Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Zabardast quyun
  • Joylandi: 03.10.2023
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Zabardast quyun / Tornado Uzbek tilida O'zbekcha 2023 tarjima kino Full HD skachat - Uilyam har doim katta bo'ron paytida vafot etgan otasi, afsonaviy tornado ovchisi Bill Brodining izidan borishni xohlagan. U otasining eski jurnallarini topadi va tornadoni tekshirish uchun uydan qochib ketadi. Uning otasining merosi endi ochko'z va ehtiyotsiz biznesmen Zeyn Rojers tomonidan boshqariladigan turizm biznesiga aylandi. Endi u buyuk Bill Brodining o'g'li Uilyamdan sayyohlik uchun o'lja sifatida foydalanmoqda. Aynan Uilyam dunyodagi eng xavfli bo'ronlardan biri o'rtasida bir guruh sarguzashtchilarni boshqarishi kerak.
Уильям всегда хотел пойти по стопам своего отца, легендарного охотника за торнадо Билла Броуди, погибшего во время сильнейшего урагана. Он находит старые дневники отца и сбегает из дома, чтобы начать исследовать торнадо. Наследие его отца теперь превратилось в туристический бизнес, которым управляет жадный и безрассудный бизнесмен Зейн Роджерс. Теперь он использует Уильяма, сына великого Билла Броуди, в качестве туристической приманки. Именно Уильям должен возглавить группу искателей приключений в разгар одного из самых опасных штормов в мире.

Roles of actors:
1) Skeet Ulrich (Roy Cameron)
2) Anne Heche (Dr Quinn Brody)
3) Daniel Diemer (William Brody)
4) Jordan Kristine Seamón (Harper Hunter)
5) Alec Baldwin (Zane Rogers)
6) Richard Gunn (Bill Brody)
7) Praya Lundberg (Amy)
8) Johnny Wactor (Martin)
9) Anjul Nigam (Ramesh)
10) Gabriel Clark (Val)
11) Rob Moran (Teacher)


People who worked on the film:
1) Travis Zariwny (Production Design)
2) Anjul Nigam (Executive Producer)
3) Dan Lemieux (Stunt Double)
4) Tracy Kilpatrick (Casting Director)
5) Melanie Rein (Set Decoration)
6) James Vieira (Special Effects Technician)
7) Nimrod Zalmanowitz (Visual Effects Producer)
8) R.J. Daniel Hanna (Editor)
9) John McGee Jr. (Dolly Grip)
10) Timothy Stephens (Transportation Captain)
11) Brooks Kephart (First Assistant Director)
12) David M. Rakoczy (Camera Operator)
13) Aviv Surkin (Location Manager)
14) Jason Montague (Grip)
15) Keith Splinter Davis (Stunt Coordinator)
16) Keith Splinter Davis (Second Unit Director)
17) Stacy Lockhart (Makeup Department Head)
18) Lucas Clyde (Sound Mixer)
19) Anna Elizabeth James (Writer)
20) Corey Wallace (Music)
21) Don Baer (Driver)
22) Andrew Jeric (Director of Photography)
23) Sarah Jerger (Hairstylist)
24) Ezra Olson (Still Photographer)
25) John R. McConnell (Visual Effects Supervisor)
26) Tristan Baylis (ADR Mixer)
27) Rachel Sage Kunin (Costume Design)
28) Dumebi Anozie (Makeup Designer)
29) Jordan Blair Mangold Brown (Extras Casting)
30) Rick Parkinson (Transportation Coordinator)
31) Clifton Stokes (Visual Effects)
32) Robert Stockwell (Second Assistant Camera)
33) Gabrielle Pickle (Line Producer)
34) Mark Todd Osborne (Colorist)
35) Liam Day (Stunt Double)
36) Juliene Joyner (Stunt Double)
37) Michael Denizard (Boom Operator)
38) Rob Moran (Executive Producer)
39) Bryan Norvelle (Art Direction)
40) Alvin Chon (Stunts)
41) Nathan Klingher (Producer)
42) Ryan Winterstern (Producer)
43) Michael Jezak (Key Grip)
44) Adam Beasley (Executive Producer)
45) Damian Lund (Special Effects Technician)
46) Ryan Dennett-Smith (Unit Production Manager)
47) Caleb Vardeman (Set Dresser)
48) Allen Cheney (Executive Producer)
49) Ryan Donnell Smith (Producer)
50) Emily Hunter Salveson (Executive Producer)
51) J.J. Madaris (Special Effects Supervisor)
52) Herbert James Winterstern (Director)
53) Herbert James Winterstern (Writer)
54) Tatyana Batalova (Digital Intermediate Editor)
55) Michael Gunderson (Best Boy Grip)
56) Jordyn Braaten (Property Master)
57) Chandler Misseijer (Graphic Designer)
58) Matt Hadley (Gaffer)
59) Jeff Tinsley (Orchestrator)
60) Chelsea Tummolo (Second Assistant Director)
61) Matthew Hardesty (First Assistant Camera)
62) Benjamin M. Dessecker (Script Supervisor)
63) Tim Welch (Key Grip)
64) Ford Corbett (Co-Executive Producer)
65) Chandler Rierson (Executive Producer)
66) Row Walters (Production Coordinator)
67) Anna Williams (Hair Department Head)
68) Mollie Lemm (Production Assistant)
69) Paige Connors (Casting Assistant)
70) Jessica S. Geiger (Hairstylist)
71) Benton Edens (Special Effects Technician)
72) Chakara Vinson (Production Manager)
73) Jeremy R. Ayres (Boom Operator)
74) Ryan Graham-Laughlin (Boom Operator)
75) Patrick Carmical (Special Effects Technician)
76) Madaris Jason (Special Effects)
77) Kaleem Daniels (Grip)
78) Kc Brandenstein (Associate Producer)
79) Aaron Hawkey (Executive Producer)
80) Nancy Serritella (Executive Producer)
81) Tony Serritella (Executive Producer)
82) J.T. Swierczek (Associate Producer)
83) Amanda Hamaday (Second Assistant Camera)
84) Henry Samuel Held (Second Assistant Camera)
85) Ashley Linton (Grip)
86) Francis Rasmussen (Grip)
87) Craig Waller (Lighting Technician)
88) McKenzie Braaten (Wardrobe Assistant)
89) Alexandria Scott (Key Costumer)
90) Tyler Clinebell (Location Manager)
91) Stan Taubert Parker (Assistant Location Manager)
92) Ashley Unruh (Production Assistant)
93) David Michael Blomquist II (Digital Intermediate Editor)
Ko'proq o'qish >