Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Paddington 2 / Padington sarguzashtlari 2
  • Joylandi: 05.06.2024
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Paddington 2 / Padington sarguzashtlari 2 Uzbek tilida O'zbekcha 2017 tarjima kino Full HD tas-ix skachat

Londondagi antiqa buyumlar do'konida maftunkor va yaxshi xulqli Paddington Bear noyob antiqa kitob topadi. U bor kuchi bilan pul yig‘ishga urinar ekan, nodir nashr birdan o‘g‘irlab ketiladi. Peddington mashhur, ammo nashriyotdan chiqqan aktyor tomonidan boshlangan asrning firibgarligi bilan shug'ullanadi, u hozirda konservalangan it ovqatlarini reklama qiladi va butun London bo'ylab yashiringan xazinalarni qidirishda o'z iste'dodini ishlatadi.

В антикварном магазине Лондона обаятельный и хорошо воспитанный медведь Паддингтон находит уникальную старинную книгу. Пока он изо всех своих медвежьих сил старается накопить на нее деньги, редчайшее издание внезапно похищают. Паддингтон оказывается вовлечен в аферу века, затеянную знаменитым, но вышедшим в тираж актером, который ныне рекламирует собачьи консервы, а свой талант к перевоплощению использует в охоте за сокровищами, спрятанными по всему Лондону.

Roles of actors:
1) Ben Whishaw (Paddington Brown (voice))
2) Sally Hawkins (Mary Brown)
3) Hugh Grant (Phoenix Buchanan)
4) Hugh Bonneville (Henry Brown)
5) Brendan Gleeson (Knuckles McGinty)
6) Madeleine Harris (Judy Brown)
7) Samuel Joslin (Jonathan Brown)
8) Julie Walters (Mrs. Bird)
9) Jim Broadbent (Samuel Gruber)
10) Imelda Staunton (Aunt Lucy (voice))
11) Peter Capaldi (Reginald Curry)
12) Michael Gambon (Uncle Pastuzo (voice))
13) Simon Farnaby (Barry)
14) Ben Miller (Colonel Lancaster)
15) Sanjeev Bhaskar (Dr. Jafri)
16) Joanna Lumley (Felicity Fanshaw)
17) Richard Ayoade (Forensic Investigator)
18) Nicholas Woodeson (Insurance Company CEO)
19) Tom Conti (Judge Gerald Biggleswade)
20) Eileen Atkins (Madame Kozlova)
21) Marie-France Alvarez (Mademoiselle Dubois)
22) Jessica Hynes (Miss Kitts)
23) Noah Taylor (Phibs)
24) Shola Adewusi (First Ms. Peters)
25) Nadine Marshall (Second Ms. Peters)
26) Michael Mears (Clerk of Court)
27) Louis Partridge (G-Man)
28) Robbie Gee (Mr. Barnes)
29) Enzo Squillino Jr. (Mr. Giuseppe)
30) Sam Payne (Nelson)
31) Catherine Shepherd (Nelson's Mother)
32) Claire Keelan (Police Officer)
33) Meera Syal (Prosecutor)
34) Geoffrey Lumb (Second Police Officer)
35) Alex Jordan (Steve Visby)
36) Kobna Holdbrook-Smith (Warden Walker)
37) Virgile Elana (Charlie Rumble)
38) Emeson Nwolie (Double Bass Bob)
39) Nicholas Lumley (Farmer Jack)
40) Stephen McDade (Johnny Cashpoint)
41) Deepak Anand (Mad Dog)
42) Cal McCrystal (Sir Geoffrey Wilcott)
43) Aaron Neil (Spoon)
44) Geoff Banks (Squeaky Pete)
45) Tom Davis (T-Bone)
46) Jamie Demetriou (The Professor)
47) Stewart Gilchrist (Chakrabatics Instructor)
48) Justin Edwards (Dozy Policeman)
49) Kya Garwood (Felicity Fanshawe's Assistant)
50) Maggie Steed (Gertrude Biggleswade)
51) Tim Fitzhigham (Magician)
52) Joel Fry (Postman)
53) David J Biscoe (Priest)
54) Dan Antopolski (St. Paul's Guard)
55) Gus Brown (St. Paul's Tour Guide)
56) David Sant (Steward)
57) Jennie Legat (The First Madame Kozlova)
58) John Shearer (Steam Fair Stall Holder (voice))
59) Hiten Patel (Office Executive (uncredited))
60) Jag Patel (Prisoner (uncredited))
61) Tom Knight (Hair Dye Guy)


People who worked on the film:
1) Paul King (Director)
2) Paul King (Screenplay)
3) Simon Farnaby (Screenplay)
4) Michael Bond (Characters)
5) David Heyman (Producer)
6) Dario Marianelli (Original Music Composer)
7) Erik Wilson (Director of Photography)
8) Jonathan Amos (Editor)
9) Mark Everson (Editor)
10) Nina Gold (Casting)
11) Gary Williamson (Production Design)
12) Andrea Borland (Art Direction)
13) Gareth Cousins (Art Direction)
14) Cathy Cosgrove (Set Decoration)
15) Timothy Everest (Costume Design)
16) Anna Worley (Script Supervisor)
17) Roy Bell (Camera Trainee)
18) Aleksandar Kolev (Animation)
19) Chris Upson (Visual Effects)
20) Oliver Benson (Assistant Art Director)
21) Lauren Evans (Casting)
22) Patrick Rolfe (Supervising Art Director)
23) James Price (Art Direction)
24) Tim Grover (Post Production Supervisor)
25) Lindy Hemming (Costume Design)
26) Jo McLaren (Stunt Coordinator)
27) Lucy-Jayne Murray (Stunt Double)
28) John Farrall-Miles (Third Assistant Director)
29) Jack Ravenscroft (First Assistant Director)
30) Dan Crandon (Construction Manager)
31) Muffin Green (Property Master)
32) Julian Nix (Graphic Designer)
33) Glenn Freemantle (Sound Designer)
34) Alexander T.H. Browne (VFX Artist)
35) Will Smith (Additional Writing)
36) Eleri Coulten (Location Manager)
37) Amie Tridgell (Location Manager)
38) Robert Campbell (Location Manager)
39) Charlotte Hemsley (Assistant Location Manager)
40) Karin Kavanagh (Location Coordinator)
41) Ben White (Location Assistant)
42) Sarah Worsley (Location Scout)
43) Ivan Ogilvie (Location Scout)
44) Josh Yudkin (Location Scout)
45) Ronan Murphy (Key Grip)
46) Peter Olney (Best Boy Grip)
47) Garry Smith (Rigging Grip)
48) Michael Rich (Rigging Grip)
49) Joanne Ridler (Standby Art Director)
50) Lorna Houlihan (Assistant Art Director)
51) Alice Walker (Assistant Art Director)
52) Elo Soode (Concept Artist)
53) Vicky Ralph (Art Department Coordinator)
54) Jelle Rebry (Art Department Assistant)
55) Joe Nattrass (Second Assistant Sound)
56) Jane Clark (Storyboard Artist)
57) John Greaves (Storyboard Artist)
58) Leah Beardmore (Assistant Set Decoration)
59) Betty Ainslie (First Assistant Accountant)
60) Richard Symons (Prop Maker)
61) Tarn Harper (Post Production Accountant)
62) Tina Ellis (Post Production Accountant)
63) Richard Ketteridge (Additional Editor)
64) Henry Kemplen (VFX Editor)
65) Alastair Grimshaw (First Assistant Editor)
66) Diarmuid Hughes (Post Production Coordinator)
67) Gillian Dodders (ADR Editor)
68) Rob Malone (Sound Effects Editor)
69) Mike Tehrani (ADR Recordist)
70) Lottie Wade (ADR Recordist)
71) Charlotte Finlay (Costume Supervisor)
72) Sanaz Missaghian (Costume Coordinator)
73) James Wichall (Dialogue Editor)
74) Nick Freemantle (Sound Effects Editor)
75) Dayo James (Sound Effects Editor)
76) Mark Appleby (ADR Mixer)
77) Andy Stallabrass (ADR Mixer)
78) Catherine Rendall (Sound Assistant)
79) Peter Burgis (Foley Artist)
80) Glen Gathard (Foley Mixer)
81) Lilly Blazewicz (Foley Editor)
82) Nathaniel Turner (Assistant Costume Designer)
83) Luan Placks (Assistant Costume Designer)
84) Johnathan Rush (Mix Technician)
85) Chris Robins (Mix Technician)
86) Mark Wood (Standby Painter)
87) Jay Burr (Standby Rigger)
88) John Ryan (Standby Carpenter)
89) Caradoc Curtis-Rouse (Supervising Carpenter)
90) Reg Patterson (Supervising Carpenter)
91) Aaron Davis (Carpenter)
92) Mark Sarsfield (Carpenter)
93) Gary Bird (Carpenter)
94) Seb Palmer (Carpenter)
95) Ryan Gostick (Carpenter)
96) Jamie Lumley (Carpenter)
97) Keith Mowatt (Carpenter)
98) Mark Wallis (Carpenter)
99) Dean Byrant (Carpenter)
100) Peter Prescott (Carpenter)
101) Gregory Fox (Carpenter)
102) Tim Cook (Carpenter)
103) Joe Wilmott (Carpenter)
104) Jason Thomas (Carpenter)
105) Alexis O'Brien (Carpenter)
106) Paul Rigby (Carpenter)
107) Ben Rai Green (Carpenter)
108) Geroge Augsburger (Carpenter)
109) Stuart Verity (Carpenter)
110) Jo Watts (Carpenter)
111) Scott Owen (Carpenter)
112) Kevin Clark (Carpenter)
113) Brad Larner (First Assistant Camera)
114) Robbie Cairns (Second Assistant Camera)
115) Martin Beresford (Sound Recordist)
116) Adam Laschinger (Sound Recordist)
117) Michael Smit (Electrician)
118) Mark Campany (Electrician)
119) Damian Smyth (Electrician)
120) Ewan Cassidy (Gaffer)
121) Warwick Drucker (Key Grip)
122) Mark Morley (Grip)
123) Michael Rich (Grip)
124) James Powell (Grip)
125) Ed Lancaster (Grip)
126) Barrie Williams (Transportation Coordinator)
127) Mike Kelt (Special Effects Supervisor)
128) Cecilia Ropolo (Electrician)
129) David Rigley-Williamson (Electrician)
130) Frank Guiney (Electrician)
131) Emily Pooley (Electrician)
132) Neil Gawthrop (Electrician)
133) Loren Clark (Electrician)
134) Adam Sawatzki (Electrician)
135) Steve Rehnsi (Electrician)
136) Tom Gude (Electrician)
137) Mark Sullivan (Generator Operator)
138) Barnaby Gordon (Scenic Artist)
139) David Packard (Scenic Artist)
140) Dean Hawley (Painter)
141) Tony O'Callaghan (Painter)
142) Richard Lancaster (Painter)
143) Steve Barnes (Painter)
144) Jamie Stewart (Painter)
145) Donna Turner (Painter)
146) Peter Rhodes (Painter)
147) Nick Wood (Painter)
148) John Clark (Painter)
149) Dean Lancaster (Painter)
150) Elo Soode (Conceptual Design)
151) Kyle Jerichow (Electrician)
152) Phil Bull (Standby Property Master)
153) Tolga Kenan (Utility Stunts)
154) Sarah Lochlan (Stunts)
155) Felix Leech (Stunt Double)
156) Robert Hladik (Stunt Driver)
157) Amanda Foster (Stunt Double)
158) Tracey Eddon (Stunt Double)
159) Belinda McGinley (Stunt Double)
160) Phil Lonergan (Stunt Double)
161) Laurent Plancel (Stunt Double)
162) Nathan Whatton (Stunts)
163) Mens-Sana Tamakloe (Stunt Double)
164) Steen Young (Stunt Coordinator)
165) William Willoughby (Stunt Double)
166) Rosie Alison (Executive Producer)
167) Jeffrey Clifford (Executive Producer)
168) Alexandra Ferguson (Executive Producer)
169) Ron Halpern (Executive Producer)
170) Didier Lupfer (Executive Producer)
171) Rick English (Stunt Driver)
Ko'proq o'qish >