Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Avatar 2: Suv yo'li
  • Joylandi: 02.04.2023
  • Sifat: FullHD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Avatar 2: Suv yo'li Premyera 2022 Uzbek tilida O'zbekcha tarjima kino Full HD tas-ix skachat - Askarning avatar qiyofasini olganidan so'ng, Jeyk Sulli Navi xalqining etakchisiga aylanadi va yangi do'stlarni Yerdan kelgan yollanma tadbirkorlardan himoya qilish vazifasini o'z zimmasiga oladi. Endi uning uchun kurashadigan odam bor - Jeyk, uning go'zal sevgilisi Neytiri bilan. Og'ir qurollangan yerliklar Pandoraga qaytganda, Jeyk javob berishga tayyor.
После принятия образа аватара солдат Джейк Салли становится предводителем народа на'ви и берет на себя миссию по защите новых друзей от корыстных бизнесменов с Земли. Теперь ему есть за кого бороться — с Джейком его прекрасная возлюбленная Нейтири. Когда на Пандору возвращаются до зубов вооруженные земляне, Джейк готов дать им отпор.

Roles of actors:
1) Sam Worthington (Jake Sully)
2) Zoe Saldaña (Neytiri)
3) Sigourney Weaver (Kiri / Dr. Grace Augustine)
4) Stephen Lang (Colonel Miles Quaritch)
5) Kate Winslet (Ronal)
6) Cliff Curtis (Tonowari)
7) Joel David Moore (Norm Spellman)
8) CCH Pounder (Mo'at)
9) Edie Falco (General Frances Ardmore)
10) Jemaine Clement (Dr. Ian Garvin)
11) Giovanni Ribisi (Parker Selfridge)
12) Britain Dalton (Lo'ak)
13) Jamie Flatters (Neteyam)
14) Trinity Bliss (Tuktirey "Tuk")
15) Jack Champion (Miles 'Spider' Socorro)
16) Brendan Cowell (Mick Scoresby)
17) Bailey Bass (Tsireya)
18) Filip Geljo (Aonung)
19) Duane Evans Jr. (Rotxo)
20) Dileep Rao (Dr. Max Patel)
21) Matt Gerald (Recom Wainfleet)
22) Robert Okumu (Ta'unui Olecthan)
23) Jennifer Stafford (Ta'unui Tsahik)
24) Keston John (Tarsem)
25) Kevin Dorman (Recom Mansk)
26) Alicia Vela-Bailey (Recom Zdinarsik)
27) Sean Anthony Moran (Recom Fike)
28) Andrew Arrabito (Recom Prager)
29) Johnny Alexander (Recom Ja)
30) Kim Do (Recom Zhang)
31) Victor T. Lopez (Recom Lopez)
32) Maria Walker (Recom Walker)
33) Phil Brown (Stringer)
34) Jocelyn Christian (Bio Lab Tech)
35) Joel Tobeck (Neuroscientist)
36) Moana Ete (Female Med-Tech)
37) Phil Peleton (Male Med-Tech)
39) Jim Moore (Mako Sub #1 Pilot)
40) Benjamin Hoetjes (Mako Sub #1 Gunner)
41) Nikita Tu Bryant (Mako Sub #2 Pilot)
42) Anthony Ahern (Mako Sub #2 Gunner)
43) Shane Rangi (Matador Co-Pilot)
44) Rick Lucas (Kestrel Pilot)
45) Tanya Drewery (Neurotech #1)
46) Ava Diakhaby (Neurotech #2)
47) Isaac Te Reina (Sea Dragon First Mate)
48) Eric Farmer (Crabsuit Pilot)
49) Philip Mtambo (Skel Trooper)
50) Daniel Lough (Spider Double)
51) Cruz Moir (Young Spider)
52) Alex Lucas (Toddler Spider)
53) Scarlett Fernandez (Young Kiri)
54) Chloe Coleman (Young Lo'ak)
55) Jeremy Irwin (Young Neteyam)
56) Jake McLean (Na'vi (uncredited))
57) CJ Jones (Metkayina Interpreter (uncredited))


People who worked on the film:
1) Stephen E. Rivkin (Editor)
2) David Valdes (Executive Producer)
3) David Valdes (Unit Production Manager)
4) Josh Friedman (Story)
5) Christopher Boyes (Sound Designer)
6) Christopher Boyes (Supervising Sound Editor)
7) Christopher Boyes (Sound Re-Recording Mixer)
8) James Horner (Main Title Theme Composer)
9) James Cameron (Screenplay)
10) James Cameron (Director)
11) James Cameron (Editor)
12) James Cameron (Producer)
13) James Cameron (Characters)
14) James Cameron (Story)
15) David Brenner (Editor)
16) Shane Salerno (Story)
17) Margery Simkin (Casting)
18) Russell Carpenter (Director of Photography)
19) Deborah Lynn Scott (Costume Design)
20) Jon Landau (Producer)
21) Kim Sinclair (Supervising Art Director)
22) Richard Bluck (Second Unit Director of Photography)
23) Richard Bluck (Additional Director of Photography)
24) Simon Bright (Art Direction)
25) Daren Hicks (Production Supervisor)
26) John Refoua (Editor)
27) Ken Turner (Art Direction)
28) Rick Jaffa (Screenplay)
29) Rick Jaffa (Story)
30) Amanda Silver (Screenplay)
31) Amanda Silver (Story)
32) Luke Freeborn (Supervising Art Director)
33) Lauren Mary Kim (Stunts)
34) Andy McLaren (Art Direction)
35) Brad Martin (Stunts)
36) Kevin Loo (Set Designer)
37) Garrett Warren (Stunt Coordinator)
38) Garrett Warren (Second Unit Director)
39) Dylan Cole (Production Design)
40) Richard Baneham (Executive Producer)
41) Richard Baneham (Second Unit Director)
42) Evan Webber (Set Designer)
43) Anne Costa (Assistant Art Director)
44) Stephen Christensen (Art Direction)
45) Jon Glover (Researcher)
46) Ben Procter (Production Design)
47) Frankie Karena (Hair Supervisor)
48) Stacey Pianko (Casting Associate)
49) Robert Bavin (Art Direction)
50) Brian Adler (Visual Effects)
51) Ross Perkin (Set Designer)
52) Denny Caira (Transportation Coordinator)
53) Gwendolyn Yates Whittle (Supervising Sound Editor)
54) David Chrastka (Sound Effects Editor)
55) Lena Scanlan (Visual Effects Producer)
56) Brigitte Yorke (Associate Producer)
57) Eric Saindon (Visual Effects Supervisor)
58) Stuart Thorp (Stunt Coordinator)
59) Emily Egge (Costume Supervisor)
60) Shari Ratliff (Set Designer)
61) Joe Letteri (Visual Effects Supervisor)
62) Carrie Bauer (Costume Supervisor)
63) Gia Jimenez (Set Costumer)
64) Gary Summers (Sound Re-Recording Mixer)
65) Sam Storey (Art Direction)
66) Jeffrey Beck (Set Designer)
67) Andrew Arrabito (Military Consultant)
68) Walter Garcia (Visual Effects Producer)
69) Steve Gallagher (Music Editor)
70) Tyra Youland (Ager/Dyer)
71) Franca Gallo (Makeup Artist)
72) Kenny Sheard (Stunts)
73) Daniel Barrett (Animation Supervisor)
74) Andrew Chan (Art Direction)
75) Amber Richards (Set Dresser)
76) The Weeknd (Songs)
77) Nat Van Halle (Set Costumer)
78) Ed Symon (Set Designer)
79) Chris Silcox (Stunts)
80) Heidi Moneymaker (Stunts)
81) Michele Perry (Makeup Artist)
82) Steven Light-Orr (Art Direction)
83) CJ Jones (Other)
84) Simon Franglen (Original Music Composer)
85) Brian Barela (Set Costumer)
86) Aashrita Kamath (Supervising Art Director)
87) Kevin A. Canamar (Set Medic)
88) Jack Taggart (Ager/Dyer)
89) Vinnie Ashton (Key Hair Stylist)
90) Cody Dysart (Makeup Artist)
91) Shay Lawrence (Key Makeup Artist)
92) Andrew Kattie (Set Designer)
93) Alasdair Mott (Set Designer)
94) Michael Krehl (Tattoo Designer)
95) Alister Baxter (Art Direction)
96) Brendon Sweeney (Set Designer)
97) Colette Mullin (Set Designer)
98) Travis Brady (Grip)
99) Salim Bensrhir (Gaffer)
100) Rudie Schaefer (Art Direction)
101) Simeon Jones (Second Assistant Director)
102) Ben Milsom (Art Direction)
103) Daniel McGraw (Visual Effects)
104) Ben Whale (Set Dresser)
105) Yvonne Yip (Set Designer)
106) Sarah Delucchi (Art Direction)
107) Sarah Delucchi (Assistant Art Director)
108) Maria Battle Campbell (Associate Producer)
109) Maria Battle Campbell (First Assistant Director)
110) Rewa Lewis (Set Costumer)
111) Amy Wright (Set Costumer)
112) Marina Stojanovic (Set Designer)
113) Vanessa Cole (Set Decoration)
114) Don Brooker (Prosthetics)
115) John Ternent (Set Dresser)
116) Catharine Stuart (Set Costumer)
117) Virginia Berg (Assistant Art Director)
118) Joe Howes (Visual Effects)
119) Rebecca Asquith (Set Designer)
120) Katie Fox-Heywood (Makeup Artist)
121) Daniel Koene (Set Designer)
122) Carly Marr (Makeup Artist)
Ko'proq o'qish >