Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Metin odam
  • Joylandi: 19.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Metin odam - Soat 15:15 da dahshatli poyezd halokati yuz berdi. 132 yo‘lovchidan faqat bittasi tirik qolgan. Devid Dann bir zumda temir va olov do'zaxining o'rtasida omon qolmadi - u birorta ham tirnalgan emas. Yer yuzida esa bu mo‘jizaning sababini faqat bitta odam biladi – “janob Shisha” laqabli Ilyos Prays, uning suyaklari ozgina tashqi kuchdan ham sinishi mumkin...

В 3:15 пополудни происходит страшная железнодорожная катастрофа. Из 132 пассажиров в живых остается только один. Дэйвид Данн не просто уцелел посреди мгновенного ада из железа и огня — он не получил ни одной царапины. И лишь один человек на земле знает причину этого чуда — Элайджа Прайс по прозвищу «Мистер Стекло», чьи кости могут сломаться даже от незначительного внешнего усилия…

Roles of actors:
1) Bruce Willis (David Dunn)
2) Samuel L. Jackson (Elijah Price)
3) Robin Wright (Audrey Dunn)
4) Spencer Treat Clark (Joseph Dunn)
5) Charlayne Woodard (Mrs. Price)
6) Eamonn Walker (Dr. Mathison)
7) Davis Duffield (David Dunn, Age 20)
8) Johnny Hiram Jamison (Elijah Prince)
9) Laura Regan (Audrey Dunn)
10) Michael Kelly (Dr. Dubin)
11) Leslie Stefanson (Kelly)
12) Michaelia Carroll (Babysitter)
14) Bostin Christopher (Comic Book Clerk)
15) John Patrick Amedori (Hostage Boy)
16) Elizabeth Lawrence (School Nurse)
17) Chance Kelly (Orange Suit Man)
19) Joey Hazinsky (Kevin Wendell Crumb)
20) Dianne Cotten Murphy (Mrs. Crumb)
21) Johanna Day (Saleswoman)
22) Firdous Bamji (Businessman)
23) James Handy (Priest)
24) Sally Parrish (Ancient Personnel Secretary)
25) Richard Council (Noel)
26) Damian Young (Green Army Jacketed Man)
27) Sherman Roberts (Physician)
28) Sasha Joseph Neulinger (Thermometer Boy)
30) Ukee Washington (Radio Announcer)
31) Susan Wilder (Shoplifter)
32) Greg Horos (Slick Haired Man)
33) Todd Berry (Frat Party Boy)
34) Angela Eckert (Frat Party Girl)
35) Anthony Lawton (Hostage Father)
36) Julia Yorks (Hostage Girl)
38) Bill Rowe (Bar Patron)
39) Marc H. Glick (EastRail Engineer)
40) Andrea Havens (Hospital Administrator)
41) Kim Simms Thomas (Hostage Woman)
42) Joey Perillo (Jenkins)


People who worked on the film:
1) Sam Mercer (Producer)
2) Joanna Johnston (Costume Design)
3) James Newton Howard (Original Music Composer)
4) James Newton Howard (Orchestrator)
5) Dylan Tichenor (Editor)
6) Gretchen Rau (Set Decoration)
7) Roger Birnbaum (Executive Producer)
8) Gary Barber (Executive Producer)
9) Barry Mendel (Producer)
10) Douglas Aibel (Casting)
11) Deborah Habberstad (Stunts)
12) Jeff Habberstad (Stunt Coordinator)
13) M. Night Shyamalan (Director)
14) M. Night Shyamalan (Producer)
15) M. Night Shyamalan (Writer)
16) Larry Fulton (Production Design)
17) Steve Arnold (Art Direction)
18) Brian Smrz (Stunts)
19) Diane Heery (Extras Casting)
20) Eduardo Serra (Director of Photography)
21) Billy Miller (Key Grip)
22) Francesca Paris (Key Hair Stylist)
23) Elizabeth Lawrence (In Memory Of)
24) Gregory Nicotero (Makeup Effects)
25) Howard Berger (Makeup Effects)
26) Kyle Rudolph (Steadicam Operator)
27) Cindy Tolan (Casting Associate)
28) Michael Haight (ADR Supervisor)
29) Dean Raphael Ferrandini (Stunts)
30) Bernadette Mazur (Key Makeup Artist)
31) Don Picard (Stunts)
32) Derek Thompson (Graphic Novel Illustrator)
33) James C. Lewis (Stunts)
34) Mike Lemon (Location Casting)
35) Dianne Dreyer (Script Supervisor)
36) John Rusk (First Assistant Director)
37) Terry Jackson (Stunt Double)
38) Hugo Weng (Dialogue Editor)
39) Gary A. Hecker (Foley)
40) James Matheny (Dialogue Editor)
41) Steve Cremin (Special Effects Supervisor)
42) Pamela Wise (Costume Supervisor)
43) Kiante Elam (Stunt Double)
44) Kevin Ladson (Property Master)
45) Richard King (Sound Designer)
46) Patricio A. Libenson (Foley)
47) James V. Kent (Leadman)
48) Frank Masi (Still Photographer)
49) Paul Williams (Construction Coordinator)
50) Andrew L. Ullman (Location Manager)
51) Thomas R. Bryant (Visual Effects Editor)
52) Steven Litecky (Chief Lighting Technician)
53) Mike Thomas (Underwater Director of Photography)
54) Randle Akerson (Sound Effects Editor)
55) Gordon Hayman (Camera Operator)
56) Gregg Smrz (Stunts)
57) David Rowden (Stunts)
58) Brad Dechter (Orchestrator)
59) Richard R. Hoover (Visual Effects Supervisor)
60) Thomas S. Drescher (Music Editor)
61) Paul Maiello (Construction Foreman)
62) Christopher Flick (Foley Editor)
63) Linda Murphy (Boom Operator)
64) Thomas 'Doc' Boguski (Production Coordinator)
65) Mike Meaker (Visual Effects Art Director)
66) Dane Farwell (Stunt Double)
67) James Breen (Greensman)
68) Kara Morasco (Tailor)
69) Ladd Lanford (First Assistant Editor)
70) Carol Neilson (Stunts)
71) Jodi Birdsong (Visual Effects Coordinator)
72) Althea A. Unrath (Tailor)
73) Maria Vaughan (Tailor)
74) Charles Anderson (3D Artist)
75) Louis Flores (3D Artist)
76) Diane Fazio (Visual Effects Producer)
77) Shirley Smrz (Stunts)
78) Jim Stephan (Stunts)
79) Diane Reneé (Stunts)
80) Phoenix Nugent (Stunts)
81) Jon W. Kishi (Stunts)
82) William Jones (Dolly Grip)
83) Patricia Moyer (Stunts)
84) Chandra De Alessandro (Stunts)
Ko'proq o'qish >