Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Manfur kimsalar
  • Joylandi: 18.11.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Manfur kimsalar - Rasm ishg'ol qilingan Frantsiyada sodir bo'ladi. Suzanna Dreyfus oldida uning oilasi nemis polkovnigi Hans Land qo'lidan o'ldiriladi. Qiz mo''jizaviy tarzda qochib, Parijga qochishga muvaffaq bo'ladi. U erda u kinoteatrga ishga kiradi. Shu bilan birga, Evropaning biron bir joyida leytenant Aldo Rain o'zlarini "Bastards" deb ataydigan bir guruh yahudiy askarlarini to'playdi. Ularga o'zini aktrisa sifatida taqdim etgan maxfiy agent Bridjit fon Hammersmark qo'shiladi. Sabotajchilar jinoyatchilardan o'ch olishni orzu qilgan Syuzanna bilan kinoteatrda uchrashganda ikkala hikoya chizig'i kesishadi.

Действие картины разворачивается в оккупированной Франции. На глазах у Сюзанны Дрейфус от рук немецкого полковника Ганса Ланда погибает ее семья. Девушке чудом удается спастиcь и бежать в Париж. Там она устраивается на работу в кинотеатр. В это же время где-то в Европе лейтенант Альдо Рэйн собирает группу еврейских солдат, именующих себя «Ублюдками». К ним примыкает тайный агент Бриджет фон Хаммерсмарк, выдающая себя за актрису. Обе сюжетные линии пересекаются, когда диверсанты встречаются в кинотеатре с Сюзанной, мечтающей отомстить обидчикам.

Roles of actors:
1) Brad Pitt (First Lieutenant Aldo "The Apache" Raine)
2) Mélanie Laurent (Shosanna Dreyfus / Emmanuelle Mimieux)
3) Christoph Waltz (SS Colonel Hans "The Jew Hunter" Landa)
4) Eli Roth (Staff Sergeant Donny "The Bear Jew" Donowitz)
5) Michael Fassbender (Lieutenant Archie Hicox)
6) Diane Kruger (Bridget von Hammersmark)
7) Daniel Brühl (Private First Class Fredrick Zoller)
8) Til Schweiger (Sergeant Hugo Stiglitz)
9) Gedeon Burkhard (Corporal Wilhelm Wicki)
10) Jacky Ido (Marcel)
11) B. J. Novak (Private First Class Smithson "The Little Man" Utivich)
12) Omar Doom (Private First Class Omar Ulmer)
13) August Diehl (Major Dieter Hellstrom)
14) Denis Ménochet (Perrier LaPadite)
15) Sylvester Groth (Joseph Goebbels)
16) Martin Wuttke (Adolf Hitler)
17) Mike Myers (General Ed Fenech)
18) Julie Dreyfus (Francesca Mondino)
19) Léa Seydoux (Charlotte LaPadite)
20) Richard Sammel (Sergeant Werner Rachtman)
21) Alexander Fehling (Staff Sergeant Wilhelm / Pola Negri)
22) Rod Taylor (Winston Churchill)
23) Samm Levine (Private First Class Hirschberg)
24) Paul Rust (Private First Class Andy Kagan)
25) Michael Bacall (Private First Class Michael Zimmerman)
26) Arndt Schwering-Sohnrey (German Soldier / Winnetou)
27) Petra Hartung (German Female Soldier / Beethoven)
28) Volker Michalowski (German Soldier / Edgar Wallace)
29) Ken Duken (German Soldier / Mata Hari)
30) Christian Berkel (Proprietor Eric)
31) Tina Rodriguez (Julie LaPadite)
32) Lena Friedrich (Suzanne LaPadite)
33) Ludger Pistor (CPT. Wolfgang)
34) Jana Pallaske (Babette)
35) Wolfgang Lindner (Herrman #1)
36) Michael Kranz (Herrman #3)
37) Rainer Bock (General Schonherr)
38) André Penvern (Old French Veterinarian)
39) Sebastian Hülk (Hellstrom's Driver / Nazi Usher #1)
40) Buddy Joe Hooker (Gaspar)
41) Sönke Möhring (Private Butz / Walter Frazer)
43) Hilmar Eichhorn (Emil Jannings)
44) Patrick Elias (Jakob Dreyfus)
45) Eva Löbau (Miriam Dreyfus)
46) Salvadore Brandt (Bob Dreyfus)
47) Jasper Linnewedel (Amos Dreyfus)
48) Wilfried Hochholdinger (German Company SGT.)
53) Bo Svenson (American Colonel)
55) Christian Brückner (Kliest Voice (voice))
56) Samuel L. Jackson (Narrator (voice) (uncredited))
57) Bela B. (Usher #2 (uncredited))
58) Noemi Besedes (German Movie Star (uncredited))
59) Hélène Cardona (German Official (voice) (uncredited))
61) Sabrina Rattey (German Civilian (uncredited))
63) Guido Föhrweißer (SS Major (uncredited))
64) Harvey Keitel (OSS Commander Who Agrees to Deal (voice) (uncredited))
68) Vitus Wieser (French Waiter (uncredited))
69) Bea-Marie Rück (German Female Soldier (uncredited))
70) Daniela Schwerdt (Cinema Guest (uncredited))
71) Anne-Sophie Franck (Mathilda)


People who worked on the film:
1) Quentin Tarantino (Director)
2) Quentin Tarantino (Writer)
3) Lawrence Bender (Producer)
4) Robert Richardson (Director of Photography)
5) Sally Menke (Editor)
6) Johanna Ray (Casting)
7) Harry Cohen (Sound Designer)
8) Zoë Bell (Stunts)
9) Zoë Bell (Stunt Double)
10) Lloyd Phillips (Executive Producer)
11) Maggie Cheung (Thanks)
12) Tom Tykwer (Thanks)
13) Bob Weinstein (Executive Producer)
14) Harvey Weinstein (Executive Producer)
15) David Wasco (Production Design)
16) Simone Bär (Casting)
17) Anna B. Sheppard (Costume Design)
18) Joe D'Augustine (Additional Editor)
19) Cloris Leachman (Thanks)
20) Sandy Reynolds-Wasco (Set Decoration)
21) Henning Molfenter (Co-Producer)
22) Charlie Woebcken (Co-Producer)
23) Marco Bittner Rosser (Art Direction)
24) Sebastian T. Krawinkel (Supervising Art Director)
25) Antje Rau (Stunt Coordinator)
26) Sascha Girndt (Stunts)
27) Alexandra Nazahn (Stunt Double)
28) Stephan O. Gessler (Art Direction)
29) Bud Davis (Stunt Coordinator)
30) Tony Lamberti (Sound Re-Recording Mixer)
31) Bruce Moriarty (Associate Producer)
32) Olivier Carbone (Casting)
33) Erica Steinberg (Executive Producer)
34) Jeffrey J. Dashnaw (Stunt Coordinator)
35) John Dykstra (Visual Effects Designer)
36) Katrin Schneider (Makeup Artist)
37) Martin Kitrosser (Script Supervisor)
38) Gregory Nicotero (Makeup Effects)
39) Barry Primus (Thanks)
40) Howard Berger (Makeup Effects)
41) Carlos Fidel (Assistant Director)
42) Giorgio Armani (Costume Design)
43) Julie Garces (Assistant Editor)
44) Tim Trella (Utility Stunts)
45) Gabriel Roth (Thanks)
46) David Scheunemann (Art Direction)
47) Pilar Savone (Associate Producer)
48) Jenny Jue (Casting)
49) Evan Henke (First Assistant Editor)
50) Gregg Baxter (ADR Supervisor)
51) Christoph Fisser (Co-Producer)
52) François Duhamel (Still Photographer)
53) Jake Garber (Makeup Effects)
54) Dörte Eben (Hairstylist)
55) Nils Konrad (Driver)
56) Wylie Stateman (Supervising Sound Editor)
57) Sebastian Meuschel (Steadicam Operator)
58) Jim Schultz (Music Editor)
59) Caroline Veyssière (Additional Script Supervisor)
60) Matthias Pilz (Loader)
61) Heba Thorisdottir (Makeup Department Head)
62) Ann Scibelli (Sound Designer)
63) Michael Minkler (Sound Re-Recording Mixer)
64) Tina Anderson (Post Production Supervisor)
65) Klaus Große Darrelmann (Location Manager)
66) Viktor Müller (Visual Effects Supervisor)
67) Michael Scheel (Unit Production Manager)
68) Sheryl Benko (Post Production Coordinator)
69) Emanuel Millar (Key Hair Stylist)
70) Yvan Lucas (Color Timer)
71) Mary Ramos (Music Supervisor)
72) Mark Ulano (Production Sound Mixer)
73) Stephanie Johnson (First Assistant Editor)
74) Gregor Tavenner (First Assistant "A" Camera)
75) Birgit Dierken (First Assistant "B" Camera)
76) Geraldine Brezca (Clapper Loader)
77) Gregor Wilson (Unit Production Manager)
78) William Paul Clark (Associate Producer)
79) Gero Neumann (Second Assistant "A" Camera)
80) Erin Hopkins (Assistant Editor)
81) Danny Bortfeld (Stunts)
82) Lester Dunton (Visual Effects Camera)
83) Christopher Berg (Post Production Supervisor)
84) Matthew Sakata (Editorial Production Assistant)
85) Sebastiano Cartier (Stunts)
86) Nicole Dierken (Second Assistant "B" Camera)
87) Kristin Haberland (Stunt Double)
88) Dennis Grzesczak (Stunts)
89) Sönke Korries (Stunt Double)
90) Michael Duessel (Stunts)
Ko'proq o'qish >