Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Paddington
  • Joylandi: 20.05.2024
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Paddingtonning sarguzashtlari 2014 hd skachat - Londonga zich Perudan kelgan ayiq bolasi Britaniya poytaxtida yangi uy topishga va haqiqiy ingliz jentlmeniga aylanishga intiladi. Braun oilasi Paddington stansiyasida kichkina sargardonni topib, jasur va tashabbuskor sayohatchiga bu borada yordam berishga qaror qiladi.

Приехавший в Лондон из Дремучего Перу медвежонок стремится обрести в британской столице новый дом и стать настоящим английским джентльменом. В этом смелому и предприимчивому путешественнику решает помочь семейство Браунов, обнаружившее маленького скитальца на Паддингтонском вокзале.

Roles of actors:
1) Ben Whishaw (Paddington (voice))
2) Hugh Bonneville (Henry Brown)
3) Sally Hawkins (Mary Brown)
4) Madeleine Harris (Judy Brown)
5) Samuel Joslin (Jonathan Brown)
6) Nicole Kidman (Millicent)
7) Julie Walters (Mrs. Bird)
8) Imelda Staunton (Aunt Lucy (voice))
9) Peter Capaldi (Reginald Curry)
10) Michael Gambon (Uncle Pastuzo (voice))
11) Jim Broadbent (Samuel Gruber)
12) Madeleine Worrall (Agatha Clyde)
13) Tim Downie (Montgomery Clyde)
14) Matt King (Andre the Thief)
15) Simon Farnaby (Barry)
16) Kayvan Novak (Grant)
17) Matt Lucas (Joe)
18) Jonathan Derbyshire (Master Gruber)
19) Mary Roscoe (Master Gruber's Aunt)
20) Jude Wright (Tony)
21) Lottie Steer (Young Millicent)
22) Alice Lowe (Geographers' Guild Receptionist)
24) Toby Williams (Geographer (Present Day))
25) Catherine Shepherd (Geographer (Present Day))
26) Sean Bridgeman (Morgan Clyde)
27) Cleo Sylvestre (Marjorie Clyde)
28) Geoffrey Palmer (Head Geographer)
29) Gus Brown (Second Geographer)
30) Rufus Jones (Third Geographer)
31) Kenneth Hadley (Fourth Geographer)
32) David McKail (Fifth Geographer)
33) James Bachman (Sixth Geographer)
34) Javier Marzan (Buckingham Palace Sentry)
35) Llewella Gideon (Class Teacher)
36) Justin Edwards (Desk Sergeant)
37) Iain Mitchell (Dog Owner)
38) Barry Ashton (Judge)
40) Steve Edge (Natural History Museum Security Guard)
41) Steve Oram (Paddington Station Security Guard)
42) Tom Meeten (Paddington Station Security Guard)
43) Hamish McColl (Petting Zoo Keeper)
44) Dominic Coleman (Policeman)
45) Tarik Blake (Pupil)
46) Theresa Watson (Stenographer)
47) Ross Boatman (Trader)
48) Eddie Nestor (Underground Ticket Inspector)
49) George Newton (Angel (uncredited))
51) Ancuta Breaban (Commuter #2 (uncredited))
52) Faith Elizabeth (Commuter #3 (uncredited))
53) Barrie Martin (Commuter #4 (uncredited))
54) Stuart Matthews (Commuter #5 (uncredited))
55) Fabio Vollono (Commuter #7 (uncredited))
56) Julie Vollono (Commuter #8 (uncredited))
57) Matthew David McCarthy (Docker (uncredited))
58) Denis Khoroshko (Immigrant (uncredited))
59) Jack Philips (Market Stall Owner (uncredited))
60) Asim Chaudhry (Security Guard (uncredited))
61) Nigel Genis (Station Blocker (uncredited))
63) Vic Waghorn (Additional Voices (voice) (uncredited))


People who worked on the film:
1) Paul King (Director)
2) David Heyman (Producer)
3) Michael Bond (Characters)
4) Michael Bond (Story)
5) Michael Hirsh (Executive Producer)
6) Jonny Franklin (Electrician)
7) Gary Williamson (Production Design)
8) Nina Gold (Casting)
9) Graham Johnston (Hair Designer)
10) Mark Everson (Editor)
11) Paul King (Screenstory)
12) Olivier Courson (Executive Producer)
13) Erik Wilson (Director of Photography)
14) Alexandra Ferguson (Executive Producer)
15) Lindy Hemming (Costume Design)
16) Paul King (Screenplay)
17) Bob Weinstein (Executive Producer)
18) Hamish McColl (Screenstory)
19) Theo Park (Casting)
20) Graham Johnston (Makeup Designer)
21) Rosie Alison (Executive Producer)
22) Harvey Weinstein (Executive Producer)
23) Jeffrey Clifford (Executive Producer)
24) Ron Halpern (Executive Producer)
25) Laura Miles (Script Supervisor)
26) Laurie Sparham (Still Photographer)
27) Nick Urata (Original Music Composer)
28) Elliot Scott (Draughtsman)
29) James Joseph McDonald (Producer)
30) Tim Wellspring (Unit Production Manager)
31) Ben Irving (Associate Producer)
32) Sanchari Chowdhury-Kesler (Production Manager)
33) Manohar Tahilramani (Line Producer)
34) Tania Blunden (Post Production Supervisor)
35) Niv Adiri (Sound Re-Recording Mixer)
36) Mark Appleby (ADR Mixer)
37) Dillon Bennett (Sound Effects Editor)
38) Peter Burgis (Foley Artist)
39) Simon Diggins (ADR Mixer)
40) Danny Freemantle (Sound Effects Editor)
41) Glenn Freemantle (Sound Designer)
42) Glenn Freemantle (Supervising Sound Editor)
43) Nick Freemantle (Assistant Sound Editor)
44) Jeffrey Gates (ADR Recordist)
45) Glen Gathard (Foley Editor)
46) Peter Gleaves (ADR Mixer)
47) Danny Hambrook (Production Sound Mixer)
48) Peter Hanson (Foley Editor)
49) John Hayes (Production Sound Mixer)
50) Simon Hill (Mix Technician)
51) Jo Jackson (Mix Technician)
52) Adam Laschinger (Boom Operator)
53) Sotiris Loukatos (Sound Re-Recording Mixer)
54) Ian Morgan (Dialogue Editor)
55) Andy Nelson (Sound Re-Recording Mixer)
56) Paul Paragon (Sound Mixer)
57) Jack Stew (Foley Artist)
58) Ian Tapp (Sound Re-Recording Mixer)
59) Mike Tehrani (ADR Recordist)
60) Anelia Asparuhova (Visual Effects)
61) Jon Capleton (Visual Effects)
62) Matthew Chandler (Visual Effects)
63) Mitch Crease (Visual Effects)
64) Izzy Field (Visual Effects)
65) Marieke Franzen (Visual Effects)
66) Warwick Hewett (Visual Effects)
67) Lee Sheward (Stunt Coordinator)
68) Zarene Dallas (Stunt Double)
69) Lee Bagley (Stunt Double)
70) Nic Goodey (Stunt Double)
71) Casey Michaels (Stunt Double)
72) Aaron Lear (Compositor)
73) Adam Parker (Compositor)
74) Adrian Nurse (Compositor)
75) Ales Gargulac (Compositor)
76) Andrea Espinal (Compositor)
77) Andrew Pinson (Compositor)
78) Anna Maria Pacchioni (Compositor)
79) Anthony Luigi Santoro (Compositor)
80) Ashish Dewan (Compositor)
81) Attila Szapek (Compositor)
82) Bruce Nelson (Compositor)
83) Christophe Pacaud (Compositor)
84) David Vivaldini (Compositor)
85) Elena Topouzoglou (Compositor)
86) Frederikke Glick (Compositor)
87) Geoff Wigmore (Compositor)
88) Giacomo Bargellesi (Compositor)
89) Hugo Gauvreau (Compositor)
90) Ian Fellows (Compositor)
91) Jean-Baptiste Godin (Compositor)
92) Jeremie Ducrocq (Compositor)
93) Jeremie Lodomez (Compositor)
94) Jonathan Carré (Compositor)
95) Lars Erik Eriksen (Compositor)
96) Marc Rice (Compositor)
97) Mickaël Léger (Compositor)
98) Nico Coronado (Compositor)
99) Oliver Fergusson-Taylor (Compositor)
100) Oliver Armstrong (Compositor)
101) Owen Johnson (Compositor)
102) Petra Schwane (Compositor)
103) Ricky Leach (Compositor)
104) Julian Hutchens (Lighting Supervisor)
105) Paul Beilby (Lighting Supervisor)
106) Marine Poirson (Lighting Supervisor)
107) Alfonso Sicilia (Lead Animator)
108) Amanda Dague (Lead Animator)
109) Andrew Hunt (Lead Animator)
110) Brad Silby (Lead Animator)
111) Chris Hurtt (Lead Animator)
112) Laurent Laban (Lead Animator)
113) Mathieu Vig (Lead Animator)
114) Michael Brunet (Lead Animator)
115) Christian Kaestner (VFX Supervisor)
116) Ian Comley (CG Supervisor)
117) Neil Weatherley (CG Supervisor)
118) Thaison Doan (2D Supervisor)
119) Tamara King (Second Assistant Director)
120) Annie Hitchcock (Third Assistant Director)
121) Amie Tridgell (Location Manager)
122) Eleri Coulten (Assistant Location Manager)
123) Siggy Stone (Floor Runner)
124) Olivia Fitzroy (Floor Runner)
125) Rebecca Dark (Floor Runner)
126) Jess MacDonald (Location Assistant)
127) Ben White (Location Scout)
128) Vince McGahon ("A" Camera Operator)
129) Daniel Lillie (Camera Trainee)
130) Andy Sauer (Key Grip)
131) Dan Garlick (Grip)
132) Del Strachan (Grip)
133) Kevin Foy (Grip)
134) Sue Whitaker (Supervising Art Director)
135) Choi Ho Man (Supervising Art Director)
136) Samantha Harley (Standby Art Director)
137) Daniel Swingler (Assistant Art Director)
138) Harry Pain (Draughtsman)
139) Steven Lawrence (Art Direction)
140) Jane Clark (Storyboard Artist)
141) John Greaves (Storyboard Artist)
142) Cathy Cosgrove (Set Decoration)
143) Robert J. Dugdale (Scenic Artist)
144) Matt Walker (Scenic Artist)
145) Harvey Woodward (Scenic Artist)
146) Alex Kerr (First Assistant Accountant)
147) Alex Kerr (Second Assistant Accountant)
148) Jon Duncan (Post Production Accountant)
149) Richard Ketteridge (VFX Editor)
150) Fiona DeSouza (First Assistant Editor)
151) Emilie O'Connor (Dialogue Editor)
152) Marion Weise (Costume Supervisor)
153) Nat Turner (Assistant Costume Designer)
154) Sally Crees (Costume Assistant)
155) Alex Grace (Costume Assistant)
156) Poli Kyriacou (Costume Assistant)
157) John Usher (Costume Assistant)
158) Wyn Vaughan-Humphreys (Costume Assistant)
159) Rebecca Tredget (Costume Assistant)
160) Dee Churchfield (Costume Assistant)
161) Ann Fenton (Makeup Artist)
162) Donna Turner Culver (Standby Painter)
163) Eddie Baker (Props)
164) Giles Brown (Props)
165) Doug Lankston (Props)
166) Anthony Parnell (Props)
167) Jane Burstow (Props)
168) Pippa Gillespie (Props)
169) Sarah Herrmann (Props)
170) David Horrill (Property Master)
171) Stephen Hargreaves (Construction Manager)
172) David Sawyer (Standby Carpenter)
173) Kevin Daly (Standby Rigger)
174) Sydney Bell (Carpenter)
175) Warren Browne (Carpenter)
176) Nigel Crafts (Carpenter)
177) David Engleman (Carpenter)
178) Lee Gawthrop (Carpenter)
179) Nicholas Girard (Carpenter)
180) Thomas Henderson (Carpenter)
181) Paul Houston (Carpenter)
182) Tom Keegan (Carpenter)
183) Robert McGrath (Carpenter)
184) Marcus Mildewhall (Carpenter)
185) John Moxom (Carpenter)
186) Pete Smith (Carpenter)
187) Josh Witcher (Carpenter)
188) Jeffrey Woodbridge (Carpenter)
189) Andrew Betts (Carpenter)
190) Louis Connoways (Carpenter)
191) Jack Dehaan (Carpenter)
192) Martian Freeman (Carpenter)
193) Andrew Golding (Carpenter)
194) Raymond Grant (Carpenter)
195) Anthony Hoskins (Carpenter)
196) Alan Kavanagh (Carpenter)
197) Robert Jackson (Carpenter)
198) Michael McSweeney (Carpenter)
199) Keith Mowatt (Carpenter)
200) Stephen Rowley (Carpenter)
201) Manuel Villar (Carpenter)
202) Leslie Wylie (Carpenter)
203) Marko Živanović (Carpenter)
204) Chardae Adams (Painter)
205) Robert Dyson (Painter)
206) Phil Hawley (Painter)
207) Russell Read (Painter)
208) Robert West (Painter)
209) David Stapleton (Painter)
210) Peter Davis (Painter)
211) Douglas Emanuel (Painter)
212) Rob Lillie (Painter)
213) Perry Sheehan (Painter)
214) Jeff Sullivan (Painter)
215) James Wickison (Painter)
216) Andy Lowe (Gaffer)
217) John Antill (Rigging Gaffer)
218) Duncan Riedl (Generator Operator)
219) Christian Hayes (Electrician)
220) Gareth Brough (Electrician)
221) Dom Aronin (Electrician)
222) Ruben Cardol (Electrician)
223) Tom Foran (Electrician)
224) Daniel Goodall (Electrician)
225) Stefan Mitchell (Electrician)
226) James Osborn-Brown (Electrician)
227) Joel Rainsley (Electrician)
228) Pawel Polak (Electrician)
229) Adam Slater (Electrician)
230) Paul Surgison (Electrician)
231) Nathan Porter (Electrician)
232) Sam Alberg (Electrician)
233) Nic Britt (Electrician)
234) Alex Edyvean (Electrician)
235) Steve Garay (Electrician)
236) Sam Heasman (Electrician)
237) David Nye (Electrician)
238) Will Rae Smith (Electrician)
239) Ed Riley (Electrician)
240) David Sedgwick (Electrician)
241) Daniel Stones (Electrician)
242) Rob White (Electrician)
243) Aaron Parrott (Special Effects Technician)
244) Hannah Wilson (Special Effects Technician)
245) Dan Massett (Special Effects Technician)
246) Sam Kissick (Special Effects Technician)
247) Norman Malcolm Smith (Special Effects Technician)
248) Karen Holt (Special Effects Technician)
249) Mark Holt (Special Effects Supervisor)
250) Justin Brown (Art Direction)
Ko'proq o'qish >