Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Uddaburon yigitlar 1
  • Joylandi: 12.06.2024
  • Sifat: FullHD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Ular bir-biriga mutlaqo ziddir. Ulardan biri namunali oila boshlig‘i bo‘lib, boyligi yo‘q, ikkinchisi boy va bakalavr hayotining barcha afzalliklaridan bahramand bo‘ladi. Do'stlikdan tashqari, ularni politsiyadagi ishlari birlashtiradi. Ammo buning uchun do'stlar joylarni o'zgartirishlari kerak ...

Они — полная противоположность друг друга. Один из них — примерный семьянин и не имеет состояния, другой богат и пользуется всеми благами холостяцкой жизни. Помимо дружбы их объединяет работа в полиции.Их новое задание — поймать жестокого преступника, укравшего наркотики с секретного склада, а также спасти девушку, которая случайно оказалась на его пути. Но для этого друзьям придется поменяться местами…

Roles of actors:
1) Martin Lawrence (Marcus Burnett)
2) Will Smith (Mike Lowrey)
3) Téa Leoni (Julie Mott)
4) Tchéky Karyo (Fouchet)
5) Joe Pantoliano (Captain Howard)
6) Theresa Randle (Theresa Burnett)
7) Marg Helgenberger (Alison Sinclair)
8) Nestor Serrano (Detective Sanchez)
9) Julio Oscar Mechoso (Detective Ruiz)
10) Saverio Guerra (Chet The Doorman)
11) Anna Thomson (Francine Donne)
12) Kevin Corrigan (Elliot)
13) Michael Imperioli (Jojo)
14) Lisa Boyle (Girl Decoy)
15) Michael Taliferro (Carjacker)
16) Emmanuel Xuereb (Eddie Dominguez)
17) Marc Macaulay (Noah Trafficante)
18) Ralph Gonzalez (Kuni)
19) Vic Manni (Ferguson)
20) Frank John Hughes (Casper)
21) Mike Kirton (Andy)
22) Will Knickerbocker (Officer Bill O'Fee)
23) Tiffany Samuels (Megan Burnett)
24) Cory Hodges (James Burnett)
25) Scott Cumberbatch (Quincy Burnett)
26) Joey Romano (Detective)
27) Sam Ayers (Detective)
28) Karen Alexander (Max Logan)
29) Fawn Reed (Women at Boxing Gym)
30) Heather Davis (Lois Fields)
31) Maureen Gallagher (Yvette)
32) Juan F. Cejas (Ether Van Driver)
33) Ed Amatrudo (Ether Van Boss)
34) Jimmy Franzo (Club Bartender)
35) Tony Bolano (Drunk Guy at Urinal)
36) Shaun Toub (Store Clerk)
37) Marty McSorley (Henchman)
38) Norman Max Maxwell (Henchman)
39) Buddy Bolton (Wally)
40) Stan Miller (News Anchor)
41) Dug Jones (Man #1)
42) John Salley (Hacker "Fletcher")
43) Dana Mark (Police Technician)
44) Mario Ernesto Sánchez (Drug Buyer)
45) Kim Coates (White Carjacker (uncredited))


People who worked on the film:
1) Jerry Bruckheimer (Producer)
2) Lucas Foster (Executive Producer)
3) Jeni Lee Dinkel (Makeup Artist)
4) Christian Wagner (Editor)
5) Michael Barrie (Screenplay)
6) Jim Mulholland (Screenplay)
7) Bruce S. Pustin (Executive Producer)
8) Michael Bay (Director)
9) Peter Politanoff (Art Direction)
10) Don Simpson (Producer)
11) Howard Atherton (Director of Photography)
12) Henry Kingi (Stunts)
13) Doug Richardson (Screenplay)
14) Mark Mancina (Original Music Composer)
15) George Gallo (Story)
16) Kate J. Sullivan (Set Decoration)
17) Bobbie Read (Costume Design)
18) Lynn Kressel (Casting)
19) Francine Maisler (Casting)
20) John Vallone (Production Design)
21) Cary Whittaker (Greensman)
22) Valarie Wise (Set Decoration)
23) David Orr (Color Timer)
24) Willy Allen (Foley Editor)
25) Carl Ritz (Construction Coordinator)
26) Richard Lee Jones (Special Effects Coordinator)
27) Herbert Dwight Raymond IV (First Assistant Editor)
28) Robert G. Henderson (Supervising Sound Editor)
29) Jerry Blohm (Leadman)
30) Diane Bandolas (Production Accountant)
31) Maria Newman (Musician)
32) Dylan Goss (Aerial Camera)
33) Jon Baronn Farmer (Still Photographer)
34) Jack Sander (Driver)
35) Larry Crenshaw (Transportation Captain)
36) Owen Stephens (Electrician)
37) Ken Glassing (First Assistant Camera)
38) John Patteson (Armorer)
39) Ali Derakhshan (Assistant Sound Editor)
40) Gregory Shummon (Lighting Technician)
41) David M. O'Dell (Boom Operator)
42) Arturo Mendez (Sign Painter)
43) Christopher Cronyn (Unit Production Manager)
44) Michael Dilbeck (Music Supervisor)
45) Michele Tedlis Sorbo (Art Department Coordinator)
46) Carlos A. Menéndez (Assistant Art Director)
47) Craig Haagensen (Camera Operator)
48) Fred Schwendel (Carpenter)
49) John Burns (Craft Service)
50) Curtis Roush (Music Editor)
51) Mark Dane (Set Dressing Artist)
52) Marc Mercury (Special Effects)
53) Pamella D'Pella (Location Scout)
54) Alessandro Checcacci (Sound Re-Recording Mixer)
55) Charles Guanci Jr. (Property Master)
56) Yvette Ammon (Set Costumer)
57) Bruce Fowler (Orchestrator)
58) Peter J. Devlin (Production Sound Mixer)
59) Bruce Moriarty (First Assistant Director)
60) Lois Walker (Production Coordinator)
61) Jamie Klein (Key Grip)
62) Corey B. Yugler (Script Supervisor)
63) Kenny Bates (Stunt Coordinator)
64) Carol Green (Unit Publicist)
65) Shane D. Kelly (Gaffer)
66) Sam Tedesco (Location Manager)
67) Virginia Cook-McGowan (Sound Editor)
68) Josué D. Aguilar (Set Production Assistant)
69) Robert Crowley (Props)
70) Caridad Collazo (Hairstylist)
71) Pirty Lee Jackson (Transportation Co-Captain)
72) Gene Moffat (Chief Lighting Technician)
73) Megan Forste (Additional Second Assistant Camera)
74) Robert Dawson (Title Designer)
75) Viki Cacciatore (Assistant Accountant)
76) Peter Manno (Second Assistant Camera)
77) Jeffrey Pollack (Music Consultant)
78) Biff Delany (Assistant Chief Lighting Technician)
79) Diane DiPrima (Production Secretary)
80) Fred Peck III (Foley Recordist)
81) Scott Genkinger (Casting Assistant)
82) Kristy Aitken Hernandez (Wardrobe Supervisor)
83) Andrew Fisher (Assistant Camera)
84) Jennifer Cook (Production Assistant)
85) Jeffrey T. Barabe (Second Second Assistant Director)
86) James Simcik (Supervising ADR Editor)
87) William C. Carruth (ADR Editor)
88) Kenny Bates (Second Unit Director)
89) Curtis Carlin (Swing)
90) Eric Weiler (Assistant Property Master)
91) James Ashwill (Foley Mixer)
92) Rhona Meyers (Key Costumer)
93) Bruno Roussel (Assistant Sound Engineer)
94) Nigel Arscott (Assistant Location Manager)
95) Christine Onesky (Pyrotechnician)
96) Robair Sims (Stunt Double)
97) David Wayne Campbell (Stunt Driver)
98) James J. Green (Dolly Grip)
99) Nelson Oramas (Technical Advisor)
100) Kent Demaine (Creative Director)
101) Steve Rodriguez (Digital Colorist)
102) Jack Sander (Special Effects Technician)
103) Clark Campbell (Assistant Editor)
104) Michelle Marx (Assistant Director)
105) Lisandra Soto (Second Assistant Director)
106) Jonathan Watson (Second Assistant Director)
107) Peter Lyons Collister (Second Unit Director)
108) Barry H. Waldman (First Assistant Director)
109) Peter Tors (Stunts)
110) Amy Stephen Wilder (Stunts)
111) Ronald Ross (Stunts)
112) Henry Kingi Jr. (Stunts)
113) David Hayes (Stunts)
114) Janine Mitchell (Stunts)
115) Leigh Hennessy (Stunts)
116) Steve Filmore (Stunts)
117) Alex Edlin (Stunts)
118) Donna Keegan (Stunts)
119) Michael M. Vendrell (Stunts)
120) Frank Torres (Stunts)
121) Randolph LeRoi (Stunts)
122) Tony De Leon (Stunts)
123) Manny Perry (Stunts)
124) James Hooks Reynolds (Stunts)
125) Scotty Gallin (Stunts)
126) Glenn R. Wilder (Stunts)
127) Jay Amor (Stunts)
128) Leigh Hennessy (Stunt Double)
129) Troy Robinson (Stunts)
130) Chuck Picerni Jr. (Stunts)
131) Kenny Endoso (Stunts)
132) William H. Burton Sr. (Stunts)
133) Gar Stephen (Stunts)
134) Danny Rogers (Stunts)
135) Steve Picerni (Stunts)
136) Butch Brickell (Stunts)
137) J.C. Robaina (Stunts)
138) Gene Hartline (Stunts)
139) Lisa Vanderpool (Stunts)
140) Norb Phillips (Stunts)
141) Stan Lee Rice (Stunts)
142) Buddy Reynolds (Stunts)
143) Richard L. Duran (Stunts)
144) Nick Brett (Stunts)
145) Chick Bernhard (Stunts)
146) Happy Walters (Music Supervisor)
147) Ken Waters (Extras Casting Assistant)