Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Titanik
  • Joylandi: 14.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Yosh oshiqlar Jek va Rouz bir-birlarini "cho'kib bo'lmaydigan" Titanikning birinchi va oxirgi sayohatida topadilar. Ular hashamatli layner Shimoliy Atlantikaning sovuq suvlarida aysberg bilan to'qnashib ketishini va ularning ehtirosli sevgisi o'limga qarshi kurashga aylanishini bilishmaydi ...

Молодые влюбленные Джек и Роза находят друг друга в первом и последнем плавании «непотопляемого» Титаника. Они не могли знать, что шикарный лайнер столкнется с айсбергом в холодных водах Северной Атлантики, и их страстная любовь превратится в схватку со смертью…

Roles of actors:
1) Leonardo DiCaprio (Jack Dawson)
2) Kate Winslet (Rose Dewitt Bukater)
3) Billy Zane (Cal Hockley)
4) Gloria Stuart (Old Rose)
5) Kathy Bates (Molly Brown)
6) Frances Fisher (Ruth Dewitt Bukater)
7) Bill Paxton (Brock Lovett)
8) Bernard Hill (Edward Smith)
9) David Warner (Spicer Lovejoy)
10) Victor Garber (Thomas Andrews)
11) Jonathan Hyde (Bruce Ismay)
13) Suzy Amis (Lizzy Calvert)
14) Nicholas Cascone (Bobby Buell)
15) Danny Nucci (Fabrizio)
16) Jason Barry (Tommy Ryan)
17) Lew Palter (Isidor Straus)
18) Eric Braeden (John Astor)
19) Ewan Stewart (First Officer Murdoch)
20) Bernard Fox (Archibald Gracie)
21) Ioan Gruffudd (Fifth Officer Lowe)
22) Jonny Phillips (Second Officer Lightoller)
23) Edward Fletcher (Sixth Officer Moody)
24) Scott G. Anderson (Frederick Fleet)
25) Martin East (Reginald Lee)
26) Gregory Cooke (Jack Phillips)
27) Alexandrea Owens (Cora Cartmell)
28) Seth Adkins (Three-Year-Old Boy)
29) Michael Ensign (Benjamin Guggenheim)
30) Anatoly M. Sagalevitch (Anatoly Milkailavich)
31) Martin Hub (Slovakian Father)
32) Mark Lindsay Chapman (Chief Officer Wilde)
33) Richard Graham (Quartermaster Rowe)
34) Paul Brightwell (Quartermaster Hichens)
35) Craig Kelly (Harold Bride)
36) Ron Donachie (Master at Arms)
37) Charlotte Chatton (Madeleine Astor)
38) Fannie Brett (Madame Aubert)
39) Jenette Goldstein (Irish Mommy)
40) Camilla Overbye Roos (Helga Dahl)
41) Linda Kerns (Third Class Woman)
42) Amy Gaipa (Trudy Bolt)
43) Martin Jarvis (Duff Gordon)
44) Rosalind Ayres (Lady Duff Gordon)
45) Rochelle Rose (Countess of Rothes)
46) Jonathan Evans-Jones (Wallace Hartley)
48) Liam Tuohy (Chief Baker Joughin)
50) James Lancaster (Father Byles)
51) Elsa Raven (Ida Strauss)
52) Reece P. Thompson III (Irish Little Boy)
53) Laramie Landis (Irish Little Girl)
54) Mark Rafael Truitt (Yaley)
55) John Walcutt (First Class Husband)
57) Derek Lea (Leading Stoker Barrett)
58) Richard Ashton (John Hutchinson)
59) Sean Nepita (Elevator Operator)
60) Brendan Connolly (Scotland Road Steward)
62) Garth Wilton (First Class Waiter)
63) Richard Fox (Steward #1)
64) Nick Meaney (Steward #2)
65) Kevin Owers (Steward #3)
66) Mark Capri (Steward #4)
70) Chris Byrne (Stairwell Steward)
71) Oliver Page (Steward Barnes)
72) James Garrett (Porter)
73) Erik Holland (Olaf Dahl)
74) Jari Kinnunen (Bjorn Gunderson)
76) Barry Dennen (Praying Man)
77) Vern Urich (Man in Water)
78) Rebecca Klingler (Mother at Stern)
79) Tricia O'Neil (Woman)
81) Romeo Francis (Syrian Man)
82) Mandana Marino (Syrian Woman)
84) Bjørn Olsen (Olaf)
85) Dan Pettersson (Sven)
86) Shay Duffin (Pubkeeper)
87) Greg Ellis (Carpathia Steward)
88) Diana Morgan (News Reporter)
89) Kris Andersson (Dancer)
90) Bobbie Bates (Dancer)
91) Aaron James Cash (Dancer)
93) Edmond Alan Forsyth (Dancer)
95) Scott Hislop (Dancer)
96) Stan Mazin (Dancer)
97) Lisa Ratzin (Dancer)
98) Julene Renee (Dancer)
99) Brian Walsh (Irish Man)
100) Alexandra Boyd (First Class Woman (uncredited))
102) Mike Butters (Musician / Baker (uncredited))
103) Bruno Campolo (First Class Man (uncredited))
106) Sean Lawlor (Charles Hendrickson (uncredited))
107) Don Lynch (Frederick Spedden (uncredited))
109) Ryan McClurkin (Second Class Passenger / Engine Room Crewman (uncredited))
110) Meghan McLeod (First Class Passenger (uncredited))
112) Phil Parlapiano (Button Accordionist (uncredited))
115) Olivia Rosewood (Mary Marvin (uncredited))
116) John Slade (Ohio Man (uncredited))
117) Brian McDermott (Titanic Gym Instructor Thomas McCawley (uncredited))


People who worked on the film:
1) Christopher Boyes (Sound Re-Recording Mixer)
2) Mali Finn (Casting)
3) James Horner (Original Music Composer)
4) Gary Rydstrom (Sound Re-Recording Mixer)
5) James Cameron (Screenplay)
6) James Cameron (Director)
7) James Cameron (Editor)
8) James Cameron (Producer)
9) Peter Lamont (Production Design)
10) Richard A. Harris (Editor)
11) Conrad Buff IV (Editor)
12) Tom Johnson (Sound Re-Recording Mixer)
13) Céline Dion (Theme Song Performance)
14) Josh McLaglen (First Assistant Director)
15) Russell Carpenter (Director of Photography)
16) Martin Laing (Art Direction)
17) Michael Ford (Set Decoration)
18) Deborah Lynn Scott (Costume Design)
19) Grant Hill (Unit Production Manager)
20) Grant Hill (Co-Producer)
21) Jon Landau (Producer)
22) Jon Landau (Unit Production Manager)
23) Sharon Mann (Unit Production Manager)
24) Anna Roth (Unit Production Manager)
25) Lisa Dennis (Post Production Supervisor)
26) Giedra Rackauskas (Production Supervisor)
27) Marco Niro (Set Designer)
28) Peter Francis (Set Designer)
29) Charles Dwight Lee (Supervising Art Director)
30) John Buckley (Gaffer)
31) Mat Beck (Visual Effects Supervisor)
32) Charles A. Tamburro (Pilot)
33) J. Michael Muro (Steadicam Operator)
34) Rae Sanchini (Executive Producer)
35) Emily Schweber (Casting)
36) Emily Schweber (Casting Associate)
37) Héctor Romero (Assistant Art Director)
38) Van Ling (Visual Effects Supervisor)
39) Guillermo Rosas (Camera Operator)
40) Greg Cannom (Makeup Effects)
41) Scott Curtis (Foley Editor)
42) John Bruno (Visual Effects)
43) Aaron Schneider (Second Unit Director of Photography)
44) Lahly Poore (Assistant Costume Designer)
45) Steven Quale (Second Unit Director)
46) Al Giddings (Co-Producer)
47) Robert Skotak (Visual Effects Supervisor)
48) Kay Georgiou (Key Hair Stylist)
49) Cindy Marty (ADR Editor)
50) Guy Norman Bee (Camera Operator)
51) Jamie Dixon (Visual Effects)
52) Simon Crane (Stunt Coordinator)
53) John H. Arrufat (Dialogue Editor)
54) Tom Bellfort (Supervising Sound Editor)
55) Leigh Leverett (Key Set Costumer)
56) John M. Stephens (Second Unit Director of Photography)
57) J.P. Gabriel (Underwater Gaffer)
58) Michael Mosher (Makeup Artist)
59) Tim Rigby (Stunts)
60) Robin Harlan (Foley)
61) Rudy Joffroy (Casting Associate)
62) Sarah Touaibi (Costume Supervisor)
63) Adolfo Ramírez (Costume Supervisor)
64) Lora Hirschberg (Sound Re-Recording Mixer)
65) Ismael Jardon (Key Set Costumer)
66) Dominic Masters (Set Designer)
67) Scott R. Fisher (Special Effects Coordinator)
68) Sarah Monat (Foley)
69) Richard E. Hollander (Visual Effects Supervisor)
70) Gwendolyn Yates Whittle (Dialogue Editor)
71) Merie Weismiller Wallace (Still Photographer)
72) Ethan van der Ryn (Sound Effects Editor)
73) Roy Unger (Second Unit Director of Photography)
74) Richard Quinn (Dialogue Editor)
75) Joe E. Rand (Music Editor)
76) Craig Barron (Visual Effects Supervisor)
77) David C. Hughes (Sound Effects Editor)
78) Krystyna Demkowicz (Visual Effects Producer)
79) Kurt E. Soderling (Camera Operator)
80) Hugh Waddell (Supervising ADR Editor)
81) Christopher Scarabosio (Sound Effects Editor)
82) Joyce Cox (Visual Effects Producer)
83) Robert Legato (Visual Effects Supervisor)
84) Andrea D'Amico (Visual Effects Producer)
85) Steve Koster (Camera Operator)
86) Rebecca Marie (Visual Effects)
87) John Trapman (Camera Operator)
88) Chris O'Connell (Visual Effects Editor)
89) Sue Fox (ADR Editor)
90) Darren McQuade (Sound Recordist)
91) Tina Earnshaw (Key Makeup Artist)
92) Rebecca Lafford (Makeup Artist)
93) Scott Guitteau (Sound Effects Editor)
94) John Kilkenny (Visual Effects Producer)
95) Simon Thompson (Key Hair Stylist)
96) Richard Corwin (ADR Editor)
97) Casey Cannon (Visual Effects Producer)
98) Sian Grigg (Makeup Artist)
99) Gary Summers (Sound Re-Recording Mixer)
100) Marcis Cole (Steadicam Operator)
101) Crystal Dowd (Visual Effects Producer)
102) Camille Cellucci (Visual Effects Producer)
103) Dave Carson (Visual Effects Supervisor)
104) Thad Beier (Visual Effects)
105) Claire Sanfilippo (Dialogue Editor)
106) Lee Lemont (ADR Editor)
107) Scotty Allan (Gaffer)
108) Brian N. Bentley (Compositors)
109) John Paszkiewicz (Additional Photography)
110) Pamela Easley (Associate Producer)
111) Shelley Crawford (Script Supervisor)
112) Mike Amorelli (Rigging Gaffer)
113) Randy Gerston (Music Supervisor)
114) Harald Ortenburger (Camera Operator)
115) David Le Vey (Assistant Costume Designer)
116) Tammy Fearing (Foley Editor)
117) Mark Ulano (Sound Mixer)
118) Ken Jones (Visual Effects Supervisor)
119) Vincenzo Mastrantonio (Makeup Artist)
120) Lance Julian (Marine Coordinator)
121) George Fisher (Stunts)
122) Laura Borselli (Key Makeup Artist)
123) Polly Earnshaw (Makeup Artist)
124) Tony Graysmark (Construction Coordinator)
125) Charlotte Harper (Art Department Coordinator)
126) Amanda Sallybanks (Art Department Coordinator)
127) William Les Collins (Construction Coordinator)
128) Scott MacFarlane (Construction Coordinator)
129) Magui Jimenez (Casting Associate)
130) Magui Jimenez (Casting Associate)
131) Gemma Joffroy (Casting Associate)
132) Jesus Ignacio Santana (Casting Associate)
133) Murray Lantz (Key Set Costumer)
134) Fabiola Perez Luna (Seamstress)
135) Amy Arnold (Key Set Costumer)
136) Annie Townsend (Key Hair Stylist)
137) Reynald Trudel (Boom Operator)
138) Bill Rea (Art Direction)
139) Tom Kennedy (Visual Effects Producer)
140) Lisa McDevitt (Makeup Artist)
141) David L. Horton Jr. (Foley Editor)
142) David Abrahamsen (Sound Designer)
143) Ann Hadsell (Sound Recordist)
144) Fred Simon (Visual Effects)
145) Mark Goodwin (Gaffer)
146) Jim MacCammon (Gaffer)
147) Todd Murchie (Rigging Gaffer)
148) Richard Fraser (Marine Coordinator)
149) Harriet Fidlow (ADR Editor)
150) Joan Chamberlain (Sound Recordist)
151) Cary Stratton (Sound Recordist)
152) Donald Pennington (Special Effects Supervisor)
153) Rick Newsome (Storyboard Designer)
154) Mark R. Jackson (First Assistant Camera)
155) Giulio Pezza (Makeup Artist)
156) John Bratton (Set Dresser)
157) Tom Numbers (Costume Supervisor)
158) Paul Bolton (Best Boy Electrician)
Ko'proq o'qish >