Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: La'nat yo'li
  • Joylandi: 19.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
La'nat yo'li - Buyuk Depressiya davrida Chikago. Ikki o'g'il - Maykl Sallivan kichik va Konnor Runi o'z otalari - irlandiyalik gangster Maykl Sallivan Sr va otasining o'rnini egallagan Sallivan Srning xo'jayini Jon Runi ustidan g'alaba qozonishga astoydil harakat qilmoqda. Rashk va raqobat ularning barchasini halokatli yo'lga itarib yuboradi.Sallivan Sr oilasi oila boshlig'ining dahshatli "kasbi" qurboniga aylanadi. Uning sevimli xotini va kenja o'g'li Pyotr vafot etadi. Qasos va fojia Maykl va uning omon qolgan o'g'lining doimiy hamrohlariga aylanadi...

Чикаго времен Великой депрессии. Два сына — Майкл Салливан-младший и Коннор Руни отчаянно стараются завоевать расположение своих отцов — Майкла Салливана-старшего, гангстера из ирландского клана, и Джона Руни, босса Салливана-старшего, заменившего ему отца. Ревность и соперничество толкают их всех на гибельный путь.Семья Салливана-старшего становится жертвой страшной «профессии» главы семейства. Погибают его любимая жена и младший сын Питер. Месть и трагедия становятся постоянными спутниками Майкла и его оставшегося в живых сына…

Roles of actors:
1) Tom Hanks (Michael Sullivan)
2) Tyler Hoechlin (Michael Sullivan, Jr.)
3) Paul Newman (John Rooney)
4) Jude Law (Harlen Maguire)
5) Daniel Craig (Connor Rooney)
6) Stanley Tucci (Frank Nitti)
7) Jennifer Jason Leigh (Annie Sullivan)
8) Liam Aiken (Peter Sullivan)
9) Dylan Baker (Alexander Rance)
10) Ciarán Hinds (Finn McGovern)
11) David Darlow (Jack Kelly)
12) Kevin Chamberlin (Frank the Bouncer)
13) Doug Spinuzza (Calvino)
14) Kurt Naebig (Tenement Murderer)
15) Duane Sharp (Father Callaway)
16) Michael Sassone (Motel Manager)
17) Roderick Peeples (Nitti's Henchman)
18) Keith Kupferer (Nitti's Henchman)
19) Lara Phillips (Ruby the Waitress)
20) Mina Badie (Betty the Waitress)
21) Heidi Jayne Netzley (Prostitute)
22) Lance Baker (Crime Scene Policeman)
23) Nicolas Cade (Boy Michael Fights)
24) John Judd (Rooney's Business Associate)
26) Ian Barford (Rooney's Henchman)
27) Rob Maxey (Drug Store Owner)
28) Maureen Gallagher (Michael's Teacher)
29) Diane Dorsey (Aunt Sarah)
30) Harry Groener (Mr. McDougal)
31) Peggy Roeder (Farmer Virginia)
32) James Greene (Farmer Bill)
33) Anthony LaPaglia (Al Capone (uncredited))
34) Paul Turner (Finn McGovern's Henchman)


People who worked on the film:
1) Thomas Newman (Original Music Composer)
2) Sam Mendes (Director)
3) Sam Mendes (Producer)
4) Conrad L. Hall (Director of Photography)
5) Conrad L. Hall (In Memory Of)
6) Debra Zane (Casting)
7) Tom Stern (Chief Lighting Technician)
8) Terri Taylor (Casting Associate)
9) Nancy Haigh (Set Decoration)
10) Richard D. Zanuck (Producer)
11) Dennis Gassner (Production Design)
12) Walter F. Parkes (Executive Producer)
13) Jill Bilcock (Editor)
14) K.C. Hodenfield (First Assistant Director)
15) Bill Bernstein (Music Editor)
16) Cherylanne Martin (Associate Producer)
17) Richard L. Johnson (Art Direction)
18) Albert Wolsky (Costume Design)
19) Joey Box (Utility Stunts)
20) Joan Bradshaw (Executive Producer)
21) Scott A. Hecker (Sound Editor)
22) Scott A. Hecker (Supervising Sound Editor)
23) Daniel C. Striepeke (Makeup Artist)
24) Daniel B. Clancy (Leadman)
25) Michael Bender (Production Secretary)
26) Max Allan Collins (Novel)
27) Richard Piers Rayner (Novel)
28) David Self (Screenplay)
29) Ted Haigh (Assistant Art Director)
30) Mickie Paskal (Casting Consultant)
31) Dan Schalk (First Assistant Editor)
32) Celia Haining (First Assistant Editor)
33) Christopher Glasgow (Grip)
34) Clyde E. Bryan (First Assistant Camera)
35) Carla Meyer (Dialect Coach)
36) Doug Coleman (Stunt Coordinator)
37) Doug Coleman (Second Unit Director)
38) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
39) Aaron Richmond (Editorial Production Assistant)
40) François Duhamel (Still Photographer)
41) Ross Dunkerley (Assistant Chief Lighting Technician)
42) Gabriela Ríos (Assistant Production Coordinator)
43) Dean Zanuck (Producer)
44) Marcy Grace Froehlich (Assistant Costume Designer)
45) Thomas Minton (Assistant Art Director)
46) Robert Q. Mathews (Costume Supervisor)
47) Jann K. Engel (Assistant Art Director)
48) Judith Bouley (Additional Casting)
49) Erica Frauman (Post Production Supervisor)
50) David M. Roberts (Boom Operator)
51) Jeff Passanante (Construction Coordinator)
52) Scott Millan (Sound Re-Recording Mixer)
53) Jill S. Litwin (Set Production Assistant)
54) P. Scott Sakamoto (Camera Operator)
55) George Budd (Music Consultant)
56) Allen Hall (Special Effects Coordinator)
57) Doug Harlocker (Property Master)
58) Bob Beemer (Sound Re-Recording Mixer)
59) Robert Neilson (Transportation Coordinator)
60) Benjamin Beardwood (Dialogue Editor)
61) Amanda Brand (Unit Publicist)
62) Kathryn Blondell (Hairstylist)
63) Michael L. Fink (Visual Effects Supervisor)
64) Jason W. Jennings (Sound Effects Editor)
65) Tiffany Smith (Visual Effects Production Manager)
66) Kathryn Mindala (Production Accountant)
67) Guillaume DeLouche (Assistant Property Master)
68) Benjamin Nowicki (Set Decorating Coordinator)
69) John J. Slove Jr. (Propmaker)
70) Jennifer Jobst (Key Costumer)
71) Matthew Dettmann (Foley Artist)
72) Joe Dorn (Supervising ADR Editor)
73) Paige Augustine (Set Dresser)
74) Howard London (ADR Mixer)
75) Chris Castaldi (Production Assistant)
76) Jeffrey Edward Baksinski (3D Supervisor)
77) Tara B. Cook (Associate Producer)
78) Steven R. Molen (Production Executive)
79) Kerry Sanders (Set Designer)
80) Patrick Caulfield (Set Costumer)
81) Heather Pollock (Set Costumer)
82) Jane Blank (Seamstress)
83) John Pritchett (Production Sound Mixer)
84) Paul Clemente (Visual Effects Producer)
85) Chris Cummings (Art Department Coordinator)
86) Gary Lewis (Dialogue Editor)
87) Paul Howarth (Visual Effects Editor)
88) Susan Kowarsh (Assistant Costume Designer)
89) Thomas Pasatieri (Orchestrator)
90) Mark Howard (Choreographer)
91) Harrison McEldowney (Choreographer)
92) Mark Pappas (Foley Editor)
93) Gerald A. King (Key Rigging Grip)
94) Carmen Flores De Tanis (Assistant Sound Editor)
95) Phil Hetos (Color Timer)
96) James M. Davis (Construction Foreman)
97) William Patterson (Art Department Assistant)
98) Phillip Ellman (Greensman)
99) Carrie Goodman (Location Scout)
100) Anthony Joseph Fatigato (Painter)
101) Henry Schaub (Standby Painter)
102) Kelly R. Borisy (Key Grip)
103) Kathryn Madden (Craft Service)
104) George Hartmann (Driver)
105) Todd Homme (Executive Music Producer)
106) Matthew Haskins (Camera Loader)
107) Bud Belyeu (Picture Car Coordinator)
108) Jim Turner (Production Controller)
109) Heather Sharpe (Production Office Assistant)
110) Brian Lunt (Projection)
111) Michael Clossin (Stand In)
112) Frank P. Calzavara (Stunts)
113) James Hogan (Transportation Captain)
114) Joseph Paoletti (Transportation Co-Captain)
115) Michael J. Malone (Unit Production Manager)
116) Chris Glomp (Best Boy Electric)
117) Cortland Boyd (Electrician)
118) Rick Thomas (Gaffer)
119) Vince Cordero (Rigging Gaffer)
120) James F. Roorda (Rigging Grip)
121) Stephen Andrzejewski (Location Manager)
122) Dhana Gilbert (Production Coordinator)
123) Thomas Vicari (Scoring Mixer)
124) Bill Banyai (Sound Engineer)
125) Lane Burch (Foley Mixer)
126) Lea Morement (Assistant Editor)
127) Harry Lu (Armorer)
128) Kelly Diehl (Libra Head Technician)
129) Gretchen Gain (Costumer)
130) Melanie Cassidy (Location Assistant)
131) Gary Burritt (Negative Cutter)
132) Chris Tedesco (Musician)
133) Mike Schwake (Dolly Grip)
134) Jeff Okabayashi (Second Assistant Director)
135) Pamela Lynn Thomas (Casting Assistant)
136) Thomas Kittle (Special Effects Technician)
137) Fred Folmer (Best Boy Grip)
138) Aimee Lippert (Assistant Makeup Artist)
139) Kyoko Kageyama (Travel Coordinator)
140) Tom Gagnon (Swing)
141) Suzanne Trucks (Second Assistant Camera)
142) Renee D. Czarapata (Payroll Accountant)
143) Sven E. Fahlgren (Post Production Coordinator)
144) Jamie Biehl (Extras Casting Assistant)
145) Steve Battaglia (Second Second Assistant Director)
146) Kim Kahana Jr. (Stunt Double)
147) Chris Buzek (Assistant Camera)
148) Martin L. Hudson (Assistant Location Manager)
149) Kurt Greufe (First Assistant Accountant)
150) Dennis Hoffman (Head of Production)
151) Krystine Lankenau (Rotoscoping Artist)
152) James D'Damery Jr. (Second Assistant Accountant)
153) Larry McCaffrey (Technical Advisor)
Ko'proq o'qish >