G'aroyib poyga uzbek tilida

Yuklab olish
G'aroyib poyga
  • Kino nomi: G'aroyib poyga
  • Joylandi: 13.05.2024
  • Sifat: HD
  • Yil: 2005
  • Davomiyligi: 1 soat. 42 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Komediya , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
G'aroyib poyga Uzbek tilida tarjima 2005 Full HD O'zbek tilida tas-ix skachat - Bu bir marta grozda mamlakat yo'lida bo'lgan zopakning yosh ayvonining hikoyasidir. U vagondan g'oyib bo'lgan tsirkdan tushib, fermer tomonidan tanlangan va qizining kulgisi uchun barqaror olingan. Strayps, ayg'oqchi deb atalgan, erta ota-onasiz qoldi. Barcha yillar davomida u ot otiga amin edi. Jokey bo'lishni orzu qilgan fermerning qizi yordamida Strayps o'z-o'zidan ishonchsizlikni engib, tushini amalga oshiradi. Va keyin bir kun zebra tarbiyalangan safsar oyog'i Kentukki shtatida o'tkazilgan nufuzli musobaqalarda ishtirok etadi.

Это история о юном жеребенке зебры, который однажды оказался на проселочной дороге в грозу. Он выпал из фургона бродячего цирка, был подобран фермером и взят в конюшню на потеху дочери. Страйпс, как назвали жеребенка, рано остался без родителей. Все годы он был уверен, что он - скаковая лошадь. С помощью дочери фермера, которая мечтала стать жокеем, Страйпс преодолевает неуверенность в себе и осуществляет свою мечту. И вот однажды тренированный чистокровный жеребенок зебры выйдет-таки на состязания - престижные скачки, проводимые в штате Кентукки.


Roles of actors:
1) Frankie Muniz (Stripes (voice))
2) Hayden Panettiere (Channing Walsh)
3) Bruce Greenwood (Nolan Walsh)
4) Mandy Moore (Sandy (voice))
5) Wendie Malick (Clara Dalrymple)
6) M. Emmet Walsh (Woodzie)
7) Snoop Dogg (Lightning (voice))
8) Michael Clarke Duncan (Clydesdale (voice))
9) Jeff Foxworthy (Reggie (voice))
10) Whoopi Goldberg (Franny (voice))
11) Steve Harvey (Buzz (voice))
12) Dustin Hoffman (Tucker (voice))
13) Joshua Jackson (Trenton's Pride (voice))
14) Joe Pantoliano (Goose (voice))
15) Michael Rosenbaum (Ruffshodd (voice))
16) David Spade (Scuzz (voice))
17) Gary Bullock (John Cooper)
18) Fred Thompson (Sir Trenton (voice))
19) Caspar Poyck (Mailman)
20) Thandi Puren (Reporter)
21) Morné Visser (Reporter)
22) Dawn Matthews (Reporter)
23) Matt Stern (Reporter)
24) John Lesley (Paddock Boss)
25) Graeme Hawkins (Track Announcer)
26) Tarryn Meaker (Anthem Singer)
27) Jansen Panettiere (Young Stripes (voice))
28) Frankie Ryan Manriquez (Young Ruffshodd (voice))
29) Kyle Alcazar (Young Pride (voice))
30) Dee Bradley Baker (Additional Voices (voice))
31) Bob Bergen (Additional Voices (voice))
32) Jess Harnell (Additional Voices (voice))


People who worked on the film:
1) Mark Isham (Original Music Composer)
2) Frederik Du Chau (Director)
3) Broderick Johnson (Producer)
4) Tom Finan (Editor)
5) David Eggby (Director of Photography)
6) David Schmidt (Screenplay)
7) Andrew A. Kosove (Producer)
8) Edward McDonnell (Producer)
9) Lloyd Phillips (Producer)
10) Steven P. Wegner (Executive Producer)
11) David Schmidt (Story)
12) Steven P. Wegner (Story)
13) Kirk DeMicco (Story)
14) Frederik Du Chau (Story)
15) Philip A. Patterson (Co-Producer)
16) Kira Davis (Co-Producer)
17) Kirk DeMicco (Co-Producer)
18) Wolf Kroeger (Production Design)
19) Deva Anderson (Music Supervisor)
20) Amanda Mackey (Casting Director)
21) Cathy Sandrich Gelfond (Casting Director)
22) Lloyd Phillips (Unit Production Manager)
23) Philip A. Patterson (First Assistant Director)
24) Jamie Marshall (Second Assistant Director)
25) Genevieve Hofmeyr (Line Producer)
26) John Mahaffie (Second Unit Director)
27) Angela Phillips (Production Manager)
28) Jan S. Owen (Post Production Supervisor)
29) Brad Arensman (Post Production Supervisor)
30) Julie Huntsinger (Associate Producer)
31) Kent Houston (Visual Effects Supervisor)
32) Dion Hatch (Visual Effects Supervisor)
33) Eric Mises-Rosenfeld (Visual Effects Supervisor)
34) Mary Stuart (Visual Effects Producer)
35) Rod Park (Visual Effects Producer)
36) Alex Williams (Animation Supervisor)
37) Guy Micheletti (Key Grip)
38) Jonathan Hely-Hutchinson (Art Direction)
39) Emilia Roux (Set Decoration)
40) Karl Lewis Miller (Animal Coordinator)
41) Jo Katsaras (Costume Design)
42) Neil McClean (Costume Supervisor)
43) Nadine Prigge (Key Makeup Artist)
44) Jacques Gerber (Key Hair Stylist)
45) Yolanda T. Cochran (Production Controller)
46) Deon Du Preez (Location Manager)
47) Cordell McQueen (Special Effects Supervisor)
48) Matthew Merkovich (CGI Supervisor)
49) Fortunato Frattasio (Digital Effects Supervisor)
50) Brennan Prevatt (Digital Effects Supervisor)
51) Randy Dormans (Lead Animator)
52) Lawrence Carroll (Compositing Lead)
53) Rob Ozaeta (Compositing Lead)
54) Antoinette Perez (Visual Effects Coordinator)
55) Keith Luczywo (Visual Effects Coordinator)
56) Terron Pratt (Visual Effects Coordinator)
57) Thierry Delattre (Visual Effects Supervisor)
58) Richard Martin (Visual Effects Supervisor)
59) Pierre Couture (Visual Effects Supervisor)
60) Paul Docherty (Digital Effects Supervisor)
61) Diane Kingston (Digital Effects Producer)
62) George Port (Visual Effects Supervisor)
63) Carol Petrie (Visual Effects Coordinator)
64) Kim Richardson (Lead Animator)
65) Curtis Roush (Supervising Music Editor)
Ko'proq o'qish >
t