Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Lara Kroft 2: Hayot beshigi
  • Joylandi: 09.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Go'zal qabr bosqinchisi Lara Kroftning sarguzashtlarining ikkinchi seriyasida harakat geografiyasi yanada kengroq va ekzotik bo'ladi. Lara Gretsiya, Keniya, Tanzaniya, Gonkong va Xitoyga tashrif buyurishi kerak va, albatta, mahalliy go'zallikni qadrlamaslik uchun Xitoy jinoyat sindikatini boshqaradigan intellektual yovuz Chen Lo bilan to'qnash keladi. Mohir tadbirkor va sovuqqon qotil Lou qiyomat quroli sifatida foydalanish uchun suv ostida qolgan maʼbaddan afsonaviy Pandora qutisini oʻgʻirlamoqchi boʻldi...

Во второй серии приключений прекрасной расхитительницы гробниц Лары Крофт география действия становится ещё обширней и экзотичней. Ларе предстоит побывать в Греции, Кении, Танзании, Гонконге и Китае, и, разумеется, не для того, чтобы оценить местные красоты.Она будет противостоять злодею-интеллектуалу Чену Ло, возглавляющему китайский преступный синдикат. Ло, искусный бизнесмен и хладнокровный убийца, замыслил украсть мифический Ящик Пандоры из ушедшего под воду храма, чтобы использовать его как оружие Судного дня…

Roles of actors:
1) Angelina Jolie (Lara Croft)
2) Gerard Butler (Terry Sheridan)
3) Ciarán Hinds (Jonathan Reiss)
4) Chris Barrie (Hillary)
5) Noah Taylor (Bryce)
6) Djimon Hounsou (Kosa)
7) Til Schweiger (Sean)
8) Simon Yam (Chen Lo)
9) Terence Yin (Xien)
10) Daniel Caltagirone (Nicholas Petraki)
11) Fabiano Martell (Jimmy Petraki)
12) Jonny Coyne (Gus Petraki)
13) Robert Cavanah (MI6 Agent Stevens)
14) Ronan Vibert (MI6 Agent Calloway)
15) Lenny Juma (Village Leader)
16) Raymond Ofula (Village Leader)
17) Hezron Ajuala (Village Leader)
18) Alfred Kalipso (Tribesman)
19) Vincent Mbaya (Tribesman)
20) Ace Yonamine (Shay Ling Giant)
21) Robert Atiko (Armin Kal)
22) Shirley Chantrell (Shu Mei)
23) Sang Lui (Shay Ling Messenger)
24) Richard Ridings (Mr. Monza)
25) Elizabeth Seal (Buyer)
26) Hajaz Akram (Buyer)
27) Daryl Kwan (Buyer)
28) Richard Ng (Buyer)
29) David Karshaw (Buyer)
30) Marem Hassler (Air Stewardess)
31) Kate Loustau (Air Stewardess)
32) Ralf Beck (Sean's Man)
33) Tom Wu (Sean's Man)
34) Gerald Kyd (Sean's Man)
35) Mark Sung (Taipei Father)
36) Loan Tran (Taipei Mother)
37) Charlotte Nguyen (Taipei Girl)
38) Vincent Poon (Taipei Boy)
39) Tom Yang (Reiss' Guard)
40) Jamie Hayden (Reiss' Guard)
41) Khan Bonfils (Reiss' Guard)
42) Jose Cuenco Jr. (Reiss' Guard)
43) Andrew Joshi (Reiss' Guard)
44) Mark Hampton (Reiss' Guard)
45) Michael Wagg (Lead Tech)
46) Martin Glyn Murray (Submarine Medic)
47) Graham McTavish (Submarine Captain)


People who worked on the film:
1) Alan Silvestri (Original Music Composer)
2) Michael Kahn (Editor)
3) Philip Lee (Line Producer)
4) Lawrence Gordon (Producer)
5) John Hubbard (Casting)
6) Steven E. de Souza (Story)
7) Lloyd Levin (Producer)
8) Jan de Bont (Director)
9) Daniel Hubbard (Casting)
10) David Tattersall (Director of Photography)
11) David Tattersall (Cinematography)
12) James V. Hart (Story)
13) Steve Boeddeker (Supervising Sound Editor)
14) Lindy Hemming (Costume Design)
15) John Fenner (Art Direction)
16) Dennis Bosher (Art Direction)
17) Tim Lewis (Unit Manager)
18) Chris Clarke (Props)
19) Kirk M. Petruccelli (Production Design)
20) Sonja Klaus (Set Decoration)
21) Dean Georgaris (Screenplay)
22) Frank Walsh (Art Direction)
23) Louis A. Stroller (Co-Producer)
24) Amy Gilliam (Assistant Director)
25) Colin Jamison (Hairstylist)
26) Lisa Tomblin (Hairstylist)
27) Chen On Chu (Production Manager)
28) Michael Solinger (Post Production Supervisor)
29) Simon Crane (Second Unit Director)
30) Paul Kirby (Art Direction)
31) Neal Callow (Draughtsman)
32) Jeremy Heath-Smith (Executive Producer)
33) Silver Cheung (Art Direction)
34) Matthew Tang (First Assistant Director)
35) Bob Nyanja (Third Assistant Director)
36) Janeen Schreyer (Makeup Designer)
37) Tony Rimwah (Third Assistant Director)
38) Ravi Bansal (Conceptual Illustrator)
39) Dimitris Birbilis (Second Assistant Director)
40) Peter Heslop (Unit Production Manager)
41) Anthony Caron-Delion (Assistant Art Director)
42) Guy Bradley (Draughtsman)
43) Thomas Chow Wai-Kwan (First Assistant Director)
44) Chris Brock (Production Manager)
45) Jeremy Johns (Production Manager)
46) Johnny Wang (Production Supervisor)
47) Belinda Parish (Makeup Artist)
48) Shelly Clippard (Associate Producer)
49) Neil Morrill (Sculptor)
50) Frances Hannon (Makeup Department Head)
51) Terry Bamber (Production Manager)
52) Holly Goline (Associate Producer)
53) Dominic Ackland-Snow (Supervising Carpenter)
54) Erica Bensly (Production Manager)
55) Suzanne Belcher (Assistant Makeup Artist)
56) John C. Hill (Art Direction)
57) Jenny Panoutsopoulos (Production Manager)
58) Jo McLaren (Stunts)
59) Cliff Lanning (First Assistant Director)
60) Terry Madden (First Assistant Director)
61) Jan Jamison (Hairstylist)
62) Toby Hefferman (Second Assistant Director)
63) Andrew David Clark (Graphic Designer)
64) Jacob Peratrovich (Assistant Unit Manager)
65) Rob Burgess (Third Assistant Director)
66) Martin Krauka (Second Second Assistant Director)
67) Belinda Hodgson (Makeup Artist)
68) Adam Brockbank (Conceptual Illustrator)
69) Richard Glass (Contact Lens Technician)
70) Matthew Sharp (Second Assistant Director)
71) Jemma Scott-Knox-Gore (Contact Lens Technician)
72) Tracey Lee (Makeup Artist)
73) Pierros Andrakakos (Second Second Assistant Director)
74) Darlene Forrester (Hairdresser)
75) John Slattery (Compositor)
76) Terence Madden (Third Assistant Director)
77) Mike Britton (Assistant Set Decoration)
78) Rob Bliss (Conceptual Illustrator)
79) Iain Lawrence (Assistant Director)
80) Ben Lanning (Third Assistant Director)
81) Rob Bean (Sculptor)
82) Christopher Arnold (Set Dresser)
83) Christopher Arnold (Props)
84) Shaunna Harrison (Makeup Artist)
85) Pawel Araskiewicz (Production Assistant)
86) Cindy Rodkin (Production Supervisor)
87) Josephine Chan (Second Assistant Director)
88) Wai Pun Chan (Second Assistant Director)
89) Barbara Efthymiou Harris (Third Assistant Director)
90) Okongo Mbanda (Third Assistant Director)
91) Sin Ka-Leung (Second Second Assistant Director)
92) Andrew Barnden (Storyboard Artist)
93) Mark Buck (Other)
94) Paul Carling (Conceptual Illustrator)
95) Mick Chubbock (Other)
96) John Hughes (Sound)
Ko'proq o'qish >