Yangi mp3lar
Yuklash
  • Kino nomi: Uddaburon yigitlar 2
  • Joylandi: 12.06.2024
  • Sifat: FullHD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Detektivlar Markus Bernett va Mayk Louri giyohvand moddalarga qarshi kurash bo'yicha Mayami ishchi guruhidan Mayamiga narkotik ekstazi oqimini to'xtatish vazifasi yuklangan. Ular giyohvand moddalarni vayron qilingan kubalik narkobaron Jonni Tapiyaga kuzatib borishadi, u ham Rossiya va Gaiti mafiozlari bilan qonli urushda qatnashadi. Agar bu etarli darajada yomon bo'lmasa, Markus o'yinchi Mayk Markusning singlisi Sid bilan yashirincha ishqibozlik qilayotganini bilganida, ikki detektiv o'rtasida keskinlik yuzaga keladi.

Detectives Marcus Burnett and Mike Lowrey of the Miami Narcotics Task Force are tasked with stopping the flow of the drug ecstasy into Miami. They track the drugs to the whacked-out Cuban drug lord Johnny Tapia, who is also involved in a bloody war with Russian and Haitian mobsters. If that isn't bad enough, there's tension between the two detectives when Marcus discovers that playboy Mike is secretly romancing Marcus’ sister, Syd.

Roles of actors:
1) Will Smith (Mike Lowrey)
2) Martin Lawrence (Marcus Burnett)
3) Gabrielle Union (Sydney 'Syd' Burnett)
4) Jordi Mollà (Hector Juan Carlos 'Johnny' Tapia)
5) Peter Stormare (Alexei)
6) Joe Pantoliano (Captain C. Howard)
7) Theresa Randle (Theresa Burnett)
8) Michael Shannon (Floyd Poteet)
9) Jon Seda (Roberto)
10) Yul Vazquez (Mateo Reyes)
11) Jason Manuel Olazabal (Marco Vargas)
12) Otto Sanchez (Carlos)
13) Henry Rollins (TNT Leader)
14) Antoni Corone (DEA Tony Dodd)
15) Gary Nickens (TNT Fanuti)
16) Rey Hernandez (TNT Zank)
17) Charlie Johnson Jr. (TNT Lockman)
18) Paul Villaverde (TNT Dexter)
19) John Salley (Fletcher)
20) Reynaldo Gallegos (Tito Vargas)
21) Veryl Jones (DEA Taylor)
22) Tim Powell (DEA Snell)
23) Phil Owens (AC DEA)
24) Timothy Adams (DEA Van Agent)
25) Keith Hudson (DEA Agent)
26) Rich Kelley (DEA Agent)
27) Dave Corey (FBI Eames)
29) Jennifer Diaz (Lupe)
30) R.E. Rodgers (Delongpre)
31) Chris Charles Herbert (Coast Guard Radio Operator)
32) Nelson J. Perez (Coast Guard Captain)
33) Bobby Talbert (AWAC Techie)
34) Nancy Duerr (Marcus' Police Psychologist)
35) Ivelin Giro (Mike's Police Psychologist)
36) Damaris Justamante (Group Therapist)
37) Bill Cordell (Doctor)
38) Alex Warren (Medical Examiner)
39) Dennis McDonald (Reggie)
40) Bianca Bethune (Megan Burnett)
41) Scott Cumberbatch (Quincy Burnett)
42) Mason Rock Bay (Mason the Mastiff)
43) Gloria Irizarry (Donna Maria Tapia)
44) Alissa Mullins-Diaz (Tapia's Daughter)
45) Michael Francis (Ice Van Driver)
46) Pedro Telémaco (Baseball Cap Cuban)
47) Christopher Campbell (Shadowy Figure)
48) Jay A. Boutwell (Mortuary Security Guy)
50) Gino Salvano (Tapia Muscle Crew)
51) Ralph Navarro (Tapia Muscle Crew)
52) Fernando Gaviria (Tapia Muscle Crew)
53) Renee Reilly (Hot South Beach Woman)
54) Cash Casia (Hot South Beach Woman)
55) James Zelley (Klan Leader)
56) Bubba Baker (Klansman)
58) Emerson Forth (Boat Dock Guy)
59) Scott Charles (Swamp Rat)
60) Oleg Taktarov (Josef)
61) J. Michael Tiedeberg (Cigar Smoking Thug)
62) Treva Etienne (Icepick)
63) Kiko Ellsworth (Blond Dread)
64) Dieudonne S. Abel (Haitian Gang)
65) Gregory Bastien (Haitian Gang)
66) Shannon Briggs (Haitian Gang)
67) Greg Wayne Elam (Haitian Gang)
68) Irwin Gould (Haitian Gang)
70) Merdock Malcolm Mercer (Haitian Gang)
71) Reggie Pierre (Haitian Gang)
72) Bruno Ramos (Haitian Gang)
73) Reggie Mann Stanley (Haitian Gang)
75) Raymond Tong (Haitian Gang)
76) Tiara Harris (Haitian Girl)
77) Edward Finlay (Rave Kid)
78) Sharon Wilkins (Heavy Black Woman)
79) Anthony Giaimo (Gay Hairdresser)
80) Jamaica Carter (Gay Hairdresser)
81) Bryan Bottinelli (Little Boy)
82) J.D. Walsh (Sales Tech)
83) Michael McDunough (Store Manager)
84) Sean Lampkin (Zook Pest Control Owner)
86) Terrence J. Crowley (Car Salesman)
87) Dan Marino (Self)
88) Peter Donald Badalamenti II (Guy in Holding Area)
89) Jessica Karr (Female Corpse)
90) Omar Avila (Rebel (uncredited))
91) Jon Beshara (Alpha 66 (uncredited))
92) Flint Beverage (Air Force Radar Tech (uncredited))
94) Smith Cho (Customer in Electronics Store (uncredited))
95) Dexter Fletcher (Swat Leader (uncredited))
96) Deborah Smith Ford (Mourner (uncredited))
97) Megan Fox (Stars-and-Stripes Bikini Kid Dancing Under Waterfall (uncredited))
98) Tony Gomez (Morgue Attendant (uncredited))
100) Rick Michaels (Plainclothes Detective (uncredited))
101) Nevin Millan (Ecstasy Clubber (uncredited))
102) Yamil Piedra (Tapia Muscle (uncredited))
103) Denise Quiñones (Streetwalker in Cuba (uncredited))
104) Jay Rasumny (Limo Guy (uncredited))
105) Joe Vida (Police Officer (uncredited))
106) Jasmine Waltz (Video Store Customer (uncredited))
107) Sincerely A. Ward (Bartender (uncredited))
108) Brian Anthony Wilson (Tapia Muscle Crew (uncredited))
109) Ron Madoff (Extra)


People who worked on the film:
1) Billy Hopkins (Casting)
2) Dominic Watkins (Production Design)
3) J. Mark Harrington (Art Direction)
4) Jerry Stahl (Screenplay)
5) Kerry Barden (Casting)
6) Barry H. Waldman (Executive Producer)
7) Tom Muldoon (Editor)
8) Suzanne Smith Crowley (Casting)
9) Brad Ricker (Art Direction)
10) Jennifer Williams (Set Decoration)
11) George Gallo (Characters)
12) Carol Ramsey (Costume Design)
13) Cormac Wibberley (Story)
14) Trevor Rabin (Original Music Composer)
15) Mark Goldblatt (Editor)
16) David Lazan (Art Direction)
17) Ron Shelton (Screenplay)
18) Deborah L. Scott (Costume Design)
19) Jerry Bruckheimer (Producer)
20) Roger Barton (Editor)
21) Marianne Wibberley (Story)
22) Mike Stenson (Executive Producer)
23) Ron Shelton (Story)
24) Amir Mokri (Director of Photography)
25) Michael Bay (Director)
26) Chad Oman (Executive Producer)
27) Alyssa Fong (Visual Effects)
28) Pat Sandston (Associate Producer)
29) Don Ferrarone (Associate Producer)
30) Matthew Cohan (Associate Producer)
31) Debra Denson (Makeup Artist)
32) Anthony J. Scarano (Costume Supervisor)
33) Jim Schwalm (Special Effects Coordinator)
34) Rodger Jacobs (Makeup Department Head)
35) Lisa Mitchell (Hairstylist)
36) Jane Goldsmith (Script Supervisor)
37) Judy Murdock (Makeup Artist)
38) Roxanne Rizzo (Makeup Artist)
39) Bruce Bisbey (Art Department Coordinator)
40) Pierce Austin (Hairstylist)
41) Frank Crosby (Hairstylist)
42) Philippe Carr-Forster (Camera Operator)
43) Gunnar Swanson (Key Hair Stylist)
44) Carlos Rey del Castillo (Production Office Assistant)
45) Harold Collins (Propmaker)
46) Kurt Angell (Security)
47) George Schoendorfer (Set Medic)
48) Andy Gill (Stunt Coordinator)
49) KristieAnne Reed (Executive In Charge Of Production)
50) Gina B. Cranham (Set Designer)
51) Andre Blair (Stand In)
52) Mitch Zeitlin (Editorial Coordinator)
53) Blondel Aidoo (Visual Effects Producer)
54) Oliver Scholl (Production Illustrator)
55) Emanuel Carrión (Electrician)
56) Scott Blynder (Sound Mixer)
57) Monte Swann (24 Frame Playback)
58) David Alban (Carpenter)
59) Henry Dando (Greensman)
60) Marc H. Katz (Craft Service)
61) Kevin Craig (Picture Car Coordinator)
62) Carlos Rojas (Casting Associate)
63) Bob Badami (Music Supervisor)
64) Paul J. Hendricks (Construction Foreman)
65) Michael W. Broomer (Driver)
66) Ben Kanegson (Best Boy Electric)
67) Kevin Cerchiai (Boom Operator)
68) Dave Metzger (Orchestrator)
69) James Marbas (Digital Effects Supervisor)
70) Joli Eberhart (Post Production Assistant)
71) Michael Menapace (Transportation Captain)
72) David Feldman (First Assistant Editor)
73) Elizabeth Hitt (Visual Effects Coordinator)
74) Mark Freund (Visual Effects Supervisor)
75) David Golia (Additional Photography)
76) Toby Chu (Additional Music)
77) Fabio M. Arber (Location Manager)
78) Ellen Gordon (Production Supervisor)
79) John Frazier (Special Effects Supervisor)
80) Beau Borders (Special Sound Effects)
81) Ronald Puga (Standby Painter)
82) Travis Tarr (Camera Intern)
83) Robert Zuckerman (Still Photographer)
84) Gabriela Gutentag (Unit Publicist)
85) Xye (Researcher)
86) Robert L. Sephton (Sound Designer)
87) Stephen Ciffone (Additional Camera)
88) Suhail Kafity (Sound Effects Editor)
89) John Grillo (First Assistant Camera)
90) Tami Goldman (Post Production Supervisor)
91) Pete Antico (Stunts)
92) Alan Chan (Technical Supervisor)
93) John H. Starke (Unit Production Manager)
94) Angel Pastrana (Rigging Grip)
95) Douglas J. Schulman (Production Sound Mixer)
96) Nigel A. Boucher (Leadman)
97) Justin Holdsworth (Gaffer)
98) Shawn Torge (Lighting Technician)
99) Mark Bennett (Casting Associate)
100) Elona Tsou (Production Coordinator)
101) Katie Greathouse (Music Editor)
102) Alejandra Martinez (Scenic Artist)
103) John Charles (Software Engineer)
104) Jeffrey P. Soderberg (Rigging Gaffer)
105) David Aaron (Armorer)
106) Lena Fennema (Utility Stunts)
107) Larry Flynn (Color Timer)
108) Kevin O'Connell (Sound Re-Recording Mixer)
109) George Watters II (Supervising Sound Editor)
110) Dale DeStefani (Construction Coordinator)
111) Rita Duffey (Location Scout)
112) David Emmerichs (Steadicam Operator)
113) Ellen Falguiere (Assistant Costume Designer)
114) James D. D'Amico (Transportation Co-Captain)
115) Jeff Beattie (Visual Effects Editor)
116) Andy Potvin (Dolby Consultant)
117) Rebecca Samuels (Painter)
118) Danny Cangemi (Special Effects Coordinator)
119) Anne C. Ford (Production Accountant)
120) Christian Boudman (Digital Compositors)
121) José R. Varona (Set Medic)
122) Christine Danelski (Foley Editor)
123) Michael Schmidt (Utility Sound)
124) John G. Scotti (First Assistant Director)
125) Jim Kwiatkowski (Key Grip)
126) Marc Boyle (Wigmaker)
127) Joe Digaetano (Pyrotechnician)
128) Bobby Amor (Set Dresser)
129) Kimberly Harris (Supervising ADR Editor)
130) Frank Boone (Grip)
131) Alan D. Purwin (Aerial Coordinator)
132) Simon Cassels (Title Designer)
133) Lois DeArmond (Costume Illustrator)
134) Joseph F. Warren (Chief Lighting Technician)
135) Caitlin Rinderer (Casting Assistant)
136) Ricou Browning Jr. (Marine Coordinator)
137) Rachel Nicoll (Matchmove Supervisor)
138) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
139) Linda Folk (ADR Editor)
140) Justin Blampied (Visual Effects Designer)
141) Joe Lotito (Second Assistant Director)
142) Julia Gombert (Ager/Dyer)
143) Michael Watson (Camera Loader)
144) Richard Schoen (Key Costumer)
145) Philip Hoelcher (Animal Wrangler)
146) Jerry Bertolami (Dolly Grip)
147) Boyd Steer (Negative Cutter)
148) Pete Romano (Underwater Director of Photography)
149) Chris Purser (Assistant Property Master)
150) Teri E. Dorman (Supervising Dialogue Editor)
151) Gary Abrahamian (Lead Animator)
152) Jennifer Carpenter (Set Decorating Coordinator)
153) Laurie Cocheio (Key Makeup Artist)
154) Derek Di Biagio (Assistant Production Coordinator)
155) Randle Akerson (Dialogue Editor)
156) Victoria Rose Sampson (Dialogue Editor)
157) Gloria D'Alessandro (Dialogue Editor)
158) Charles Guanci Jr. (Property Master)
159) David A. Arnold (Supervising Dialogue Editor)
160) Ulrika Akander (Dialogue Editor)
161) Paola Cambo (Assistant Location Manager)
162) Kent Demaine (Creative Director)
163) Craig Denham (Graphic Designer)
164) Rosa Palomo (Set Buyer)
165) Nathan McGuinness (Senior Visual Effects Supervisor)
166) Steve Mora (Digital Intermediate Producer)
167) John T. Cucci (Foley Artist)
168) Justin Bertges (Special Effects Technician)
169) Agnes Rodriguez (Camera Loader)
170) Lucas Borghi (Assistant Editor)
171) Andrea Larsen (Assistant Accountant)
172) Tilu Khalayi (Second Assistant Accountant)
173) Mark Duncan (Assistant Camera)
174) Paul McGhee (Digital Color Timer)
175) Natasha Brickner (Executive Assistant)
176) Candy Carstensen (Payroll Accountant)
177) Rudy Persico (Second Second Assistant Director)
178) Charlie Bonilla (Special Effects Assistant)
179) Vivian Rebella (Location Assistant)
180) Jeanie Baker (Costumer)
181) Chris Antonini (Visual Effects Production Assistant)
182) Earl Perque (Best Boy Grip)
183) Rattiya Krajkoom (Visual Effects Production Manager)
184) Patrick Fox (Key Production Assistant)
185) Raymond Hernandez Jr. (Production Consultant)
186) Sara Alvarez (Production Secretary)
187) Robert Consing (Second Unit Director)
188) Crisoforo Aguilar (Key Set Production Assistant)
189) Melissa Lytle (Assistant Dialogue Editor)
190) Derek DiBiagio (Assistant Production Coordinator)
191) Norene Bini (Dialogue Coach)
192) Richard J. Brock (Second Assistant Camera)
193) Scott Fox (Colorist)
194) Stefan Sonnenfeld (Digital Colorist)
195) Gordon Goodwin (Conductor)
196) Ryan Bonner (Set Production Assistant)
197) Bill Erfurth (Technical Advisor)
198) Nathalie Gonthier (Rotoscoping Artist)
199) Niamh Murphy (Textile Artist)
200) Doc Kane (ADR Mixer)
201) Randolph LeRoi (Stunt Double)
202) James Hopkins (Assistant Chief Lighting Technician)
203) James W. Gavin (Pilot)
204) James Ashwill (Foley Mixer)
205) Charlie Estepp (Stunt Driver)
206) Kris Gray (Location Production Assistant)
207) Lillian Awa (Production Assistant)
208) Sean Landeros (Sound Recordist)
209) Robert Consing (Storyboard Artist)
210) Dick Ziker (Stunts)
211) Greg P. Russell (Sound Re-Recording Mixer)
212) Debbie Evans (Stunts)
213) Jeannie Epper (Stunts)
214) Annie Ellis (Stunts)
215) Barbara Anne Klein (Stunts)
216) Charlie Picerni (Stunts)
217) Troy Robinson (Stunts)
218) Spiro Razatos (Second Unit Director)
219) Henry Kingi (Stunts)
220) Jack Gill (Stunts)
221) Steve M. Davison (Stunts)
222) Denney Pierce (Stunts)
223) John C. Meier (Stunts)
224) John Cenatiempo (Stunts)
225) Gilbert B. Combs (Stunts)
226) Jay Amor (Stunts)
227) Jeff Cadiente (Stunts)
228) Richard Epper (Stunts)
229) Eddie J. Fernandez (Stunts)
230) Lex D. Geddings (Stunts)
231) Doc D. Charbonneau (Stunts)
232) Tyrone C. Wiggins (Stunts)
233) Erik Rondell (Stunts)
234) Charlie Brewer (Stunts)
235) Greg Wayne Elam (Stunts)
236) Khristian Lupo (Stunts)
237) Bennie Moore (Stunts)
238) Jalil Jay Lynch (Stunts)
239) Paul Leonard (Stunts)
240) Dustin Meier (Stunts)
241) Jennifer Badger (Stunt Driver)
242) Chick Bernhard (Stunts)
243) Steve Kelso (Stunts)
244) Henry Kingi Jr. (Stunts)
245) Ronald L. Kaplan (Other)