Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Telba Aqlsiz Maks Max furiosa dostoni
  • Joylandi: 10.06.2024
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Dunyo halokatga uchraganida, yosh Furiosa Ko'p onalarning Yashil joyidan tortib olinadi va jangchi Dementus boshchiligidagi buyuk baykerlar qo'lining qo'liga tushadi. Cho'lloqni aylanib o'tishda ular O'lmas Jo boshqaradigan qal'aga duch kelishadi. Ikki zolim hukmronlik uchun kurashayotganda, Furiosa uyga yo'l topish uchun vositalarni yig'ib, ko'plab sinovlardan omon qolishlari kerak.

As the world fell, young Furiosa is snatched from the Green Place of Many Mothers and falls into the hands of a great Biker Horde led by the Warlord Dementus. Sweeping through the Wasteland they come across the Citadel presided over by The Immortan Joe. While the two Tyrants war for dominance, Furiosa must survive many trials as she puts together the means to find her way home.

Roles of actors:
1) Anya Taylor-Joy (Imperator Furiosa)
2) Chris Hemsworth (Dementus)
3) Tom Burke (Praetorian Jack)
4) Alyla Browne (Young Furiosa)
5) George Shevtsov (The History Man)
6) Lachy Hulme (Immortan Joe / Rizzdale Pell)
7) John Howard (The People Eater)
8) Charlee Fraser (Mary Jabassa)
9) Angus Sampson (Organic Mechanic)
10) Nathan Jones (Rictus Erectus)
11) Elsa Pataky (Mister Norton / Vuvalini General)
12) Josh Helman (Scabrous Scrotus)
13) David Field (Toe Jam)
14) Rahel Romahn (Vulture)
15) David Collins (Smeg)
16) Goran D. Kleut (The Octoboss)
17) CJ. Bloomfield (Big Jilly)
18) Matuse Paz (Fang)
19) Ian Roberts (Mr. Harley)
20) Guy Spence (Mr. Davidson)
21) Robert Jones (Squint)
22) Clarence John Ryan (Black Thumb)
23) Tim Burns (Hungry Eyes)
24) Tim Rogers (Snapper)
25) Florence Mezzara (Sad Eyes)
26) Quaden Bayles (Bobbyknocker War Pup)
27) Peter Stephens (Guardian of Gastown)
28) Sean Millis (Lone War Boy)
29) Lee Perry (The Bullet Farmer)
30) Dylan Adonis (Little Valkyrie)
31) David Barnett (The Cycling Man)
32) Anna Adams (Vuvalini)
33) Peter Sammak (Vuvalini)
35) Josh Randall (Savage)
37) Dawn Klingberg (Corpse Minder)
38) Richard Norton (The Prime Imperator)
39) Stephen Amadasun (Shotgun Praetorian)
40) Nick Annas (First Pick War Boy)
41) Ripley Voeten (Chosen War Boy)
43) Shane Dundas (Gastown Gate Watchman)
44) Jamie Cluff (Gastown Gate Opener)
45) Adam Thompson (Gastown Gate Opener)
46) Shyan Tonga (Gastown Rider)
47) Nellie Collins (Winchman)
48) Adam Washbourne (Watch Tower Praetorian Guard)
49) James Corcoran (Watch Tower Praetorian Guard)
50) Sasa Vitanovic (Watch Tower Praetorian Guard)
51) Tige Sixel Miller (Watch Tower Praetorian Guard)
52) Justice Jones (Praetorian Pup)
53) Maleeka Gasbarri (Pregnant Wife)
54) Keza Ishimwe (Immortan's Harem)
55) Nat Buchanan (Immortan's Harem)
56) Jacob Tomuri (The Dogman / Max Rockatansky)
57) Mark Wales (Brake Man)
58) Bryan Probets (Chumbucket)
59) Danny Lim (High Master Black Thumb)
60) Darcy Bryce (Pissboy)
61) Chudier Gatwech (Wretched Man Recruit)
62) Shivantha Wijesinha (Welder Recruit)
63) Spencer Connelly (Rakka The Brackish)
64) Ben Smith-Petersen (Ace Warboy)
65) Toby Fuller (Lookout Warboy)
66) Jayden Irving (Witness Warboy)
67) Jesse Turner (Bommyknocker Warboy)
68) Jon Iles (Bullet Farm Senior War Boy)
69) Harrison Norris (Hazz the Valiant)
70) Ash Hodgkinson (Valiant Lancer)
71) Sean Renfrey (The Echo Man)
72) Iota (The Doof Warrior)
74) Alex Time (Dementus Biker (uncredited))
75) Daniel Webber (War Boy (uncredited))
76) Yeye Zhou (Treadmill Rat (uncredited))
78) Kelli Bailey (The Wretched (uncredited))
79) Marcia Coronado (Vuvalini (uncredited))
80) Matt De Souza (Treadmill Rat (uncredited))
81) Hiroshi Kasuga (Gas Towner (uncredited))
82) Shakriya Tarinyawat (Biker (uncredited))
83) Chong Wei Zhang (Corpse Minder (uncredited))


People who worked on the film:
1) George Miller (Director)
2) George Miller (Producer)
3) Doug Mitchell (Producer)
4) Tom Holkenborg (Original Music Composer)
5) Simon Duggan (Director of Photography)
6) Diego O. Gonzalez (Visual Effects)
7) George Miller (Writer)
8) Nico Lathouris (Writer)
9) P.J. Voeten (First Assistant Director)
10) Guy Norris (Second Unit Director)
11) Guy Norris (Stunt Coordinator)
12) Robert Mackenzie (Sound Designer)
13) Eliot Knapman (Editor)
14) Andrew Jackson (Visual Effects Supervisor)
15) Eric Whipp (Colorist)
16) Colin Gibson (Production Design)
17) Margaret Sixel (Editor)
18) Jenny Beavan (Costume Design)
19) Olga Miller (Stunt Double)
20) Richard Norton (Fight Choreographer)
21) Mark Tearle (Stunt Coordinator)
22) Hayley Wright (Stunt Double)
23) Jacob Tomuri (Stunt Coordinator)
24) Ben Smith-Petersen (Stunts)
25) Jordan Anastasi (Boom Operator)
26) James Ashton (Sound Re-Recording Mixer)
27) James Ashton (Sound Designer)
28) Duncan Campbell (Foley Mixer)
29) Gunay Demirci (First Assistant Sound Editor)
30) Tom Heuzenroeder (Sound Effects Editor)
31) Tom Holkenborg (Sound Re-Recording Mixer)
32) Sue Kerr (First Assistant Sound Editor)
33) Robert Mackenzie (Sound Re-Recording Mixer)
34) Adrian Medhurst (Foley Artist)
35) Marisa Marsionis (Assistant Dialogue Editor)
36) Jessica Meier (Sound Re-Recording Mixer)
37) Jessica Meier (Sound Editor)
38) James Nowiczewski (Boom Operator)
39) Ben Osmo (Production Sound Mixer)
40) Claire Read (Sound Assistant)
41) Angus Robertson (ADR Mixer)
42) Sonja Stojkov (Second Assistant Sound)
43) Tara Webb (Sound Effects Editor)
44) Michal Zoltkowski (Second Assistant Sound)
45) Rachael Gill (Associate Producer)
46) Dean Hood (Executive Producer)
47) Mark Scoon (Executive In Charge Of Production)
48) Nikki Barrett (Casting)
49) Nicholas Dare (Art Direction)
50) Jacinta Leong (Art Direction)
51) Katie Sharrock (Set Decoration)
52) Sophie Nash (Supervising Art Director)
53) Pete Chiappetta (Executive Producer)
54) Anthony Tittanegro (Executive Producer)
55) Andrew Lary (Executive Producer)
56) Jacob Tomuri (Stunts)
57) Shane Baxley (Conceptual Design)
58) Gabrielle Carey (Set Designer)
59) Laura Egan (On Set Dresser)
60) Darren Fieldhouse (Construction Foreman)
61) Lachlan Gilmore (Painter)
62) Greg Hajdu (Construction Coordinator)
63) Dane Hallett (Concept Artist)
64) Meg Hamilton (Prop Maker)
65) Mark Harman (On Set Dresser)
66) Matt Hatton (Concept Artist)
67) Aaron Jordin (Painter)
68) Annette Mackie (Concept Artist)
69) Kate McCowage (Assistant Art Director)
70) Mackenzie Platt (Set Designer)
71) Joanna Pullen (Property Master)
72) Kate Rawlins (Assistant Art Director)
73) Mark Sexton (Storyboard Artist)
74) Kevin Silva (Concept Artist)
75) Phillip Telford (Carpenter)
76) Tyler O'B Wallis (Props)
77) Lucy Wyborn (Set Dresser)
78) Chong Wei Zhang (Stunt Double)
Ko'proq o'qish >