Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Tirik po'lat
  • Joylandi: 15.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Film kelajakda boks g'ayriinsoniy bo'lgani uchun taqiqlangan va 2000 funtlik inson tomonidan boshqariladigan robotlar bilan jang qilish bilan almashtirilgan kelajakda sodir bo'ladi. Sobiq bokschi roboboks promouteri tashlab ketilgan, lekin juda qobiliyatli robotga duch kelganida, nihoyat o'z chempionini topganiga qaror qiladi. Shu bilan birga, qahramonning hayot yo'lida 16 yoshli bola paydo bo'ladi, u uning adashgan o'g'li bo'lib chiqadi. Mashina cho‘qqisiga chiqqach, bir-birini topgan ota va o‘g‘il do‘st bo‘lishni o‘rganadilar.

События фильма происходят в будущем, где бокс запрещен за негуманностью и заменен боями 2000-фунтовых роботов, управляемых людьми. Бывший боксер, а теперь промоутер, переметнувшийся в Робобокс, решает, что наконец нашел своего чемпиона, когда ему попадается выбракованный, но очень способный робот. Одновременно на жизненном пути героя возникает 16-летний пацан, оказывающийся его блудным сыном. И по мере того, как машина пробивает свой путь к вершине, обретшие друг друга отец и сын учатся дружить.

Roles of actors:
1) Hugh Jackman (Charlie Kenton)
2) Dakota Goyo (Max Kenton)
3) Evangeline Lilly (Bailey Tallet)
4) Kevin Durand (Ricky)
5) Anthony Mackie (Finn)
6) Hope Davis (Aunt Debra)
7) James Rebhorn (Marvin)
8) Karl Yune (Tak Mashido)
9) Sophie Levy (Big Sister)
10) Tess Levy (Little Sister)
11) Olga Fonda (Farra Lemkova)
13) Gregory Sims (Bill Panner)
14) Torey Adkins (Large Texan Man)
15) Phil LaMarr (ESPN Boxing Commentator)
16) John Hawkinson (San Leandro Gentleman #2)
17) David Alan Basche (ESPN Boxing Commentator)
18) Julian Gant (Starblaze Arena Reporter)
19) Ken Alter (Virgin America Spectrum Ring Announcer)
20) Leilani Barrett (Virgin America Spectrum Ref)
21) D.B. Dickerson (Twin Cities Controller)
22) Peter Carey (Bing Arena Announcer)
24) Richard Goteri (Older Gentleman)
25) Tim Holmes (Blacktop Controller)
26) Ricky Wayne (Underground Promoter)
27) Taris Tyler (Robot Promoter)
28) Kevin Dorman (Atom Performance Capture)
29) John Manfredi (Sergei Lemkova)
30) Mike Ancrile (Fight Fan (uncredited))
31) Leah Barkoff (Upscale Fight Fan (uncredited))
32) Joshua Ray Bell (Rodeo Cowboy (uncredited))
34) Ben Hernandez Bray (Ricky's Henchman (uncredited))
35) Wayne E. Brown (Upscale Boxing Fan (uncredited))
36) Justin Calkins (Rodeo Cowboy (uncredited))
37) Ron Causey (Kingpin's Henchman (uncredited))
38) Jahnel Curfman (Panoramic Fight Fan (uncredited))
39) Johnny Flynn (ESPN Commentator (uncredited))
40) Logan Fry (Rabid Fight Fan (uncredited))
41) Megan Grant (Vendor (uncredited))
42) J.J. Green (Crash Palace Fan (uncredited))
43) Shane Hagedorn (Photographer (uncredited))
44) Kef Lee (Zeus Robot Handler #1 (uncredited))
45) Brad Leo Lyon (Fight Fan (uncredited))
46) Mary Magyari (Usher (uncredited))
47) Megan Mockensturm (Fight Fan (uncredited))
48) Kirstie Munoz (Vendor (uncredited))
49) Anton Narinskiy (Farra's Body Guard (uncredited))
50) Chris Newman (Starblaze Security Guard (uncredited))
51) Wendy Paquette (Fight Fan (uncredited))
53) Miguel Sandoval (Judge (uncredited))
54) Dwight Sora (Japanese Reporter #2 (uncredited))
55) Jojuan Westmoreland (Zoo Fight Fan (uncredited))
56) Amanda Bright (Ricky's Girl (uncredited))
57) Gary T. Jones (Rich Man (uncredited))


People who worked on the film:
1) Robert Zemeckis (Executive Producer)
2) Steve Starkey (Executive Producer)
3) Bill Coe (First Assistant "B" Camera)
4) Steven Spielberg (Executive Producer)
5) Danny Elfman (Original Music Composer)
6) Bill Abbott (Music Editor)
7) Don Murphy (Producer)
8) Marlene Stewart (Costume Design)
9) David Rubin (Casting)
10) Victor J. Zolfo (Set Decoration)
11) Josh McLaglen (Executive Producer)
12) Richard Matheson (Story)
13) Jim Passon (Color Timer)
14) Robert Woodruff (Set Designer)
15) Joe Digaetano (Special Effects Coordinator)
16) Shawn Levy (Director)
17) Shawn Levy (Producer)
18) Mauro Fiore (Director of Photography)
19) Jeremy Leven (Story)
20) Jack Rapke (Executive Producer)
21) Zachary Woodlee (Choreographer)
22) Rick Benattar (Co-Producer)
23) Susan Montford (Producer)
24) Richard Hicks (Casting)
25) Tom Meyer (Production Design)
26) John Gatins (Screenplay)
27) Dean Zimmerman (Editor)
28) David Betancourt (ADR Mixer)
29) Warren Hendriks (Sound Designer)
30) David Lucarelli (ADR Recordist)
31) Paul Massey (Sound Re-Recording Mixer)
32) Erin Michael Rettig (Sound Engineer)
33) Charleen Richards (ADR Mixer)
34) Dan Gilroy (Story)
35) Mary McLaglen (Executive Producer)
36) Leslie Bohem (Screenplay)
37) Caitlin McKenna (ADR Voice Casting)
38) Seth Reed (Supervising Art Director)
39) Gary Archer (Prosthetics)
40) Kimberly Jones (Makeup Artist)
41) Damion Poitier (Utility Stunts)
42) Ron Ames (Visual Effects Producer)
43) Ron Ames (Associate Producer)
44) Ron Bedrosian (ADR Mixer)
45) Greg Zimmerman (ADR Recordist)
46) Christos Moisides (Camera Operator)
47) Tim Flattery (Concept Artist)
48) Daren Dochterman (Concept Artist)
49) Eric Hedayat (Co-Producer)
50) Melissa Moseley (Still Photographer)
51) Erik F. Hill (Grip)
52) David Kramer (Extras Casting)
53) Toni Price (Assistant Makeup Artist)
54) Matthew Gratzner (Visual Effects Supervisor)
55) John Rosengrant (Animatronics Supervisor)
56) Matt Fore (Camera Operator)
57) Bradley Rubin (Assistant Art Director)
58) Ann Masterson (Makeup Department Head)
59) Jamie Bishop (Set Dresser)
60) Joe Dunckley (Props)
61) Dan O'Connell (Foley Artist)
62) Tex Kadonaga (Set Designer)
63) Anne Porter (Set Designer)
64) Craig Henighan (Sound Designer)
65) Craig Henighan (Supervising Sound Editor)
66) Craig Henighan (Sound Re-Recording Mixer)
67) Stephanie Arble (Hairstylist)
68) Carl F. Shuffett (Set Dresser)
69) Lily Shapiro (Visual Effects Coordinator)
70) Sara Holden (Stunts)
71) Victor James Martinez (Concept Artist)
72) Tim Croshaw (Set Designer)
73) Douglas Womack (Construction Coordinator)
74) John T. Cucci (Foley Artist)
75) Mike Stassi (Set Designer)
76) John Villarino (Construction Coordinator)
77) Maurice K. McGuire (Camera Operator)
78) Steven Melton (Property Master)
79) Susan Dawes (Dialogue Editor)
80) Daniel Brimer (Visual Effects Producer)
81) David Sanger (Visual Effects Producer)
82) Matthew Collorafice (Digital Compositor)
83) Sean Cushing (Visual Effects Producer)
84) Theodore Sharps (Set Designer)
85) Carrie Ray (Casting)
86) David Emmerichs (Steadicam Operator)
87) Patrick Ballin (Visual Effects Assistant Editor)
88) Erik Nash (Visual Effects Supervisor)
89) Bruce Nicholson (Digital Compositor)
90) Wayne Lemmer (Sound Designer)
91) John Millard (Leadman)
92) Jamie Lagerhausen (Key Grip)
93) Natalie Driscoll (Key Hair Stylist)
94) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
95) Olaf Wendt (Visual Effects Supervisor)
96) Miles Teves (Concept Artist)
97) Greg Steele (ADR Mixer)
98) Kerry Dean Williams (Supervising ADR Editor)
99) Bruce Tanis (Foley Editor)
100) Marisa Clayton (Digital Intermediate Producer)
101) Terry Wilson (Music Editor)
102) Steve Miller (Visual Effects Editor)
103) Danny Gordon Taylor (Animation Supervisor)
104) Chris Culliton (Gaffer)
105) Nina Paskowitz (Hair Department Head)
106) Skip Longfellow (First Assistant Sound Editor)
107) Kevin Lingenfelser (Digital Compositor)
108) Kevin McTurk (Visual Effects)
109) Kevin McTurk (Special Effects Technician)
110) Jayne Laube (Makeup Artist)
111) William R. Wright (Senior Animator)
112) Clifton Chippewa (Hairstylist)
113) Erik Baker (Animation)
114) Pamela S. Westmore (Makeup Artist)
115) David Moreau (Set Designer)
116) Kelli Barksdale (Stunt Double)
117) Lauren Kress (Hairstylist)
118) Andrea Carter (Art Department Coordinator)
119) Edward T. Reiff Jr. (Special Effects Technician)
120) Jeannette Moriarty (Hairstylist)
121) Meshelle Melone (Assistant Hairstylist)
122) Erin Wooldridge (Key Makeup Artist)
123) Diane Durant (Script Supervisor)
124) Gresham Lochner (Compositor)
125) Matthew Bramante (Compositor)
126) Jennifer Hawks (Music Supervisor)
127) Elizabeth Cortez (Hairstylist)
128) Skip Kimball (Digital Intermediate Colorist)
129) Blake Collins (Foley Mixer)
130) Steve Cantamessa (Sound Mixer)
131) Helen Luttrell (Dialogue Editor)
132) Satcha Congdon (Construction Foreman)
133) James Ashwill (Foley Mixer)
134) Scott La Rue (Boom Operator)
135) Jourdan Henderson (Art Department Coordinator)
136) Tim Stadler (Painter)
137) Steven Fagerquist (Digital Compositor)
138) Wesley Cronk (Digital Compositor)
139) Sean T. Kelly (Grip)
140) Joel Venti (Storyboard Artist)
141) Bobby Mara (Construction Coordinator)
142) Justin Shaw (Visual Effects Assistant Editor)
143) Troy N. Wade (Dolly Grip)
144) Jarek Gorczycki (Best Boy Electric)
145) Casey Schatz (Pre-Visualization Supervisor)
146) Larry Nielsen (First Assistant "A" Camera)
147) Justin N. Lang (Set Dresser)
148) Ryan Nelson (Grip)
149) Krista Benson (Compositor)
150) Trevor Goring (Storyboard Artist)
151) Chris McLeod (Additional Lighting Technician)
152) Jim Warren (Set Decoration Buyer)
153) Molly Pabian (Visual Effects Coordinator)
154) Jennifer Bash (Art Department Assistant)
155) Gary Thomas (Boom Operator)
156) Tracy Dixon (Extras Casting)
157) Marie Fink (Stunts)
158) Anthony Seyler (Music Supervisor)
159) Jaime Dawkins (Techno Crane Operator)
160) Andrew H. Leung (Conceptual Illustrator)
161) John Janusek (Key Grip)
162) Salim Bensrhir (Electrician)
163) Hayley Perkins (Visual Effects Production Assistant)
164) Nicholas Kaat (Electrician)
165) Francis Puthanangadi (Digital Compositor)
166) Amy Snell (Grip)
167) Olivia Thomas (Casting Assistant)
168) Matt Kubas (Lighting Technician)
169) Thomas J. O'Connell (ADR Mixer)
170) Dennis Hoerter (Key Grip)
171) Tony Ferdinand (Post Production Assistant)
172) Swen Gillberg (Digital Effects Supervisor)
173) John Guentner (Foley Mixer)
174) Scott Schutzki (Set Dresser)
175) Marie Victoria Denoga (Digital Compositor)
176) Monet Sheree Funke (Visual Effects Production Assistant)
177) John Beran (Rigging Grip)
178) Jeremy Thompson (Assistant Property Master)
179) Michael Rivera (ADR Recordist)
180) Mike Mahern (Graphic Designer)
181) Erik Gamache (Animation Supervisor)
182) Paul George Palop (CG Supervisor)
183) Yuka Hosomi (Digital Compositor)
184) Steven Munson (Special Effects Technician)
185) Garth Steinheimer (Special Effects Technician)
186) Randy Brown (Digital Compositor)
187) Megan Greydanus (Graphic Designer)
188) Michael Miller (Digital Compositor)
189) Jack McQuisten (Hairstylist)
190) Eleyna M. Brandt (Makeup Artist)
191) Rishi Moudgil (Art Department Assistant)
192) Rick Radomski (Art Department Assistant)
193) Ceri Glowacki (Art Department Production Assistant)
194) Leslie A. Tokunaga (Construction Buyer)
195) Joseph F. Beeco (Construction Foreman)
196) Anthony Darin (Carpenter)
197) Peter Sikkelee (Painter)
198) Tom Sparkman (Painter)
199) Wilson Wilkes (Painter)
200) David Brayman (Propmaker)
201) Chris Frankovich (Propmaker)
202) Robert M. Gualdoni (Propmaker)
203) David Stasiak (Propmaker)
204) Derek Dubyak (Set Dresser)
205) Bobby Rhodes (Set Dresser)
206) Mark Sejnowski (Set Dresser)
207) John P. Shine (Best Boy Grip)
208) Diego Mariscal (Dolly Grip)
209) Derek Reynolds (Electrician)
210) Marvin J. Bowie (Grip)
211) Ryan Carnahan (Grip)
212) Neal Wilde (Grip)
213) Donald Jones (Grip)
214) Kenny Kondratko (Lighting Technician)
215) Dan Mikulski (Lighting Technician)
216) Tiffany Burns (Rigging Grip)
217) Bobby McMahan (Second Assistant Camera)
218) Naomi Villanueva-Brunner (Second Assistant "A" Camera)
219) Mia Cusumano (Casting Assistant)
220) Kate Hubbell (Casting Associate)
221) Michael Maloney (Compositing Supervisor)
222) Michael Melchiorre (Compositing Supervisor)
223) Leon Nowlin (Compositor)
224) John Brennick (Compositor)
225) Bob Roesler (Compositor)
226) Ned Wilson (Compositor)
227) Wally Chin (Digital Compositor)
228) Nicholas Kim (Digital Compositor)
229) Young Joon Mok (Digital Compositor)
230) Carlos Morales (Digital Compositor)
231) Kym Olsen (Digital Compositor)
232) Clancy Silver (Digital Compositor)
233) Ryan T. Smolarek (Digital Compositor)
234) Kellany Stewart (Digital Compositor)
235) Emi Baba (Digital Compositor)
236) Kirstin Hall (Digital Compositor)
237) Will Johnson (Digital Compositor)
238) Patrick Keenan (Digital Compositor)
239) Wing Kwok (Digital Compositor)
240) Aaron Singer (Digital Compositor)
241) Brian Smallwood (Digital Compositor)
242) Hirofumi Takeda (Digital Compositor)
243) Jeffrey Jasper (Digital Effects Supervisor)
244) Gillian George (Matte Painter)
245) Daniel Thron (Matte Painter)
246) Daniel Buck (Visual Effects)
247) Phaneendra Gullapalli (Visual Effects)
248) John Niehuss (Visual Effects)
249) Sally Slade (Visual Effects)
250) Angella Szynkowski (Visual Effects)
251) Jody Wilson (Visual Effects)
252) Krystina Shales Wilson (Visual Effects)
253) Brandon F. Ottenbacher (Visual Effects)
254) Charlyn Go (Visual Effects Coordinator)
255) Luke Hippely (Visual Effects Coordinator)
256) Kyle Collins (Visual Effects Production Assistant)
257) Brett Hartley (Visual Effects Production Assistant)
258) Teddy Phuthanhdanh (Visual Effects Production Assistant)
259) Katryna Shattuck (Visual Effects Production Assistant)
260) Ray Haleblian (Visual Effects Technical Director)
261) K.C. Bartos (Special Effects Assistant)
262) Steve Buttermore (Special Effects Assistant)
263) Argie M. Floyd (Special Effects Assistant)
264) David Revel (Special Effects Assistant)
265) David Nicholson (Special Effects Assistant)
266) Russ Fitzpatrick (ADR Mixer)
267) Joe Aliberto (Colorist)
268) Adriaan van Zyl (First Assistant Editor)
269) Chris Goodson (Post Production Assistant)
270) Samuel Lemberg (Post Production Assistant)
271) Poe (Music)
272) Michael Anthony Jackson (Storyboard Artist)
Ko'proq o'qish >