Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Amerikalik telba / Psixopat
  • Joylandi: 05.02.2023
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Amerikalik telba / Psixopat (TikTok sigma kinosi) Kunduzi u boshqalardan farq qilmaydi va olomonda siz unga e'tibor bermaysiz. Ammo tunda bu yaxshi tarbiyalangan fuqaro uxlayotgan shaharni dahshatga solib, murakkab qotilga aylanadi.Insoniyat qonunlarini mensimaydigan zamonaviy yovvoyi faqat har bir yangi jinoyat bilan kuchayib borayotgan nafratining so‘ngan alangasi bilan oziqlanadi. Dahshatli ko'chki juda muhim nuqtaga yaqinlashmoqda. Tez orada uni to'xtatib bo'lmaydigan vaqt keladi.
Днем он ничем не отличается от окружающих, и в толпе вы не обратите на него внимания. Но ночью этот благовоспитанный гражданин превращается в изощренного убийцу, терроризирующего спящий город.Современный дикарь, презирающий законы человечества, питается только испепеляющим пламенем своей ненависти, которая растет с каждым новым преступлением. Лавина ужаса приближается к критической черте. Скоро наступит момент, когда ее уже нельзя будет остановить.

Roles of actors:
1) Christian Bale (Patrick Bateman)
2) Willem Dafoe (Detective Donald Kimball)
3) Jared Leto (Paul Allen)
4) Josh Lucas (Craig McDermott)
5) Samantha Mathis (Courtney Rawlinson)
6) Matt Ross (Luis Carruthers)
7) Bill Sage (David Van Patten)
8) Chloë Sevigny (Jean)
9) Cara Seymour (Christie)
10) Justin Theroux (Timothy Bryce)
11) Guinevere Turner (Elizabeth)
12) Reese Witherspoon (Evelyn Williams)
13) Krista Sutton (Sabrina)
14) Reg E. Cathey (Al)
15) Anthony Lemke (Marcus Halberstram)
16) Stephen Bogaert (Harold Carnes)
17) Monika Meier (Daisy)
18) Blair Williams (Waiter #1)
19) Marie Dame (Victoria)
20) Kelley Harron (Bar Girl)
21) Patricia Gage (Mrs. Wolfe)
22) Landy Cannon (Man at Pierce & Pierce)
23) Park Bench (Stash)
24) Catherine Black (Vanden)
25) Margaret Ma (Dry Cleaner Woman)
26) Peter Tufford Kennedy (Hamilton)
27) Mark Pawson (Humphrey Rhineback)
28) Jessica Lau (Facialist)
29) Lilette Wiens (Maitre Dí)
30) Glen Marc Silot (Waiter)
31) Charlotte Hunter (Libby)
32) Kiki Buttignol (Caron)
33) Joyce R. Korbin (Woman at ATM)
34) Reuben Thompson (Waiter #2)
35) Bryan Renfro (Night Watchman)
36) Ross Gibby (Man Outside Store)
37) Christina McKay (Young Woman)
39) Connie Chen (Gwendolyn Ichiban)
40) Brett Alexander Davidson (Bartender (uncredited))
41) Peter Loung (Dancer (uncredited))
42) Joseph Oliveira (Restaurant Patron (uncredited))
43) Leanne Poirier Greenfield (Party Girl (uncredited))
44) Somaya Reece (Bar Girl (uncredited))
45) Kate Steen (Pierce & Pierce Girl (uncredited))
46) Dan Rush (Musician (uncredited))
47) Alex Trebek (Self (voice, uncredited))
48) Chris Stone (Musician (uncredited))


People who worked on the film:
1) Suzanne Smith (Casting)
2) Billy Hopkins (Casting)
3) Andrew Marcus (Editor)
4) Kerry Barden (Casting)
5) Isis Mussenden (Costume Design)
6) Andrzej Sekula (Director of Photography)
7) Ernie Barbarash (Co-Producer)
8) Lauren McLaughlin (Executive In Charge Of Production)
9) John Cale (Original Music Composer)
10) Mary Harron (Screenplay)
11) Mary Harron (Director)
12) Bret Easton Ellis (Novel)
13) Guinevere Turner (Screenplay)
14) Christian Halsey Solomon (Producer)
15) Chris Hanley (Producer)
16) Edward R. Pressman (Producer)
17) Gideon Ponte (Production Design)
18) Jeanne Develle (Set Decoration)
19) Andrew M. Stearn (Art Direction)
20) Goro Koyama (Foley Artist)
21) Andy Malcolm (Foley Artist)
22) Joseph Drake (Executive Producer)
23) Michael Paseornek (Executive Producer)
24) Gersha Phillips (Assistant Costume Designer)
25) Alessandro Camon (Co-Producer)
26) Mark Bennett (Casting Associate)
27) Benjamin Cheah (Sound Designer)
28) Matt Birman (Stunt Coordinator)
29) Philip Stilman (Post Production Supervisor)
30) Sondra James (ADR Voice Casting)
31) Rob Weiss (Co-Producer)
32) Lucy Orton (Key Hair Stylist)
33) Jeff Sackman (Executive Producer)
34) Clare Walker (Local Casting)
35) Jane Tattersall (Supervising Sound Editor)
36) Kerry Hayes (Still Photographer)
37) Cassandra Cronenberg (Third Assistant Director)
38) Patrick Tarr (Set Dressing Artist)
39) Mark Cowden (Best Boy Electric)
40) Jennifer Deathe (Second Assistant Director)
41) David McCallum (Sound Effects Editor)
42) Garrett Kerr (Dialogue Editor)
43) Andrew Tay (Foley Mixer)
44) Keith Elliott (Sound Re-Recording Mixer)
45) Michael Kavanagh (Special Effects Coordinator)
46) Margot Boccia (Makeup Artist)
47) Fred Brennan (Supervising Dialogue Editor)
48) Peter Kelly (Sound Re-Recording Mixer)
49) Paul Boucher (Camera Operator)
50) Victoria Hirst (Line Producer)
51) Paul Urmson (Sound Designer)
52) Jennifer McNamara (Casting Associate)
53) John Quaglia (Hairstylist)
54) Sandra Wheatle (Makeup Artist)
55) Christopher Covert (Music Supervisor)
56) Barry Cole (Music Supervisor)
57) Jayson Clute (First Assistant Camera)
58) Franco Tata (Gaffer)
59) Clifford Streit (Co-Producer)
60) Michael Blecher (Location Manager)
61) Dawn Sorokolit (Script Supervisor)
62) Jamie Burke (Construction Coordinator)
63) Michael Followes (Property Master)
64) Barbara Preser (Assistant Costume Designer)
65) Christine Hartmann (Seamstress)
66) Mark "Boomwallah" McNeilly (Boom Operator)
67) Nancy Jackson (Production Coordinator)
68) Jeff Wolpert (Music Editor)
69) Henry Embry (Sound Mixer)
70) Steve Mrkobrada (Second Assistant Camera)
71) Andrew Shea (First Assistant Director)
72) Keitha M. Redmond (Assistant Production Manager)
73) Chris Faulkner (Key Grip)
74) Stewart Grayburn (Dolly Grip)
75) Ron Mellegers (Foley Mixer)
76) Marcel Janisse (Camera Trainee)
77) Bernie Zuch (Sound Mixer)
78) Catherine Rankin (Negative Cutter)
79) Megan Conacher (Extras Casting)
80) Britt Matheson (Set Decorating Coordinator)
81) Chris Hinton (Color Timer)
Ko'proq o'qish >