Yer uchun kurash / Oblivion uzbek tilida

Yuklab olish
Yer uchun kurash / Oblivion

Kino tavsifi
Yer uchun kurash / Oblivion Uzbek tilida O'zbekcha 2013 tarjima kino Full HD skachat - Chet ellik bosqinchilar bilan urushdan omon qolgan Yer bo'sh; insoniyat qoldiqlari yashash uchun yaroqsiz sayyorani tark etishga tayyorlanmoqda. Bosh qahramon, dronlarga texnik xizmat ko‘rsatish bo‘yicha texnik xodimi halokatga uchragan NASA kemasini topadi, uning ekipaji uning ko‘z o‘ngida halok bo‘ladi. U faqat bitta ayolni qutqarishga muvaffaq bo'ladi - va tez orada u bu uning hayotini tubdan o'zgartirishini tushunadi.

Земля, пережившая войну с инопланетными захватчиками, опустела; остатки человечества готовятся покинуть непригодную для жизни планету. Главный герой — техник по обслуживанию дронов — находит разбившийся корабль NASA, команда которого погибает у него на глазах. Ему удаётся спасти лишь одну женщину — и вскоре он понимает, что это перевернёт его жизнь.


Roles of actors:
1) Tom Cruise (Jack)
2) Morgan Freeman (Beech)
3) Olga Kurylenko (Julia)
4) Andrea Riseborough (Victoria)
5) Nikolaj Coster-Waldau (Sykes)
6) Melissa Leo (Sally)
7) Zoë Bell (Kara)
8) Abigail Lowe (Julia's Child)
9) Isabelle Lowe (Julia's Child)


People who worked on the film:
1) Peter Chernin (Producer)
2) Mike Piccirillo (Art Department Coordinator)
3) Karl Gajdusek (Screenplay)
4) Barry Levine (Producer)
5) RJ Mino (Unit Production Manager)
6) Joseph Kosinski (Original Story)
7) Marlene Stewart (Costume Design)
8) Joseph Kosinski (Director)
9) Marcia Ross (Casting)
10) Kevin Loo (Assistant Art Director)
11) Joseph Kosinski (Producer)
12) Brittainy Roberts (Casting)
13) Michael Meyers (Conceptual Design)
14) Raj Rihal (Conceptual Design)
15) Aaron Skalka (Transportation Coordinator)
16) Anthony Gonzalez (Original Music Composer)
17) Dylan Clark (Producer)
18) Joseph Trapanese (Original Music Composer)
19) Richard Francis-Bruce (Editor)
20) Duncan Henderson (Producer)
21) Ed Natividad (Conceptual Design)
22) Michael Lewis (Production Controller)
23) Dave Morrison (Executive Producer)
24) Michael Arndt (Screenplay)
25) Jesse Berger (Executive Producer)
26) Claudio Miranda (Director of Photography)
27) Justis Greene (Unit Production Manager)
28) Darren Gilford (Production Design)
29) Ugla Hauksdóttir (Production Office Assistant)
30) Randall D. Wilkins (Set Designer)
31) Ren Klyce (Sound Designer)
32) Nancy Fuller (Digital Intermediate Editor)
33) Chris Giuffrida (Data Management Technician)
34) Nino Ruef (Additional Editor)
35) Eric Haase (Colorist)
36) Dave Labich (Assistant Editor)
37) Mindy Weissman (Post Production Coordinator)
38) Jeremy Johnson (Construction Foreman)
39) Brian McClean (Best Boy Electric)
40) C.J. Roy (Digital Imaging Technician)
41) Peter Graf (Aerial Camera Technician)
42) Craig Nix (Libra Head Technician)
43) Michael Chateauneuf (Electrician)
44) Byron Marigny (Electrician)
45) Michael J. Coo (Key Grip)
46) Isaac Sandoval (Rigging Grip)
47) George Billinger III (Camera Operator)
48) Jonas Steadman (First Assistant "A" Camera)
49) George Patsos (Key Grip)
50) Moses Mott (Rigging Grip)
51) Tony Varuola (Rigging Gaffer)
52) Michael Nissen (Rigging Grip)
53) Nathan Borck (Digital Imaging Technician)
54) Thairon Harvey (Electrician)
55) Chris McGuire (Generator Operator)
56) John S. Robertson (Key Rigging Grip)
57) Marc Marino (Rigging Gaffer)
58) Cory McClean (Electrician)
59) Mark Spath (First Assistant "C" Camera)
60) Kevin Gilligan (Best Boy Grip)
61) Arnar Einarsson (Best Boy Grip)
62) Sidney Brisco (Electrician)
63) Loren Johnson (Electrician)
64) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
65) Cody Strong (Electrician)
66) Will Callahan (Electrician)
67) Sean Hunter Moe (First Assistant "B" Camera)
68) Paul Santoni (First Assistant "B" Camera)
69) Billy Patsos (Key Rigging Grip)
70) Mel Perdikis (Rigging Grip)
71) Brian Rosso (Dolly Grip)
72) Jerry Wheat (Electrician)
73) Jay Fortune (Gaffer)
74) Łukasz Bielan (Camera Operator)
75) Alex Carr (Digital Imaging Technician)
76) Katelyn Perez (Electrician)
77) Peter Geraghty (First Assistant "A" Camera)
78) Ingvar Stefánsson (Best Boy Electric)
79) Steve Harnell (Digital Imaging Technician)
80) Craig Kohtala (Best Boy Grip)
81) Jeffery J. Tufano (Camera Operator)
82) Mark Santoni (First Assistant "B" Camera)
83) Chris Strong (Gaffer)
84) Jamie Lagerhausen (Key Grip)
85) Michael Brennan (Dolly Grip)
86) Lee Jordan (Second Assistant "A" Camera)
87) Deena Adair (Hairstylist)
88) Kristen Maloney (Art Department Assistant)
89) Milan Janicin (Second Assistant "C" Camera)
90) Richmond G. Cogswell (Video Assist Operator)
91) Sarah Monzani (Makeup Artist)
92) Josh Roth (Assistant Property Master)
93) George Billinger III (Steadicam Operator)
94) David Sireika Jr. (Rigging Grip)
95) David James (Still Photographer)
96) Wayne Tidwell (Video Assist Operator)
97) Louise McCarthy (Makeup Department Head)
98) Rick Stratton (Tattooist)
99) Nick Pugh (Conceptual Illustrator)
100) Joanna McCarthy (Key Makeup Artist)
101) Geoff Hubbard (Set Designer)
102) Michael White (Hair Department Head)
103) Andree Wallin (Conceptual Illustrator)
104) Timothy Jipping (Rigging Grip)
105) Dan Schroer (Second Assistant "A" Camera)
106) Desne J. Holland (Makeup Department Head)
107) Ken Junod (Construction Buyer)
108) Bruce Luizzi (Leadman)
109) Luis G. Hoyos (Set Designer)
110) Pamela May (Key Hair Stylist)
111) Dan McKee (Second Assistant "B" Camera)
112) Steve Cooper (Set Designer)
113) Stephen Platt (Storyboard Artist)
114) Michèle Burke (Makeup Designer)
115) Ludvik Kristinsson (Armorer)
116) Chris Zimmerman (Standby Painter)
117) Joseph Hiura (Set Designer)
118) Michael Ward (Hair Department Head)
119) Angel De Angelis (Hair Department Head)
120) Brad Elliott (Assistant Property Master)
121) Daniel Simon (Conceptual Illustrator)
122) Ellen Lampl (Graphic Designer)
123) Doug Harlocker (Property Master)
124) Phillip Norwood (Storyboard Artist)
125) Thom Tenery (Conceptual Illustrator)
126) Eirikur Beck (Armorer)
127) Emil Petursson (Construction Manager)
128) Michael Hancock (Makeup Artist)
129) Jeff Markwith (Set Designer)
130) Robert Andrew Johnson (Set Designer)
131) Chip Hart (Rigging Grip)
132) Garry Waller (Second Unit Director of Photography)
133) Andres Sepulveda (Armorer)
134) Robert A. Blackburn (Construction Coordinator)
135) Michèle Burke (Makeup Supervisor)
136) Bob Kretschmer (Wigmaker)
137) William H. Phen Jr. (Construction Foreman)
138) Pedro Barquin (Greensman)
139) Todd Cherniawsky (Set Designer)
140) Kevin Loo (Set Designer)
141) Adolfo Martínez Pérez (Storyboard Artist)
142) Steve Preeg (Animation Supervisor)
143) Sharina Radia (Visual Effects Coordinator)
144) William Day (Visual Effects Editor)
145) Ira M. Hammons-Glass (Key Costumer)
146) Kelley Baker (First Assistant Accountant)
147) Markus Fry (Set Production Assistant)
148) Randy Sharp (Modeling)
149) Lisa Tomczeszyn (Assistant Costume Designer)
150) Inga Björk Sólnes (Assistant Production Coordinator)
151) Matthew F. Preston (Assistant Production Coordinator)
152) Betsy Alton (Production Coordinator)
153) Hnedel Maximore (3D Artist)
154) Sabrina Steinert (3D Artist)
155) Khaled Pamir (Modeling)
156) YeYoung Jung (Modeling)
157) Paul Parsons (Visual Effects Editor)
158) David Feinsilber (Visual Effects Production Manager)
159) Eric Barba (Visual Effects Supervisor)
160) Alexandre Scott (Visual Effects Technical Director)
161) Stella Bogadóttir (Assistant Accountant)
162) Sara Ellingen (Second Assistant Accountant)
163) Gavyn Thompson (CG Supervisor)
164) Daniel Beattie (Visual Effects Production Assistant)
165) Suzanne M.B. Chambliss (Key Costumer)
166) Helga K. Bjarnason (Assistant Production Coordinator)
167) Missy Eustermann (Post Production Accountant)
168) Toshihiro Sakamaki (Modeling)
169) Jeff Beattie (Visual Effects Editor)
170) Cathie Valdovino (Costumer)
171) Dawn Huertas Arevalo (Set Costumer)
172) Stan Umamoto (Payroll Accountant)
173) Trisha Burton (Script Supervisor)
174) Claire Raskind (Unit Publicist)
175) Michael Meinardus (Special Effects Coordinator)
176) Tobias Pfeiffer (Visual Effects Editor)
177) Ariel Gold (Key Costumer)
178) Paul Lambert (Digital Effects Supervisor)
179) Fjola Einarsdottir (Assistant Accountant)
180) Anna Stachow (Set Production Assistant)
181) Finnur Jónasson (Set Production Assistant)
182) Jamie Normand (Stand In)
183) Borja A. Ortiz (3D Artist)
184) David Halagarda (Assistant Production Coordinator)
185) Tiffany Tiesiera (Production Coordinator)
186) Sean Becker (Second Assistant Accountant)
187) Stephen Daniel Wayne (Set Production Assistant)
188) Igor Ramade (Visual Effects Technical Director)
189) Birna Bjorgvinsdottir (Assistant Production Coordinator)
190) Drew Barnett-Hamilton (Production Secretary)
191) Brendan Flaherty (Set Production Assistant)
192) Steven Wang (3D Artist)
193) Christine Neumann (Modeling)
194) Lori Talley (Visual Effects Coordinator)
195) Mary Jo 'MJ' McGrath (Costume Supervisor)
196) Rósa Stefánsdóttir (Production Accountant)
197) Miranda Sink (Set Production Assistant)
198) Joe Fredo (Stand In)
199) Emil Simeonov (Lead Animator)
200) C. Alexander Sears (Visual Effects Producer)
201) Nancy Thompson (Costumer)
202) Lori Harris (Key Set Costumer)
203) Iounn Arna Björgvinsdóttir (Assistant Accountant)
204) Karl Sigurdarson (Assistant Production Coordinator)
205) Ashlee Kilchrist (Set Production Assistant)
206) Taylor Newman (Set Production Assistant)
207) Markus Graf (3D Artist)
208) Mahmoud Rahnama (CG Supervisor)
209) Christian Cordella (Costume Illustrator)
210) Diana Demoff (Costumer)
211) Anita Isey Jonsdottir (Assistant Accountant)
212) Leilah Franklin (Set Production Assistant)
213) Christopher Nichols (Lighting Supervisor)
214) Eirikur Kristinn Juliusson (Visual Effects Production Assistant)
215) Rick Lupton (Visual Effects Supervisor)
216) Jose Fernandez (Costume Designer)
217) Thomas Stokes (Costume Supervisor)
218) Michael P. Twombly (Assistant Production Coordinator)
219) Linda Vilhjálmsdóttir (Assistant Production Coordinator)
220) Jennifer Cobb (First Assistant Accountant)
221) Wendy Goldfisher (First Assistant Accountant)
222) Andri Egilsson (Set Production Assistant)
223) Juliana Terpstra (Stand In)
224) Patrik Witzmann (3D Artist)
225) Nicholas Markel (Pre-Visualization Supervisor)
226) Danielle Bemis (Visual Effects Coordinator)
227) Fiona Campbell Westgate (Visual Effects Producer)
228) Dan Bronson (Costume Supervisor)
229) David Paris (Aerial Coordinator)
230) Birna Paulina Einarsdóttir (Production Coordinator)
231) Rebecca Boyle (Script Supervisor)
232) Sam Stage (Stand In)
233) Phi Tran (3D Artist)
234) Tim Simon (3D Artist)
235) Elizabeth Schafer Knovick (Visual Effects Producer)
236) Tom Cummins (Set Costumer)
237) Michael A. Galasso (Production Coordinator)
238) Josh R. Field (Second Assistant Accountant)
239) Alessandro Chimento (Set Production Assistant)
240) Reynir Oskarsson (Set Production Assistant)
241) Stacy Parker (Travel Coordinator)
242) Kevin LaNeave (Visual Effects Editor)
243) Sigurdur Mar Davidsson (Visual Effects Production Assistant)
244) Alexandra Eagle (Set Costumer)
245) Matthew H. O'Connor (Marine Coordinator)
246) Bill Bouvier (Second Assistant Accountant)
247) Michael Chochol (Set Production Assistant)
248) Matthew Armstrong (Boom Operator)
249) Paul Ledford (Production Sound Mixer)
250) Stephen Urata (Sound Recordist)
251) Juan Peralta (Sound Re-Recording Mixer)
252) Josh Samataro (Assistant Location Manager)
253) Lisa Chino (Assistant Dialogue Editor)
254) E. Larry Oatfield (Foley Editor)
255) Cleland Hoff (Location Assistant)
256) James Adames (Location Assistant)
257) Ryan Farris (Boom Operator)
258) Cheryl Nardi (Dialogue Editor)
259) Fahad Falur Jabali (Assistant Location Manager)
260) Dawson Warner (Location Coordinator)
261) Ken Haber (Location Manager)
262) Lauri Pitkus (Location Manager)
263) Hank Langlois (Extras Casting)
264) Mike Sowa (Digital Intermediate Colorist)
265) Jennifer Spenelli (First Assistant Editor)
266) Gwendolyn Yates Whittle (Supervising Sound Editor)
267) Árni Benediktsson (Sound Assistant)
268) David C. Hughes (Sound Effects Editor)
269) Bree Adams (Casting Assistant)
270) Mary Jo Lang (Foley Mixer)
271) David M. Waldron (Extras Casting)
272) Nancy Fuller (Digital Intermediate Producer)
273) John Roesch (Foley Artist)
274) Thom Brennan (Foley Editor)
275) Frank E. Eulner (Sound Effects Editor)
276) Coya Elliott (Assistant Sound Designer)
277) Judith Bouley (Additional Casting)
278) Katie Silverman (Casting Assistant)
279) Hannah Getts (Location Assistant)
280) Thor Kjartansson (Location Manager)
281) Brad Semenoff (Dialogue Editor)
282) Marilyn McCoppen (Dialogue Editor)
283) Alyson Dee Moore (Foley Artist)
284) Stuart McCowan (Sound Effects Editor)
285) Gary Rizzo (Sound Re-Recording Mixer)
286) William Maursky (Assistant Location Manager)
287) Gwendolyn Yates Whittle (ADR Supervisor)
288) Joanna Vasco (Casting Associate)
289) Scott Guitteau (Sound Effects Editor)
290) Al Nelson (Supervising Sound Editor)
291) Brittany Gischner (Casting Associate)
292) Erik H. Magnus (Sound Mixer)
293) Paul Taylor (Animation Supervisor)
294) Justin Springer (Executive Producer)
295) Richard Bennett (Storyboard Artist)
296) David Cowgill (Loop Group Coordinator)
297) Björn Mayer (Visual Effects Supervisor)
298) Mike Wilson (Stunts)
299) Susanne Sundfør (Vocals)
300) Kimberly Shannon Murphy (Stunts)
301) Mallory Thompson (Stunts)
302) Jimmy N. Roberts (Stunts)
303) Hiroshi Mori (Visual Effects)
304) Zack Duhame (Stunts)
305) Joey Box (Stunt Coordinator)
306) Meredith Richardson (Stunts)
Ko'proq o'qish >
t