Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Dyunkirk
  • Joylandi: 17.11.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Dyunkerk - Film Ikkinchi jahon urushi boshida bo‘lib o‘tgan Dyunkerk operatsiyasi chog‘ida uch yuz mingdan ortiq askarning mo‘jizaviy tarzda qutqarilishi haqida hikoya qiladi. Voqealar yuz minglab Britaniya va ittifoqchi qo'shinlarning dushman kuchlari tomonidan o'rab olingani sahnalari bilan boshlanadi. Orqalarini dengizga qaratib, sohilda qamalib, dushman qo‘li tobora yaqinlashib borar ekan, ular imkonsiz vaziyatga duch kelishadi.

Фильм расскажет историю чудесного спасения более трехсот тысяч солдат в ходе Дюнкеркской операции, имевшей место в начале Второй мировой войны. События начинаются со сцен окружения сотен тысяч британских и союзных войск силами противника. Пойманные в ловушку на пляже и находясь спиной к морю, они сталкиваются лицом к лицу с неразрешимой ситуацией, тем временем как тиски противника закрываются все ближе и ближе.

Roles of actors:
1) Fionn Whitehead (Tommy)
2) Tom Hardy (Farrier)
3) Mark Rylance (Mr. Dawson)
4) Kenneth Branagh (Commander Bolton)
5) Cillian Murphy (Shivering Soldier)
6) Barry Keoghan (George)
7) Harry Styles (Alex)
8) Aneurin Barnard (Gibson)
9) Damien Bonnard (French Soldier)
10) Lee Armstrong (Grenadier)
11) James Bloor (Irate Soldier)
12) Tom Glynn-Carney (Peter)
13) Jack Lowden (Collins)
14) Luke Thompson (Warrant Officer)
15) Michel Biel (French Soldier 2)
16) Constantin Balsan (French Soldier 3)
17) Billy Howle (Petty Officer)
18) Mikey Collins (Soldier)
19) Callum Blake (Stretcher Bearer)
20) Dean Ridge (Soldier at the Gap)
21) Bobby Lockwood (Able Seaman)
22) Will Attenborough (Second Lieutenant)
23) Tom Nolan (Lieutenant)
24) James D'Arcy (Colonel Winnant)
25) Matthew Marsh (Rear Admiral)
26) Adam Long (Sub-Lieutenant)
27) Miranda Nolan (Nurse)
28) Bradley Hall (Sailor)
29) Jack Cutmore-Scott (Lifeboat Soldier 1)
30) Brett Lorenzini (Lifeboat Soldier 2)
31) Michael Fox (Engineer)
32) Brian Vernel (Highlander 1)
33) Elliott Tittensor (Highlander 2)
34) Kevin Guthrie (Highlander 3)
35) Harry Richardson (Private)
36) Jochum ten Haaf (Dutch Seaman)
37) Johnny Gibbon (Junior Naval Officer)
38) Richard Sanderson (Heinkel Spotter)
39) Kim Hartman (Stewardess)
40) Calam Lynch (Deal Sailor)
41) Charley Palmer Rothwell (Corporal)
42) Tom Gill (Furious Soldier)
43) John Nolan (Blind Man)
44) Bill Milner (Lone Private)
45) Jack Riddiford (Soldier on RN Launch)
46) Harry Collett (Boy)
47) Eric Richard (Man at Railway Window)
48) Michael Caine (Voice on Radio)
49) Johnny Otto (Captain Marshall (uncredited))


People who worked on the film:
1) Hans Zimmer (Original Music Composer)
2) Christopher Nolan (Director)
3) Christopher Nolan (Producer)
4) Christopher Nolan (Writer)
5) Emma Thomas (Producer)
6) John Papsidera (Casting)
7) Lee Smith (Editor)
8) John Bernard (Line Producer)
9) Jeffrey Kurland (Costume Design)
10) Kevin Ishioka (Supervising Art Director)
11) Nathan Crowley (Production Design)
12) Christine Raspillère (Production Manager)
13) Nicola Buck (Makeup Supervisor)
14) Cedric Proust (Stunts)
15) Jake Myers (Executive Producer)
16) Paul Corbould (Special Effects Supervisor)
17) Greg Silverman (Executive Producer)
18) Scott Curtis (Foley)
19) Clay Cullen (Stunts)
20) Gary Fettis (Supervising Art Director)
21) Gary Fettis (Set Decorating Coordinator)
22) Brian M. O'Neill (Location Scout)
23) David Bach (ADR Editor)
24) Hoyte van Hoytema (Director of Photography)
25) David Witz (Unit Production Manager)
26) Shelley Roden (Foley)
27) Laura Rindner (First Assistant Editor)
28) Allan A. Apone (Makeup Artist)
29) Bernard Floch (Makeup Artist)
30) Erwin Godschalk (Line Producer)
31) Gary Rizzo (Sound Re-Recording Mixer)
32) Zack Duhame (Stunts)
33) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
34) Dominic Happé (Boom Operator)
35) Karen Ramirez (Production Coordinator)
36) William Fletcher (Assistant Editor)
37) Charles-Axel Vollard (Special Effects Supervisor)
38) Eggert Ketilsson (Supervising Art Director)
39) Toby Whale (Casting)
40) Hugo Weng (Dialogue Editor)
41) Mike Chambers (Visual Effects Producer)
42) Matt Leonard (Stunts)
43) Reid Harper (Stunts)
44) Daniel Arkin (Visual Effects Editor)
45) David Schultz (Stunts)
46) Benjamin Hendriks (Location Manager)
47) Mark Norby (Stunts)
48) Peter Albrechtsen (Sound Design Assistant)
49) Tom Caton (Boom Operator)
50) Luisa Abel (Makeup Department Head)
51) Melinda Sue Gordon (Still Photographer)
52) John Casey (Costume Supervisor)
53) Stephen Wong (First Assistant Camera)
54) Eilam Hoffman (Sound Recordist)
55) Richard King (Supervising Sound Editor)
56) Gregg Landaker (Sound Re-Recording Mixer)
57) Scott R. Fisher (Special Effects Coordinator)
58) Ben Piltz (Location Manager)
59) Steve Gehrke (Script Supervisor)
60) Derrick Mitchell (Visual Effects Editor)
61) Michael W. Mitchell (Sound Effects Editor)
62) Arnaud Kaiser (Location Manager)
63) Joe Ondrejko (Construction Coordinator)
64) Craig Hosking (Aerial Coordinator)
65) Helmut Prein (Gaffer)
66) Oliver Goodier (Art Direction)
67) Mathew Kaye (Stunts)
68) Douglas Dresser (Location Manager)
69) Hans Bjerno (Aerial Director of Photography)
70) Tim McGovern (Visual Effects Supervisor)
71) Alex Gibson (Supervising Music Editor)
72) Matthew Plummer (Visual Effects Producer)
73) Jean-François Drigeard (Gaffer)
74) Henry Tirl (Camera Operator)
75) Henry Tirl (Steadicam Operator)
76) Samuel Sharpe (Production Coordinator)
77) Jay Wejebe (Makeup Artist)
78) Jay Wejebe (Key Makeup Artist)
79) Russell Farmarco (ADR Editor)
80) Toby Britton (Art Direction)
81) Patricia DeHaney (Hair Department Head)
82) Steve Miller (Visual Effects Editor)
83) Andrew Lockley (Visual Effects Supervisor)
84) Eric A. Lewy (First Assistant Editor)
85) Ryan Rubin (Music Editor)
86) Benjamin Nowicki (Art Direction)
87) Jessica Brooks (Makeup Supervisor)
88) Pete Polyakov (Color Designer)
89) Catherine A. McCabe (Production Coordinator)
90) Seda Yilmaz (Visual Effects Coordinator)
91) Bryan Thompson (Stunts)
92) Alina Gatti (Third Assistant Director)
93) Eric Richard Lasko (Second Assistant Director)
94) Guy Belegaud (Construction Coordinator)
95) Cheryl Daniels (Key Hair Stylist)
96) Pascale Bouquière (Makeup Artist)
97) Nicky Tüske (Production Manager)
98) Patrick Noordzij (Location Manager)
99) Ben Vokes (Special Effects Coordinator)
100) Daniel-Konrad Cooper (Production Supervisor)
101) Kimberly Felix (Makeup Artist)
102) Unsun Song (Sound Re-Recording Mixer)
103) Bob Hall (First Assistant Camera)
104) Mark Fichera (Stunts)
105) Tom Struthers (Stunt Coordinator)
106) Shane Geraghty (Stunts)
107) Mark Weingarten (Sound Mixer)
108) Doug Lavender (Camera Intern)
109) Mark Scoon (Executive In Charge Of Production)
110) Nilo Otero (First Assistant Director)
111) John Lee (Associate Editor)
112) David LeRoy Anderson (Makeup Effects Designer)
113) Cesha Ventre (Costume Design)
114) Alan Meyerson (Scoring Mixer)
115) Hugues Espinasse (Camera Operator)
116) Emmanuel Delis (Set Decoration)
117) Paul Tomlinson (Unit Manager)
118) Odile Fourquin (Key Makeup Artist)
119) Sara O'Donnell (Assistant Costume Designer)
120) Aurélie Dolbeau (Set Costumer)
121) Emmanuelle Pastre (Set Costumer)
122) R. Adam Chambers (Gaffer)
123) Andrew Jackson (Visual Effects Supervisor)
124) Marie Korf (Special Effects Coordinator)
125) Michael Dressel (Foley Editor)
126) David Edouard (Assistant Production Manager)
127) Thijs Bolle (Location Manager)
128) Daniel Llewelyn-Williams (Special Effects Supervisor)
129) Randy Torres (Sound Effects Editor)
130) Sean Singery (Assistant Director)
131) Kostas Theodosiou (Digital Intermediate)
132) Carl Rydlund (Orchestrator)
133) Luc Poullain (Aerial Coordinator)
134) Louis Elman (ADR Voice Casting)
135) Sivaprayag (Visual Effects Editor)
136) Steve Mair (Musician)
137) John Curran (Grip)
138) Kye Mckee (Stunts)
139) Tim Neff (Stunts)
140) Hugh McCallum (Grip)
141) Mike Gerzevitz (Underwater Camera)
142) Kevin Derrick (Stunts)
143) Robert Guerrero (Production Office Assistant)
144) Jeffrey G. Barnett (Stunts)
145) Andy Thompso (Associate Producer)
146) Erik Osusky (Art Direction)
147) Samir Moundy (Set Decoration)
148) Kristin Vela (Assistant Production Coordinator)
149) Luke Tuck (Production Accountant)
150) Géraldine Sérafini (Production Coordinator)
151) Christian max Straub (Post Production Supervisor)
152) Jonathan Scott (Production Coordinator)
153) Sarah Ruemelin (Production Office Assistant)
154) Natalie Moore (Production Accountant)
155) Manjari Makijany (Set Production Assistant)
156) Hennie Loosman (Production Office Assistant)
157) Gary Kett (Assistant Production Coordinator)
158) Olivier Kaczmarek (Production Accountant)
159) Oliver Hatcher (Production Office Assistant)
160) Valérie Farthouat (Production Accountant)
161) Austin Elliott (Production Office Assistant)
162) Tim McGaughy (Driver)
163) Hendrik De Jonker (Driver)
164) Derrick Werlé (Score Engineer)
165) Andrew Kawczynski (Compositors)
166) Andrew Kawczynski (Additional Music)
167) John W. Chapman (Scoring Mixer)
168) Raquel Wijngaarde (Location Manager)
169) Ronan Michel (Location Manager)
170) Scott Wesley Ross (Assistant Editor)
171) Hannah Haidar (Post Production Consulting)
172) Gladys Garcia (Post Production Assistant)
173) Katherine Chou (Post Production Assistant)
174) Billy Prichard (Key Costumer)
175) Olivier Ligen (Key Costumer)
176) Krista Guggia (Key Costumer)
177) Thomas Phillips-Howard (Animation Director)
178) Ryan Monro (Key Grip)
179) Julien Moine (Grip)
180) Martin Elvin (Craft Service)
181) Jesse Beaird (Grip)
182) Boris Abaza (First Assistant Camera)
183) Mark van Swieten (Stunts)
184) Steven Sawicki (Stunts)
185) Dalton Rondell (Stunts)
186) Travis Quist (Stunts)
187) Sean Morrissey (Stunts)
188) John Medalin (Stunts)
189) Stephanie Louie (Stunt Coordinator)
190) Mathieu Lardot (Stunts)
191) Marie Fink (Stunts)
192) Wayne Docksey (Stunts)
193) Tom Boney (Stunts)
194) Bastien Larue (Assistant Production Manager)
195) Page Rosenberg-Marvin (Production Supervisor)
196) Willem Quarles van Ufford (First Assistant Director)
197) William Pruss (First Assistant Director)
198) Clément Comet (First Assistant Director)
199) Alexis Chelli (Second Assistant Director)
200) Amaury Capel (Third Assistant Director)
201) Nicolas Baldino (Second Assistant Director)
202) Charley Collier (Makeup Artist)
203) Laura Pollock (Hairstylist)
204) Melanie Queyrel Carreno (Makeup Artist)
205) Elodie Taquet (Makeup Artist)
206) Michael John Fuller (Sound Editor)
207) Warwick Boole (Special Effects)
208) Joe McBride (Drone Operator)
209) Charlie Pedersen (Special Effects)
210) Ben Cowell-Thomas (Visual Effects)
211) Emma Rider (Visual Effects Supervisor)
212) Fabie Roger-Clech (Makeup Artist)
213) Matt Thompson (Visual Effects Supervisor)
214) Eric Potter (Sound Effects)
215) Rick Miller (Stunts)
Ko'proq o'qish >