Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Boshqotirma 2
  • Joylandi: 21.06.2024
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Raylining miyasi to'satdan butunlay kutilmagan bir narsaga: yangi his-tuyg'ularga o'rin ochishi kerak bo'lgan bir vaqtda katta yangilanishdan o'tadi.
Uzoq vaqt davomida hissiy jarayonlarni muvaffaqiyatli boshqarayotgan Shodlik, G'amginlik, G'azab, Qo'rquv va Nafrat, ma'lum bir... Tashvish paydo bo'lganda nimani his qilishni bilmaydi. Va u yagona emasga o'xshaydi.

Головной отдел мозга Райли внезапно подвергается капитальному ремонту в тот момент, когда необходимо освободить место для чего-то совершенно неожиданного: новых эмоций.
Радость, Печаль, Гнев, Страх и Брезгливость, которые уже давно успешно руководят эмоциональными процессами, не знают, что и чувствовать, когда появляется некая… Тревожность. И похоже, не только она.

Roles of actors:
1) Amy Poehler (Joy (voice))
2) Maya Hawke (Anxiety (voice))
3) Kensington Tallman (Riley (voice))
4) Liza Lapira (Disgust (voice))
5) Phyllis Smith (Sadness (voice))
6) Lewis Black (Anger (voice))
7) Tony Hale (Fear (voice))
8) Ayo Edebiri (Envy (voice))
9) Adèle Exarchopoulos (Ennui (voice))
10) Lilimar (Valentina (voice))
11) Grace Lu (Grace (voice))
12) Sumayyah Nuriddin-Green (Bree (voice))
13) Diane Lane (Mom (voice))
14) Kyle MacLachlan (Dad (voice))
15) Paul Walter Hauser (Embarrassment (voice))
16) Yvette Nicole Brown (Coach Roberts (voice))
17) Ron Funches (Bloofy (voice))
18) James Austin Johnson (Pouchy (voice))
19) Yong Yea (Lance Slashblade (voice))
20) Steve Purcell (Deep Dark Secret (voice))
21) Dave Goelz (Mind Cop Frank (voice))
23) Frank Oz (Mind Cop Dave (voice))
24) Paula Pell (Mom's Anger (voice))
25) June Squibb (Nostalgia (voice))
27) Paula Poundstone (Forgetter Paula (voice))
28) John Ratzenberger (Fritz (voice))
29) Sarayu Blue (Margie (voice))
30) Flea (Jake (voice))
31) Bobby Moynihan (Forgetter Bobby (voice))
32) Kendall Coyne Schofield (Hockey Announcer (voice))


People who worked on the film:
1) Kelsey Mann (Director)
2) Mark Nielsen (Producer)
3) Pete Docter (Executive Producer)
4) Jonas Rivera (Executive Producer)
5) Dan Scanlon (Executive Producer)
6) Dovi Anderson (Animation Supervisor)
7) Evan Bonifacio (Animation Supervisor)
8) Michael Venturini (Animation Supervisor)
9) John Hoffman (Story Supervisor)
10) Jason Deamer (Production Design)
11) Maurissa Horwitz (Editor)
12) Sudeep Rangaswamy (Visual Effects Supervisor)
13) Adam Habib (Director of Photography)
14) Jonathan Pytko (Director of Photography)
15) Andrea Datzman (Original Music Composer)
16) Coya Elliott (Supervising Sound Editor)
17) Stephen Urata (Sound Re-Recording Mixer)
18) Kim Collins (Associate Producer)
19) Meg LeFauve (Screenplay)
20) Dave Holstein (Screenplay)
21) Kelsey Mann (Story)
22) Meg LeFauve (Story)
23) Kevin Reher (Casting)
24) Natalie Lyon (Casting)
25) Kate Hansen-Birnbaum (Casting)
26) Michael Giacchino (Music)
27) Ronnie del Carmen (Additional Writing)
28) Heikki Kossi (Foley Artist)
29) Matt Lowe (ADR & Dubbing)
30) Mona Marshall (ADR & Dubbing)
31) Libi Rose (ADR & Dubbing)
32) Matthew Yang King (ADR & Dubbing)
33) Carlos Alazraqui (ADR & Dubbing)
34) Lori Alan (ADR & Dubbing)