Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Yulduzlar jangi 3: Sitlar qasosi
  • Joylandi: 19.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Yulduzlar jangi 3: Sitlar qasosi - Klon urushining uchinchi yili. Bir vaqtlar tinch va osoyishta davlat bo'lgan Galaktika respublikasi kansler Palpatin boshchiligidagi klon qo'shinlari va Sithning qorong'u xo'jayini graf Duku boshchiligidagi droid armadalar o'rtasidagi jang maydoniga aylandi. Respublika asta-sekin zulmatga botib bormoqda. Tinchlik va adolat himoyachilari faqat Jedi ritsarlari yaqinda galaktikani yutib yuboradigan yovuzlikka qarshi tura oladilar. Ammo haqiqiy jang Jedi sifatidagi burchi va rafiqasi senator Padme Amidalaga bo'lgan muhabbati o'rtasida bo'lgan yosh Jedi ritsar Anakinning qalbida. Va butun dunyoning kelajagi unda qanday tuyg'u g'alaba qozonishiga bog'liq.

Идёт третий год Войн клонов. Галактическая Республика, некогда бывшая спокойным и гармоничным государством, превратилась в поле битвы между армиями клонов, возглавляемых канцлером Палпатином, и армадами дроидов, которых ведёт граф Дуку, тёмный лорд ситхов. Республика медленно погружается во тьму. Лишь рыцари-джедаи, защитники мира и справедливости, могут противостоять злу, которое вскоре поглотит галактику. Но настоящая битва идёт в душе у молодого рыцаря-джедая Энакина, который разрывается между долгом джедая и любовью к своей жене, сенатору Падме Амидале. И от того, какое чувство в нём победит, зависит будущее всего мира.

Roles of actors:
1) Hayden Christensen (Anakin Skywalker / Darth Vader)
2) Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi)
3) Natalie Portman (Padmé Amidala)
4) Ian McDiarmid (Chancellor Palpatine / Darth Sidious)
5) Samuel L. Jackson (Mace Windu)
6) Jimmy Smits (Senator Bail Organa)
7) Frank Oz (Yoda (voice))
8) Anthony Daniels (C-3PO)
9) Christopher Lee (Count Dooku)
10) Keisha Castle-Hughes (Queen of Naboo)
11) Silas Carson (Nute Gunray / Ki-Adi Mundi)
12) Jay Laga'aia (Captain Typho)
13) Bruce Spence (Tion Medon)
14) Wayne Pygram (Governor Tarkin)
15) Temuera Morrison (Commander Cody)
16) David Bowers (Mas Amedda)
17) Oliver Ford Davies (Sio Bibble)
18) Ahmed Best (Jar Jar Binks)
19) Rohan Nichol (Captain Antilles)
20) Jeremy Bulloch (Captain Colton)
21) Amanda Lucas (Terr Taneel)
22) Kenny Baker (R2-D2)
23) Peter Mayhew (Chewbacca)
24) Rebecca Jackson Mendoza (Queen of Alderaan)
25) Joel Edgerton (Owen Lars)
26) Bonnie Piesse (Beru Lars)
27) Jett Lucas (Zett Jukassa)
28) Tux Akindoyeni (Agen Kolar)
29) Matt Rowan (Senator Orn Free Taa)
30) Kenji Oates (Saesee Tiin)
32) Bodie Taylor (Clone Trooper)
33) Graeme Blundell (Ruwee Naberrie)
34) Trisha Noble (Jobal Naberrie)
35) Claudia Karvan (Sola Naberrie)
36) Keira Wingate (Ryoo Naberrie)
37) Hayley Mooy (Pooja Naberrie)
38) Sandi Finlay (Sly Moore)
39) Katie Lucas (Chi Eekway)
40) Genevieve O'Reilly (Mon Mothma)
41) Warren Owens (Fang Zar)
42) Kee Chan (Malé-Dee)
43) Rena Owen (Nee Alavar)
44) Christopher Kirby (Giddean Danu)
46) Kristy Wright (Moteé)
47) Coinneach Alexander (Whie)
48) Mousy McCallum (Bene)
49) Michael Kingma (Wookiee)
50) Axel Dench (Wookiee)
51) Steven Foy (Wookiee)
52) Julian Khazzouh (Wookiee)
53) James Rowland (Wookiee)
54) David Stiff (Wookiee)
55) Robert Cope (Wookiee)
58) Aidan Barton (Luke Skywalker / Leia Organa (uncredited))
59) James Earl Jones (Darth Vader (voice - uncredited))
62) Paul Bateman (Meena TIlls (uncredited))
63) Ross Beadman (Sors Bandeam (uncredited))
64) Jerome St. John Blake (Mas Amedda (uncredited))
68) Josh Canning (Jedi Knight (uncredited))
69) Dominique Chionchio (Jedi Knight (uncredited))
71) Fay David (Luminara Unduli (uncredited))
72) Caroline de Souza Correa (Bail Organa's Aide #1 (uncredited))
73) Eliana Dona (Hand Maiden (uncredited))
76) Lawrence Foster (Blue Senate Guard (uncredited))
79) Chantal Harrison (Elle (uncredited))
80) Philip Harvey (Female Nikto (uncredited))
81) Pablo Hidalgo (Janu Godalhi (uncredited))
83) Shaun R.L. King (Naboo Guard (uncredited))
84) Goran D. Kleut (Lampay Fay (uncredited))
86) Gervais Koffi (Jedi Knight (uncredited))
89) Bai Ling (Senator Bana Breemu (uncredited))
90) Dean Mitchell (Cellheim Anujo (uncredited))
91) Paul James Nicholson (Senator Po Nudo (uncredited))
92) Blake Nickle (Senator Calek Kelbin (uncredited))
94) Anthony Reyna (Opera Guest (uncredited))
95) Christopher Rodriguez (Gilgamour (uncredited))
97) Mike Savva (Clone Jedi Knight (uncredited))
98) Jacqui Louez Schoorl (Senator (uncredited))
100) Orli Shoshan (Shaak Ti (uncredited))
101) John Sigurdson (Runway Worker (uncredited))
102) Christian Simpson (BD-3000 Luxury Droid (movements) (uncredited))
103) Paul Spence (Senator Ask Aak (uncredited))
104) Suzie Steen (Hand Maiden 3 (uncredited))
105) Richard Stride (Poggle the Lesser (uncredited))
106) Marty Wetherill (Magistrate Passel Argente (uncredited))
108) Masa Yamaguchi (Senator (uncredited))
110) Paul Davies (Meena Tills, Mon Calamari Senator (uncredited))
111) Marton Csokas (Poggle the Lesser (voice) (uncredited))


People who worked on the film:
1) George Lucas (Screenplay)
2) George Lucas (Director)
3) George Lucas (Executive Producer)
4) Rick McCallum (Producer)
5) John Williams (Original Music Composer)
6) Steven Spielberg (Second Unit Director)
7) Ben Burtt (Editor)
8) Ben Burtt (Sound Designer)
9) Ben Burtt (Supervising Sound Editor)
10) David Tattersall (Director of Photography)
11) Nick Gillard (Stunt Coordinator)
12) Peter Russell (Art Direction)
13) Peter Russell (Supervising Art Director)
14) Dennie Thorpe (Foley Artist)
15) Jana Vance (Foley Artist)
16) Juan Peralta (Sound Mix Technician)
17) Richard Roberts (Set Decoration)
18) Brian Donovan (Production Manager)
19) Ellen Heuer (Foley Artist)
20) Ben Cooke (Stunt Double)
21) Roger Barton (Editor)
22) Robert Farr (ADR Mixer)
23) Christine King (Casting)
24) Teresa Eckton (Sound Effects Editor)
25) Tom Myers (Sound Re-Recording Mixer)
26) Nina Fallon (Visual Effects Coordinator)
27) Gavin Bocquet (Production Design)
28) Trisha Biggar (Costume Design)
29) Phil Harvey (Art Direction)
30) Ian Gracie (Art Direction)
31) Ramiro Belgardt (Music Editor)
32) Conrad Pope (Orchestrator)
33) Jason Ballantine (Assistant Editor)
34) Kenneth Wannberg (Supervising Music Editor)
35) Matthew Wood (Supervising Sound Editor)
36) Nash Edgerton (Stunt Double)
37) Tony Sereno (Sound Mix Technician)
38) Derek Thompson (Concept Artist)
39) Derek Thompson (Storyboard Artist)
40) Maura Fay (Extras Casting)
41) Damien Drew (Assistant Art Director)
42) Jean-Marie Gindraux (Location Manager)
43) Karen Murphy (Assistant Art Director)
44) Stephen Jones (Unit Production Manager)
45) Guido Cerasuolo (Production Supervisor)
46) Colin Fletcher (First Assistant Director)
47) David Acord (Assistant Sound Editor)
48) Michael Mooney (Assistant Costume Designer)
49) Gillian Libbert (Costume Supervisor)
50) Nicole Young (Costume Supervisor)
51) Kerry Thompson (Wardrobe Supervisor)
52) Ty Teiger (Property Master)
53) Roger Guyett (Visual Effects Supervisor)
54) Jayne-Ann Tenggren (Script Supervisor)
55) Brandon Proctor (Sound Mix Technician)
56) Cheryl Nardi (Assistant Editor)
57) Adam Jenkins (Third Assistant Director)
58) Eddie Knight (Gaffer)
59) Jacinta Leong (Assistant Art Director)
60) Christopher Scarabosio (Sound Re-Recording Mixer)
61) Colette Birrell (Art Department Coordinator)
62) John Knoll (Visual Effects Supervisor)
63) Kathleen Lynch (Visual Effects Coordinator)
64) Calum McFarlane (Camera Operator)
65) Paul 'Salty' Brincat (Sound Recordist)
66) Anthony Pitone (Visual Effects Editor)
67) Shanthi Nadaraja (Construction Coordinator)
68) Joseph Jett Sally (Additional Editing)
69) Dave Elsey (Creature Technical Director)
70) Rob Coleman (Animation Director)
71) Nikki Gooley (Makeup Supervisor)
72) Nadine Wilkie (Assistant Makeup Artist)
73) Simon Harding (Camera Operator)
74) Simon Harding (Steadicam Operator)
75) Mark Appleby (ADR Recordist)
76) Lon Lucini (Assistant Property Master)
77) Dawn Higginbotham (Post Production Supervisor)
78) Edward Karam (Orchestrator)
79) David M. Gray (Visual Effects Coordinator)
80) Steve Slanec (Dialogue Editor)
81) Steve Slanec (ADR Editor)
82) Frank Rinella (Foley Mixer)
83) Shane Thomas (Makeup Artist)
84) David Nichols (Key Grip)
85) James Hopwood (Best Boy Grip)
86) Rod Conder (Boom Operator)
87) Jurgen Scharpf (Sound Mix Technician)
88) Iain McCaig (Concept Artist)
89) Steve Braggs (Visual Effects Technical Director)
90) Ali Keshavji (Assistant Director)
91) Greg Hajdu (Construction Manager)
92) Feng Zhu (Concept Artist)
93) Rodney Burke (Special Effects Coordinator)
94) Clive Memmott (Assistant Art Director)
95) Jeremy Molod (ADR Editor)
96) Tracy Reeby (Hairdresser)
97) Rob Burgess (Third Assistant Director)
98) Stuart Bell (Grip)
99) Jamie Forester (Post Production Supervisor)
100) Kevin Sellers (Foley Editor)
101) David Young (Special Effects Supervisor)
102) Michael Vivian (Dolly Grip)
103) Chris Tomkins (Set Decoration Buyer)
104) Iain Mathieson (Rigging Gaffer)
105) Stewart Monteith (Best Boy Electric)
106) Vivienne MacGillicuddy (Makeup Artist)
107) Bill Tlusty (Visual Effects Coordinator)
108) Brett McDowell (Dolly Grip)
109) Samantha Smith McGrady (Third Assistant Director)
110) Paul Sullivan (Second Second Assistant Director)
111) George Peterson Jr. (Foley Recordist)
112) Warren Fu (Concept Artist)
113) John Walker (VFX Artist)
114) Moez Kamoun (First Assistant Director)
115) Jason McPhee (Best Boy Grip)
116) Fraser Fennell-Ball (Third Assistant Director)
117) Stian Dahlslett (Concept Artist)
118) Kent Pritchett (Digital Color Timer)
119) Leigh Ann Fan (Visual Effects Coordinator)
120) Patrick Plummer (First Assistant Accountant)
121) Iain Lawrence (Third Assistant Director)
122) Beverley Dunn (Assistant Set Decoration)
123) Sue Wood (Additional Director of Photography)
124) Deborah Antoniou (Second Assistant Director)
125) Annette Miles (Key Hairdresser)
126) Belinda Cahill (Payroll Accountant)
127) Reece Ewing (Post Production Supervisor)
128) Tic Carroll (Unit Manager)
129) Debra K. Chinn (Post Production Assistant)
130) Richard Mueck (Sculptor)
131) Moses Fotofili (Best Boy Electric)
132) Eddie Thorne (Third Assistant Director)
133) Man-Yiu Lee (Production Manager)
134) Nick Simmonds (Third Assistant Director)
135) Trish McAskill (Casting Assistant)
136) Maurizio Licciardello (Location Manager)
137) Christopher Tangney (Art Department Assistant)
138) Bob Bowles (Stunt Double)
139) Gert Stevens (Concept Artist)
140) London Symphony Orchestra (Musician)