Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Shang-Chi va oʻn xalqa afsonasi
  • Joylandi: 21.05.2024
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Shang-Chi va oʻn xalqa afsonasi - Jang san'ati ustasi Shang-Chi o'zining o'tmishidagi arvohlarga qarshi turishi kerak, chunki u sirli "O'n uzuk" tashkiloti tomonidan intrigalar tarmog'iga tortiladi.

Мастеру боевых искусств Шан-Чи предстоит противостоять призракам из собственного прошлого, по мере того как его втягивают в паутину интриг таинственной организации «Десять колец».

Roles of actors:
1) Simu Liu (Shaun / Shang-Chi)
2) Awkwafina (Katy Chen)
3) Meng'er Zhang (Xu Xialing)
4) Fala Chen (Ying Li)
5) Florian Munteanu (Mattias / Razor Fist)
6) Benedict Wong (Wong)
7) Yuen Wah (Master Guang Bo)
8) Michelle Yeoh (Ying Nan)
9) Ben Kingsley (Trevor Slattery)
10) Tony Leung Chiu-wai (Xu Wenwu / The Mandarin)
11) Andy Le (Li Ching-Lin / Death Dealer)
12) Paul He (Chancellor Hui)
13) Jayden Tianyi Zhang (Young Shang-Chi)
14) Elodie Fong (Young Xialing)
15) Arnold Sun (Teen Shang-Chi)
16) Stephanie Hsu (Soo)
17) Kunal Dudheker (John)
18) Tsai Chin (Waipo)
19) Jodi Long (Mrs. Chen)
20) Dallas Liu (Ruihua)
21) Ronny Chieng (Jon Jon)
22) Stella Ye (Yuchen)
23) Fernando Chien (Gao Lei)
24) Michael-Anthony Taylor (Bus Driver)
25) Zach Cherry (Clev)
26) Raymond Ma (Gang Leader)
27) Lau Ga-Yung (Wenwu's Captain)
28) Johnny Carr (Wenwu's Driver)
29) Harmonie He (Teen Xialing)
30) Lydia Sarks (Flight Attendant)
31) Dee Bradley Baker (Morris (voice))
32) Jade Xu (Widow)
33) Tim Roth (Emil Blonsky / Abomination (voice) (uncredited))
34) Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk (uncredited))
35) Brie Larson (Carol Danvers / Captain Marvel (uncredited))
36) David Chea (Bus Goon (uncredited))
37) Bingchen Ye (Archer Warrior / Assassin (uncredited))
38) Daniel Liu (BMW Driver)
39) Benjamin Wang (Gang Member)
40) Yeye Zhou (Ta Lo Warrior)


People who worked on the film:
1) Kevin Feige (Producer)
2) Steve Englehart (Characters)
3) Jim Starlin (Characters)
4) Destin Daniel Cretton (Director)
5) Sue Chan (Production Design)
6) Kym Barrett (Costume Design)
7) Chelsea Staebell (Costume Assistant)
8) Charles Newirth (Executive Producer)
9) Richard Hobbs (Supervising Art Director)
10) Jennifer Cornwell (Unit Production Manager)
11) Jeff Okabayashi (First Assistant Director)
12) Chung Chi Li (Second Assistant Director)
13) Whitney Donald (Art Department Assistant)
14) Kirby Feagan (Assistant Art Director)
15) Sean Hargreaves (Conceptual Design)
16) Christopher Kelley (Set Decoration Buyer)
17) Fabian Lacey (Concept Artist)
18) Andy Park (Visual Development)
19) Grace Waing (Art Department Assistant)
20) Ulrich Zeidler (Conceptual Design)
21) Damien Carr (Visual Effects Producer)
22) Christopher Townsend (Visual Effects Supervisor)
23) Bradley James Allan (Stunt Coordinator)
24) Chung Chi Li (Stunt Coordinator)
25) Molly Doyle (Casting Associate)
26) Anissa Garcia (Casting Assistant)
27) Edwin Van Huizen (Colorist)
28) Andrew Campbell (Graphic Designer)
29) Jocelyn Kuan (Costume Assistant)
30) Keith Lau (Concept Artist)
31) Susan Lee (Textile Artist)
32) Esther Marquis (Textile Artist)
33) Liz Oliver (Textile Artist)
34) Marianne Parker (Costumer)
35) Salvatore Salamone (Key Costumer)
36) Chelsea Staebell (Assistant Costume Designer)
37) Lori A. Balton (Location Scout)
38) Dave Heazlewood (Transportation Captain)
39) Iona Harris (Producer's Assistant)
40) Brianna Hoskins (Production Coordinator)
41) Romana Samaritani (Executive Assistant)
42) Jade Xu (Stunts)
43) Joy Cretton (Costume Designer)
44) Bill Pope (Director of Photography)
45) Jonathan Schwartz (Producer)
46) Louis D'Esposito (Executive Producer)
47) Victoria Alonso (Executive Producer)
48) Destin Daniel Cretton (Screenplay)
49) Dave Callaham (Screenplay)
50) Bradley James Allan (Second Unit Director)
51) Joel P. West (Original Music Composer)
52) Mike Snow (Stunts)
53) Dave Jordan (Music Supervisor)
54) Nat Sanders (Editor)
55) Elísabet Ronaldsdóttir (Editor)
56) Harry Yoon (Editor)
57) David J. Grant (Co-Producer)
58) Sarah Halley Finn (Casting)
59) Andrew Lanham (Screenplay)
60) Andy Cheng (Fight Choreographer)
61) Eliza Campagna (Makeup Artist)
62) Quinton Wallace (Makeup Artist)
63) Katy Wood (Supervising Sound Editor)
64) Jeremy Bowker (Sound Designer)
65) Dave Callaham (Screenstory)
66) Destin Daniel Cretton (Screenstory)
67) Matt Fraction (Thanks)
68) Bradley James Allan (In Memory Of)
69) Dan Finnegan (VFX Artist)
70) Alexandre Cancado (Visual Effects Supervisor)
71) Cecilia Chi-ying Lau (Casting Assistant)
72) Kay Hoddy (Rotoscoping Artist)
73) Yung Lee (Fight Choreographer)
74) Puven Pather (Stunts)
75) Fiona Nix (Unit Publicist)
76) Courtney Mayhew (Unit Publicist)
77) Anthony Rose (Epk Camera Operator)
78) Michael Semanick (Additional Sound Re-Recording Mixer)
79) Peter J. Devlin (Sound Re-Recording Mixer)
80) Lora Hirschberg (Sound Re-Recording Mixer)
81) Sona Balam (Sound Re-Recording Mixer)
82) Onnalee Blank (Sound Re-Recording Mixer)
83) Danielle Adams (Sound Re-Recording Assistant)
84) Xing Zhaolin (Stunts)
85) Finola Xie (Stand In)
86) Fan Xiaoshuang (Stunt Double)
87) Angela Sippel (Stunts)
88) Lauren Shaw (Stunts)
89) Kelly Richardson (Stunts)
90) Yvette Lutonadio (Stunts)
91) Millie Lohmann (Stunt Double)
92) Shao-Yan Li (Stunt Double)
93) Charlotte Leonie (Stunts)
94) Lucy Lantz (Stunts)
95) Catherine Hewitson (Stunts)
96) Michelle Jubilee Gonzalez (Stunts)
97) Robin Lynn Bonaccorsi (Stunts)
98) Mark Dawson (Art Direction)
99) Mike Martinez (Stunts)
100) Liam Lane (Other)
101) David Mir (Digital Compositor)
102) Meow Nutjaree Wannasri (VFX Artist)
103) Kevin R. Wright (Other)
104) Todd Harris (Storyboard Artist)
105) Talayna Moana Nikora (Stunts)
106) Beau Karolos (Stunts)
107) Rebecca Cohen (Decorator)
108) Matt Absher (First Assistant Editor)
Ko'proq o'qish >