Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Parvozlar sohibi / Parvoz nazorati
  • Joylandi: 25.07.2023
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Parvozlar sohibi / Parvoz nazorati Uzbek tilida O'zbekcha 1999 tarjima kino Full HD skachat - Nik Falzone Long-Aylenddagi eng gavjum va eng yaxshi dispetcher bo'lib, uning hayoti unchalik xilma-xil bo'lmagan va to'satdan Rassell Bell mototsikldagi kovboy kabi uning hayotiga kirib ketdi. Kofeindan ruhlangan ikki yosh zukkolik va irodada raqobatlashadigan qizg'in kurashni boshlashadi, lekin faqat bitta g'olib bo'lishi mumkin ...

Ник Фальзоне — самый занятой и самый лучший диспетчер на Лонг-Айленде, жизнь которого не отличалась разнообразием, и вдруг в его жизнь врывается Рассел Белл, как ковбой на мотоцикле. Подбадриваемые кофеином, двое молодых людей начинают суматошную борьбу, соревнуясь в остроумии и силе воли, но победитель должен быть только один…

Roles of actors:
1) John Cusack (Nick Falzone)
2) Billy Bob Thornton (Russell Bell)
3) Cate Blanchett (Connie Falzone)
4) Angelina Jolie (Mary Bell)
5) Gene Dinovi (Enzo Sorrento)
6) Vicki Lewis (Tina Leary)
7) Kurt Fuller (Ed Clabes)
8) Jake Weber (Barry Plotkin)
9) Matt Ross (Ron Hewitt)
10) Mike O'Malley (Pete)
11) John Carroll Lynch (Doctor Freeze)
12) Catherine Lloyd Burns (Tanya Hewitt)
13) Sarah Knowlton (Beverly)
14) Molly Price (Crystal Plotkin)
15) Kiersten Warren (Karen)
16) Amanda Delaney (Bodybuilder)
17) Ramona Milano (TV Reporter)
18) Jenny Parsons (Flight Attendant)
19) Robyn Stevan (Sara)


People who worked on the film:
1) Anne Dudley (Original Music Composer)
2) Art Linson (Producer)
3) Ellen Chenoweth (Casting)
4) Bruno Rubeo (Production Design)
5) Mike Newell (Director)
6) Jon Gregory (Editor)
7) Sue Baker (Supervising Sound Editor)
8) Steve Shewchuk (Set Decoration)
9) Clive Thomasson (Set Decoration)
10) John Dondertman (Art Direction)
11) Derek Holding (ADR Editor)
12) Gale Tattersall (Director of Photography)
13) Alan Greenspan (Executive Producer)
14) Marie-Sylvie Deveau (Costume Design)
15) Glen Charles (Screenplay)
16) Les Charles (Screenplay)
17) Chris Seefried (Original Music Composer)
18) David Webb (First Assistant Director)
19) Doug Coleman (Stunt Coordinator)
20) Joseph Boccia (Unit Production Manager)
21) Elis Y. Lam (Set Designer)
22) Michael Flynn (Executive Producer)
23) Rick Forsayeth (Stunt Coordinator)
24) Marty Dejczak (Location Manager)
25) Ron Hewitt (Assistant Property Master)
26) Gary Deneault (Rigging Gaffer)
27) Gordon White (Set Designer)
28) Dean Humphreys (Sound Re-Recording Mixer)
29) Michael Kavanagh (Special Effects Supervisor)
30) Tim Cavagin (Sound Re-Recording Mixer)
31) Colin Miller (Sound Editor)
32) Joe Everett (Unit Publicist)
33) Karola Dirnberger (Hairstylist)
34) Christine Hart (Key Makeup Artist)
35) Scotty Allan (Gaffer)
36) Harald Ortenburger (Camera Operator)
37) Bruce Carwardine (Production Sound Mixer)
38) Dennis McNeill (Color Timer)
39) Bill Harman (Construction Coordinator)
40) Gary Burritt (Negative Cutter)
41) Dennis Kirkham (Leadman)
42) Gina Fowler (Production Coordinator)
43) Vic Rigler (Property Master)
44) Boyd Shermis (Visual Effects Supervisor)
45) Mimi Wolch (Script Supervisor)
46) Bruno Bryniarski (Second Assistant Director)
Ko'proq o'qish >