Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Transformerlar 2: Yiqilganlarning qasosi
  • Joylandi: 09.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Yosh Sem Vitviki begona robotlarning urushayotgan jangovar irqlari o'rtasidagi global jangning oldini olish orqali koinotni saqlab qolganidan ikki yil o'tdi. O'zining qahramonliklariga qaramay, Sem oddiy o'smir bo'lib, kollejga kirish va ota-onasi bilan bog'liq odatiy muammolarga duch keladi. Albatta, ketish Bumblebee-ning eng yaqin do'sti, robot qo'riqchisi uchun qiyin bo'ladi.

Прошло два года с тех пор, как юный Сэм Уитвикки спас Вселенную, предотвратив глобальную битву между враждующими воинственными расами инопланетных роботов. Несмотря на свои героические подвиги, Сэм остается обычным подростком с обычными проблемами — поступление в колледж и родителями. Разумеется, отъезд будет тяжело воспринят лучшим другом, роботом — телохранителем Бамблби.

Roles of actors:
1) Shia LaBeouf (Sam Witwicky)
2) Megan Fox (Mikaela Banes)
3) Josh Duhamel (Major Lennox)
4) Tyrese Gibson (USAF Chief Master Sergeant Epps)
5) John Turturro (Simmons)
6) Ramón Rodríguez (Leo Spitz)
7) Kevin Dunn (Ron Witwicky)
8) Julie White (Judy Witwicky)
9) Isabel Lucas (Alice)
10) John Benjamin Hickey (Galloway)
11) Matthew Marsden (Special Air Service Forces)
12) Andrew Howard (Special Air Service Forces)
13) Michael Papajohn (Cal)
14) Glenn Morshower (General Morshower)
15) John Eric Bentley (Aide)
16) Erin Naas (Arcee Rider)
17) Spencer Garrett (Air Force Chief of Staff)
18) Rainn Wilson (Professor Colan)
19) Katie Lowes (April the Resident Assistant)
20) Jonathon Trent (Fassbinder)
21) Walker Howard (Sharsky)
22) America Olivo (Frisbee Girl)
23) Aaron Hill (Frat Guy)
24) Jareb Dauplaise (Frat Guy)
25) John Sanderford (Pundit)
26) Christopher Curry (Pundit)
27) Cas Anvar (Egyptian Interpol Officer #1)
28) Michael Benyaer (Egyptian Interpol Officer #2)
29) Deep Roy (Egyptian Guard)
30) Ruben Martinez (Bedouin with Donkey)
31) Ralph Meyering Jr. (NORAD General)
32) Aaron Norvell (Air Force Military Police)
33) Eric Pierpoint (NSA Officer)
34) Annie Korzen (Simmons Mom)
35) Sean T. Krishnan (Yakov)
36) David Bowe (Smithsonian Guard)
37) Kamal Jones (Smithsonian Guard)
38) Aaron Lustig (Reporter)
39) Jim Holmes (Reporter)
40) Kristen Welker (Reporter)
41) Cornell Womack (FBI Director)
42) David Luengas (Ticket Agent)
43) Derek Alvarado (Joint Ops Staff)
44) Alex Fernandez (Joint Ops Staff)
45) Casey Nelson (Joint Ops Staff)
46) Jason Roehm (Joint Ops Staff)
47) John Nielsen (USS Roosevelt Captain)
48) Rick Cramer (Diego Garcia Soldier)
49) Arnold Chun (Diego Garcia Soldier)
50) Marvin Jordan (Diego Garcia Soldier)
51) Marc Evan Jackson (Commander, US Central Command)
52) Josh Kelly (Strike Force Team)
53) Jayson Floyd (Strike Force Team)
54) Geoff Reeves (Strike Force Team)
55) Aaron Garrido (Strike Force Team)
56) Joel Lambert (Strike Force Team)
57) David Paul Olsen (Strike Force Team)
58) Brian Shehan (Strike Force Team)
59) Peter Cullen (Optimus Prime (voice))
60) Mark Ryan (Jetfire (voice))
61) Reno Wilson (Mudflap (voice))
62) Jess Harnell (Ironhide (voice))
63) Robert Foxworth (Ratchet (voice))
64) André Sogliuzzo (Sideswipe (voice))
65) Grey DeLisle (Arcee (voice))
66) Hugo Weaving (Megatron (voice))
67) Tony Todd (Fallen (voice))
68) Charlie Adler (Starscream (voice))
69) Frank Welker (Soundwave / Devastator / Reedman / Grindor (voice))
70) Tom Kenny (Wheelie / Skids (voice))
72) John Di Crosta (Doctor (voice))
73) Michael York (Prime #1 (voice))
74) Kevin Michael Richardson (Prime #2 / Skipjack / Rampage (voice))
75) Robin Atkin Downes (Prime #3 (voice))
76) Jenn An (Astronomy Student (uncredited))
77) Alexandra Begg (College Student (uncredited))
78) Caitlin Dulany (CNN Reporter (uncredited))
79) Andrew Hwang (Mandarin Blogger (uncredited))
80) Matt Iseman (C-17 Pilot (uncredited))
81) Shayna Ryan (French Cafe Patron (uncredited))
82) Karina Michel (Reporter (uncredited))


People who worked on the film:
1) Hans Zimmer (Thanks)
2) Denise Chamian (Casting)
3) Steven Spielberg (Executive Producer)
4) Paul Rubell (Editor)
5) Michael Bay (Director)
6) Michael Bay (Executive Producer)
7) Don Murphy (Producer)
8) K.C. Hodenfield (Associate Producer)
9) Ian Bryce (Producer)
10) Lorenzo Di Bonaventura (Producer)
11) Ehren Kruger (Writer)
12) Deborah Lynn Scott (Costume Design)
13) Nigel Phelps (Production Design)
14) Jon Billington (Supervising Art Director)
15) Kenny Bates (Co-Producer)
16) Roger Barton (Editor)
17) Jennifer Williams (Set Decoration)
18) Joel Negron (Editor)
19) Alex Kurtzman (Writer)
20) Roberto Orci (Writer)
21) Greg P. Russell (Sound Re-Recording Mixer)
22) Steve Jablonsky (Original Music Composer)
23) Tom DeSanto (Producer)
24) Brian Goldner (Executive Producer)
25) Mark Vahradian (Executive Producer)
26) Tom Muldoon (Editor)
27) Ramiro Belgardt (Music Editor)
28) Peter Bucossi (Stunt Driver)
29) Warren Hendriks (Sound Effects Editor)
30) Nicholas Rich (Stunt Driver)
31) Allegra Clegg (Co-Producer)
32) Matthew Cohan (Associate Producer)
33) Ben Seresin (Director of Photography)
34) Tarah Paige (Stunt Double)
35) Kevin Kaska (Orchestrator)
36) Jimmy N. Roberts (Stunt Driver)
37) Lauren Mary Kim (Stunts)
38) Steve Kelso (Stunt Driver)
39) Donna Evans (Stunts)
40) Jessie Graff (Stunt Double)
41) Lin Oeding (Stunt Driver)
42) Sierra Fisk (Stunts)
43) Alicia Vela-Bailey (Stunts)
44) Jacques Jouffret (Camera Operator)
45) Jacques Jouffret (Steadicam Operator)
46) Khristian Lupo (Stunts)
47) Jen Weissenberg (Stunts)
48) Stephen W. Schriver (Stunt Double)
49) Lisa Lovaas (Costume Supervisor)
50) Edouard F. Henriques (Makeup Department Head)
51) Daniel Arrias (Stunt Double)
52) John Marquis (Sound Effects Editor)
53) Stacey Carino (Stunt Double)
54) Randy Peters (Stunt Driver)
55) Erik Aadahl (Supervising Sound Editor)
56) Ethan van der Ryn (Supervising Sound Editor)
57) Theresa Greene (Art Department Coordinator)
58) Karen Golden (Script Supervisor)
59) Yolanda Toussieng (Hair Department Head)
60) Wayne Lemmer (Dialogue Editor)
61) Frank Torres (Stunts)
62) Alex Gibson (Music Editor)
63) Ulrika Akander (Dialogue Editor)
64) John Branagan (Stunt Driver)
65) Gary Summers (Sound Re-Recording Mixer)
66) Greg ten Bosch (Sound Effects Editor)
67) Hubie Kerns Jr. (Stunt Driver)
68) Joey Freitas (Stunt Driver)
69) Robert Zuckerman (Still Photographer)
70) Hugo Dominguez (Digital Effects Supervisor)
71) P.K. Hooker (Sound Effects Editor)
72) Travis Tohill (Animation)
73) Erik Baker (Animation)
74) Emilio Ghorayeb (Animation)
75) Mike Marcuzzi (Digital Effects Supervisor)
76) Mike Majesky (Stunt Driver)
77) Geoffrey Patterson (Sound Mixer)
78) Marc Scizak (Stunt Double)
79) Brian Avery (Stunts)
80) Stella Angelova (Stunt Double)
81) Jaroslav Peterka (Stunt Driver)
82) Jindřich Klaus (Stunt Driver)
83) Laurence Todd Rosenthal (Stunt Double)
84) Richard Epper (Stunts)
85) Paul Bucossi (Stunt Driver)
86) Brock Little (Stunts)
87) Shelly Ward (Stunts)
88) Brieann Rich (Stunt Driver)
89) Tom Harper (Stunt Driver)
90) Lauren Cashatt (Stunts)
91) Melissa Hartman (Stunts)
Ko'proq o'qish >