Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Kitob o'g'ri
  • Joylandi: 21.05.2024
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Kitob o'g'ri - Germaniya, 1939 yil boshi, Ikkinchi jahon urushi arafasida. O'lim o'rim-yig'imni boshlashga tayyorlanmoqda. To'qqiz yoshli Lizel asrab oluvchi ota-onasi bilan yashash uchun Myunxenga ko'chib o'tadi va ularning yordami bilan o'qishni o'rganadi. Har kuni kitob o'qish uning hayotiy ehtiyojiga aylanadi va Lizel kitoblarni o'g'irlashni boshlaydi - hayotidagi yagona quvonch. Ulardan o'rgangan hamma narsa unga atrofida sodir bo'layotgan voqealarni - yahudiylarning ta'qib qilinishini, antifashistik harakatni, xo'rlik va ochlikni tushunishga yordam beradi. Bularning barchasi oxir-oqibat uning shaxsiy hikoyasiga, uning hayotining hikoyasiga qo'shiladi.

Германия, начало 1939 года, канун Второй мировой войны. Смерть готовится начать свою жатву. Девятилетняя Лизель переезжает в Мюнхен к своим приемным родителям и с их помощью учится читать. С каждым днем чтение становится ее жизненной потребностью, и Лизель начинает воровать книги — единственную отраду ее жизни. Все, что она узнает из них, помогает ей понять события, происходящие вокруг нее — гонение на евреев, антифашистское движение, унижения и голод. Все это, в конце концов, сложится в ее собственную историю, историю ее жизни.

Roles of actors:
1) Geoffrey Rush (Hans Hubermann)
2) Sophie Nélisse (Liesel Meminger)
3) Emily Watson (Rosa Hubermann)
4) Nico Liersch (Rudy Steiner)
5) Ben Schnetzer (Max Vandenburg)
6) Heike Makatsch (Liesel's mother)
7) Barbara Auer (Ilsa Hermann)
8) Roger Allam (Narrator / Death (voice))
9) Rainer Bock (Bürgermeister Hermann)
10) Gotthard Lange (Grave Digger)
11) Rainer Reiners (Priest)
12) Kirsten Block (Frau Heinrich)
13) Julian Lehmann (Liesel's Brother)
14) Ludger Bökelmann (Football Urchin)
15) Paul Schaefer (Football Urchin)
16) Nozomi Linus Kaisar (Fat Faced Goalie)
17) Oliver Stokowski (Alex Steiner)
18) Robert Beyer (Jewish Accountant)
19) Hildegard Schroedter (Frau Becker)
20) Levin Liam (Franz Deutscher)
21) Sandra Nedeleff (Max's Mother)
22) Rafael Gareisen (Walter, Nazi Soldier)
23) Carl Heinz Choynski (Jürgen the Groundsman)
24) Mike Maas (Rolf Fischer)
25) Sebastian Hülk (Gestapo Agent)
26) Matthias Matschke (Wolfgang)
27) Beata Lehmann (Woman with Champagne)
28) Laina Schwarz (Neighbor)
29) Marie Burchard (Neighbor)
30) Georg Tryphon (Neighbor)
31) Joachim Paul Assböck (Officer)
32) Martin Ontrop (Herr Lehmann)
33) Jan Andres (Fellow Conscript)
34) Stephanie Stremler (Post Woman)
35) Carina Wiese (Barbara Steiner)


People who worked on the film:
1) Brian Percival (Director)
2) Redmond Morris (Executive Producer)
3) Markus Zusak (Novel)
4) Karen Rosenfelt (Producer)
5) Ken Blancato (Producer)
6) John Williams (Original Music Composer)
7) Mark Rosinski (Set Decoration)
8) John Wilson (Editor)
9) Anja Müller (Art Direction)
10) Simon Elliott (Production Design)
11) Florian Ballhaus (Director of Photography)
12) Kate Dowd (Casting)
13) Anna B. Sheppard (Costume Design)
14) Jens Löckmann (Art Direction)
15) Michael Petroni (Writer)
16) Niv Adiri (Sound Re-Recording Mixer)
17) Simone Bär (Casting)
18) Ben Barker (Sound Effects Editor)
19) Klaus Mielich (Special Effects Coordinator)
20) Antje Rau (Stunt Coordinator)
21) Andreas Grasshoff (Transportation Captain)
22) Glenn Freemantle (Supervising Sound Editor)
23) Brigitte Friedländer-Rodriguez (Costume Supervisor)
24) Natascha Gotowtschikow (Set Costumer)
25) Pamela Grujic (Makeup Department Head)
26) Katja Fischer (Set Designer)
27) Kerstin Kensy (Visual Effects Producer)
28) Sonja Greif (Set Costumer)
29) Jonathan Weber (Visual Effects Supervisor)
30) Jeanette Haley (Post Production Supervisor)
31) Helen McGovern (Boom Operator)
32) Ramiro Belgardt (Music Editor)
33) Andy Nelson (Sound Re-Recording Mixer)
34) Dirk Schäfer (Boom Operator)
35) Glenn Freemantle (Sound Designer)
36) Eilam Hoffman (Sound Effects Editor)
37) Esther Schreiner (Assistant Art Director)
38) Elizabeth West (Script Supervisor)
39) Danny Freemantle (Sound Effects Editor)
40) Florian Gellinger (Visual Effects Supervisor)
41) Markus Ernst (Costume Supervisor)
42) Michael Fissneider (Set Designer)
43) Alex Rouse (Wigmaker)
44) Bill Crutcher (Supervising Art Director)
45) Jules Heath (Still Photographer)
46) Thorsten Kosselek (Best Boy Electric)
47) Theresa Anna Luther (Set Costumer)
48) Elspeth Brodie (Dialect Coach)
49) Stacy Mann (Unit Publicist)
50) James Gemmill (Scenic Artist)
51) Janosch Voss (Gaffer)
52) Barbara Berkery (Dialect Coach)
53) Russell Oxley (Scenic Artist)
54) Adam Dale (Helicopter Camera)
55) Michael Herbell (Location Manager)
56) Paul Apted (Dialogue Editor)
57) Gillian Dodders (Dialogue Editor)
58) R.J. Kizer (Dialogue Editor)
59) Emilie O'Connor (Dialogue Editor)
60) Fae Hammond (Hair Designer)
61) Fae Hammond (Makeup Designer)
62) Rachael Speke (Key Hair Stylist)
63) Rachael Speke (Key Makeup Artist)
64) Marika Knappe (Makeup Artist)
65) Susanne Kasper (Makeup Artist)
66) Phil Booth (First Assistant Director)
67) Ralph Eisenmann (First Assistant Director)
68) Tom Rye (Second Assistant Director)
69) Lisa Hauss (Second Second Assistant Director)
70) Martin Berg (Art Department Assistant)
71) Johannes Maria Laboga (Art Department Assistant)
72) Iris Paschedag (Assistant Art Director)
73) Björn Holzhausen (Assistant Property Master)
74) Tonja Schürmann (Assistant Set Decoration)
75) Uwe Schaer (Construction Manager)
76) Laura Bach (Draughtsman)
77) Eva-Maria Müller (Painter)
78) Nane Cornelius (Set Decoration Buyer)
79) Bülent Akgün (Set Dresser)
80) Sandra Wortmann (Set Dresser)
81) Dominik Reindl (Set Painter)
82) Lisa McDiarmid (Standby Art Director)
83) Helko Klünder (Standby Carpenter)
84) Raymond Boy (Storyboard Artist)
85) Florian Emmerich ("A" Camera Operator)
86) Nicolay Gutscher ("B" Camera Operator)
87) Adam Dale (Aerial Director of Photography)
88) Benjamin Anton (Best Boy Grip)
89) Vicky Heienbrok (Camera Trainee)
90) Dan Carling (Digital Imaging Technician)
91) Maximilian Link (Digital Imaging Technician)
92) Maximilian Linus Dreusch (Electrician)
93) Sebastian Lindner (Electrician)
94) Thijs Wagelaar (Electrician)
95) Stephan Große (Electrician)
96) Peter Byrne (First Assistant "A" Camera)
97) Karim Rahmani (First Assistant "B" Camera)
98) Arne Müller (Grip)
99) Camilo Sottolichio (Grip)
100) Jaroslav Spana (Grip)
101) Florian Prinz (Key Grip)
102) Hinrich Peters (Lighting Technician)
103) Mathias Beier (Rigging Gaffer)
104) Abigail Catto (Second Assistant "A" Camera)
105) Jan Grunwald (Second Assistant "B" Camera)
106) Maja Meschede (Assistant Costume Designer)
107) Dorothée Bach (Costume Assistant)
108) Emma Rees (Costumer)
109) Nannette Schwarz (Costumer)
110) Julia Schädle (Costumer)
111) Nana Seemann (Costumer)
112) Jenny Dechene (Tailor)
113) Angelika Kauz (Tailor)
114) Gabriele Klinke (Tailor)
115) Jan Dieckmann (Textile Artist)
116) Gillian Wood (Textile Artist)
117) Daryl Bristow (Wardrobe Supervisor)
118) Clare Harlow (Casting Assistant)
119) Alexandra Montag (Casting Assistant)
120) Christin Geigemüller (Extras Casting Assistant)
121) Patrick Winkler (Extras Casting Assistant)
122) Sascha Dhillon (Associate Editor)
123) Matt Adams (Digital Intermediate)
124) Paul Ensby (Digital Intermediate Colorist)
125) Jaime Leonard (Digital Intermediate Editor)
126) Kim Honeyman (Digital Intermediate)
127) Jeffery L. Parks (Online Editor)
128) Lora Tucci (ADR Recordist)
129) Dominik Avenwedde (ADR Recordist)
130) Bernhard Köpke (ADR Recordist)
131) Peter Gleaves (ADR Recordist)
132) Mike Tehrani (ADR Recordist)
133) Alessandro Mongardini (ADR Recordist)
134) André Stiebe (ADR Recordist)
135) Nick Freemantle (Assistant Sound Editor)
136) Peter Hanson (Foley Editor)
137) Glen Gathard (Foley Recordist)
138) Manfred Banach (Production Sound Mixer)
139) Ryan Cole (Sound Recordist)
140) Nina Hartstone (Supervising ADR Editor)
141) Nina Hartstone (Supervising Dialogue Editor)
142) Uli Nefzer (Special Effects Supervisor)
143) Rene Barthel (Special Effects Technician)
144) Andreas Schiller (Special Effects Technician)
145) Bernhard Esperester (3D Artist)
146) Björn Kähler (3D Artist)
147) Alexander Schumann (3D Artist)
148) Konstantin Borchert (Compositor)
149) Markus Frank (Compositor)
150) Christoph Hasche (Compositor)
151) Petter Idestroem (Compositor)
152) Julia Kietzmann (Compositor)
153) Natalie Meffert (Compositor)
154) Jan Piccart (Compositor)
155) Thorsten Scholz (Compositor)
156) Lonni Wong (Compositor)
157) Oliver Hohn (Compositing Lead)
158) Rayk Schroeder (Compositing Lead)
159) Andreas Wiget (Matte Painter)
160) Andreas Bundenthal (Visual Effects Technical Director)
161) Andreas Giesen (Visual Effects Technical Director)
162) Lucia Foster Found (Aerial Coordinator)
163) Geraint Jones (First Assistant Accountant)
164) Matt Curtis (Main Title Designer)
165) Heiner Borger (Pilot)
166) Bettina Brenner (Production Accountant)
167) Katrin Eser (Production Assistant)
168) Eral Kalender (Production Assistant)
169) Jessie Kerry (Production Assistant)
170) Sam Vester (Production Assistant)
171) Fabienne Zaumseil (Production Assistant)
172) Christina Syring (Production Coordinator)
173) Anna Klausing (Production Secretary)
174) Nils Brillat (Set Production Assistant)
175) Philipp Heintze (Set Production Assistant)
176) Moritz Kolf (Set Production Assistant)
177) Sebastian Luck (Set Production Assistant)
178) Carolina Ronzino (Set Production Assistant)
179) Bárbara Morelos-Zaragoza (Translator)
180) Benedikt Bothe (Unit Manager)
181) Philipp Klausing (Unit Production Manager)
182) Axel Kahnt (Property Master)
183) Peter Burgis (Foley Artist)
184) Nathaniel De'Lineadeus (Special Effects Makeup Artist)
185) Chris Lyons (Special Effects Makeup Artist)
Ko'proq o'qish >