Los-Anjeles uchun jang / Los-Anjeles uchun kurash / O'zga sayyoraliklar hujumi uzbek tilida

Yuklab olish
Los-Anjeles uchun jang / Los-Anjeles uchun kurash / O'zga sayyoraliklar hujumi
  • Kino nomi: Los-Anjeles uchun jang / Los-Anjeles uchun kurash / O'zga sayyoraliklar hujumi
  • Joylandi: 10.05.2024
  • Sifat: FullHD
  • Yil: 2011
  • Davomiyligi: 1 soat. 56 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Fantastika , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Los-Anjeles uchun jang / Los-Anjeles uchun kurash / O'zga sayyoraliklar hujumi Uzbek tilida 2011 O'zbekcha tarjima kino Full HD skachat - Begona tsivilizatsiya Yerni egallashga harakat qilmoqda, uning yo'lidagi barcha hayotni yo'q qilmoqda. Butun dunyoda insoniyatning omon qolishi uchun keng ko'lamli jang boshlanadi. Dengiz piyodalari otryadi qamaldagi farishtalar shahrini sirli va halokatli mavjudotlardan har qanday narxda ozod qilish vazifasini bajaradi...

Землю пытается захватить инопланетная цивилизация, истребляя все живое на своем пути. По всему миру начинается широкомасштабное сражение человечества за выживание. Отряду морских пехотинцев поручено во что бы то ни стало освободить осажденный город ангелов от таинственных и смертоносных тварей...

Roles of actors:
1) Aaron Eckhart (Michael Nantz)
2) Ramón Rodríguez (William Martinez)
3) Will Rothhaar (Cpl. Lee Imlay)
4) Michael Peña (Joe Rincon)
5) Bridget Moynahan (Michelle)
6) Noel Fisher (Pfc. Shaun Lenihan)
7) Joey King (Kirsten)
8) Beth Keener (Kathy Martinez)
9) Jessica Heap (Jessy)
10) Cory Hardrict (Cpl. Jason Lockett)
11) Jim Parrack (Peter Kerns)
12) Gino Anthony Pesi (Cpl. Nick Stavrou)
13) Ne-Yo (Kevin Harris)
14) James Hiroyuki Liao (Steven Mottola)
15) Adetokumboh M'Cormack (Corpsman Jibril Adukwu)
16) Bryce Cass (Hector Rincon)
17) Michelle Rodriguez (Elena Santos)
18) Neil Brown Jr. (LCpl. Richard Guerrero)
19) Taylor Handley (LCpl. Corey Simmons)
20) Lucas Till (Cpl. Scott Grayston)
21) Kenneth Brown Jr. (Cpl. Richard Oswald)
22) Jadin Gould (Amy)
23) Joe Chrest (1st Sgt. John Roy)
24) E. Roger Mitchell (Company Captain)
25) Rus Blackwell (Lt. Col. K.N. Ritchie)
26) Susie Abromeit (Amanda)
27) Brandi Coleman (Cherise)
28) David Jensen (Psychiatrist)
29) Stacey Turner (Reporter on TV)
30) Tom Hillmann (Reporter on TV)
31) Lena Clark (Chris)
32) Jamie Norwood (Flower Shop Employee)
33) Todd Cochran (Command Hangar Marine)
34) Nzinga Blake (Adukwu's Sister)
35) Taryn Southern (Reporter on Beach)
36) James D. Dever (Sgt. Major)
37) Alex Aristidis (Beach Goer (uncredited))
38) Charlotte Biggs (Emergency Medical Tech. (uncredited))
39) Ava Bogle (Beach Girl 1 (uncredited))
40) Grant Case (Marine (uncredited))
41) Kurt Deville (Marine (uncredited))
42) Nick Jones Jr. (Marine (uncredited))
43) Phillip Lawrence (U.S. Marine (uncredited))
44) Keith Middlebrook (Steve Johinson (uncredited))
45) Courtney Munch (Marine Crew Chief)
46) Jim Palmer (Crew Chief (uncredited))
47) Michelle Pierce (Shelly (uncredited))
48) Michael Wozniak (Beach Dude (uncredited))
49) Marlon Young (Sergeant Major (uncredited))
50) Sam Arnold (Sgt David Higgins (uncredited))


People who worked on the film:
1) Neal H. Moritz (Producer)
2) Debra Zane (Casting)
3) Christian Wagner (Editor)
4) Sanja Milković Hays (Costume Design)
5) Christopher Bertolini (Writer)
6) Jeffrey Chernov (Producer)
7) Jonathan Liebesman (Director)
8) Peter Wenham (Production Design)
9) Andrew Neskoromny (Art Direction)
10) Chris L. Spellman (Art Direction)
11) Camille Argus (Costume Supervisor)
12) Bob Kensinger (Set Decoration)
13) Gloria Pasqua Casny (Hair Department Head)
14) Thomas Valentine (Supervising Art Director)
15) Dawn Gilliam (Script Supervisor)
16) Scott Thaler (Production Manager)
17) Joey Box (Stunt Coordinator)
18) BJ McDonnell (Steadicam Operator)
19) Joe Lisanti (Music Editor)
20) Thierry Labbe (Leadman)
21) Randall S. Coe (Construction Coordinator)
22) Stan Parks (Special Effects Coordinator)
23) Nicholas Davidoff (Additional Camera)
24) Craig Fincannon (Casting)
25) Chris M. Jacobson (Sound Designer)
26) David Giammarco (Sound Re-Recording Mixer)
27) Jeff Campbell (Visual Effects Supervisor)
28) Łukasz Bielan (Camera Operator)
29) Ed Lipscomb (Location Manager)
30) Lisa Mae Fincannon (Casting)
31) Dan Cornwall (Gaffer)
32) Chris M. Jacobson (Sound Effects Editor)
33) Paul N.J. Ottosson (Supervising Sound Editor)
34) Vincent Cirelli (Visual Effects Supervisor)
35) Suzanne M.B. Chambliss (Set Costumer)
36) Paul Rabjohns (Music Editor)
37) Paul Massey (Sound Re-Recording Mixer)
38) Geoff D.E. Scott (Visual Effects Supervisor)
39) Ben Shepherd (Visual Effects Supervisor)
40) George Macri (Visual Effects Producer)
41) Mairi Chisholm (Set Costumer)
42) Mara LePere-Schloop (Assistant Art Director)
43) Josh Friz (Additional Photography)
44) Crystal Rainone (Script Supervisor)
45) Brandon Schaafsma (Visual Effects Editor)
46) Artin Matousian (Systems Administrators & Support)
47) Brooke Ensign (Unit Publicist)
48) Anthony J. Henderson (Sculptor)
49) T.J. McCall (Scenic Artist)
50) Joe Chess (Additional Camera)
51) Tommy Tancharoen (Transportation Coordinator)
52) Molly Mikula (Set Designer)
53) David Carriker (Visual Effects Supervisor)
54) Matt Siner (Visual Effects Editor)
55) Craig W. Smith (Visual Effects Editor)
56) Andy Stevens (Visual Effects Editor)
57) Charlie Bradbury (Visual Effects Producer)
58) K. Emily Levine (Art Department Coordinator)
59) Jason Baldwin Stewart (Assistant Art Director)
60) Blake Le Vasseur (Sculptor)
61) Evan Schiff (Visual Effects Editor)
62) Jamie Hardt (Sound Effects Editor)
63) Daniel R. Jennings (Set Designer)
64) Paul Stanwyck (Lead Painter)
65) Sarah Wormsbecher (Visual Effects Producer)
66) Shonta T. McCray (Set Costumer)
67) Karen Jarnecke (Production Supervisor)
68) Jann K. Engel (Set Designer)
69) Everett Burrell (Visual Effects Supervisor)
70) Jon Johnson (Supervising Sound Editor)
71) Craig Barron (Visual Effects Supervisor)
72) Harry Muller (Color Timer)
73) Paul N.J. Ottosson (Sound Designer)
74) Jennifer Mizener (Visual Effects Producer)
75) BJ McDonnell (Camera Operator)
76) Lori Harris (Set Costumer)
77) Crystal Woodford (Hairstylist)
78) Jules Holdren (Key Hair Stylist)
79) Leonard MacDonald (Makeup Artist)
80) Joel Harlow (Makeup Department Head)
81) Krystal Kershaw (Makeup Artist)
82) Lukas Ettlin (Director of Photography)
83) Steve Buscaino (Makeup Artist)
84) Jeremy Johnson (Digital Compositor)
85) Keii Johnston (Stunts)
86) Gary Tuers (Property Master)
87) Bruce Stubblefield (Dialogue Editor)
88) Robert Troy (Dialogue Editor)
89) Robin Harlan (Foley Artist)
90) Brian Tyler (Original Music Composer)
91) Sarah Monat (Foley Artist)
92) Ori Marmur (Producer)
93) Jeffrey Chernov (Executive Producer)
94) Lisa Rodgers (Associate Producer)
95) Daniel Arrias (Stunts)
96) Craig Jensen (Stunts)
97) Casey Adams (Stunts)
98) Kelli Barksdale (Stunts)
99) Shane Geraghty (Stunts)
100) Kelli Barksdale (Stunt Double)
101) Jessica Harbeck (Stunts)
102) David Greenblatt (Executive Producer)
103) Lisa Hoyle (Stunt Double)
104) Courtney Munch (Stunts)
105) Humberto Recio (Electrician)
106) Kevin Erb (Key Rigging Grip)
107) Max Patrucco (Rigging Grip)
108) William D. Wynn (Dolly Grip)
109) Bruce Jackson (Lighting Technician)
110) Scott Calcagno (Rigging Grip)
111) Rowland Egerton (Rigging Grip)
112) Bruce McCleery (Second Unit Cinematographer)
113) Todd Thompson (Rigging Grip)
114) Jonathan Robinson (Camera Loader)
115) Marvin Wright (Lighting Technician)
116) L. Chris Strong (Rigging Grip)
117) Danny Horne (Second Assistant Camera)
118) John Gregory Edwards (Electrician)
119) David J. Lukinovich Jr. (Electrician)
120) Jimmy E. Jensen (First Assistant "A" Camera)
121) Gary Cadow (Rigging Grip)
122) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
123) Stan Hoyt (Lighting Technician)
124) Michael S. Endler (Assistant Camera)
125) Kristopher Weaver (Lighting Technician)
126) Brent Egan (Second Assistant Camera)
127) Dale Fowler (Best Boy Electric)
128) Quinn Grove (Best Boy Grip)
129) Jonathan Morrill (Electrician)
130) Justin Seyb (Electrician)
131) Hans Bjerno (Aerial Director of Photography)
132) Peter D. Roome (First Assistant "B" Camera)
133) Kenneth Coblentz (Key Grip)
134) Kurt Grossi (Key Grip)
135) Tom Fendley (Rigging Gaffer)
136) Penelope Helmer (Second Assistant Camera)
137) Brice Reid (First Assistant Camera)
138) Marvin Haven (Rigging Grip)
139) James Selph (Rigging Grip)
140) Jeff Taylor (Second Assistant Camera)
141) Jimi Ryan (Dolly Grip)
142) Mike 'Chewie' Pappas (Electrician)
143) Ember Soberman (Painter)
144) Joe Harkins (CG Supervisor)
145) J.D. Imhof (Lighting Artist)
146) H Haden Hammond (Sequence Supervisor)
147) Simon Webber (Concept Artist)
148) Phillip Joffrion (Set Dresser)
149) David Sewell (2D Supervisor)
150) Brian Pohl (Pre-Visualization Supervisor)
151) Nicholas Elwell (Visual Effects Coordinator)
152) Jon Grinberg (Visual Effects Editor)
153) Dipesh Mistry (Visual Effects Editor)
154) J. Michael Haynie (First Assistant Director)
155) Simon McGuire (Concept Artist)
156) Sonda L. Rowland (Painter)
157) Joel Watts Jr. (Painter)
158) Derick Broderman (Propmaker)
159) Anthony Zwartouw (CG Supervisor)
160) Colin Strause (Visual Effects Designer)
161) Dennis McHugh (VFX Director of Photography)
162) Ted Haigh (Graphic Designer)
163) Kenneth Brown (Propmaker)
164) Joey Kent (Set Dresser)
165) Ty Landry (Set Dresser)
166) Catherine Hughes (Visual Effects Coordinator)
167) Ryan Andersen (Visual Effects Production Assistant)
168) John B. Clarey III (Construction Foreman)
169) Edward Joyner (Draughtsman)
170) Michael Wynn (Painter)
171) Jeremy Drake (Makeup Effects)
172) Stephen Pepper (Compositing Supervisor)
173) Louise Hutchinson (Visual Effects Coordinator)
174) Carrie Richardson (Visual Effects Production Manager)
175) Charles Bodenheimer (Painter)
176) Chad Harris (Set Dresser)
177) Justin Johnson (Digital Effects Supervisor)
178) Jack Reeves (Painter)
179) Rachel Nowik (Set Decorating Coordinator)
180) Nathaniel Larouche (CG Supervisor)
181) Greg Strause (Visual Effects Designer)
182) TyRuben Ellingson (Conceptual Design)
183) Julie Gueydan (Construction Buyer)
184) Destin M. Hebert (Props)
185) Ricardo F. Delgado (Storyboard Artist)
186) Paul Wojdylo (Lighting Artist)
187) Dave Akes (Carpenter)
188) Janette Luttrell (Props)
189) Gregory T. Geniusz (Set Dresser)
190) Steve Griffith (Visual Effects Producer)
191) Nicole LaBranche (Art Department Coordinator)
192) Kathleen Kat Holton (Construction Buyer)
193) Gordon Thomas (Set Dresser)
194) Sherri Hamilton (Assistant Hairstylist)
195) Kim LeBrane (3D Coordinator)
196) Peter Giliberti (Animation Director)
197) Katie Godwin (Visual Effects Coordinator)
198) Catherine Liu (Visual Effects Coordinator)
199) Winston Helgason (Visual Effects Supervisor)
200) Doug Bernard (Propmaker)
201) Jeremy Johnson (Propmaker)
202) Kim Ayers (Key Makeup Artist)
203) John Kay (3D Animator)
204) Robin Scott Graham (Compositing Supervisor)
205) Oliver Arnold (Lighting Supervisor)
206) Adam Jewett (Visual Effects Coordinator)
207) Kevin Elam (Visual Effects Producer)
208) Ted Lao (Visual Effects Production Manager)
209) Kevin O'Neil (Second Second Assistant Director)
210) Floyd B. Sterling (Assistant Property Master)
211) Robert McKinnon (Concept Artist)
212) Jordu Schell (Creature Design)
213) Raphael A. Pimentel (Animation Supervisor)
214) Shane Strickman (Visual Effects Coordinator)
215) Bill Kunin (Visual Effects Supervisor)
216) Keith Sellers (Visual Effects Supervisor)
217) Will Eastin (Graphic Designer)
218) Matthew L. Crowson (Set Dresser)
219) Tom Ashburn (Standby Painter)
220) Phillip Norwood (Storyboard Artist)
221) Kent Richard (Additional Hairstylist)
222) Joshua Grow (3D Coordinator)
223) Dave Olivares (Visual Effects Technical Director)
224) Kevin McCullough (Assistant Property Master)
225) Noel Rideout (Set Dresser)
226) Jongju Lee (3D Animator)
227) Jeremy F. Butler (Animation Supervisor)
228) Richard Sutherland (CG Supervisor)
229) Dan Dixon (CG Supervisor)
230) Chris Radcliffe (Senior Modeller)
231) Kendrick Wallace (Visual Effects Producer)
232) Sheri Patterson (Visual Effects Production Manager)
233) Bryan Godwin (Visual Effects Supervisor)
234) Paul Gerrard (Concept Artist)
235) Chris Grantz (Set Dresser)
236) Kenneth Sayers (Set Dresser)
237) Erika Rice (Set Dressing Buyer)
238) Richard Bennett (Storyboard Artist)
239) Joel Sevilla (Lead Animator)
240) Erin Nicholson (Modelling Supervisor)
241) Daniel Chavez (Visual Effects Coordinator)
242) Bill Walters (Set Dresser)
243) Nadav Ehrlich (3D Animator)
244) Luca Giorgio (CG Artist)
245) Eric Doiron (Compositing Supervisor)
246) John Polyson (Visual Effects Editor)
247) Melissa Reed (Costumer)
248) Howard London (ADR Mixer)
249) Tara Feldstein Bennett (Casting Associate)
250) Meghan Cornay (Costume Assistant)
251) Stephen M. Rickert Jr. (Assistant Editor)
252) Ira Goldklang (Legal Services)
253) Christian Cordella (Costume Illustrator)
254) Philip Maldonado (Key Costumer)
255) Myeshea Baker (Set Costumer)
256) Margaret Wren (Costume Assistant)
257) Lorenzo Hearns Jr. (Costumer)
258) Randy Singer (Foley Mixer)
259) Blake Le Vasseur (Special Effects Technician)
260) Mo Henry (Negative Cutter)
261) Vanessa Lapato (Supervising ADR Editor)
262) Edward Allen (Production Accountant)
263) Shayna Markowitz (Casting Assistant)
264) Gayle Merindino (Costumer)
265) David Heffler (Production Secretary)
266) Tracey Dundas (Costumer)
267) Devin Johnson (Assistant Sound Editor)
268) Donna Chance (Key Costumer)
269) David Rosenbloom (Additional Editor)
270) Tannis Vallely (Casting Associate)
271) Ryan Juggler (Assistant Sound Editor)
272) Jane Ryder (Seamstress)
273) Adam M. Duthie (Assistant Editor)
274) Leigh Folsom Boyd (Additional Editor)
275) Michael Tronick (Additional Editor)
276) Brad Sokol (Assistant Sound Editor)
277) Cliff Fleming (Aerial Coordinator)
278) Wayne Eaton (Special Effects Technician)
279) Mark Fincannon (Casting)
280) Ryan Farris (Boom Operator)
281) Sandy Gendler (Foley Editor)
282) Ellen Porter (Production Coordinator)
283) Jeremy Johnson (Special Effects Technician)
284) Robin Batherson (Extras Casting)
285) Darcel White Moreno (Extras Casting Assistant)
286) Phillip Kimsey (Assistant Editor)
287) Aaron Brock (First Assistant Editor)
288) Zahida Bacchus (Digital Intermediate Producer)
289) Richard Oswald (Second Assistant Director)
290) Colin Cunningham (Visual Effects)
291) Chris Palermo (Stunts)
292) Eduardo Vaisman (Visual Effects Editor)
293) Zack Duhame (Stunt Double)
Ko'proq o'qish >
t