Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Qora kiyimli odamlar 2
  • Joylandi: 15.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
“Qora kiyimdagi erkaklar 2” ikki elita politsiyachi – Agent Kay va Agent Jeyning o‘zga sayyoraliklar orasidagi sarguzashtlari haqidagi hikoyani davom ettiradi. Ularning oldingi sarguzashtlaridan to'rt yil o'tdi.Bu yillar davomida Agent Kay o'lchovli hayot kechirdi, Agent Jey esa dunyodagi eng maxfiy tashkilot saflarida qo'rqmasdan ishlashda davom etdi. Eng oddiy ishni tekshirar ekan, Agent Jey Yerda eng seksual model qiyofasida yashaydigan yovuz yirtqich hayvon Serlina tomonidan o'ylab topilgan shaytoncha murakkab fitna izlariga qoqiladi.

«Люди в черном 2» продолжает рассказ о приключениях двух элитных полицейских — агента Кея и агента Джея среди инопланетян. Со времени их предыдущих похождений прошло четыре года.Все эти годы агент Кей вел размеренный образ жизни, в то время как агент Джей продолжал бесстрашно трудиться в рядах самой секретной организации в мире. Расследуя самое обычное дело, агент Джей натыкается на следы дьявольски изощренного заговора, задуманного Серлиной, злобным монстром, обитающим на Земле в образе сексуальнейшей модели.

Roles of actors:
1) Will Smith (Jay)
2) Tommy Lee Jones (Kay)
3) Lara Flynn Boyle (Serleena)
4) Rosario Dawson (Laura Vasquez)
5) Johnny Knoxville (Scrad / Charlie)
6) Rip Torn (Zed)
7) Tony Shalhoub (Jeebs)
8) Patrick Warburton (Agent Tee)
9) Jack Kehler (Ben)
10) David Cross (Newton)
11) Colombe Jacobsen-Derstine (Hailey)
12) Peter Spellos (Motorman)
13) Michael Rivkin (Man with Dog)
14) Michael Bailey Smith (Creepy)
15) Lenny Venito (New York Guy)
16) Howard Spiegel (New York Guy)
17) Alpheus Merchant (MIB Guard)
18) Jay Johnston (Agent)
19) Joel McKinnon Miller (Agent)
20) Derek Cecil (Repairman Agent)
21) Sean Rouse (MIB Agent)
22) Peter Spruyt (MIB Customs Agent)
24) Marty Belafsky (MIB Customs Agent)
26) Martha Stewart (Self)
27) Michael Jackson (Agent M)
28) Sid Hillman (Agent Gee)
29) Tom Whitenight (Agent C)
30) Nick Cannon (MIB Autopsy Agent)
32) Jeremy Howard (Bird Guy Alien / Postal Sorting Alien)
33) Mary Stein (Bird Lady Alien)
34) Martin Klebba (Family Child Alien)
35) John Alexander (Jarra / Family Dad Alien)
36) Denise Cheshire (Family Mom / Locker Alien)
37) Ernie Grunwald (Young Postal Employee)
38) Chloe Sonnenfeld (Young Girl at the Post Office)
40) William E. Jackson (Eye Guy)
41) Doug Jones (Joey)
42) Biz Markie (Rapping Alien)
43) Peter Graves (Peter Graves)
44) Linda Kim (Ambassador Lauranna)
45) Paige Brooks ('Mysteries in History' Lauranna)
48) Victoria Jones (Neuralyzed Daughter)
49) Michael Garvey (Corn Face)
50) Michael Dahlen (Flesh Balls)
51) Kevin Grevioux (Pineal Eye)
52) Derek Mears (Mosh Tendrils)
55) Philip Goodwin (Diner Guy)
56) Tim Blaney (Frank the Pug (voice))
57) Greg Ballora (Sleeble (voice))
58) Carl J. Johnson (Gleeble (voice))
59) Thom Fountain (Neeble (voice))
60) Brad Abrell (Mannix (voice))
63) Michael Beardsley (Suspicious Video Store Patron (uncredited))
64) Michael Buonomo (College Student (uncredited))
65) Kristin Charney (Family Mom (uncredited))
66) Patrick Coleman Duncan ('History's Mysteries' Alien (uncredited))
67) Darrell Foster (MIB Autopsy Agent (uncredited))
69) Gene LeBell (Subway Passenger (uncredited))
70) Pete Macnamara (Man in Black (uncredited))
71) Drew Massey (Worm Guy (uncredited))
72) Matthew McGrory (Tall Alien (uncredited))
73) Christopher Metas (Alien Accountant (uncredited))
75) Alexandra O'Hara (Diner Waitress (uncredited))
76) David Patykewich (Bald Kid Alien (uncredited))
77) Martin Pfefferkorn (Homeless Alien Collaborater (uncredited))
78) David C. Roehm Sr. (Alien (uncredited))
79) Leo Rogstad (New Yorker on His Cell (uncredited))
80) Thomas Rosales Jr. (Subway Passenger (uncredited))
81) Brandee Sanders (Subway Business Woman (uncredited))
82) Hannah Sim (Head-Bobbing Alien (uncredited))
83) Peter Siragusa (Mayor of Grand Central Terminal Locker Aliens (voice) (uncredited))
84) Daniel Browning Smith (Aquarium Boy (uncredited))
85) Brian Steele (Sharkmouth (uncredited))
86) Mark Steger (Quadraped Alien (uncredited))
88) Shannon Watson (70's MIB Agent (uncredited))


People who worked on the film:
1) Crys Forsyth-Smith (Visual Effects Producer)
2) Ronna Kress (Casting)
3) Steven Spielberg (Executive Producer)
4) Danny Elfman (Original Music Composer)
5) Bill Abbott (Music Editor)
6) Eugene Gearty (Sound Effects Editor)
7) Walter F. Parkes (Producer)
8) Cheryl Carasik (Set Decoration)
9) Florian Ballhaus (Second Unit Director of Photography)
10) Bo Welch (Production Design)
11) Barry Sonnenfeld (Director)
12) Kevin Ishioka (Set Designer)
13) Laurie MacDonald (Producer)
14) Lowell Cunningham (Comic Book)
15) Mary E. Vogt (Costume Design)
16) Sean Haworth (Art Direction)
17) Skip Lievsay (Supervising Sound Editor)
18) Barry Fanaro (Screenplay)
19) Greg Gardiner (Director of Photography)
20) Richard Pearson (Editor)
21) Steven Weisberg (Editor)
22) Alec Hammond (Art Direction)
23) Thomas P. Wilkins (Art Direction)
24) Chad Waters (Makeup Artist)
25) Craig Berkey (Sound Effects Editor)
26) Jim Beinke (Special Effects)
27) Charles Croughwell (Stunt Coordinator)
28) Tim Collins (Grip)
29) Jim Berney (Visual Effects Supervisor)
30) Jim Passon (Color Timer)
31) Andy Potvin (Dolby Consultant)
32) Rick Baker (Makeup Artist)
33) Thomas L. Fisher (Special Effects Coordinator)
34) Denise Horta (ADR Editor)
35) Greg P. Russell (Sound Re-Recording Mixer)
36) Phillip V. Caruso (Still Photographer)
37) Graham Place (Unit Production Manager)
38) Graham Place (Co-Producer)
39) Deborah La Mia Denaver (Key Makeup Artist)
40) Debbie Denise (Executive Visual Effects Producer)
41) Ken Ralston (Senior Visual Effects Supervisor)
42) Maya Shimoguchi (Assistant Art Director)
43) Fred Arbegast (Sculptor)
44) François Audouy (Assistant Art Director)
45) Steve Bartek (Orchestrator)
46) Paul Hsu (Sound Effects Editor)
47) Robert Gordon (Screenplay)
48) Robert Gordon (Story)
49) Steve Reinhardt (Assistant Chief Lighting Technician)
50) Christian P. Della Penna (Second Unit First Assistant Director)
51) Mark Kamine (Location Manager)
52) William Hawkins (Set Designer)
53) Pierce Austin (Hairstylist)
54) Joe Gareri (Executive Visual Effects Producer)
55) Ellen Christiansen (Set Decoration)
56) Paul A. Levin (Post Production Supervisor)
57) Artist W. Robinson (First Assistant Director)
58) Steve Artmont (Assistant Makeup Artist)
59) Marko Costanzo (Foley Artist)
60) Juno J. Ellis (Supervising ADR Editor)
61) Jay Peck (Foley Artist)
62) Artie Malesci (Second Unit Director)
63) Al Cerullo (Pilot)
64) Carla Raij (Location Manager)
65) James Fanning (Transportation Captain)
66) Peter Soldo (Second Assistant Director)
67) Rick Canelli (ADR Recordist)
68) George Bamber (Second Unit First Assistant Director)
69) Suttirat Anne Larlarb (Assistant Art Director)
70) Scott Stambler (Music Editor)
71) Judy Murdock (Makeup Artist)
72) Michael Bauer (CG Supervisor)
73) Peter F. Kurland (Production Sound Mixer)
74) Derek Thompson (Creature Design)
75) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
76) Rick Wentworth (Conductor)
77) Chris Armstrong (Sequence Leads)
78) Kathleen Beeler (CG Artist)
79) Anthony Harris (Digital Color Timer)
80) Bruce White (Musician)
81) George A. Lara (Foley Mixer)
82) Tim Flattery (Production Illustrator)
83) Mary Ellen Porto (Foley Editor)
84) Ian Christie (CG Artist)
85) Jeff Murrell (Chief Lighting Technician)
86) Callie Croughwell (Stunts)
87) Wendi Bromley (Stunt Double)
88) Sean Graham (Stunts)
89) Sally Stevens (Playback Singer)
90) Bill Sturgeon (Production Supervisor)
91) Clay Donahue Fontenot (Stunts)
92) Matt Rose (Sculptor)
93) John Chichester (Set Designer)
94) Mitchell Ray Kenney (Costume Supervisor)
95) Melinda Sue Gordon (Still Photographer)
96) Robert M. Andres (Key Grip)
97) John Blake (Makeup Artist)
98) Aaron McBride (Conceptual Design)
99) Jenny DeArmitt (Production Assistant)
100) Joel Aron (Sequence Supervisor)
101) Frank McEldowney (Greensman)
102) Randall L. Johnson (Boom Operator)
103) Scott Getzinger (Assistant Property Master)
104) Derrick Mitchell (Visual Effects Editor)
105) Michael Owens (Second Unit Director)
106) John M. 'Jack' Wright (Key Costumer)
107) Doug Harlocker (Property Master)
108) Kevin O’Connell (Sound Re-Recording Mixer)
109) Pablo Ferro (Title Designer)
110) Miller Drake (Visual Effects Editor)
111) Russell Earl (Sequence Supervisor)
112) Jeremy Peirson (Dialogue Editor)
113) Greg Maloney (Compositing Supervisor)
114) Richard Bloom (Art Department Coordinator)
115) Lori J. Nelson (Visual Effects Producer)
116) Allen Maris (Visual Effects Coordinator)
117) Sean Garnhart (Sound Effects Editor)
118) Karen Ansel (CG Artist)
119) John P. Fasal (Sound Effects Editor)
120) Arlynn Abseck (Wardrobe Supervisor)
121) Jeff Brink (Special Effects)
122) Ned Gorman (Visual Effects Producer)
123) Mary Bailey (Script Supervisor)
124) Steve Koch (Sculptor)
125) Jeffrey P. Buccacio Jr. (Sculptor)
126) Greg John Callas (Construction Coordinator)
127) Ginger Theisen (Visual Effects Producer)
128) David Nakabayashi (Visual Effects Art Director)
129) Carolyn Elias (Assistant Hairstylist)
130) Marc Haimes (Associate Producer)
131) Zeke Morales (VFX Editor)
132) David Sosalla (Visual Effects Supervisor)
133) Mitch Devane (Sculptor)
134) Rob Harris (Unit Publicist)
135) Sheena Duggal (Visual Effects Supervisor)
136) Jerry DeCarlo (Hairstylist)
137) Ken Nelson (Construction Coordinator)
138) Huston Beaumont (Rigging Grip)
139) Gene Engels (Chief Lighting Technician)
140) Simon Allen (Animation)
141) Dennis J. Lootens (Gaffer)
142) Dennis S. Sands (Scoring Mixer)
143) Ernest M. Sanchez (Leadman)
144) Christian Alzmann (Conceptual Design)
145) Marc Chu (Animation)
146) Deborah Rutherford (Prosthetic Makeup Artist)
147) Heather Elwell (Production Assistant)
148) Kim Marks (Second Unit Director of Photography)
149) Diana Choi (Wigmaker)
150) Scott Anderson (Visual Effects Assistant Editor)
151) Daniel C. Gold (Camera Operator)
152) Frank Dorowsky (Rigging Gaffer)
153) Steve Ziolkowski (Animation)
154) Janice Alexander (Hair Department Head)
155) Mika Saito (Stunts)
156) Keith Peterman (Second Unit Director of Photography)
157) Charles E. Alston (Actor's Assistant)
158) M. Todd Henry (First Assistant "B" Camera)
159) Robbie Goldstein (Location Manager)
160) Matthew Moriarty (Second Assistant Camera)
161) Thomas Schelesny (Animation)
162) Delio Tramontozzi (Animation)
163) JC Bond (Associate Editor)
164) Jeff Wozniak (Compositor)
165) Chris Morley (Compositor)
166) Cydney Cornell (Hairstylist)
167) Gregory W. Smith (Steadicam Operator)
168) Andy Day (Gaffer)
169) Michael T. Kennedy (Compositor)
170) Bill Westenhofer (Visual Effects Supervisor)
171) Johnny Turco (Animation)
172) Miguel A. Fuertes (Lead Animator)
173) Jason Dowdeswell (Compositor)
174) Dan Foster (Visual Effects Producer)
175) Joe Salazar (Compositor)
176) Philip Keller (Storyboard Artist)
177) Jeffrey Benedict (CG Artist)
178) Shawn Hillier (Compositor)
179) Greg Killmaster (CG Artist)
180) John M. Levin (Visual Effects Coordinator)
181) Bruce Powell (CG Artist)
182) Bryan Booth (Electrician)
183) Bill Diaz (Animation)
184) Stephanie Kemp (Associate Producer)
185) Jan van Buyten (Animation)
186) Jeff Jingle (Creature Design)
187) Barbara Townsend (CG Artist)
188) Jason Minter (Location Manager)
189) Kathryn Bihr (Makeup Artist)
190) Sonya M. Andonov (Set Costumer)
191) Mauricio Baiocchi (Animation)
192) Barbara Hause (Wardrobe Supervisor)
193) Bobby Mackston (Supervising Dialogue Editor)
194) Shell Hecht (Production Office Coordinator)
195) Francesco Franco Ferrara (Painter)
196) Karen Ruth Getchell (Production Coordinator)
197) Randy Trager (Assistant Editor)
198) Michael Wylie (Art Direction)
199) Rick Chefalas (Apprentice Sound Editor)
200) Zoran Veselic (First Assistant Camera)
201) Peter Gelfman (Property Master)
202) Pilar McCurry (Music Supervisor)
203) Edgardo Simone (Orchestrator)
204) Bill Orrico (First Assistant Sound Editor)
205) Maria Gonzales (Assistant Editor)
206) Pete Anthony (Conductor)
207) John Andrew Berton Jr. (Visual Effects Supervisor)
208) Jay Peterman (Second Assistant Camera)
209) Mark Gutterud (First Assistant Camera)
210) Norm MacLeod (Dialogue Editor)
211) Heather Elisa Hill (Visual Effects Coordinator)
212) Julie A. Bloom (Second Unit First Assistant Director)
213) Henry Schaub (Standby Painter)
214) William Kruzykowski (First Assistant Editor)
215) David Slonaker (Orchestrator)
216) Matt Bouchard (CG Artist)
217) Wayne Billheimer (Visual Effects Coordinator)
218) Chris Sayour (Stunts)
219) Alessandra Cave (Visual Effects Producer)
220) Tim de Pala (Visual Effects Coordinator)
221) David Marsh (CG Artist)
222) Karen Klein (Rotoscoping Artist)
223) Mimi Abers (Compositor)
224) Mark Lambert (CGI Supervisor)
225) Alia Agha (3D Supervisor)
226) Gabriela Vázquez (Unit Production Manager)
227) Susan Eileen Stewart (Script Coordinator)
228) David Fogg (Compositor)
229) Dan Cayer (Digital Compositors)
230) Scott Brines (Administration)
231) Joni Avery (Stunts)
232) Tory Mercer (Compositor)
233) Pamela Bertini (Art Department Assistant)
234) David Chambers (Location Scout)
235) James Carson (Production Illustrator)
236) Ross La Terra (Set Dresser)
237) Daniel Eaton (CGI Supervisor)
238) John 'Magic' Wright (Craft Service)
239) Christopher Sjoholm (Digital Effects Supervisor)
240) Gabe Turiello (Driver)
241) Ann Gray (Post Production Assistant)
242) Patricia Walker (Scenic Artist)
243) Will Anielewicz (Sequence Supervisor)
244) Michael D. Gillis (Set Production Assistant)
245) Dan Lake (Software Engineer)
246) Joe Stevano (Systems Administrators & Support)
247) Patrick Bentz (Transportation Co-Captain)
248) Jade Quon (Utility Stunts)
249) Peter A. Mian (Video Assist Operator)
250) Marta Alicia Masferrer (Editorial Production Assistant)
251) Michael Alexonis (Best Boy Grip)
252) Robert Bardy (Lighting Artist)
253) Alberto Noti (Lighting Supervisor)
254) Todd Grunberger (Rigging Grip)
255) Salvatore Carino (Production Accountant)
256) Matt DiFranco (Production Coordinator)
257) Thomas Dilligan (Researcher)
258) Bruce Pross (Sound Editor)
259) Tom Bertino (Animation Supervisor)
260) Brandon Craig (I/O Supervisor)
261) Kiné Arnold (Visual Effects Coordinator)
262) Tamara Nobles (Digital Producer)
263) Eric Scott (Visual Effects Production Manager)
264) Wayne Petrucelli (Security Coordinator)
265) David Tanaka (Visual Effects Editor)
266) Damien Carr (Visual Effects Production Assistant)
267) Rhys Summerhayes (Production Assistant)
268) Julie Adrianson-Neary (Compositor)
269) Marc-Jon Sullivan (Boom Operator)
270) Tom Heilig (Transportation Captain)
271) Lawrence Huang (CG Artist)
272) Bob Leitelt (Rigging Grip)
273) Nour Dardari (Production Accountant)
274) Michael C. Price (Key Grip)
275) Erica Callas (Production Assistant)
276) Robert K. Johnson (Transportation Co-Captain)
277) Eric Jennings (CG Artist)
278) William Morts (Stunts)
279) Simon Eves (CG Artist)
280) Tommy Louie (Utility Sound)
281) Beate Petruccelli (Costume Supervisor)
282) Mo Henry (Negative Cutter)
283) Davey Crockett Feiten (Animation)
284) Jules Carideo (Assistant Production Coordinator)
285) T. Sean Ferguson (Second Assistant Director)
286) Tim Gibbons (Compositor)
287) Audie Aragon (Dolly Grip)
288) Zoran Blazevic (Location Scout)
289) Neri Kyle Tannenbaum (Unit Production Manager)
290) Ryan Laney (CG Artist)
291) Bradford Ralston (Video Assist Operator)
292) Eric Budlong (Grip)
293) Linda Schubell-Sundlin (Visual Effects Assistant Editor)
294) Rebecca Venezia (Camera Production Assistant)
295) Kenny Searle (Transportation Captain)
296) Michael Musteric (Production Assistant)
297) Brian Pohl (Conceptual Design)
298) Bruce Fowler (Orchestrator)
299) Deanna Stadler (Second Assistant Director)
300) Martin L'Heureux (Animation)
301) Steve Thayer (Construction Foreman)
302) Amy Christensen (CG Artist)
303) Michael S. Epley (Dolly Grip)
304) Connie Czernek (Casting Assistant)
305) Angela M. Catanzaro (Assistant Sound Editor)
306) Samuel Nunez (Matchmove Supervisor)
307) Stephen Janisz (ADR Editor)
308) Richard Hoffenberg (Construction Foreman)
309) Colin Campbell (Compositor)
310) Peter Alvarez (Construction Foreman)
311) Steve Comesky (Best Boy Electric)
312) Dan Crawley (Special Effects Technician)
313) Clifford Happy (Stunts)
314) Paul Ozzimo (Modeling)
315) Cecilia Escobar (Payroll Accountant)
316) Brian R. Wells (Animation)
317) Chris Skutch (Best Boy Grip)
318) Kent Estep (CG Artist)
319) Maryellen Aviano (Extras Casting)
320) Dan Sharp (Sound Recordist)
321) Edward W. Lowry (Dolly Grip)
322) Stephen Marshall (Software Engineer)
323) Carlos Baena (Animation)
324) Matt Majers (Animation)
325) Thomas J. O'Connell (ADR Mixer)
326) Dovi Anderson (Animation)
327) Regina Heyman (Assistant Location Manager)
328) Lou Dellarosa (Animation)
329) David Weatherly (Animation)
330) Tim Davis (Playback Singer)
331) Kimberly Mann (Animation)
332) Tonya Noerr (Animation)
333) Julija Learie (Animation)
334) Michael Min (CG Artist)
335) Oren Marshall (Musician)
336) Evan Pontoriero (Conceptual Design)
337) Billy Brooks (CG Artist)
338) Sangjun Lee (Conceptual Design)
339) Tom Zils (Compositor)
340) Brian Fitzsimons (Best Boy Grip)
341) Michael Pecchia (Compositor)
342) Bud Myrick (Animation)
343) Larry Wineland (Assistant Sound Editor)
344) Rocco Palmieri (Best Boy Electric)
345) Carlos Huante (Conceptual Design)
346) Ana Veselic (Post Production Assistant)
347) Randolph LeRoi (Stunts)
348) Tim Waddy (Animation)
349) Barry Safley (Compositor)
350) Jen Howard (Compositor)
351) Jason Rosson (CG Artist)
352) Steven E. Simon (Production Assistant)
353) Maria Battle Campbell (Second Second Assistant Director)
354) Kenyon Noble (Production Assistant)
355) Terrance Tornberg (CG Artist)
356) Mark Kelly (Production Assistant)
357) Malcolm Doran II (Best Boy Grip)
358) Minhee Choe (Animation)
359) Durant Schoon (CG Artist)
360) Natasha Devaud (CG Artist)
361) Thomas Rosseter (Compositing Supervisor)
362) Jason Mahakian (Modeling)
363) Jeffrey Riley (Animation)
364) Nick Pugh (CG Painter)
365) Karim Sahai (Compositor)
366) Christina Drahos (Compositor)
367) Louise Di Tullio (Musician)
368) Cristie Miele (Animal Wrangler)
369) Steve Craft (Assistant Camera)
370) Robert Mata (Costumer)
371) John Monsour (24 Frame Playback)
372) Janine L. Aines (Animal Wrangler)
373) Jordan Dawes (Assistant Editor)
374) Sarah Thiessen (Assistant Editor)
375) Philip Harrelson (Assistant Sound Editor)
376) Dawn Jones (Actor's Assistant)
377) Linda Kroll (Producer's Assistant)
378) Joy Johnson (Producer's Assistant)
379) Jodie Fratantuno (Producer's Assistant)
380) Branch M. Brunson (Best Boy Electric)
381) Ninalou Risolio (Costumer)
382) Chris Ayers (Sculptor)
383) Kristian Sorge (Extras Casting)
384) Dennis Gamiello Jr. (Key Grip)
385) Jadi McCurdy (Production Assistant)
386) Chrissy Phelan (Production Assistant)
387) Paul C. Jones III (Production Assistant)
388) Nancyana Racker (Production Assistant)
389) Karen C. Eide (Production Coordinator)
390) Lonnie Kandel (Production Coordinator)
391) Julie Jean Naylon (Production Secretary)
392) Francis J. McBride (Rigging Gaffer)
393) Jennifer Koestler (Second Assistant Camera)
394) David Elmore (Second Assistant Camera)
395) Kiersten Pilar Miller (Second Assistant Director)
396) Brian P. Williams (Sound Recordist)
397) Michelle Croughwell (Stunts)
398) Megan Robinson (Stunts)
399) Dennis Salomone Sr. (Transportation Captain)
400) Pamela Monroe (Transportation Coordinator)
401) Jesse Tipton (Utility Stunts)
402) Glenn Ramos (Lead Animator)
403) Janice Bastian (Animation)
404) Sharonne Solk (Animation)
405) Kim Thompson (Animation)
406) Mordechai Weisbrod (Animation)
407) Jim Moorhead (Animation)
408) Maurice Bastian (Animation)
409) Bruce Dahl (Animation)
410) Traci Horie (Animation)
411) Cathy Burrow (Compositor)
412) Don Crawford (Compositor)
413) James Hagedorn (Compositor)
414) Ken Sjogren (Compositor)
415) Susan M. Weeks (Compositor)
416) Heather Hoyland (Compositor)
417) Sandy Karpman (Compositor)
418) Page Frakes (Compositor)
419) Chris Gibbons (Compositor)
420) Mario Capellari (CG Artist)
421) Gonzalo Escudero (CG Artist)
422) Brad Falk (CG Artist)
423) Gregor Lakner (CG Artist)
424) Keith McCabe (CG Artist)
425) Kevin McGowan (CG Artist)
426) Jean-Colas Prunier (CG Artist)
427) Angela Taylor (CG Artist)
428) Tim Teramoto (CG Artist)
429) Meghan Thornton (CG Artist)
430) Khatsho John Orfali (CG Artist)
431) Michael Dean Ludlam (CG Artist)
432) Richard Ducker (CG Artist)
433) Peg Hunter (CG Artist)
434) Brian Kasper (CG Artist)
435) Marc Toscano (CG Artist)
436) Sara Mathew (CG Artist)
437) Wayne Lo (Conceptual Design)
438) Daniel Slavin (Conceptual Design)
439) Brice Cox Jr. (Conceptual Design)
440) Lawrence Chandler (Conceptual Design)
441) Robb Miller (Digital Color Timer)
442) Matt Jacobs (Compositing Lead)
443) Yeen-Shi Chen (Modeling)
444) Nancy Klimley (Modeling)
445) Chien-Hsiung Wang (Modeling)
446) Amelia Chenoweth (Sequence Supervisor)
447) John Helms (Sequence Supervisor)
448) Kevin Reuter (Sequence Supervisor)
449) Anthony Lucero (Visual Effects Assistant Editor)
450) Paul Vega (Visual Effects Assistant Editor)
451) Stacey Shear (Visual Effects Coordinator)
452) Staci A. Hunter (Visual Effects Coordinator)
453) Jacqueline Blackman (Visual Effects Production Assistant)
454) Bryan Davis (Visual Effects Production Assistant)
455) Andrés López (Visual Effects Production Assistant)
456) Scott Souter (Visual Effects Supervisor)
457) Jennifer Salada (Second Assistant Accountant)
458) Michael Samson (Second Unit First Assistant Director)
459) John Mann (Storyboard Artist)
460) Deborah Thomas (Data Wrangler)
461) Rodger Goeckeritz (Project Manager)
462) Ethan Anderson (Location Assistant)
463) Jessica Archer (Location Coordinator)
464) Robert Dorris (Production Assistant)
Ko'proq o'qish >