Oddiya askar Ryanning / Rayanning qaytishi / Rayanni qutqarish uzbek tilida

Yuklab olish
Oddiya askar Ryanning / Rayanning qaytishi / Rayanni qutqarish
  • Kino nomi: Oddiya askar Ryanning / Rayanning qaytishi / Rayanni qutqarish
  • Joylandi: 10.05.2024
  • Sifat: HD
  • Yil: 1998
  • Davomiyligi: 2 soat. 49 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Drama , Tarixiy , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Oddiya askar Ryanning / Rayanning qaytishi / Rayanni qutqarish Uzbek tilida O'zbekcha tarjima kino 1998 Full HD skachat - Ikkinchi jahon urushi. Kapitan Jon Miller qiyin vazifani oladi. Sakkiz kishidan iborat otryad bilan u uch nafar ukasi deyarli bir vaqtning o'zida jang maydonlarida halok bo'lgan oddiy askar Jeyms Rayanni qidirish uchun dushman safiga borishi kerak. Qo'mondonlik Rayanni demobilizatsiya qilishga va uni tinchlanmaydigan onasiga yuborishga qaror qildi. Ammo askarni topish va qutqarish uchun kichik bir otryad do'zaxning barcha doiralarini bosib o'tishi kerak.

Вторая мировая. Капитан Джон Миллер получает тяжелое задание. Вместе с отрядом из восьми человек он должен отправиться в тыл врага на поиски рядового Джеймса Райана, три родных брата которого почти одновременно погибли на полях сражений. Командование приняло решение демобилизовать Райана и отправить его на родину к безутешной матери. Но чтобы найти и спасти солдата, крошечному отряду придется пройти через все круги ада.

Roles of actors:
1) Tom Hanks (Captain John H. Miller)
2) Tom Sizemore (Technical Sergeant Michael Horvath)
3) Edward Burns (Private Richard Reiben)
4) Matt Damon (Private James Francis Ryan)
5) Barry Pepper (Private Daniel Jackson)
6) Adam Goldberg (Private Stanley Mellish)
7) Vin Diesel (Private Adrian Caparzo)
8) Giovanni Ribisi (T-Medic Irwin Wade)
9) Jeremy Davies (Corporal Timothy Upham)
10) Joerg Stadler (Steamboat Willie)
11) Paul Giamatti (Sergeant William Hill)
12) Ted Danson (Captain Fred Hamill)
13) Dennis Farina (Lieutenant Colonel Walter Anderson)
14) Max Martini (Corporal Henderson)
15) Dylan Bruno (Toynbe)
16) Daniel Cerqueira (Weller)
17) Demetri Goritsas (Parker)
18) Ian Porter (Trask)
19) Gary Sefton (Rice)
22) William Marsh (Lyle)
24) Markus Napier (Major Hoess)
27) Paul Garcia (Field HQ Major)
28) Seamus McQuade (Field HQ Aide)
29) Ronald Longridge (Coxswain)
30) Adam Shaw (Delancey)
31) Rolf Saxon (Lieutenant Briggs)
32) Corey Johnson (Radioman)
33) Loclann Aiken (Soldier on the Beach)
34) John Barnett (Soldier on the Beach)
35) Maclean Burke (Soldier on the Beach)
36) Victor Burke (Soldier on the Beach)
37) Aiden Condron (Soldier on the Beach)
38) Paschal Friel (Soldier on the Beach)
39) Shane Hagan (Soldier on the Beach)
40) Paul Hickey (Soldier on the Beach)
41) Shane Johnson (Soldier on the Beach)
42) Laird Macintosh (Soldier on the Beach)
43) Brian Maynard (Soldier on the Beach)
44) Martin McDougall (Soldier on the Beach)
45) Mark Phillips (Soldier on the Beach)
46) Lee Aaron Rosen (Soldier on the Beach)
47) Andrew Scott (Soldier on the Beach)
48) Matthew Sharp (Soldier on the Beach)
49) Vincent Walsh (Soldier on the Beach)
50) Grahame Wood (Soldier on the Beach)
51) John Sharian (Corporal)
52) Glenn Wrage (Doyle)
53) Crofton Hardester (Senior Medical Officer)
54) Martin Hub (Czech Wehrmacht Soldier)
55) Raffaello Degruttola (Goldman)
56) Nigel Whitmey (Private Boyd)
57) Sam Ellis (Private Hastings)
58) Erich Redman (German #1)
59) Tilo Keiner (German #2)
60) Stephan Grothgar (German #3 / Voice on Bullhorn)
61) Stephane Cornicard (Jean)
62) Michelle Evans (Jean's Wife)
63) Martin Beaton (Jean's Son)
64) Anna Maguire (Jean's Daughter)
65) Nathan Fillion (Minnesota Ryan)
66) Leland Orser (Lieutenant DeWindt)
67) Michael Mantas (Paratrooper Lieutenant)
68) David Vegh (Paratrooper Oliver)
69) Ryan Hurst (Paratrooper Mandelsohn)
71) Sam Scudder (Paratrooper #1)
72) John Walters (Old French Man)
73) Dorothy Grumbar (Old French Woman)
74) James Innes-Smith (MP Lieutenant)
75) Harve Presnell (General Marshall)
76) Dale Dye (War Department Colonel)
77) Bryan Cranston (War Department Colonel)
78) David Wohl (War Department Captain)
79) Eric Loren (War Department Lieutenant)
80) Valerie Colgan (War Department Clerk)
81) Amanda Boxer (Mrs. Margaret Ryan)
82) Harrison Young (Ryan as Old Man)
83) Kathleen Byron (Old Mrs. Ryan)
84) Rob Freeman (Ryan's Son)
85) Thomas Gizbert (Ryan's Grandson)
86) Nina Muschallik (Ryan's Granddaughter (uncredited))
87) Taylor Murphy (Sergeant Blaine (uncredited))
90) Leo Stransky (German Sniper (uncredited))
91) Vincent Ventresca (Soldier on Beach (uncredited))


People who worked on the film:
1) John Williams (Original Music Composer)
2) Ian Bryce (Producer)
3) Lisa Dean (Set Decoration)
4) Mark Gordon (Producer)
5) Steven Spielberg (Director)
6) Thomas E. Sanders (Production Design)
7) Joanna Johnston (Costume Design)
8) Gary Levinsohn (Producer)
9) Steven Spielberg (Producer)
10) Michael Kahn (Editor)
11) Janusz Kamiński (Director of Photography)
12) Denise Chamian (Casting)
13) Allison Lyon Segan (Co-Producer)
14) Bonnie Curtis (Co-Producer)
15) Ricky Eyres (Art Direction)
16) Mark Huffam (Associate Producer)
17) Kevin De La Noy (Associate Producer)
18) Kevin Kavanaugh (Assistant Art Director)
19) Andy Hunt (Sculptor)
20) Kevin Du Toit (Post Production Assistant)
21) Jason Horwood (Stand In)
22) Alan Tomkins (Art Direction)
23) Elaine Burt (Production Coordinator)
24) Lavinia Waters (Art Department Coordinator)
25) Matt Codd (Production Illustrator)
26) Simon Crane (Stunt Coordinator)
27) Robert Jackson (Boom Operator)
28) John Neufeld (Orchestrator)
29) Michelle Freeborn (Makeup Effects)
30) Alex Gladstone (Location Manager)
31) Kenneth Wannberg (Music Editor)
32) Daniel T. Dorrance (Supervising Art Director)
33) Terry Apsey (Construction Coordinator)
34) Sally Turner (Assistant Costume Designer)
35) Colin Anderson (Chef)
36) Joanna Branch (Art Department Assistant)
37) Brian Hathaway (Transportation Coordinator)
38) Bill Kimberlin (Visual Effects Editor)
39) Dale E. Grahn (Color Timer)
40) Seamus Corcoran (Camera Operator)
41) Sheila Fahey (Costume Supervisor)
42) Jessica Drake (Dialect Coach)
43) Carol McAulay (Special Effects Coordinator)
44) Gary Rydstrom (Sound Designer)
45) Richard Byard (First Assistant Editor)
46) Glenn Start (Painter)
47) David James (Still Photographer)
48) Betty Glasow (Hairstylist)
49) Gary Birmingham (Driver)
50) Erica Frauman (Post Production Supervisor)
51) Brian Baverstock (Transportation Captain)
52) Ana Maria Quintana (Script Supervisor)
53) Mark Huffam (Production Manager)
54) Aurelia Thomas (Craft Service)
55) Rhys Summerhayes (Set Production Assistant)
56) Andy Bennett (Stunts)
57) Simon Atherton (Armorer)
58) Susan d'Arcy (Unit Publicist)
59) Garret Baldwin (Electrician)
60) George Marshall (Production Accountant)
61) Stuart Clarke (Utility Stunts)
62) Noel Donnellon (Video Assist Operator)
63) Ron Judkins (Sound Mixer)
64) Chris Seagers (Art Direction)
65) Ciarán Barry (First Assistant Camera)
66) Ricky Pattenden (Best Boy Electric)
67) Tom Brown (Art Direction)
68) Pat Williamson (Seamstress)
69) Jim Turner (Production Controller)
70) Kim Bromley (Visual Effects Producer)
71) Stefen Fangmeier (Visual Effects Supervisor)
72) John Greaves (Storyboard)
73) Shannon Mills (Sound Design Assistant)
74) Norman Baker (Machinist)
75) Alexander Laurant (Visual Effects Art Director)
76) Gary Summers (Sound Re-Recording Mixer)
77) Neil Corbould (Special Effects Supervisor)
78) Richard Hymns (Supervising Sound Editor)
79) Sergio Mimica-Gezzan (First Assistant Director)
80) Jeff Hay (Set Dresser)
81) Lois Burwell (Key Makeup Artist)
82) Marc Wolff (Aerial Coordinator)
83) Larry Singer (ADR Supervisor)
84) Sandina Bailo-Lape (Foley Editor)
85) Tom Macdonald (Key Set Costumer)
86) John Flemming (Key Grip)
87) Michael Trent (Assistant Editor)
88) Denise Whiting (ADR Editor)
89) David Devlin (Chief Lighting Technician)
90) Stephen Bream (Draughtsman)
91) R.H. Davies (Marine Coordinator)
92) Philip Murphy (Grip)
93) Sian Grigg (Makeup Artist)
94) Marcus Love-McGuirk (Set Costumer)
95) Kara Katsoulis (Casting Assistant)
96) Gary Burritt (Negative Cutter)
97) James Thatcher (Musician)
98) Martin Krauka (Third Assistant Director)
99) Diana Wilson (Key Costumer)
100) Lee Clayton (Tailor)
101) Adam Goodman (Second Assistant Director)
102) Veronique Fletcher (Assistant Set Dresser)
103) Tania Clarke (Assistant Production Coordinator)
104) Sarah Hinch (Costume Coordinator)
105) Terry Mulligan (Chief Lighting Technician)
106) Peter O'Toole (Electrician)
107) Neil Munro (Electrician)
108) Steve Pattenden (Electrician)
109) Terry Townsend (Electrician)
110) Paul Kemp (Electrician)
111) Darren Grosch (Electrician)
112) Marek Bojsza (Electrician)
113) Alan Grosch (Electrician)
114) Dean Drabin (ADR Mixer)
115) Sara Bolder (Dialogue Editor)
116) Cary Stratton (ADR Recordist)
117) Maxie McDonald (Property Master)
118) Teresa Eckton (Sound Effects Editor)
119) Ewa Sztompke (Dialogue Editor)
120) Thomas Whiting (ADR Editor)
121) E. Larry Oatfield (Sound Effects Editor)
122) Ethan van der Ryn (Sound Effects Editor)
123) Frank E. Eulner (Sound Effects Editor)
124) Tony Sereno (Sound Mix Technician)
125) Peter N. Brown (Carpenter)
126) Katie Gabriel (Special Effects Assistant)
127) Hillery Cope (Construction Buyer)
128) Mary Works (Assistant Dialogue Editor)
129) Dennie Thorpe (Foley Artist)
130) Amanda K. Montgomery (Visual Effects Production Assistant)
131) Alan Hall (Camera Trainee)
132) Jane Burgess (Production Assistant)
133) Philippa Bruges (Assistant Set Dresser)
134) Lyndon S. Hellewell (Stunt Double)
135) Sarah Linton (Assistant Chef)
136) John Mcgregor (Supervising Carpenter)
137) Frank 'Pepe' Merel (Foley Recordist)
138) David O'Brien (Assistant Camera)
139) Tom Jordan (Second Assistant Camera)
140) Anthony Black (Wardrobe Master)
141) Nigel Boyd (Costumer)
142) Gary Freeman (Standby Art Director)
143) Tony Eckert (Foley Mixer)
144) John Ott (Camera Car)
145) Rosalyn Ellis (Clapper Loader)
146) Nial Fulton (Location Coordinator)
147) Sara Chappell (Catering)
148) Fiona Belton (Costume Assistant)
149) Sven E. Fahlgren (Post Production Coordinator)
150) Clodagh Bowers (Assistant Production Coordinator)
151) Paul Ashton (Location Assistant)
152) Michael Law (Standby Carpenter)
153) Nick Hopkins (Floor Runner)
154) Brendan Lonergan (Prosthetics Sculptor)
155) Daisy Cummins (Third Assistant Director)
156) Alexander Garcia (Assistant Editor)
157) Hugh McAllister (Assistant Hairstylist)
158) John Williams (Conductor)
159) Gillian Reynolds (Local Casting)
160) Ginger McCarthy (Standby Rigger)
161) Michael Bartlett (Special Effects Technician)
162) Robert Hill (Visual Effects Camera)
163) Derek Russell (Best Boy Grip)
164) Karen Richards (Second Second Assistant Director)
165) Simon Burgess (Assistant Location Manager)
166) Tom Hornsby (Daily Wardrobe)
167) Lori Arnold (Visual Effects Production Manager)
168) Sara Desmond (Crowd Assistant Director)
169) Kathleen Beeler (CG Artist)
170) Steve Caswell (Stunts)
171) Steve Griffin (Stunts)
172) Neil Finnighan (Stunts)
173) Paul Heasman (Stunts)
174) Lyndon S. Hellewell (Stunts)
175) Aris Comninos (Stunts)
176) Jim Dowdall (Stunts)
177) Paul Herbert (Stunts)
178) Jeff Hewitt-Davis (Stunts)
179) Mark Henson (Stunts)
180) Dominick Hewitt (Stunts)
181) Jindřich Klaus (Stunts)
182) Pavel Krátký (Stunts)
183) Ray Nicholas (Stunts)
184) Donal O'Farrell (Stunts)
185) Jaroslav Peterka (Stunts)
186) Tony Lucken (Stunts)
187) David Lištván (Stunts)
188) Sean McCabe (Stunts)
189) Jaroslav Pšenička (Stunts)
190) Pavel Vokoun (Stunts)
191) Bill Weston (Stunts)
192) Jürgen Klein (Stunts)
193) Michael Mohr (Stunts)
194) Rob Inch (Stunts)
195) Dusan Hyska (Stunts)
196) Dimo Lipitkovský (Stunts)
197) Marc Cass (Stunts)
198) Viktor Cervenka (Stunts)
199) Ray De-Haan (Stunts)
200) Pavel Cajzl (Stunts)
201) Gary Powell (Stunts)
202) Robert Rodat (Writer)
203) David Murphy (Carpenter)
Ko'proq o'qish >
t