Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Yulduzlar jangi 1: Yashirin taxdid
  • Joylandi: 19.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Yulduzlar jangi 1: Yashirin taxdid - Tinch va farovon sayyora Naboo. Savdo federatsiyasi soliq to'lashni istamay, sayyorani boshqaradigan qirolicha Amidala bilan to'g'ridan-to'g'ri to'qnash keladi, bu esa urushga olib keladi. Qirolicha va Respublika tomonida ikkita Jedi ritsarlari ishtirok etadilar: o'qituvchi va talaba, Qui-Gon-Jin va Obi-Van Kenobi ...

Мирная и процветающая планета Набу. Торговая федерация, не желая платить налоги, вступает в прямой конфликт с королевой Амидалой, правящей на планете, что приводит к войне. На стороне королевы и республики в ней участвуют два рыцаря-джедая: учитель и ученик, Квай-Гон-Джин и Оби-Ван Кеноби...

Roles of actors:
1) Liam Neeson (Qui-Gon Jinn)
2) Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi)
3) Natalie Portman (Padmé Amidala)
4) Jake Lloyd (Anakin Skywalker)
5) Ian McDiarmid (Senator Palpatine)
6) Pernilla August (Shmi Skywalker)
7) Oliver Ford Davies (Governor Sio Bibble)
8) Hugh Quarshie (Captain Panaka)
9) Ahmed Best (Jar Jar Binks)
10) Anthony Daniels (C-3PO (voice))
11) Kenny Baker (R2-D2)
12) Frank Oz (Yoda (voice))
13) Terence Stamp (Chancellor Valorum)
14) Brian Blessed (Boss Nass (voice))
15) Andy Secombe (Watto (voice))
16) Ray Park (Darth Maul)
17) Lewis Macleod (Sebulba (voice))
18) Warwick Davis (Wald / Pod race spectator / Mos Espa Citizen)
19) Steve Speirs (Captain Tarpals)
20) Silas Carson (Nute Gunray / Ki-Adi-Mundi / Lott Dodd / Republic Cruiser Pilot)
21) Jerome St. John Blake (Mas Amenda / Orn Free Taa / Oppo Rancisis / Rune Haako / Horox Ryyder / Graxol Kelvynn / Mick Reckrap)
22) Alan Ruscoe (Daultay Dofine / Plo Koon / Bib Fortuna)
23) Ralph Brown (Ric Olié)
24) Celia Imrie (Fighter Pilot Bravo 5)
25) Benedict Taylor (Fighter Pilot Bravo 2)
26) Clarence Smith (Fighter Pilot Bravo 3)
27) Samuel L. Jackson (Mace Windu)
28) Dominic West (Palace Guard)
29) Karol Cristina da Silva (Rabé)
30) Liz Wilson (Eirtaé)
31) Candice Orwell (Yané)
33) Keira Knightley (Sabé)
34) Bronagh Gallagher (Republic Cruiser Captain)
35) John Fensom (TC-14)
36) Greg Proops (Fode (voice))
37) Scott Capurro (Beed (voice))
38) Margaret Towner (Jira)
39) Dhruv Chanchani (Kitster)
40) Oliver Walpole (Seek)
41) Megan Udall (Melee)
42) Hassani Shapi (Eeth Koth)
43) Gin Clarke (Adi Gallia)
44) Khan Bonfils (Saesee Tiin)
46) Michaela Cottrell (Even Piell)
47) Dipika O'Neill Joti (Depa Billaba)
48) Phil Eason (Yaddle)
50) Lindsay Duncan (TC-14 (voice))
51) Peter Serafinowicz (Darth Maul / Battle Droid Commander / Gungan Scout (voice))
52) James Taylor (Rune Haako (voice))
53) Chris Sanders (Daultay Dofine (voice))
54) Toby Longworth (Senator Lott Dodd / Gragra (voice))
55) Marc Silk (Aks Moe (voice))
57) Amanda Lucas (Tey How / Diva Funquita (voice) (as Tyger))
58) Katie Lucas (Amee)
59) Richard Armitage (Tonra)
62) Paul Bannon (Pod Racer Mechanic (uncredited))
65) Michonne Bourriague (Aurra Sing (uncredited))
66) Douglas Bunn (Naboo Guard (uncredited))
71) Sean Cronin (Coruscant Senate Guard (uncredited))
72) Zsuzsanna Cseh (Pod Race Spectator (uncredited))
73) Matt Daniel-Baker (Naboo Foot Soldier (uncredited))
75) Philip Delancy (Naboo Starship Pilot (uncredited))
76) Sebastian Dewing (Senate Guard (uncredited))
79) Andrew Elias (Naboo Royal Guard (uncredited))
80) Catherine Ernster (Naboo Civilian (uncredited))
81) Salo Gardner ((uncredited))
83) Patrice Girod (Naboo Citizen (uncredited))
85) Joss Gower (Naboo Fighter Pilot (uncredited))
86) Raymond Griffiths (GONK Droid (uncredited))
87) Nathan Hamill (Pod Race Spectator / Naboo Palace Guard (uncredited))
89) Sally Hawkins (Bystander (uncredited))
91) Nifa Hindes (Ann Gella (uncredited))
92) Nishan Hindes (Tann Gella (uncredited))
93) Frank Huseyin (Jenn Smeel (uncredited))
94) Alexi Kaye Campbell (Naboo Guard (uncredited))
95) David Knight (Aqualish Alian (uncredited))
97) Kamay Lau (Sei Taria - Senators Aide (uncredited))
98) Andrew Lawden (Naboo Foot Soldier (uncredited))
100) Dan Madsen (Kaadu Handler (uncredited))
103) João Costa Menezes (Naboo Fighter Pilot (uncredited))
104) Taylor Murphy (Battle Droid (uncredited))
105) Lorne Peterson (Mos Espa Citizen (uncredited))
106) Andrew Raven (Naboo Soldier (uncredited))
107) Robby the Robot (Robot In Wald's Parts (uncredited))
108) Steve Sansweet (Naboo Courier (uncredited))
109) Mike Savva (Naboo Royal Guard (uncredited))
111) Jeff Shay (Pod race spectator (uncredited))
112) Christian Simpson (Lt. Gavyn Sykes - Bravo 6 (uncredited))


People who worked on the film:
1) George Lucas (Screenplay)
2) George Lucas (Director)
3) George Lucas (Executive Producer)
4) Rick McCallum (Producer)
5) John Williams (Original Music Composer)
6) Ben Burtt (Editor)
7) Ben Burtt (Sound Designer)
8) Ben Burtt (Supervising Sound Editor)
9) Gary Rydstrom (Sound Re-Recording Mixer)
10) Giles Nuttgens (Second Unit Director of Photography)
11) Dennis Muren (Visual Effects Supervisor)
12) Tom Johnson (Sound Re-Recording Mixer)
13) Roger Christian (Second Unit Director)
14) David Brown (Production Supervisor)
15) David Tattersall (Director of Photography)
16) Nick Gillard (Stunt Coordinator)
17) Nick Gillard (Unit Manager)
18) Peter Russell (Art Direction)
19) Peter Russell (Supervising Art Director)
20) Dennie Thorpe (Foley Artist)
21) Jana Vance (Foley Artist)
22) Tony Eckert (Foley Mixer)
23) Fred Hole (Art Direction)
24) Peter Walpole (Set Decoration)
25) Rob Inch (Stunts)
26) Rob Inch (Stunt Double)
27) Jim Passon (Color Timer)
28) Teresa Eckton (Sound Effects Editor)
29) David S. Dranitzke (Visual Effects Coordinator)
30) Alexandra Altrocchi (Visual Effects Coordinator)
31) John King (Art Direction)
32) Bernard Bellew (Second Assistant Director)
33) Paul Martin Smith (Editor)
34) Robin Gurland (Casting)
35) Gavin Bocquet (Production Design)
36) Trisha Biggar (Costume Design)
37) Phil Harvey (Art Direction)
38) Rod McLean (Art Direction)
39) Conrad Pope (Orchestrator)
40) Christopher Granier-Deferre (Second Second Assistant Director)
41) Meg Speirs (Makeup Artist)
42) Jo Burn (Production Manager)
43) V. Scott Balcerek (Visual Effects Editor)
44) Kenneth Wannberg (Music Editor)
45) Matthew Wood (Supervising Sound Editor)
46) Matthew Wood (ADR Recordist)
47) Giles Keyte (Still Photographer)
48) Shawn Murphy (Sound Re-Recording Mixer)
49) John Neufeld (Orchestrator)
50) Tony Sereno (Sound Mix Technician)
51) Tom Bellfort (Supervising Sound Editor)
52) Ed Natividad (Concept Artist)
53) Amanda Bernstein (Assistant Set Decoration)
54) Jay Shuster (Concept Artist)
55) Ann Maskrey (Assistant Costume Designer)
56) Graham Riddell (Special Effects Technician)
57) Richard Sharkey (Location Manager)
58) Abdelaziz Ben Mlouka (Production Supervisor)
59) Paul Higgins (Assistant Director)
60) Guido Cerasuolo (Production Supervisor)
61) Christopher Newman (First Assistant Director)
62) George Walker (Second Assistant Director)
63) Trevor Coop (Camera Operator)
64) Michael Mooney (Costume Assistant)
65) Kent Sparling (Sound Mix Technician)
66) Morag Ross (Makeup Artist)
67) Ty Teiger (Property Master)
68) Tory Belleci (Modeling)
69) Jayne-Ann Tenggren (Script Supervisor)
70) Lisa Vick (Script Supervisor)
71) Gwendolyn Yates Whittle (Dialogue Editor)
72) Gwendolyn Yates Whittle (ADR Editor)
73) Peter Heslop (Production Manager)
74) Eddie Knight (Gaffer)
75) Graham Hall (Focus Puller)
76) Ray De-Haan (Stunts)
77) Ned Gorman (Visual Effects Producer)
78) John Midgley (Sound Recordist)
79) Christopher Scarabosio (Sound Effects Editor)
80) Ginger Theisen (Visual Effects Producer)
81) Robin Saxen (Visual Effects Coordinator)
82) John Knoll (Visual Effects Supervisor)
83) Adam Dale (Aerial Camera)
84) James Gemmill (Scenic Artist)
85) Sue Love (Key Hairdresser)
86) Andreas Petrides (Stunt Double)
87) Jeremy Johns (Unit Manager)
88) Marian Wilde (Foley Editor)
89) Hermione Ninnim (Production Coordinator)
90) Heather Smith (Visual Effects Producer)
91) George White (Electrician)
92) Jeff Olson (Visual Effects Producer)
93) Lori Arnold (Visual Effects Coordinator)
94) Rob Coleman (Animation Director)
95) Judith Weaver (Visual Effects Producer)
96) Chuck Duke (Animation)
97) Melissa Lackersteen (Makeup Artist)
98) Sarah Love (Hairdresser)
99) Sharon Long (Wardrobe Supervisor)
100) Jan Archibald (Hairdresser)
101) Joss Gower (Stunts)
102) Greg Hyman (Visual Effects Editor)
103) David M. Gray (Visual Effects Coordinator)
104) Susan Greenhow (Visual Effects Coordinator)
105) Sara Bolder (Dialogue Editor)
106) Sara Bolder (ADR Editor)
107) Peter Myslowski (Key Grip)
108) Marc Gabbana (Concept Artist)
109) Marc Gabbana (Storyboard Artist)
110) Benton Jew (Storyboard Artist)
111) John Bartle (Visual Effects Editor)
112) Steve Slanec (Assistant Sound Editor)
113) Bruce Lacey (Foley Editor)
114) Gary Colkett (Electrician)
115) Ben Howarth (Third Assistant Director)
116) June Prinz (Boom Operator)
117) Jeremy Pelzer (Unit Manager)
118) Jurgen Scharpf (Sound Mix Technician)
119) Luke O'Byrne (Visual Effects Coordinator)
120) Keith Sewell (Steadicam Operator)
121) Philippa Day (Unit Manager)
122) Nick Heckstall-Smith (Second Unit First Assistant Director)
123) Iain McCaig (Concept Artist)
124) David Tanaka (Visual Effects Editor)
125) Peter Hutchinson (Special Effects Supervisor)
126) Frank 'Pepe' Merel (Foley Recordist)
127) Enrico Ballarin (Unit Manager)
128) Matthew Goodman (Post Production Supervisor)
129) Kenn Moynihan (Projection)
130) Scott Squires (Visual Effects Supervisor)
131) Stephen Hutchinson (Special Effects Technician)
132) Gary Burritt (Negative Cutter)
133) Jessica Bellfort (Assistant Dialogue Editor)
134) Vernon Connolly (Electrician)
135) Craig Burns (Sound Assistant)
136) Michael Blanchard (Post Production Supervisor)
137) David Turchi (First Assistant Director)
138) Anthony Brookman (Wardrobe Master)
139) Jamie Forester (Post Production Supervisor)
140) Kevin Sellers (Assistant Sound Editor)
141) Stewart Monteith (Best Boy Electric)
142) Dario Cioni (Second Assistant Director)
143) Kurt Kaufman (Concept Artist)
144) Jim Barr (Prop Maker)
145) Neil Murphy (Wardrobe Assistant)
146) Shaun Evans (Clapper Loader)
147) Mark 'Rocky' Evans (Rigging Gaffer)
148) Brian Blues (Supervising Carpenter)
149) Warren Fu (Concept Artist)
150) Helen Mattocks (Wardrobe Assistant)
151) Marypat Plottner (First Assistant Editor)
152) Moez Kamoun (First Assistant Director)
153) Rajeshree Patel (Assistant Accountant)
154) Kathryn Farrar (Production Controller)
155) Morgan Johnson (Stunts)
156) Darlene Forrester (Hairdresser)
157) Adam Lee (Electrician)
158) Mark Thomas (Electrician)
159) Monique Gougeon (Visual Effects Coordinator)
160) Aura Gilge (Assistant Editor)
161) Jason Coop (Clapper Loader)
162) Michele Tandy (Production Accountant)
163) Dominic Preece (Stunts)
164) David Valentin (Visual Effects Coordinator)
165) Amanda K. Montgomery (Visual Effects Coordinator)
166) Jason Phelps (Standby Carpenter)
167) Janet Nielsen (Third Assistant Director)
168) Sagar Bhanushali (Post Production Assistant)
169) Robert Jordan (Location Manager)
170) Lou Durkin (Wardrobe Master)
171) Debra K. Chinn (Post Production Assistant)
172) Mimoun Mahbouli (Unit Manager)
173) Andrea Boni (Third Assistant Director)
174) London Symphony Orchestra (Musician)
175) Daryl Tucker (VFX Artist)
176) Penny Runge (Visual Effects Coordinator)
Ko'proq o'qish >