Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Bolakay dunyoni o'ldiradi
  • Joylandi: 21.06.2024
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Uning oilasi o'ldirilganda, Boy ismli kar-soqov o'rmonga qochib ketadi va sirli shaman tomonidan bolalarcha tasavvurini bostirish va o'lim vositasiga aylanish uchun o'rgatiladi.

When his family is murdered, a deaf-mute named Boy escapes to the jungle and is trained by a mysterious shaman to repress his childish imagination and become an instrument of death.

Roles of actors:
1) Bill Skarsgård (Boy)
2) Jessica Rothe (June27)
3) Michelle Dockery (Melanie Van Der Koy)
4) Brett Gelman (Gideon Van Der Koy)
5) Isaiah Mustafa (Benny)
6) Yayan Ruhian (Shaman)
7) Cameron Crovetti (Young Boy)
8) Nicholas Crovetti (Young Boy)
9) Quinn Copeland (Mina)
10) Andrew Koji (Basho)
11) Sharlto Copley (Glen Van Der Koy)
12) Famke Janssen (Hilda Van Der Koy)
13) H. Jon Benjamin (Voice of Boy (voice))
14) Dorothy Ann Gould (Beatrice Van Der Koy)
15) Jane de Wet (Anna the Flower Girl)
16) Inge Beckmann (Melanie Impersonator)
17) Martin Munro (Glen Impersonator)
18) Pierre Nelson (Gideon Impersonator)
19) Natalia Aleksandrowa (Hilda Impersonator)
20) Shane John Kruger (Pineapple Pal)
21) François Chau (Voice of Shaman (voice))
22) Kevin Otto (Darrel)
23) Nicky Rebelo (Kramer)
24) Reza Brojerdi (Market Vendor)
25) Frances Sholto-Douglas (Angry Bystander)
27) Morné Visser (VDK Market Soldier)
28) Rolanda Marais (Boy's Imaginary Mother)
29) Jody J. Abrahams (Noodle Husband)
30) Ilse Klink (Noodle Lady)
31) Jasmine Maylam (Noodle Child)
32) Néna Butler (Melanie's Assistant)
34) Katherine Neethling (Shaman's Daughter)
35) Blake Isaacs (Shaman's Son)
36) Ashley Dowds (Boy's Imaginary Father)
37) Lionel Newton (Ragged Man)
38) Caleb Payne (Scared Little Child)
39) Gershwin Mias (Machete Man)
41) Dudon Marsh (Octo Thief)


People who worked on the film:
1) Moritz Mohr (Director)
2) Sam Raimi (Producer)
3) Roy Lee (Producer)
4) Zainab Azizi (Producer)
5) Stuart Manashil (Producer)
6) Dan Kagan (Producer)
7) Andrew Childs (Producer)
8) Nancy Nayor (Casting)
9) Jasmine Gutierrez (Casting Associate)
10) Nancy McManus (Casting Assistant)
11) Arend Remmers (Writer)
12) Tyler Burton Smith (Writer)
13) Reza Brojerdi (Executive Producer)
14) Matthew-Judd Fitzjohn (Associate Producer)
15) Malwande Mgojo (Associate Producer)
16) Peter Matjasko (Director of Photography)
17) Lucian Barnard (Editor)
18) Michael Berg (Production Design)
19) Charis Baleson (Art Direction)
20) Kirk Doman (Supervising Art Director)
21) Fred Du Preez (Set Decoration)
22) Danielle Knox (Costume Design)
23) Deon Bonsai Bruning (Boom Operator)
24) Scott Cannizzaro (ADR Mixer)
25) Brian Magrum (ADR Mixer)
26) Jasen Nannini (Visual Effects Supervisor)
27) Graham Bartholomew (Still Photographer)
28) Ashley Waldron (Music Supervisor)
29) Tamarin Kotze (Script Supervisor)
30) Biko Gogaladze (Foley Artist)
31) Julia Schunevitsch (Stunts)
32) Wayne Fitzjohn (Producer)
33) Simon Swart (Producer)
34) Dawid Szatarski (Action Director)
35) Ludvig Forssell (Original Music Composer)
36) Grant Hulley (Stunt Coordinator)
37) Conway October (Stunts)
38) Dudon Marsh (Stunts)
39) Francois Groenewald (Stunts)
40) Trevor Byrom (Stunts)
41) Hein De Vries (Stunts)
42) Toni Jean Erasmus (Stunt Double)
43) Reon Van Der Watt (Stunt Double)
44) Jacqueline Lee Geurts (Stunt Double)
45) Nadine Theron (Stunt Double)
46) Russ McCarroll (Stunt Double)
47) Colleen Knox (Stunt Double)
48) Ralf Haeger (Stunt Coordinator)
49) Matt Esof (Stunts)
50) Jeremy Jess Boado (Stunts)
51) Marlon Braaf (Stunts)
52) Francois Grobbelaar (Stunts)
53) Luke Rhode (Stunts)
54) Dylan Viljoen (Stunts)
55) Sergio Fransman (Stunts)
56) Claudia Heinz (Stunts)
57) Mike Möller (Stunts)
58) Igor Tjumenzev (Stunts)
59) Anon Mall (Stunts)