Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: G'alati bolalar
  • Joylandi: 08.10.2023
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
G'alati bolalar / Miss Peregrinning o'ziga xos bolalar uyi Uzbek tilida O'zbekcha 2016 tarjima kino Full HD skachat - Yoqub bolaligini bobosining g'ayrioddiy bolalar uchun boshpana haqidagi hikoyalarini tinglash bilan o'tkazdi. Uning aholisi orasida qo‘liga o‘t tuta oladigan qiz, oyog‘i yerga tegmagan qiz, ko‘rinmas o‘g‘il va so‘zsiz muloqot qila oladigan egizaklar bor. Bobosi vafot etgach, 16 yoshli Jeykob sirli xat oladi va bobosi o'sgan orolga yo'l oladi. U erda u ilgari faqat fotosuratlarda ko'rgan bolalarni topadi.
Детство Джейкоба прошло под рассказы дедушки о приюте для необычных детей. Среди его обитателей девочка, которая умела держать в руках огонь, девочка, чьи ноги не касались земли, невидимый мальчик и близнецы, умевшие общаться без слов. Когда дедушка умирает, 16-летний Джейкоб получает загадочное письмо и отправляется на остров, где вырос его дед. Там он находит детей, которых раньше видел только на фотографиях.

Roles of actors:
1) Eva Green (Miss Peregrine)
2) Asa Butterfield (Jacob Portman)
3) Samuel L. Jackson (Barron)
4) Judi Dench (Miss Avocet)
5) Rupert Everett (Ornithologist)
6) Chris O'Dowd (Franklin Portman)
7) Allison Janney (Dr. Golan)
8) Ella Purnell (Emma Bloom)
9) Terence Stamp (Abraham Portman)
10) Milo Parker (Hugh)
11) Cameron King (Millard Nullings (voice))
12) Finlay MacMillan (Enoch O'Connor)
13) Callum Wilson (Young Abraham Portman)
14) Kim Dickens (Jake's Mom)
15) Lauren McCrostie (Olive)
16) Pixie Davies (Bronwyn)
17) Georgia Pemberton (Fiona)
18) Raffiella Chapman (Claire)
19) Hayden Keller-Stone (Horace Somusson)
20) Joseph Odwelll (Masked Twin)
21) Thomas Odwell (Masked Twin)
22) Louis Davison (Victor Buntley)
23) Jack Brady (Mr. Clark)
24) Philip Philmar (Mr. Archer)
25) Scott Handy (Mr. Gleeson)
26) Helen Day (Miss Edwards)
27) Aiden Flowers (10-Year-Old Jacob)
28) Nicholas Oteri (6 Year Old Jacob)
29) O-Lan Jones (Shelley)
30) Ella Wahlestedt (Prettiest Girl)
31) Cameron Greco (Prettiest Teen Boy)
32) Dino Fazzani (Pier Worker / Running Dad and Child)
34) Brooke Jaye Taylor (Aunt Judy)
35) Jennifer Jarackas (Aunt Susie)
36) George Vricos (Uncle Bobby)
37) Shaun Thomas (Dylan)
38) Dafydd Hywel (Isle - Farmer)
39) Ioan Hefin (Kev)
40) Nicholas Amer (Oggie)
41) Andrew Fibkins (Cousin Twin #1)
42) Jack Fibkins (Cousin Twin #2)
43) Badria Timimi (Police Woman)
44) Stuart Davidson (1940s Villager)
45) Dan Mersh (2016 Policeman #1)
46) James Kermack (2016 Policeman #2)
47) Christine Dalby (Uneasy Woman)
48) Erik Lunseth (Party Guest)
49) Neil Broome (Holidaymaker (uncredited))
50) Jill Buchanan (Fun Fair Attendee (uncredited))
52) Joanne Manchester (Pier Visitor (uncredited))
53) Jason Redshaw (Passerby (uncredited))
54) Jackson Tessmer (Party Guest (uncredited))
55) Vic Waghorn (Pier Cleaner (uncredited))


People who worked on the film:
1) Tim Burton (Director)
2) Chris Lebenzon (Editor)
3) Colleen Atwood (Costume Design)
4) Susie Figgis (Casting)
5) Bruno Delbonnel (Director of Photography)
6) Tom Johnson (Sound Re-Recording Mixer)
7) Neil Corbould (Special Effects Supervisor)
8) Mark Scruton (Art Direction)
9) Juan Peralta (Sound Re-Recording Mixer)
10) Katterli Frauenfelder (Executive Producer)
11) Paul Gooch (Hair Designer)
12) Nigel Gostelow (Executive Producer)
13) Michael Higham (Original Music Composer)
14) Peter Burgis (Foley)
15) Peter Clarke (Music Editor)
16) Chris August (Set Decoration)
17) Elli Griff (Set Decoration)
18) Gavin Bocquet (Production Design)
19) Phil Harvey (Art Direction)
20) Jane Goldman (Screenplay)
21) Rod McLean (Art Direction)
22) Jenno Topping (Producer)
23) Jeff Mossa (Art Direction)
24) Samir Foco (Sound Designer)
25) Florence Welch (Songs)
26) Hal Couzens (Visual Effects Producer)
27) Peter Chernin (Producer)
28) Derek Frey (Executive Producer)
29) Matthew Margeson (Original Music Composer)
30) Sue Harding (Foley)
31) Cheryl Beasley Blackwell (Costume Supervisor)
32) Hayley J Williams (Special Effects Supervisor)
33) Bjorn Ole Schroeder (Supervising Sound Editor)
34) Frazer Churchill (Visual Effects Supervisor)
35) Gary Jopling (Assistant Art Director)
36) Dominic Parker (Visual Effects Supervisor)
37) James L. Roberts (Special Effects Supervisor)
38) Oliver Money (Visual Effects Producer)
39) Michael Chambers (Gaffer)
40) Michael Semanick (Sound Re-Recording Mixer)
41) Lizzie Pritchard (Script Supervisor)
42) Jay Maidment (Still Photographer)
43) Tim Nielsen (Sound Designer)
44) John Higgins (Gaffer)
45) Deborah Maxwell Dion (Casting)
46) Jeremy Braben (Helicopter Camera)
47) Vince McGahon (Camera Operator)
48) Des Whelan (Camera Operator)
49) Rob Killick (Dialogue Editor)
50) Rob Killick (ADR Editor)
51) Debbi Salmon (Hairstylist)
52) Keith Mason (First Assistant Editor)
53) Janet Yale (Visual Effects Producer)
54) Andrew Lockley (Visual Effects Supervisor)
55) David Butler (Set Costumer)
56) Topher Jones (Underwater Camera)
57) Ollie Rankin (Visual Effects Supervisor)
58) Zoe Clare Brown (Hairstylist)
59) Ryan Valade (VFX Editor)
60) Stephen Enticott (Animation Supervisor)
61) Ransom Riggs (Novel)
62) Sophie Worley (Art Department Coordinator)
63) Marie Larkin (Hair Department Head)
64) Nicky Knowles (Makeup Artist)
65) Carlos De Carvalho (Second Unit Cinematographer)
66) Leah Gallo (Still Photographer)
67) Michel Raad (VFX Editor)
68) Guillaume Poulin (VFX Editor)
69) Dinesh K. Bishnoi (Visual Effects Supervisor)
70) Fabrice Vienne (CG Supervisor)
71) Arnaud Brisebois (Visual Effects Supervisor)
72) Ivana Lombardi (Co-Producer)
73) Molly O'Donnell (Art Department Coordinator)
74) Kirsty Kinnear (Casting Associate)
75) Mike McGowan (Steadicam Operator)
76) Kat Kane (Art Direction)
77) Amanda Tudesco (Casting Associate)
78) Carrie Dacre (Set Costumer)
79) David Paté (Animation Supervisor)
80) Adam Heinis (Special Effects Coordinator)
81) Melanie La Rue (Visual Effects Producer)
82) Christian Irles (Visual Effects Supervisor)
83) Sally Rose Davidson (Hairstylist)
84) Julie Kendrick (Hairstylist)
85) Maha (Makeup Department Head)
86) Michelle Audrina Kim (Makeup Artist)
87) Kelsey Boutte (Makeup Artist)
88) Matt Adams (Digital Intermediate)
89) Kevin Timon Hill (Draughtsman)
90) Sian Milne (Stunts)
91) Caridad Angus (Stand In)
Ko'proq o'qish >