow)
3) Sebastian Stan (James 'Bucky' Barnes / Winter Soldier)
4) Anthony Mackie (Sam Wilson / Falcon)
5) Cobie Smulders (Maria Hill)
6) Frank Grillo (Brock Rumlow)
7) Emily VanCamp (Kate / Agent 13)
8) Hayley Atwell (Peggy Carter)
9) Robert Redford (Alexander Pierce)
10) Samuel L. Jackson (Nick Fury)
11) Toby Jones (Dr. Arnim Zola)
12) Jenny Agutter (Councilwoman Hawley)
13) Maximiliano Hernández (Jasper Sitwell)
14) Georges St-Pierre (Georges Batroc)
15) Callan Mulvey (Jack Rollins)
16) Alan Dale (Councilman Rockwell)
17) Chin Han (Councilman Yen)
18) Bernard White (Councilman Singh)
20) Garry Shandling (Senator Stern)
21) Salvator Xuereb (French Pirate #1)
22) Brian Duffy (French Pirate #2)
24) Adetokumboh M'Cormack (French Radio Pirate)
25) Christopher George Sarris (Skinny Steve)
26) Aaron Himelstein (Launch Tech #1)
27) Allan Chanes (Launch Tech #2)
31) Pat Healy (Scientist #1)
33) D.C. Pierson (Apple Employee)
34) Danny Pudi (Com Tech #1)
35) Bernie Zilinskas (Com Tech #2)
36) Branka Katić (Renata)
38) Jon Sklaroff (Charlie XO)
39) Chad Todhunter (Charlie Weapons Tech)
40) Abigail Marlowe (SHIELD Tech)
41) Jeremy Maxwell (Lead SHIELD Pilot)
42) Emerson Brooks (Senior SHIELD Agent)
43) Evan Parke (SHIELD Agent)
44) Ricardo Chacon (Strike SGT. #1)
45) Griffin M. Allen (Strike SGT. #2)
46) Ann Russo (Strike Agent)
47) Joe Rosalina (Strike Agent)
48) Michael Debeljak (Strike Agent)
49) Eddie J. Fernandez (Strike Agent)
50) Jody Hart (25ᵗʰ Floor Strike Agent)
51) Steven Culp (Scudder)
52) Derek Hughes (Human Resources Executive)
53) Wendy Hoopes (Doctor)
54) Ethan Rains (Lead EMT)
55) Dominic Rains (CIA Instructor)
56) Charles Wittman (Capitol Hill Police)
57) Andy Martinez, Jr. (Capitol Hill Police)
58) Michael De Geus (FBI Agent)
59) Terence O'Rourke (FBI Agent)
60) Anne Grimenstein (Committee Member)
61) Dante Rosalina (Little Boy in the Smithsonian)
62) Robert Clotworthy (Fury Car Voice (voice))
63) June Christopher (SHIELD Computer (voice))
64) Gary Sinise (The Smithsonian Narrator (voice))
65) Henry Goodman (Dr. List (uncredited))
66) Dean Barlage (SHIELD Agent (uncredited))
67) Joel Thingvall (Museum Visitor (uncredited))
68) Thomas Kretschmann (Baron Wolfgang von Strucker (uncredited))
69) Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff / Scarlet Witch (uncredited))
70) Nestor Serrano (Committee General (uncredited))
71) Aaron Taylor-Johnson (Pietro Maximoff / Quicksilver (uncredited))


People who worked on the film:
1) Tom Johnson (Sound Re-Recording Mixer)
2) Sarah Halley Finn (Casting)
3) Beat Frutiger (Art Direction)
4) Jacques Haitkin ("C" Camera Operator)
5) Christopher Markus (Screenplay)
6) Stephen McFeely (Screenplay)
7) Kevin Ishioka (Art Direction)
8) Richard Hymns (Sound Effects Editor)
9) Stan Lee (Executive Producer)
10) Stan Lee (Thanks)
11) Kevin Feige (Producer)
12) Leslie A. Pope (Set Decoration)
13) Doc Kane (ADR Mixer)
14) Shannon Mills (Supervising Sound Editor)
15) Dee Selby (Foley Editor)
16) Juan Peralta (Sound Re-Recording Mixer)
17) Helen Pollak (Production Manager)
18) Tim Collins (Dolly Grip)
19) Thomas Valentine (Supervising Art Director)
20) Judianna Makovsky (Costume Design)
21) Terry Wolcott (Second Assistant Camera)
22) Richard F. Mays (Set Designer)
23) Daniel Sudick (Special Effects Supervisor)
24) Jeffrey Ford (Editor)
25) Daniel Laurie (Supervising Sound Editor)
26) Peter Wenham (Production Design)
27) Ian Fox ("B" Camera Operator)
28) Jack Kirby (Comic Book)
29) Don Heck (Thanks)
30) Joe Simon (Comic Book)
31) Anthony Russo (Director)
32) Joe Russo (Director)
33) Gary Kosko (Art Direction)
34) Dave Jordan (Music Supervisor)
35) Michael Grillo (Executive Producer)
36) Louis D'Esposito (Executive Producer)
37) Igor Meglic (Second Unit Director of Photography)
38) JoAnn Perritano (Unit Production Manager)
39) Alan Fine (Executive Producer)
40) Victoria Alonso (Executive Producer)
41) Susan A. Burig (Graphic Designer)
42) Brian Relyea (Second Assistant Director)
43) Paul Sonski (Set Designer)
44) Al Cerullo (Pilot)
45) Michael Kelem (Aerial Director of Photography)
46) Kevin LaRosa (Aerial Coordinator)
47) Todd Rex (Sculptor)
48) Allan A. Apone (Makeup Department Head)
49) Spiro Razatos (Second Unit Director)
50) Ed Brubaker (Thanks)
51) Kent Harvey ("B" Camera Operator)
52) Nicole Hirsch Whitaker (VFX Director of Photography)
53) Henry Jackman (Original Music Composer)
54) Brad Baruh (Epk Producer)
55) Trent Opaloch (Director of Photography)
56) Russell Bobbitt (Property Master)
57) Nate Moore (Co-Producer)
58) Tim Flattery (Concept Artist)
59) Tamara Hunter (Casting Associate)
60) Gene Colan (Thanks)
61) Mitchell Bell (Associate Producer)
62) Amy Johnston (Stunts)
63) Geoffrey Nightingale (Set Dresser)
64) Stephen Christensen (Art Direction)
65) Jeff Murrell (Chief Lighting Technician)
66) David Acord (Sound Effects Editor)
67) Don Rico (Thanks)
68) Katrina Francis (Makeup Artist)
69) Lance R. Walters (Set Dresser)
70) Thomas F. Kelly (Set Dresser)
71) Dennis Liddiard (Key Makeup Artist)
72) Nick Scarano (Costume Supervisor)
73) Jann K. Engel (Set Designer)
74) Rene Sekula (Visual Effects Coordinator)
75) Vincent Cirelli (Senior Visual Effects Supervisor)
76) Kim M. Holly (Key Costumer)
77) Dan O'Connell (Foley Artist)
78) Florian Gellinger (Visual Effects Supervisor)
79) Matthew Hartman (Dialogue Editor)
80) Lars P. Winther (Associate Producer)
81) Lars P. Winther (First Assistant Director)
82) Sean England (Foley Artist)
83) Kim Foscato (Dialogue Editor)
84) Matthew Schmidt (Editor)
85) Russell R. Anderson (Leadman)
86) Doug Crawford (Propmaker)
87) G. Lynn Maughan (Propmaker)
88) Carol Kiefer (Art Department Coordinator)
89) Cuitlahuac Morales Velazquez (Sculptor)
90) Trisha Burton (Script Supervisor)
91) Kerry Lyn McKissick (Script Supervisor)
92) Aric Cheng (Set Designer)
93) Randall L. Johnson (Boom Operator)
94) John T. Cucci (Foley Artist)
95) Anshuman Prasad (Set Designer)
96) Randall D. Wilkins (Set Designer)
97) Mike Stassi (Set Designer)
98) Barbara Mesney (Set Designer)
99) Maurice K. McGuire ("A" Camera Operator)
100) Alessandro Cioffi (Visual Effects Supervisor)
101) Russell Earl (Visual Effects Supervisor)
102) Brian Michael Bendis (Thanks)
103) Tiffany Busche (Costumer)
104) Allison Paul (Visual Effects Coordinator)
105) Peter G. Travers (Visual Effects Supervisor)
106) Jay Cheng (Costumer)
107) Heba Thorisdottir (Makeup Artist)
108) Nancy A. King (Set Decorating Coordinator)
109) Bob Moore Jr. (Key Costumer)
110) Jeremy Bowker (Sound Effects Editor)
111) Thomas Nittmann (Visual Effects Producer)
112) George McCarthy (Visual Effects Editor)
113) Edson Williams (Visual Effects Supervisor)
114) Stephen Lawes (VFX Supervisor)
115) Laura Hodges (Costumer)
116) Pete Romano (Underwater Director of Photography)
117) David C. Hughes (Sound Designer)
118) Valentina Aulisi (Set Costumer)
119) Paul Corricelli (Key Costumer)
120) Zade Rosenthal (Still Photographer)
121) Steve Constancio (Costumer)
122) John H. Samson (Construction Coordinator)
123) Chris Cavanaugh (Digital Imaging Technician)
124) Ken Fischer (Sound Effects Editor)
125) Danny Rafic (Visual Effects Editor)
126) Bryan Grill (Visual Effects Supervisor)
127) Askia Won-Ling Jacob (Costumer)
128) Steve Durkee (Supervising Music Editor)
129) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
130) Winston Helgason (Visual Effects Producer)
131) Robert E. Evans (Visual Effects Producer)
132) Steve Koster (Aerial Director of Photography)
133) Nia Hansen (Foley Supervisor)
134) Josh Gold (Sound Effects Editor)
135) Jonathan Harb (Visual Effects Producer)
136) Kosta Saric (Visual Effects Editor)
137) Robert Pinnow (Visual Effects Producer)
138) Votch Levi (Visual Effects Supervisor)
139) Casey Allen (VFX Artist)
140) Pavel Pranevsky (CG Supervisor)
141) Henry Tirl ("D" Camera Operator)
142) Thomas Calderon (First Assistant Editor)
143) Yvette Stone (Key Hair Stylist)
144) Scott R. Hankins (Key Costumer)
145) Barbara Cantu (Hairstylist)
146) Chris O'Connell (Visual Effects Editor)
147) Dennis J. Lootens (Rigging Gaffer)
148) J.R. Grubbs (Sound Effects Editor)
149) Jenni O'Byrne (Visual Effects Editor)
150) Daniel Pearson (CG Supervisor)
151) Carrie Arakaki (Costumer)
152) Al Nelson (Sound Designer)
153) Samuel J. Tell (Set Decoration Buyer)
154) Gia Jimenez (Costumer)
155) Camille Friend (Hair Department Head)
156) Pauline Duvall (CG Supervisor)
157) Branden Marks (Costumer)
158) Michael Ambrose (Gaffer)
159) Harry Mukhopadhyay (CG Supervisor)
160) Onofrio Nino Pansini ("B" Camera Operator)
161) Jeri Baker (Hairstylist)
162) Jay Grunfeld (VFX Artist)
163) Stephen Urata (Sound Re-Recording Assistant)
164) Sherri Bramlett (Hairstylist)
165) Patrick Hoeschen (Electrician)
166) Steve Sickle (Greensman)
167) Bob Schneider (Digital Intermediate)
168) Valentin Toncu (Lighting Technician)
169) Brian N. Bentley (Compositors)
170) Stefano Trivelli (Compositing Supervisor)
171) Yan Zou (Software Engineer)
172) Michael Buck (Stereoscopic Editor)
173) Wayne Jaworskyj (Compositors)
174) Matthew Kemper (Compositing Supervisor)
175) Philip Keller (Storyboard Artist)
176) Hui Ling Chang (Visual Effects Production Manager)
177) Michael DeBeer (3D Artist)
178) Dana Baker (Best Boy Grip)
179) Rick Harris (Key Rigging Grip)
180) Steele Hunter (Rigging Grip)
181) Les T. Tomita (Key Grip)
182) Michael Anthony Travers (Rigging Grip)
183) John Voght (Costumer)
184) David Moreau (Set Designer)
185) Maura Hogan (Visual Effects Editor)
186) Larry Zanoff (Armorer)
187) Louisa V. Anthony (Hairstylist)
188) Pablo Borges (Assistant Costume Designer)
189) Bob Kretschmer (Wigmaker)
190) Jason B. Stamey (Casting Assistant)
191) Ron Licari (Armorer)
192) Christopher Barnett (Dialogue Editor)
193) Rene Grasser (Visual Effects Production Manager)
194) Marie Rheinschild-Jordan (Visual Effects Production Manager)
195) Nancy Keslar (Hairstylist)
196) Jenny Sandell (Production Coordinator)
197) Jason Tamez (Production Supervisor)
198) Lydia Bensimmon (Hairstylist)
199) Katie Howard (Costumer)
200) Mike Tenerelli (Rigging Grip)
201) Russell Cannon (Armorer)
202) Lisa Rocco (Key Makeup Artist)
203) Ray Milazzo (First Assistant "A" Camera)
204) Cookie Lopez (Costumer)
205) Jose F. Barrios (Rigging Grip)
206) Petur Hliddal (Sound Mixer)
207) Brian S. Osmond (Camera Operator)
208) Taylor Matheson (First Assistant "A" Camera)
209) Robert Zeltsch (CG Artist)
210) Richard Crompton (Rigging Grip)
211) Bernd Angerer (Animation Supervisor)
212) Shawn Duchscherer (Electrician)
213) Elona Tsou (Production Supervisor)
214) Ronni Brown (Foley Artist)
215) Sheilah Sullivan (Production Controller)
216) Tom Cherry (First Assistant Camera)
217) Darrin Denlinger (Storyboard Artist)
218) Helen Kozora (Set Decoration Buyer)
219) Hayden Bilson (Armorer)
220) Simone Kraus Townsend (Animation Supervisor)
221) Jen Underdahl (Visual Effects Producer)
222) Dan DeLeeuw (Visual Effects Supervisor)
223) Cesha Ventre (Costumer)
224) Christopher Casey (Set Dresser)
225) David Ladish (Set Dresser)
226) Matthew Kern Atzenhoffer (Set Dresser)
227) John M. Pisani (Unit Publicist)
228) Richard Sutherland (CG Supervisor)
229) David Salamon (CG Artist)
230) James Carson (Concept Artist)
231) Peter Chrimes (Key Grip)
232) Richard Castro (Production Accountant)
233) Edward Hohman (Key Grip)
234) May Tam (Production Coordinator)
235) Jason Pomerantz (Production Manager)
236) Adrian Corsei (CG Supervisor)
237) Scott Barnes (Lighting Programmer)
238) Jesse Olivares (Video Assist Operator)
239) Nick Satriano (Second Unit First Assistant Director)
240) Julien Pougnier (Set Designer)
241) Johnny Gidcomb (ADR Voice Casting)
242) Geoffrey Baumann (Visual Effects Supervisor)
243) Adam Kimmerlin (Stereoscopic Editor)
244) Jamie Rama (Concept Artist)
245) Robert Sica (Property Master)
246) Andrew P. Flores (Standby Painter)
247) Timothy A. Wonsik (Key Costumer)
248) Adam N. White (Camera Operator)
249) Doug Fairall (Makeup Artist)
250) Louie DeMarco (First Assistant Camera)
251) James D. Wickman (Dolly Grip)
252) Rebecca DeNoewer (Costumer)
253) Jenny Fumarolo (Production Coordinator)
254) Frédéric North (Pilot)
255) Tim Ackers (Standby Painter)
256) John Garrett (Second Assistant "C" Camera)
257) Rick Glenn (Set Dresser)
258) Alexandre Cancado (2D Supervisor)
259) Jefferson Murff (Set Dresser)
260) Andy Park (Conceptual Illustrator)
261) Cory Fleming (Aerial Coordinator)
262) Paul Howard (Best Boy Electric)
263) Greg Hale (Second Assistant Director)
264) Scott H. Reeder (Hairstylist)
265) Perry Batchelor (Set Dresser)
266) Christian Snell (Assistant Property Master)
267) Milan Janicin (Second Assistant "A" Camera)
268) Jim Stubblefield (Assistant Property Master)
269) Sean Ricigliano (Epk Camera Operator)
270) Travis Cleary (Second Assistant Camera)
271) Sanford Slepak (Key Costumer)
272) Carrie Oliver (Digital Intermediate Editor)
273) Alan Shultz (Dolly Grip)
274) Daniel Hargrave (Stunts)
275) Colleen Mleziva (Second Assistant Camera)
276) Kate Dougherty (Set Designer)
277) Jose Burgos (CG Supervisor)
278) Deborah Lilly (Hairstylist)
279) Katrissa 'Kat' Peterson (Visual Effects Coordinator)
280) Deborah Marsh (Art Department Coordinator)
281) Jack Glenn (Dolly Grip)
282) Sam Gutentag (Visual Effects Production Assistant)
283) Greg Kegel (CG Supervisor)
284) Roxann Langlois (Travel Coordinator)
285) Rodney Fuentebella (Conceptual Illustrator)
286) Jason Jouver (Rigging Grip)
287) Ryan Nguyen (Digital Imaging Technician)
288) Don Aros (Gaffer)
289) Brad Look (Makeup Department Head)
290) John St. Laurent (Dailies Operator)
291) Nisa Kellner (Costumer)
292) Maryellen Aviano (Extras Casting)
293) Nando Stille (CG Artist)
294) Brandon Brocker (Visual Effects Production Assistant)
295) Monty Granito (Pre-Visualization Supervisor)
296) Corey Tyler (Foley Mixer)
297) Katy Johnson (Ager/Dyer)
298) Melissa Beery (Visual Effects Coordinator)
299) Carol S. Federman (Makeup Artist)
300) Jack Cornelius (Set Dresser)
301) Mark Santoni (First Assistant "B" Camera)
302) Michelle Liu (Costumer)
303) Chris Milani (Best Boy Electric)
304) Katherine Farrar (Visual Effects Production Manager)
305) Roxy Toporowych (Set Decoration Buyer)
306) H Haden Hammond (Sequence Supervisor)
307) François Lambert (Compositing Supervisor)
308) Jerry Patton (First Assistant Camera)
309) Bob Harras (Thanks)
310) Paul Neary (Thanks)
311) Roger Wall (Second Assistant "A" Camera)
312) Bonnie Wild (Sound Re-Recording Assistant)
313) Samuel Noel (Set Dresser)
314) David Pipik (Rigging Grip)
315) Richard Bennett (Storyboard Artist)
316) Jeffrey McMahon (Construction Foreman)
317) Margaret Gardner (Music Coordinator)
318) Danny Gonzalez (Electrician)
319) Steve Rawlins (Animation Supervisor)
320) Brian Connor (Compositing Supervisor)
321) Christopher S. Ross (Concept Artist)
322) Douglas Plasse (Second Unit First Assistant Director)
323) Ignacio Woolfolk (Rigging Grip)
324) Thomas A. Barrios (Second Assistant "B" Camera)
325) Simon Ohler (CG Supervisor)
326) James Ledwell (Visual Effects Coordinator)
327) Kiely Cronin (First Assistant Camera)
328) Matt Fortlage (Second Assistant "B" Camera)
329) Russell Lum (Visual Effects Production Manager)
330) Steve Pfauter (Set Dresser)
331) Leon Nowlin (VFX Artist)
332) Joe Kurtz (Key Rigging Grip)
333) Andrew Sykes (Rigging Grip)
334) Juan Pablo Monroy (Matte Painter)
335) Scott Younkin (CG Supervisor)
336) Craig Wentworth (CG Supervisor)
337) Tim Belsher (CG Supervisor)
338) Danielle Kinsey (Visual Effects Producer)
339) Lorraine DeArmott-Boushell (Makeup Artist)
340) Michael Vojvoda (Set Dresser)
341) Chris Fix (Prop Maker)
342) David Schulz (CG Artist)
343) Celina Barnette (Production Secretary)
344) Lauren Hulsey (VFX Artist)
345) Liam Sinnott (Second Assistant Camera)
346) Jared Simeth (Compositing Supervisor)
347) Keegan Douglas (Sequence Supervisor)
348) Michael Strong (Rigging Grip)
349) Julian Andraus (Stereoscopic Editor)
350) Jean Lapointe (CG Supervisor)
351) Jessica Posada (Costumer)
352) Jeffrey Neumeier (First Assistant Accountant)
353) Jayson Merrill (Second Assistant Director)
354) Trinh Tran (Production Assistant)
355) Hector Padilla (Visual Effects Production Assistant)
356) Evan Fraser (Matchmove Supervisor)
357) Steve Epting (Thanks)
358) Kevin C. Potter (First Assistant "B" Camera)
359) Sheila Cyphers-Leake (Hair Department Head)
360) Andrew Crankshaw (Second Assistant "C" Camera)
361) Gina W. Bateman (Makeup Artist)
362) Joe Pfaltzgraf (Set Dresser)
363) Michelle A. De Mayo (First Assistant Accountant)
364) Ivan E. Schwarz (Thanks)
365) Tashi Trieu (Digital Intermediate Editor)
366) Andreas Giesen (CG Artist)
367) Karen Young (Set Costumer)
368) Raphael A. Pimentel (Animation Supervisor)
369) Luis Jiminez (Tailor)
370) Jeannette Browning (ADR Recordist)
371) Chris S. Bryant (Production Secretary)
372) Pierre Nobile (Visual Effects Producer)
373) Jeanie King (Visual Effects Producer)
374) Arianna Singhania (Assistant Director)
375) Dirk Mauche (Modeling)
376) Franzisca Puppe (Visual Effects Producer)
377) Mark Hutchings (Rigging Gaffer)
378) Jeremy Griffiths (Rigging Grip)
379) Joel Kittle (Modelling Supervisor)
380) Paul Ghezzo (CG Supervisor)
381) Andy Zazzera (CG Supervisor)
382) Carl Hamilton (Best Boy Grip)
383) Lisa Brodie (Visual Effects Production Manager)
384) Simon Jarvis (First Assistant "C" Camera)
385) Eugene Doyle (Set Dresser)
386) Josh Drylie (Set Dresser)
387) Erin Sarofsky (Main Title Designer)
388) Sara Bartkiewicz (Production Coordinator)
389) Jason Hibarger (Libra Head Technician)
390) Josh Nizzi (Conceptual Illustrator)
391) Chris Wood (Digital Compositor)
392) Oliver Hohn (Compositing Supervisor)
393) Andreas Wiget (Matte Painter)
394) Ryan Trippensee (Compositing Supervisor)
395) Michael Wooten (Second Assistant Camera)
396) Gregory Bazemore (Hairstylist)
397) Grace Czarny (Makeup Artist)
398) Maria J. Smith-Byrd (Ager/Dyer)
399) Patrick Rogers (Costumer)
400) Kim Andrews (Key Costumer)
401) Juan Carlos Jimenez (Tailor)
402) Raymond Zander II (Tailor)
403) Mary F. Miles (Tailor)
404) John Welch (Armorer)
405) Andrew Kim (Conceptual Illustrator)
406) Joseph Braus (Construction Buyer)
407) Chris Gardner (Greensman)
408) Chris Bergin (Prop Maker)
409) Corey Gomez (Set Dresser)
410) Steven Hull (Set Dresser)
411) Mike Lequerica (Set Dresser)
412) Paul Mcduffee (Set Dresser)
413) Jeffrey Jenkins (Standby Painter)
414) Theodore J. Ayd (Best Boy Electric)
415) Michael Hester (Best Boy Grip)
416) Jason Tomlins (Dolly Grip)
417) Greg Reyher (Electrician)
418) Jack Ellingwood (First Assistant Camera)
419) John Burke (First Assistant Camera)
420) Adam Austin (Libra Head Technician)
421) Casey Coles (Lighting Technician)
422) Bavand Karim (Lighting Technician)
423) Eddie Griffiths (Rigging Grip)
424) Dustin Hiniker (Rigging Grip)
425) Andrew Kerwin Osorio (Rigging Grip)
426) Charles 'Woody' Lang (Rigging Grip)
427) Jim LaVerde (Rigging Grip)
428) Kevin Enright Jr. (Rigging Grip)
429) Ted Wiegand (Rigging Grip)
430) Dawn Nakamura (Second Assistant "C" Camera)
431) Derlin Brynford-Jones (Techno Crane Operator)
432) Alfred Ainsworth Jr. (Video Assist Operator)
433) Erik K. Haase (Colorist)
434) Ron Leidelmeijer (Digital Intermediate Assistant)
435) Greg J. Peterson (Foley Recordist)
436) Paul Flinton (Utility Sound)
437) Shige Mizoi (3D Animator)
438) John Singer (3D Artist)
439) Ara Devejian (Visual Effects Art Director)
440) Carl Albrecht (CG Artist)
441) Jiacheng Xu (Digital Compositor)
442) Evelyn Schunn (Digital Compositor)
443) Julian Fitzpatrick (VFX Lighting Artist)
444) Alan Sonneman (Matte Painter)
445) Meike Deutscher (Matte Painter)
446) Tuan Ho (Matte Painter)
447) Brian Meanly (Matte Painter)
448) Stefan Bozinovski (VFX Artist)
449) Komal Dogra (VFX Artist)
450) Rajnish Kumar (VFX Artist)
451) Joshua Quiambao (VFX Artist)
452) Tushar Sonker (VFX Artist)
453) Alexander Ware (VFX Artist)
454) Rachel Choi (VFX Artist)
455) Julianne Dome (VFX Artist)
456) Jennifer Kennedy (VFX Artist)
457) Brian Ross (VFX Artist)
458) Donna Cullen (Visual Effects Coordinator)
459) Denise Tam (Visual Effects Coordinator)
460) Jennie Elliott (Visual Effects Coordinator)
461) J.R. Tuason (Visual Effects Producer)
462) Michael Chan (Visual Effects Production Assistant)
463) Zuben Saldanha (Visual Effects Production Manager)
464) Stéphan Kosinski (Visual Effects Supervisor)
465) David Casey (Visual Effects Supervisor)
466) Kathy Mattes (Production Accountant)
467) Adrian Spencer (Production Secretary)
468) Ashley Green (Receptionist)
469) Chloe Sesta-Jacobs (Receptionist)
470) Gabriella Sagnes (Studio Teacher)
471) Mark Gruenwald (Thanks)
472) Kieron Dwyer (Thanks)
473) Marko Djurdjevic (Thanks)
474) Lisa Marra (Visual Effects Production Manager)
475) Gabriele Dell'Otto (Thanks)
476) Frank G. Jackson (Thanks)
Ko'proq o'qish >