Telegram
Vavilon / Bobil Premyera Uzbek tilida O'zbekcha 2022 tarjima kino 4K UHD skachat

Vavilon / Bobil Premyera Uzbek tilida O'zbekcha 2022 tarjima kino 4K UHD skachat uzbek tilida

Uzbek tilida online
davomiyligi
3 Soat. 9 min.
yil
davlat
  • Kino nomi: Vavilon / Bobil Premyera Uzbek tilida O'zbekcha 2022 tarjima kino 4K UHD skachat
  • Joylandi: 01.02.2023
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Vavilon / Bobil Premyera Uzbek tilida O'zbekcha 2022 tarjima kino 4K UHD skachat Cheksiz shuhratparastlik va haddan tashqari ortiqchalik haqidagi ertak Gollivudning dastlabki davridagi cheksiz tanazzul va buzuqlik davrida ko'plab personajlarning yuksalishi va tushishini kuzatadi.
Рассказ о непомерных амбициях и возмутительном излишестве, он прослеживает взлеты и падения множества персонажей в эпоху необузданного упадка и разврата в раннем Голливуде.

Roles of actors:
1) Brad Pitt (Jack Conrad)
2) Margot Robbie (Nellie LaRoy)
3) Diego Calva (Manny Torres)
4) Jean Smart (Elinor St. John)
5) Flea (Bob Levine)
6) Jovan Adepo (Sidney Palmer)
7) J.C. Currais (Truck Driver)
8) Jimmy Ortega (Elephant Wrangler)
9) Hansford Prince (Joe Holiday)
10) Telvin Griffin (Reggie)
11) Olivia Wilde (Ina Conrad)
12) Circus-Szalewski (Driver (Wallach's Party))
13) Lukas Haas (George Munn)
14) Li Jun Li (Lady Fay Zhu)
15) Kaia Gerber (Starlet)
16) Patrick Fugit (Officer Elwood)
17) Eric Roberts (Robert Roy)
18) Cici Lau (Gho Zhu)
19) Tyler Seiple (Customer at Sam Wong's)
20) Zack Newick (P.A. (Early Kinoscope))
21) Rory Scovel (The Count)
22) Olivia Hamilton (Ruth Adler)
23) P.J. Byrne (Max (Ruth's Assistant Director))
24) Alexandre Chen (Ruth's D.P. (James Wong Howe))
25) Bob Clendenin (Otto's A.D.)
26) Miraj Grbić (Extra)
27) Johnny Hoops (Extra)
28) James Wellington (Extra)
29) Carlos Nunez (Tim)
31) Danny Jolles (Writer (Jack's Tent))
32) James Vincent (Employee (Camera Rental House))
33) Richard Clarke Larsen (A.C. (Camera Rental House))
34) Max Minghella (Irving Thalberg)
35) Samara Weaving (Constance Moore)
36) Jeff Garlin (Don Wallach)
37) Anthony Burkhalter (Reporter (Small Restaurant))
38) Terry Walters (Editor (Kinoscope))
39) Trisha Simmons (Woman at Door)
40) Ariel Flores (Young Man)
41) Karolina Szymczak (Olga Putti)
42) Sean O'Bryan (Studio Executive (Billy))
43) David Ury (Fan (Autograph))
44) Katia Gomez (Nurse at Sanatorium)
45) Vanessa Bednar (Nellie's Mother)
46) Carson Higgins (Lloyd (Sound Mixer))
47) Armando Cosio (Grip Harry (1st Day of Sound))
48) Frederick Koehler (D.P. Bill (1st Day of Sound))
49) Spencer Morgan (Clapper (1st Day of Sound))
50) Ric Sarabia (Crew Member (1st Day of Sound))
51) Jim Allen Jackson (Set Medic (1st Day of Sound))
52) Katherine Waterston (Estelle)
53) Yissendy Trinidad (Carmelita)
54) Cyrus Hobbi (Football Player)
55) Anton Hedayat (Football Player)
56) Hayley Huntley (Liz (Pool Party))
57) John Mariano (Master of Ceremonies)
58) Christopher Allen (Manny's Assistant)
59) Arely Vianet (Spanish Language Actress)
60) Jeremy Roberts (Studio Employee (Sidney's House))
61) Alex Reznik (Kinoscope Executive)
62) Chloe Fineman (Marion Davies)
63) Pat Skipper (William Randolph Hearst)
64) John Kerry (Jonathan Rothschild)
65) Sarah Ramos (Harriet Rothschild)
66) Jennifer Grant (Mildred Yates)
67) Julian Lefevre (Waiter)
68) Taylor Nichols (Wealthy Man)
69) Bryan Scott Johnson (Wealthy Mann)
70) Kelly Meyer (Wealthy Woman)
71) Brenna Power (Wealthy Woman)
72) David Abed (Young Studio Executive)
73) Kevin Symons (Guest at Hearst Bungalow)
74) Jonathan Thomson (Guest at Hearst Bungalow)
75) Jim O'Brien (Guest at Hearst Bungalow)
76) Chris Doubek (Guest at Hearst Bungalow)
77) Dorian Martin (Production Assistant)
78) Todd Giebenhain (Prop Master (Kinoscope))
79) Mather Zickel (Distribution Executive)
80) Ireland Sexton (Thalberg's Secretary)
81) Andrew Hawtrey (Kinoscope Assistant Director)
82) Mike Fletcher (Guard (Kinoscope))
83) Jonathan Ohye (New MGM Assistant Director)
84) James Crittenden (Harold)
85) Pete Ploszek (Young Actor (Jack's Beach Set))
86) Robert Beitzel (Lewis the Director)
87) Ethan Suplee (Wilson)
88) Walker Hare (McKay's Associate)
89) Douglas Fruchey (Masked Man)
90) Taylor Hill (Rebecca)
92) Stephen Thomas (Tourism Official)
93) Sophia Magaña (Manny's Daughter)
94) Karen Bethzabe (Silvia Torres)
95) Oscar Balderrama (Guard at Gate)
96) Aurielle Simmons (Ticket Clerk (1952))
97) Eamon Hunt (Man Shouting in Bad Irish Accent)
98) Kenajuan Bentley (Conductor (Night Club))
99) John Macey (Kyle)
101) Marcos A. Ferraez (Police Officer)
102) Phoebe Tonkin (Jane Thornton)
103) Troy Metcalf (Orville Pickwick)
104) Albert Hammond Jr. (Guest (Chicken Line))
106) Bregje Heinen (Female Guest (Nathalie))
107) Dana Marcolina (Female Guest (Jack Tattoo))
108) Tal Seder (Male Guest (Wallach's))
109) Robert Morgan (Director (Wallach's Party))
110) Nana Ghana (Woman in Ostrich Feather Hat)
111) Joe Dallesandro (Charlie / Photographer)
112) E.E. Bell (Wilbur)
113) Sol Landerman (Publicity Executive (Wallach's Party))
114) Karina Fontes (Jen)
116) Freya Parker (Nude Extra (uncredited))
117) Tobey Maguire (James McKay)
118) Lewis Tan (Smoking Man)


People who worked on the film:
1) Francine Maisler (Casting)
2) Tobey Maguire (Executive Producer)
3) Mary Zophres (Costume Design)
4) Marc Platt (Producer)
5) Mildred Iatrou (Supervising Sound Editor)
6) Adam Siegel (Executive Producer)
7) Paul Sonski (Set Designer)
8) Deborah Ricketts (Archival Footage Research)
9) Eric Reed (Musician)
10) Damien Chazelle (Director)
11) Damien Chazelle (Writer)
12) Chris Baugh (Location Manager)
13) Arjen Tuiten (Prosthetic Makeup Artist)
14) Grant Sawyer (Props)
15) Nancy Deren (Set Designer)
16) Linus Sandgren (Director of Photography)
17) Eric Sundahl (Supervising Art Director)
18) Ted Kim (Assistant Location Manager)
19) Tom Cross (Editor)
20) Michael Nouryeh (Visual Effects Editor)
21) David Duran (Camera Intern)
22) Helen Estabrook (Executive Producer)
23) Andy Nelson (Sound Mixer)
24) Andy Nelson (Sound Re-Recording Mixer)
25) Tobias Poppe (Sound Designer)
26) Lori A. Balton (Location Scout)
27) Elizabeth Himelstein (Dialect Coach)
28) Noelle King (Set Designer)
29) Lee Gilmore (Sound Effects Editor)
30) Mark Boucher (Set Dressing Manager)
31) Ai-Ling Lee (Sound Designer)
32) Ai-Ling Lee (Supervising Sound Editor)
33) Ai-Ling Lee (Sound Re-Recording Mixer)
34) Craig Dollinger (Boom Operator)
35) Emma Johnston Burton (Makeup Artist)
36) Heba Thorisdottir (Makeup Department Head)
37) Luis G. Hoyos (Set Designer)
38) Eric Rosenberg (Graphic Designer)
39) Michael Nelson (Camera Operator)
40) Laura Wolford (Costume Supervisor)
41) Alex Sessing (Greensman)
42) Aaron Downing (Post Production Producer)
43) Tony Bryan (Chief Lighting Technician)
44) Dave Muskeni (Electrician)
45) Paul Becker (Props)
46) Michael Diersing (Construction Coordinator)
47) John R. Manocchia (Electrician)
48) Heather Elwell (Art Department Coordinator)
49) Scott Garfield (Still Photographer)
50) Justin Hurwitz (Original Music Composer)
51) Samuel J. Tell (Set Decoration Buyer)
52) Jason Ruder (Supervising Music Editor)
53) Elia P. Popov (Special Effects Supervisor)
54) Kelly Porter (Key Set Costumer)
55) Hope Slepak (Costume Supervisor)
56) Thomas Lauifi (Construction Foreman)
57) Shawn Kelly (Animation)
58) Heath Kraynak (Visual Effects Compositor)
59) John M. Levin (Visual Effects)
60) Steven Morrow (Sound Mixer)
61) Matt Cavanaugh (Sound Effects Editor)
62) Sande Alessi (Extras Casting)
63) Matthew Plouffe (Producer)
64) Jody Felz (Costumer)
65) Amber Wakefield (Casting Associate)
66) Shane Buttle (Rigging Grip)
67) Florencia Martin (Production Design)
68) Jim Magdaleno (Storyboard Artist)
69) Ethan Goodwin (Set Decoration Buyer)
70) David Ladish (Set Dresser)
71) Amy Contendor (Costumer)
72) Davon Slininger (Camera Operator)
73) Craig Anthony (Key Costumer)
74) George Gomez (Video Assist Operator)
75) Jay Cooper (Visual Effects Supervisor)
76) Olivia Hamilton (Producer)
77) Tina Charad (Graphic Designer)
78) Anthony Cady (Key Grip)
79) Christopher Ferguson (Additional Lighting Technician)
80) Cale Thomas (Makeup Artist)
81) Jaime Leigh McIntosh (Hair Department Head)
82) Yen Do (Set Costumer)
83) Anthony Carlino (Set Decoration)
84) Casey Burr (Assistant Property Master)
85) Nick Jones (Other)
86) Mike Reiber (Paint Coordinator)
87) Gay Perello (Property Master)
88) Benett Rogers (Costumer)
89) Mandy Moore (Choreographer)
90) Thomas White (Construction Foreman)
91) Wilson Tang (Digital Conform Editor)
92) Anthony D. Parrillo (Art Direction)
93) Stephanie Rancier (Post Production Coordinator)
94) Brian Freesh (Steadicam Operator)
95) Bob Wagner (First Assistant Director)
96) Adrian Lubanski (Costumer)
97) Michael Wahl (Dolly Grip)
98) Reid Embrey (On Set Dresser)
99) Ebrahim Jahromi (CG Supervisor)
100) Carly Sturgeon (Second Second Assistant Director)
101) Lauren Baker (Set Dresser)
102) Jason Miller (Post Production Supervisor)
103) Robert E. Kay (Second Assistant Director)
104) Bogdan Iofciulescu (Techno Crane Operator)
105) Ram Paul Silbey (Assistant Production Manager)
106) Jorge Sánchez (Other)
107) Mandy Artusato (Makeup Supervisor)
108) Amy Jackson (Lighting Technician)
109) Aaron Schulte (Electrician)
110) Danny Rowe (Set Dresser)
111) Julie Witherington (First Assistant Property Master)
112) Jason Garcia (Other)
113) Ian Churchill (Ager/Dyer)
114) Ryan Jamison (Electrician)
115) Eric Rood (Set Dresser)
116) Robert Petrin (Camera Operator)
117) Kyle Salvatore (Assistant Property Master)
118) May Mitchell (Assistant Art Director)
119) Katherine Farrar (Visual Effects Producer)
120) Mathew Ferrante (Executive In Charge Of Production)
121) Rochelle T.A. Brown (Assistant Camera)
122) Adam W. Erler (Rigging Grip)
123) Keith Anthony-Brown (Visual Effects Producer)
124) Matthew Coleman (Lighting Technician)
125) Sarah Brown (Hairdresser)
126) Jerry Gregoricka (Assistant Chief Lighting Technician)
127) Chris Rauch (Grip)
128) Deron Hoffmeyer (Visual Effects Compositor)
129) Jason Perrine (Art Direction)
130) Jordan Law (Costumer)
131) Bryan Mendoza (Utility Sound)
132) Tyler Kettenburg (Leadman)
133) Steve Zvorsky (Electrician)
134) Craig Cooper (Camera Operator)
135) Lisa Guerriero (Other)
136) Scott M. Anderson (Set Dresser)
137) Joanna Bush (Art Designer)
138) Alan Roberts (Special Effects Best Boy)
139) James 'Spud' Danicic (Camera Technician)
140) Daniel Abbott (Rigging Grip)
141) Paola Serrano (Costumer)
142) Kacie Guggia (Costumer)
143) Jeong-Hwa Fonkalsrud (Makeup Artist)
144) Chris Cortner (Set Designer)
145) Danny Diamond (Set Decoration Buyer)
146) Devany Greenwood (Props)
147) Erin Endow (Loader)
148) Adam Black (Layout Supervisor)
149) Scott Michael Smith (Recording Supervision)
150) Corey Gomez (Set Dresser)
151) Phillip Young (Graphic Designer)
152) Olivia Ferguson (Other)
153) Sam Stewart (Rotoscoping Artist)
154) Janice Kavanagh (Makeup Artist)
155) Kerry Hyatt (Graphic Designer)
156) Kaley Boerneke (Casting Assistant)
157) Erce Deli Cantu (Assistant Location Manager)
158) Rick Craft (Set Dresser)
159) Allison Bloom (Set Costumer)
160) Jeff Snyder (Video Assist Operator)
161) Lyndrea Prince (Costumer)
162) Gabriela Peñúñuri (Property Master)
163) Kyle Padelford (Camera Operator)
164) Mallory Bradley (Costumer)
165) Ron Barr (Visual Development)
166) Trevor Hazel (Roto Supervisor)
167) Trevor Hazel (Paint Coordinator)
168) Killian Huntley (Visual Effects Production Manager)
169) Timothy Mueller (Concept Artist)
170) Sheldon Neill (Visual Effects Production Manager)
171) Greg Ladwig (Lighting Technician)
172) Mike Mentor (Camera Production Assistant)
173) Jenna K. Pletcher (Other)
174) Kelly Broderick (Costume Assistant)
175) Jayde Dennis (Set Costumer)
176) Jill Otte (Truck Costumer)
177) Grace Rufin (Set Costumer)
178) Deanna Saul (Costumer)
179) Linda Beugger (Other)
180) Darren Mauch (Set Dresser)
181) David Marnell (Second Second Assistant Director)
182) Jameson Everett (Production Assistant)
183) Michelle Denise Lee (Makeup Artist)
Ko'proq o'qish >