Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Suv shakli / Suv formasi / Suvning shakli (Oskar g'olibi)
  • Joylandi: 05.06.2024
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Suv shakli / Suv formasi / Suvning shakli (Oskar g'olibi) Uzbek tilida O'zbekcha tarjima kino 2017 Full HD skachat

Film Sovuq urush davrida AQSh va SSSR o'rtasidagi qarama-qarshilik fonida amfibiya maxluqi va Eliza ismli qiz o'rtasidagi munosabatlar haqida hikoya qiladi. Elizaning zerikarli va yolg'iz hayoti g'ayrioddiy burilish yasaydi, u va uning hamkasbi Zelda to'satdan tajriba natijalarini bilib olishadi.

Фильм повествует об отношениях существа-амфибии и девушки по имени Элайза на фоне противостояния США и СССР во времена Холодной войны. Скучная и одинокая жизнь Элайзы получает необычный поворот, когда она и коллега Зельда внезапно обнаруживают результаты эксперимента.

Roles of actors:
1) Sally Hawkins (Elisa Esposito)
2) Michael Shannon (Richard Strickland)
3) Richard Jenkins (Giles)
4) Octavia Spencer (Zelda Fuller)
5) Michael Stuhlbarg (Dr. Robert Hoffstetler)
6) Doug Jones (Amphibian Man)
7) David Hewlett (Fleming)
8) Nick Searcy (General Hoyt)
9) Stewart Arnott (Bernard)
10) Nigel Bennett (Mihalkov)
11) Lauren Lee Smith (Elaine Strickland)
12) Martin Roach (Brewster Fuller)
13) Allegra Fulton (Yolanda)
14) John Kapelos (Mr. Arzounian)
15) Morgan Kelly (Pie Guy)
16) Marvin Kaye (Burly Russian)
17) Dru Viergever (Military Policeman)
18) Wendy Lyon (Sally (Secretary))
19) Cody Ray Thompson (Guard)
20) Diego Fuentes (Worker)
21) Madison Ferguson (Tammy Strickland)
22) Jayden Greig (Timmy Strickland)
23) Karen Glave (African American Wife)
24) Danny Waugh (African American Husband)
25) Dan Lett (Cadillac Salesman)
26) Deney Forrest (Lou)
27) Brandon McKnight (Duane)
28) Clyde Whitham (Wet Cinema Patron)
29) Jonelle Gunderson (Bus Passenger #1)
30) Cameron Laurie (Bus Passenger #2)
31) Evgeny Akimov (Russian Band)
32) Sergey Nikonov (Russian Band)
33) Vanessa Oude-Reimerink (Russian Band)
34) Alexey Pankratov (Russian Band)
35) Shane Clinton Jarvis (Military Police (uncredited))
36) Dave Reachill (Scientist (uncredited))
37) Amanda Smith (Mrs. Peabody (uncredited))
38) Maxine Grossman (Bus Passenger (uncredited))


People who worked on the film:
1) David Best (Assistant Art Director)
2) Guy Davis (Conceptual Design)
3) David G. Fremlin (Assistant Art Director)
4) Shane Vieau (Set Decoration)
5) Evan Webber (Assistant Art Director)
6) Luis Sequeira (Costume Design)
7) Marc Kuitenbrouwer (Construction Coordinator)
8) Jeff Vitkuske (Other)
9) Sidney Wolinsky (Editor)
10) Samantha Dick (Assistant Art Director)
11) Jean Frenette (Stunt Coordinator)
12) Vanessa Taylor (Screenplay)
13) Mary Juric (Assistant Editor)
14) Lisa Shamata (Unit Publicist)
15) Danny Haeberlin (Researcher)
16) Glen Gauthier (Sound Mixer)
17) Mike Hill (Sculptor)
18) Dennis Berardi (Visual Effects Supervisor)
19) John B. Harper (First Assistant Camera)
20) Jordan Samuel (Makeup Department Head)
21) Greg Sigurdson (Other)
22) J. Miles Dale (Producer)
23) Paul D. Austerberry (Production Design)
24) Luca Nemolato (Conceptual Design)
25) Guillermo del Toro (Producer)
26) Liz Sayre (Executive Producer)
27) Kristin Wayne (Makeup Artist)
28) Pierre Henry (Assistant Director)
29) Guillermo del Toro (Screenplay)
30) Guillermo del Toro (Director)
31) Guillermo del Toro (Story)
32) Jeffrey A. Melvin (Set Decoration)
33) Christian T. Cooke (Sound Re-Recording Mixer)
34) Nathan Robitaille (Supervising Sound Editor)
35) Brad Zoern (Sound Re-Recording Mixer)
36) Jeff Poulis (Set Dresser)
37) Nigel Churcher (Art Direction)
38) Sophie Giraud (Additional Still Photographer)
39) Tom Starnes (Gaffer)
40) Robert Johnson (Key Grip)
41) Brent Robinson (Underwater Camera)
42) Lukas Press (Hairstylist)
43) Lisa Pagliaro (Seamstress)
44) Jonathan Oliveira (Casting Associate)
45) Dug Rotstein (Script Supervisor)
46) Gilles Corbeil (Camera Operator)
47) Sarah Riley (Digital Intermediate)
48) Cam McLauchlin (Music Editor)
49) Roberto Campanella (Choreographer)
50) Rossana Vendramini (Key Hair Stylist)
51) Patricia Keighran (Key Makeup Artist)
52) Chris Bacik (Drone Operator)
53) Dan Laustsen (Director of Photography)
54) Cam McLauchlin (Title Designer)
55) Catherine Gilchrist (Casting Assistant)
56) Ann Steel (Assistant Costume Designer)
57) Robin D. Cook (Casting)
58) Ashley Gray (Casting Associate)
59) Rob Hegedus (Music Editor)
60) Jordan Worrell (Animal Wrangler)
61) Paula Fleet (Hair Designer)
62) Jason Dodds (Rigging Gaffer)
63) Dustin Harris (Music Editor)
64) Bruce McLean (Transportation Coordinator)
65) John Markle (Visual Effects Coordinator)
66) Trey Harrell (Digital Effects Supervisor)
67) Kirsten Bligh (Visual Effects Coordinator)
68) Anastasia Starova (Visual Effects Coordinator)
69) Nicolas Charron (Orchestrator)
70) Peter Dydo (Animation)
71) Hayley Fromstein (Animation)
72) Jill Purdy (Dialogue Editor)
73) Steve Baine (Foley)
74) Dashen Naidoo (Sound Effects Editor)
75) John Soukup (Sound Recordist)
76) Steve Switzer (Boom Operator)
77) Tyler Whitham (Sound Effects Editor)
78) Nate Thomas (Animation)
79) Clifford J. Tasner (Orchestrator)
80) Jae Won D. Lee (Visual Effects Coordinator)
81) Brandon Schaafsma (Visual Effects Editor)
82) Jean-Pascal Beintus (Orchestrator)
83) Kevin Scott (Animation Director)
84) Warren Appleby (Special Effects Coordinator)
85) Luke Groves (Visual Effects Producer)
86) Alex Bullick (Sound Effects Editor)
87) Sylvain Morizet (Orchestrator)
88) Ryan MacDuff (Visual Effects Coordinator)
89) Kevin Howard (Sound Effects Editor)
90) Paul Gosse (Sound Mixer)
91) Carlos Arancibia (Animation)
92) Jeremy Johnson (Digital Compositor)
93) Nelson Ferreira (Sound Editor)
94) Edward Tracz (Stunt Double)
95) Shaila D'Onofrio (Stunt Double)
96) Christina Pitts Jazzar (Associate Choreographer)
97) Alexandre Desplat (Original Music Composer)
98) Kazu Hiro (Sculptor)
Ko'proq o'qish >