Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Los Anjeles sirlari
  • Joylandi: 26.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Los Anjeles sirlari - Los-Anjelesga xush kelibsiz, o'zining yorqin quyoshi, keng plyajlari va uyushgan jinoyatchilikning gullab-yashnashi bilan. Hatto yer osti dunyosi rahbarining ismi ham ma'lum - Mikki Koen. Mafiya boshlig'i hibsga olingandan so'ng, uning yordamchilari birin-ketin Mikkining bo'sh o'rnini egallashga intilib, boshqa dunyoga yuboriladi. Tabiiyki, mashhur Los-Anjeles politsiyasi jinoyatchilar bilan jangga kirishadi. Bir qator qotilliklarni tergov qilayotgan ikki qo'rqmas politsiyachi o'zlarini nafaqat ishda, balki ekzotik fohishaxonadagi fohishaning to'shagida ham raqib topadilar.

Добро пожаловать в Лос-Анджелес, с его ярким солнцем, широкими манящими пляжами и... процветающей организованной преступностью. Известно даже имя главы преступного мира - Микки Коэн. После ареста босса мафии один за другим в мир иной отправляются его помощники, стремившиеся занять освободившееся место Микки. В битву с преступниками, естественно, вступает знаменитая полиция Лос-Анджелеса. Двое бесстрашных полицейских, расследующих серию убийств, оказываются соперниками не только на работе, но и в постели проститутки из экзотического борделя.

Roles of actors:
1) Guy Pearce (Edmund "Ed" Exley)
2) Russell Crowe (Wendell "Bud" White)
3) Kevin Spacey (Jack Vincennes)
4) James Cromwell (Dudley Smith)
5) Danny DeVito (Sid Hudgens)
6) Kim Basinger (Lynn Bracken)
7) David Strathairn (Pierce Patchett)
8) Ron Rifkin (D.A. Ellis Loew)
9) Matt McCoy ("Badge of Honor" Star Brett Chase)
10) Paul Guilfoyle (Mickey Cohen)
11) Paolo Seganti (Johnny Stompanato)
12) Elisabeth Granli (Mickey Cohen's Mambo Partner)
13) Sandra Taylor (Mickey Cohen's Mambo Partner)
14) Steve Rankin (Officer Arresting Mickey Cohen)
15) Graham Beckel (Dick Stensland)
16) Allan Graf (Wife Beater)
17) Precious Chong (Wife)
18) Symba (Jack's Dancing Partner)
19) Bob Clendenin (Reporter at Hollywood Station)
20) Lennie Loftin (Photographer at Hollywood Station)
21) Will Zahrn (Liquor Store Owner)
22) Amber Smith (Susan Lefferts)
23) Darrell Sandeen (Buzz Meeks)
25) Simon Baker (Matt Reynolds)
26) Shawnee Free Jones (Tammy Jordan)
27) Thomas Rosales Jr. (First Mexican)
30) Brian Lally (Officer / Detective at Hollywood Station)
32) Chris Short (Officer / Detective at Hollywood Station)
33) John Mahon (Police Chief)
34) Tomas Arana (Breuning - Dudley's Guy)
35) Michael McCleery (Carlisle - Dudley's Guy)
36) George Yager (Gangster at Victory Motel)
37) Jack Conley (Vice Captain)
38) Ginger Slaughter (Secretary in Vice)
39) Jack Knight (Detective at Detective Bureau)
40) John H. Evans (Patrolman at Nite Owl Cafe)
41) Gene Wolande (Forensic Chief)
42) Brian Bossetta (Forensic Officer)
43) Michael Chieffo (Coroner)
44) Gwenda Deacon (Mrs. Lefferts)
45) T.J. Kennedy (Bud's Rejected Partner)
46) Ingo Neuhaus (Jack's Rejected Partner)
47) Robert Harrison (Pierce Patchett's Bodyguard)
48) Jim Metzler (City Councilman)
49) Robert Barry Fleming (Boxer)
50) Jeremiah Birkett (Ray Collins - Nite Owl Suspect)
51) Salim Grant (Louis Fontaine - Nite Owl Suspect)
52) Karr Washington (Ty Jones - Nite Owl Suspect)
53) Noel Evangelisti (Stenographer)
54) Marisol Padilla Sánchez (Inez Soto - Rape Victim)
55) Jeff Sanders (Sylvester Fitch)
56) Steven Lambert (Roland Navarette)
57) Jordan Marder (Officer at Detective Bureau)
58) Gregory White (Mayor)
59) April Breneman (Look-Alike Dancer)
60) Lisa Worthy (Look-Alike Dancer)
61) Beverly Sharpe (Witness on Badge of Honor)
62) Colin Mitchell (Reporter at Hospital)
63) John Slade (Photographer at Hospital)
64) Brenda Bakke (Lana Turner)
65) Kevin Maloney (Frolic Room Bartender)
66) Patrice Walters (Police File Clerk)
67) Rebecca Klingler (Police File Clerk)
68) Irene Roseen (D.A. Ellis Loew's Secretary)
69) Scott Eberlein (West Hollywood Sheriff's Deputy)
70) David St. James (Detective at Hush-Hush Office)
71) Bodie Newcomb (Officer at Hush-Hush Office)
72) Jeff Austin (Detective)
75) Henry Marder (Detective)
76) Monty McKee (Detective)
77) Henry Meyers (Detective)
78) Michael Ossmann (Detective)
79) Dick Stilwell (Detective)
80) Jess Thomas (Detective)
81) Robert Thompson (Detective)
82) Jody Wood (Detective)
83) Jimmy Ortega (Second Mexican (uncredited))
84) Nectar Rose (Marilyn Monroe (uncredited))
85) Rocco Salata (Uniformed Patrol Officer (uncredited))
86) Dell Yount (Court Bailiff (uncredited))
87) Jan Citron (1940s Courthouse (uncredited))
88) Scott McKinley (Cop (uncredited))
89) Gilbert Rosales (Third Mexican (uncredited))
92) April Audia (Mayor's Wife (uncredited))
93) Jana Rains Austinson (Dancer (uncredited))
94) Priscilla Cory (Brunette Police Woman (uncredited))
96) Anne Zogby (Movie Star (uncredited))


People who worked on the film:
1) Curtis Hanson (Screenplay)
2) Curtis Hanson (Director)
3) Curtis Hanson (Producer)
4) Arnon Milchan (Producer)
5) Mali Finn (Casting)
6) Jerry Goldsmith (Original Music Composer)
7) Jerry Goldsmith (Conductor)
8) David L. Wolper (Executive Producer)
9) Richard Stutsman (Special Effects Coordinator)
10) Jay Hart (Set Decoration)
11) Jimmy Ortega (Stunts)
12) Brian Helgeland (Screenplay)
13) Brian Helgeland (Co-Producer)
14) Bob Beher (Foley Editor)
15) Peter Honess (Editor)
16) Randy Berrett (Grip)
17) Joey Box (Stunts)
18) Jeannine Oppewall (Production Design)
19) Dan Kolsrud (Executive Producer)
20) Robert Deschaine (ADR Mixer)
21) Tami Treadwell (ADR Recordist)
22) Kenneth Hall (Music Editor)
23) Dante Spinotti (Director of Photography)
24) James Ellroy (Novel)
25) Denise Horta (ADR Editor)
26) Gene LeBell (Stunts)
27) Michael G. Nathanson (Producer)
28) Ruth Myers (Costume Design)
29) William Arnold (Art Direction)
30) J. Michael Muro (Steadicam Operator)
31) Emily Schweber (Casting Associate)
32) Chris Palermo (Stunts)
33) Mildred Iatrou (Dialogue Editor)
34) Charleen Richards (ADR Mixer)
35) Beth Jochem Besterveld (First Assistant Editor)
36) John Panzarella (Location Manager)
37) Gary Archer (Prosthetics)
38) Rick Avery (Stunts)
39) Lance Anderson (Makeup Artist)
40) Kimberly Lowe Voigt (Dialogue Editor)
41) Bob Herron (Stunts)
42) Arthur Morton (Orchestrator)
43) Carole Henderson Harrington (Assistant Editor)
44) Troy Brown (Stunts)
45) Doc Duhame (Stunts)
46) David Orr (Color Timer)
47) Gary Epper (Stunts)
48) Jeff Imada (Stunt Coordinator)
49) Toby Holguin (Stunts)
50) Gilbert Rosales (Stunts)
51) John Meier (Stunts)
52) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
53) John Roesch (Foley Artist)
54) Merrick Morton (Still Photographer)
55) Gary Price (Stunts)
56) Eric Rylander (Special Effects Coordinator)
57) Scott H. Eddo (Makeup Supervisor)
58) Lisa Lovaas (Costume Supervisor)
59) Michael Trent (Assistant Editor)
60) Andy Nelson (Sound Re-Recording Mixer)
61) Hilda Hodges (Foley Artist)
62) Jeffrey W. Petersen (Chief Lighting Technician)
63) Troy Robinson (Stunts)
64) Pablo Ferro (Title Designer)
65) Steven Melton (Property Master)
66) Norm Compton (Stunts)
67) Marsha Bozeman (Set Costumer)
68) Donald L. Warner Jr. (Dialogue Editor)
69) Sharron Reynolds-Enriquez (Script Supervisor)
70) Anna Behlmer (Sound Re-Recording Mixer)
71) Cathie Speakman (Dialogue Editor)
72) Duane Manwiller (First Assistant Camera)
73) Jimmy Romano (Stunts)
74) Gordon Ecker (Sound Effects Editor)
75) Becky Sullivan (Supervising ADR Editor)
76) Brian Best (Apprentice Sound Editor)
77) Peter Donen (Visual Effects Supervisor)
78) Sara Flamm (Production Secretary)
79) Terry Rodman (Sound Designer)
80) Steve Mann (Sound Effects Editor)
81) Gary Jay (Camera Operator)
82) Peter Sorel (Still Photographer)
83) Edward A. Gutentag (Assistant Camera)
84) Glenn Hoskinson (Sound Effects Editor)
85) Thom 'Coach' Ehle (Dolby Consultant)
86) John Leveque (Supervising Sound Effects Editor)
87) Travis Baumann (Compositing Artist)
88) Janis Clark (Key Hair Stylist)
89) Jessica Drake (Dialect Coach)
90) Dave DeGaetano (Construction Coordinator)
91) Andrea Horta (ADR Editor)
92) Neil David Pontecorvo (Head Greensman)
93) Connie Papineau (Script Supervisor)
94) Kirk Francis (Production Sound Mixer)
95) James W. Apted (Camera Loader)
96) Anthony G. Schmidt (Stunts)
97) Kevin L. Jackson (Stunts)
98) L. Dean Jones Jr. (Unit Production Manager)
99) Fred Fein (Stand In)
100) Glenn Brown (Camera Production Assistant)
101) Nick Vidar (Music Programmer)
102) Boyd Lacosse (Special Effects Technician)
103) Scott M. Robinson (Key Grip)
104) Jim Duggan (Key Rigging Grip)
105) David Guilbeau (Craft Service)
106) Thell Reed (Armorer)
107) Joe Divitale (Sound Effects Editor)
108) Fred Lerner (Stunts)
109) Corwin A. Bibb (Electrician)
110) Rick Broderman (Painter)
111) Bruce Botnick (Scoring Mixer)
112) Joni Avery (Stunts)
113) Kenneth Hunter (Location Manager)
114) G. Roger Abell (Swing)
115) Mychal D. Smith (Boom Operator)
116) Frankie 'G' Garbutt (Stunts)
117) Heather Kritzer (Second Second Assistant Director)
118) Kim Bodner (Production Accountant)
119) Kay Colvin (Utility Sound)
120) Mo Henry (Negative Cutter)
121) Al Eisenmann (Assistant Property Master)
122) Jim Goldthwait (Second Assistant Director)
123) Robby Robinson (Stunts)
124) Steven Gerrior (Assistant Sound Editor)
125) Robert Lamkin (Chef)
126) Keith Dillin (Transportation Coordinator)
127) Gary Damian Thomas (Storyboard Artist)
128) Louisa Bonnie (Set Designer)
129) Javier Carrillo (Construction Foreman)
130) John Hinkle (Standby Painter)
131) Moira Gill (Art Department Coordinator)
132) Chuck Brooks (Greensman)
133) Peter Savic (Hairstylist)
134) Bella Noubarian (Seamstress)
135) Eric Yount (Carpenter)
136) Dave Amberik (Driver)
137) Bonnie Daniels (Production Controller)
138) Carolyn Hagan (Production Office Coordinator)
139) John Cales (Propmaker)
140) John Baumhauer (Set Production Assistant)
141) Pete Bianco (Transportation Captain)
142) John Bush (Transportation Co-Captain)
143) Michael Battaglia (Unit Publicist)
144) Dion Mitchell (Utility Stunts)
145) Mark Burnett (Video Assist Operator)
146) Linda Montanti (First Assistant Director)
147) Warren Smith (Production Supervisor)
148) J.P. Romano (Stunts)
149) Gus Le Pre (Hair Assistant)
150) Richie Gaona (Stunts)
151) Robert Duggan (Best Boy Grip)
152) Lonnie S. Gatlin (Assistant Chief Lighting Technician)
153) Cheryl McHugh (Payroll Accountant)
154) Diane Linn (ADR Recordist)
155) Karen Yokomizo (Assistant Accountant)
156) Richard Drown (Stunts)
157) Elizabeth Abate (Costumer)
158) Al DeGaetano (Construction Buyer)
159) Alberto S. Ramos (Dolly Grip)
160) Stephen Fischer (Assistant Location Manager)
161) Andrea Morland (Art Department Production Assistant)
162) Patti McGuire (Assistant Production Coordinator)
163) Raul Moreno (Production Assistant)
164) Tom Lupo (Stunts)
165) Danny Costa (Stunts)
166) Danny Rogers (Stunts)
167) Eric Smith (Electrician)
168) Freddie Jin (Stunts)
Ko'proq o'qish >