Haqiqatga aylangan ertak / Terabitiya mamlakati sari / Terabitiyaga sayohat uzbek tilida

Yuklab olish
Haqiqatga aylangan ertak / Terabitiya mamlakati sari / Terabitiyaga sayohat
  • Kino nomi: Haqiqatga aylangan ertak / Terabitiya mamlakati sari / Terabitiyaga sayohat
  • Joylandi: 16.05.2024
  • Sifat: HD
  • Yil: 2006
  • Davomiyligi: 1 soat. 36 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Drama , Sarguzasht , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Haqiqatga aylangan ertak / Terabitiya mamlakati sari / Terabitiyaga sayohat Uzbek tilida O'zbekcha tarjima kino 2006 Full HD tas-ix skachat - Beshinchi sinf o‘quvchisi Jess Aaronning o‘z sinfidagi eng tez yuguruvchi bo‘lish umidi yangi kelgan Lesli Burk musobaqada g‘olib chiqqanidan keyin puchga chiqdi. Jess va Leslida bir-biriga nisbatan dushmanlik uchun etarli sabablar bor, ammo ular o'rtasida do'stlik rivojlanadi. Agar siz o'rmonda kashf etilgan sehrli shohlikda shoh va malika bo'lishingiz kerak bo'lsa, qanday qilib do'stlasholmaysiz?

Надежды ученика пятого класса Джесса Аарона стать самым быстрым бегуном в классе разбились после того, как новичок Лесли Берк одержала победу в соревнованиях. Оснований для враждебности по отношению друг к друг у Джесса и Лесли более чем достаточно, и тем не менее между ними завязывается дружба. Как тут не подружиться, если приходится быть королем и королевой в обнаруженном в лесу волшебном царстве?

Roles of actors:
1) Josh Hutcherson (Jess Aarons)
2) AnnaSophia Robb (Leslie Burke)
3) Zooey Deschanel (Ms. Edmunds)
4) Robert Patrick (Jack Aarons)
5) Bailee Madison (May Belle Aarons)
6) Kate Butler (Mary Aarons)
7) Devon Wood (Brenda Aarons)
8) Emma Fenton (Ellie Aarons)
9) Grace Brannigan (Joyce Aarons)
10) Latham Gaines (Bill Burke)
11) Judy McIntosh (Judy Burke)
12) Patricia Aldersley (Grandma Burke)
13) Lauren Clinton (Janice Avery)
14) Isabelle Rose Kircher (Carla)
15) Cameron Wakefield (Scott Hoager)
16) Elliot Lawless (Gary Fulcher)
17) Carly Owen (Madison)
18) Jen Wolfe (Mrs. Myers)
19) James Gaylyn (Principal Turner)
20) Ian Harcourt (Kenny (Bus Driver))
21) Brandon Cook (First Grade Boy)
22) Tyler Atfield (Eighth Grade Boy)
23) Maisy McLeod-Riera (First Grade Girl)
24) Hudson Mills (Willard Hughes)
25) Matt Gibbons (Dark Master)
26) Phil Grieve (Mr. Bailey)
27) Zoe Cramond (Parishioner (uncredited))


People who worked on the film:
1) Gábor Csupó (Director)
2) Jeff Stockwell (Screenplay)
3) Katherine Paterson (Novel)
4) Lauren Levine (Producer)
5) Hal Lieberman (Producer)
6) David Paterson (Producer)
7) Aaron Zigman (Original Music Composer)
8) Michael Chapman (Director of Photography)
9) John Gilbert (Editor)
10) Stephanie Corsalini (Casting)
11) Robert Gillies (Production Design)
12) Barbara Darragh (Costume Design)
13) Allan Poppleton (Stunt Coordinator)
14) Darcy Costelloe (Stunts)
15) Dan Lemmon (Digital Effects Supervisor)
16) Meyer Shwarzstein (Co-Producer)
17) Michael Krehl (Makeup & Hair)
18) Vinnie Ashton (Key Hair Stylist)
19) Vinnie Ashton (Key Makeup Artist)
20) Anita Aggrey (Makeup & Hair)
21) Roger Guise (Art Direction)
22) Jennifer Ward (Art Direction)
23) Jackie Gilmore (Set Decoration)
24) Liz Mullane (Casting)
25) Alex Schwartz (Executive Producer)
26) Kevin Halloran (Co-Producer)
27) David Kaufmann (Associate Producer)
28) Tim Coddington (Co-Producer)
29) Todd Amateau (First Assistant Director)
30) Emma Hinton (Second Second Assistant Director)
31) Siobhan Nolan O'Driscoll (Assistant Director)
32) Anton Steel (Second Assistant Director)
33) Penny Kerr (Set Dresser)
34) Sam Storey (Set Designer)
35) Brent Burge (Sound Designer)
36) Hayden Collow (Foley Recordist)
37) Melanie Graham (Sound Effects Editor)
38) Michael Hedges (Sound Re-Recording Mixer)
39) Frederick Howard (Sound Effects Editor)
40) Tony Johnson (Production Sound Mixer)
41) Gilbert Lake (Sound Re-Recording Mixer)
42) Matthew Lambourn (Sound Editor)
43) Robyn McFarlane (Foley Recordist)
44) Chris Navarro (ADR Mixer)
45) Tim Prebble (Supervising Sound Editor)
46) Chris Ward (Supervising Sound Editor)
47) Charley Medigovich (Casting Assistant)
48) Dianne Foothead (Costume Supervisor)
49) Samantha Morley (Set Costumer)
50) Shane Dawson (Utility Stunts)
51) Fintan Costelloe (Stunts)
52) Jonathan Costelloe (Stunts)
53) Tyrone Costelloe (Stunts)
54) Augie Davis (Utility Stunts)
55) Dominic Melchers (Stunts)
56) Joris Melchers (Stunts)
57) Jono Kouzouyan (Gaffer)
58) Cameron McLean (Camera Operator)
59) David Sargison (Grip)
60) Jason Durey (Special Effects Supervisor)
61) Ken Durey (Special Effects Supervisor)
62) Oliver Gee (Special Effects Technician)
63) Aaron McLachlan (Special Effects Technician)
64) Richard Schuler (Special Effects Technician)
65) Timothy Watson (Special Effects Technician)
66) Mark White (Special Effects Technician)
67) Steve Yardley (Special Effects Technician)
68) Matt Aitken (Visual Effects Supervisor)
69) Fernando Borges-Pacheco (VFX Artist)
70) Teresa Berus (Visual Effects Coordinator)
71) Bill Kent (Visual Effects Supervisor)
72) Jessica Ria (Stunts)
Ko'proq o'qish >
t