Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: King Kong
  • Joylandi: 10.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
1930 yil Bir guruh tadqiqotchilar Kong laqabli bahaybat gorilla haqidagi afsonalarni o‘rganish uchun sirli Boshsuyagi oroliga yo‘l olishdi. Kutilmaganda, ular King Kong haqiqiy mavjudot ekanligini bilib olishadi, u tarixdan oldingi mavjudotlar millionlab yillar davomida saqlanib qolgan va yashiringan ulkan o'rmonda yashaydi. Ammo 25 futlik maymunni qidirishda tadqiqotchilar nafaqat King Kongga, balki uning dinozavr dushmanlariga ham duch kelishadi. Faqatgina go'zal ayolning ishtiroki ekspeditsiyaga noyob gorillani tinchlantirishga va uni Nyu-Yorkka olib kelishga yordam beradi. Ammo King Kong qafas va kishanlarni yoqtirishi dargumon.

1930 год. Группа исследователей отправилась на таинственный Остров Черепа, чтобы изучить легенды о гигантской горилле, прозванной Конг. Неожиданно они обнаруживают, что Король Конг - реальное существо, живущее в массивных джунглях, где сохранились и в течение миллионов лет были скрыты доисторические существа. Но в поисках 25-футовой обезьяны, исследователи сталкиваются не только с Кинг Конгом, но и его врагами - динозаврами. Только участие красивой женщины помогает экспедиции утихомирить уникальную гориллу и привезти её в Нью-Йорк. Но вряд ли Кинг Конгу понравятся клетка и кандалы.

Roles of actors:
1) Naomi Watts (Ann Darrow)
2) Jack Black (Carl Denham)
3) Adrien Brody (Jack Driscoll)
4) Thomas Kretschmann (Captain Englehorn)
5) Colin Hanks (Preston)
6) Jamie Bell (Jimmy)
7) Andy Serkis (Kong / Lumpy)
8) Kyle Chandler (Bruce Baxter)
9) Evan Parke (Hayes)
10) Lobo Chan (Choy)
11) John Sumner (Herb)
12) Craig Hall (Mike)
13) Peter McKenzie (Venture Crew)
14) William Johnson (Manny)
15) David Pittu (Weston)
16) Mark Hadlow (Harry)
17) Geraldine Brophy (Maude)
18) David Dennis (Taps)
19) Pip Mushin (Zelman)
20) Jim Knobeloch (Thuggish Executive)
21) Ric Herbert (Sleazy Executive)
22) Lee Donahue (Studio Guy's Assistant)
23) Tom Hobbs (Young Assistant)
24) Tiriel Mora (Fruit Vendor)
25) Jed Brophy (Venture Crew)
26) John Wraight (Venture Crew)
27) William Wallace (Venture Crew)
28) Frank Edwards (Venture Crew)
29) Crawford Thomson (Venture Crew)
30) Richard Kavanagh (Venture Crew)
31) Stephen Hall (Venture Crew)
32) Joe Folau (Venture Crew)
33) Chic Littlewood (Old Security Guard)
34) Samuel Taylor (Hooverville Child)
35) Lorraine Ashbourne (Theatre Actor)
36) Laura Surrich (New York Theatre Goer)
37) Katie Jackson (NY Child)
38) Michael Lawrence (Venture Crew)
39) Ray Woolf (Venture Crew - Helmsman)
40) Eddie Campbell (Venture Crew - Crewman)
41) Greg Smith (Venture Crew)
42) Phil Grieve (Laughing Man)
43) Matt Wilson (Photographer)
44) Jim McLarty (Photographer)
45) Latham Gaines (Photographer)
46) Camille Keenan (New York Citizen (uncredited))


People who worked on the film:
1) Christopher Boyes (Sound Re-Recording Mixer)
2) James Newton Howard (Original Music Composer)
3) Peter Jackson (Director)
4) Peter Jackson (Producer)
5) Peter Jackson (Writer)
6) Fran Walsh (Producer)
7) Fran Walsh (Writer)
8) Philippa Boyens (Writer)
9) Philippa Boyens (Co-Producer)
10) Andrew Lesnie (Director of Photography)
11) Grant Major (Production Design)
12) Joe Bleakley (Art Direction)
13) Alan Lee (Conceptual Design)
14) Victoria Burrows (Casting)
15) John Hubbard (Casting)
16) Liz Mullane (Casting)
17) Dan Hennah (Set Decoration)
18) Dan Hennah (Supervising Art Director)
19) Jabez Olssen (Additional Editing)
20) Jamie Selkirk (Editor)
21) David Long (Original Music Composer)
22) Mel Wesson (Original Music Composer)
23) Daniel Hubbard (Casting)
24) Terry Ryan (Costume Design)
25) Brent Burge (Sound Designer)
26) David Farmer (Sound Designer)
27) Jan Blenkin (Producer)
28) Carolynne Cunningham (Producer)
29) Carolynne Cunningham (First Assistant Director)
30) Ray Beentjes (Dialogue Editor)
31) Peter Russell (Stand In)
32) Ed Mulholand (Construction Coordinator)
33) Jim Weidman (Supervising Music Editor)
34) Simon Bright (Art Direction)
35) Simon Bright (Set Decoration)
36) Peter Swords King (Hair Designer)
37) Peter Swords King (Makeup Designer)
38) Rick Findlater (Hair Supervisor)
39) Eric Leighton (Animation Director)
40) Rick Canelli (ADR Recordist)
41) Andy McLaren (Set Dresser)
42) Nick Weir (Property Master)
43) Gunner Ashford (Armorer)
44) Kayne Asher (Dolly Grip)
45) David Brown (Rigging Gaffer)
46) Taipua Adams (Lighting Technician)
47) Lynne Reed (Color Timer)
48) Patrick Kalyn (Animation)
49) Kelly Valentine Hendry (Casting Assistant)
50) Miranda Rivers (Extras Casting Coordinator)
51) Peter Dillon (Utility Stunts)
52) Anne Bruning (Unit Production Manager)
53) Hannah Clarke (Production Coordinator)
54) Bruce Emery (Dolby Consultant)
55) Martin Kwok (First Assistant Sound Editor)
56) Stuart Michael Thomas (Music Consultant)
57) Pippa Anderson (Post Production Supervisor)
58) Carolyn M. Fenton (Costume Supervisor)
59) Nigel Stone (ADR Supervisor)
60) Randy Link (Animation)
61) Rhys Duncan (Camera Operator)
62) Matthew Lambourn (Sound Editor)
63) Collin Butrum (Transportation Coordinator)
64) Sally Eccleston (First Assistant Camera)
65) Ethan van der Ryn (Supervising Sound Editor)
66) Michael Semanick (Sound Re-Recording Mixer)
67) Annette Wullems (Associate Producer)
68) Reg Garside (Gaffer)
69) Rebecca Downes (Visual Effects Coordinator)
70) Dan Lemmon (Digital Effects Supervisor)
71) Alex Funke (VFX Director of Photography)
72) Guy Adan (Unit Publicist)
73) Polly McKinnon (ADR Editor)
74) Steve Ingram (Special Effects Supervisor)
75) Cyndi Ochs (Digital Effects Producer)
76) Guy Williams (3D Supervisor)
77) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
78) Tim Starnes (Music Editor)
79) Vicki Galloway-Weimer (Visual Effects Producer)
80) Mike Hopkins (Supervising Sound Editor)
81) Robyn McFarlane (Foley Recordist)
82) Michael Hedges (Sound Re-Recording Mixer)
83) Matt Aitken (CG Supervisor)
84) Tim Stratton (Electrician)
85) Joe Letteri (Senior Visual Effects Supervisor)
86) Chris Anderson (Stunt Coordinator)
87) Christian Rivers (Animation Director)
88) David Hollingsworth (Telecine Colorist)
89) Hayden Collow (Sound Effects Editor)
90) Nigel Scott (Music Coordinator)
91) Merrin Ruck (Script Supervisor)
92) Corinne Bossu (Makeup Artist)
93) Scott E. Anderson (Visual Effects Supervisor)
94) Hayley Atherton (Assistant Makeup Artist)
95) Derek Casari (Sound Engineer)
96) Aria Harrison (Assistant Script)
97) Sean Button (Stunts)
98) Hugo Dominguez (Visual Effects)
99) Eileen Moran (Co-Producer)
100) Lucy McLay (Costumer)
101) Randall William Cook (Second Unit Director)
102) Ed Hawkins (Digital Compositor)
103) Joel Fletcher (Animation)
104) Julie Adams (Dialect Coach)
105) Neil Aldridge (Assistant Dialogue Editor)
106) Aaron Cubis (Projection)
107) Simon Harding (Steadicam Operator)
108) Mathew Gordon (Location Assistant)
109) Jared Connon (Location Manager)
110) Tony Keddy (Key Grip)
111) Peter Cobbin (Thanks)
112) Sarah Milnes (Researcher)
113) Jamie Beard (Lead Animator)
114) Victoria Sullivan (Script Supervisor)
115) Greg Butler (CGI Supervisor)
116) Chris Hennah (Art Department Manager)
117) Matt Holmes (Visual Effects Editor)
118) Pete Anthony (Orchestrator)
119) Pete Anthony (Conductor)
120) Simon Ward (Set Costumer)
121) Tanya Blumstein (Dialogue Coach)
122) Kristie Breslin (Art Department Coordinator)
123) Eliza Godman (Assistant Costume Designer)
124) Shona McCullagh (Choreographer)
125) Pierre Vinet (Still Photographer)
126) Atsushi Sato (Animation Supervisor)
127) Belindalee Hope (Production Manager)
128) Karl Chisholm (Special Effects Coordinator)
129) Veronique Lawrence (Script Supervisor)
130) Colin Alway (Sequence Leads)
131) Brian Van't Hul (Visual Effects Supervisor)
132) Shane Cooper (Software Engineer)
133) Darren Bradnock (Grip)
134) Andy Buckley (Set Medic)
135) Corrin Ellingford (Boom Operator)
136) Greg Cockerill (Set Decoration)
137) Colin Davidson (Construction Foreman)
138) Colin Deane (First Assistant Camera)
139) Dan Akers (Digital Compositors)
140) Philippa Wood (Publicist)
141) Emily Ireland (Unit Manager)
142) Noor Razzak (Assistant Grip)
143) Dion Hartley (Best Boy Grip)
144) Jacqui Allen (Assistant Art Director)
145) Jeremy Bennett (Visual Effects)
146) Jeremy Bennett (Conceptual Design)
147) Daniel Aird (Greensman)
148) Genevieve Cooper (Lead Painter)
149) Carl Bellavia (Location Scout)
150) Stephen Crene (Painter)
151) Christopher Aitken (Sculptor)
152) Miriam Bellard (Set Designer)
153) Ben Milsom (Standby Painter)
154) Susie Glass (Hairstylist)
155) Kevin Anderton (Carpenter)
156) Chris Walker (Craft Service)
157) Alexandra Bishop (Clapper Loader)
158) Pete Butters (Propmaker)
159) Hammond Peek (Sound Recordist)
160) Ben Hall (Systems Administrators & Support)
161) Nadia Diggins (Color Grading)
162) David Birrell (First Assistant Editor)
163) Huw Griffiths (Best Boy Electric)
164) Chris Hiles (Production Sound Mixer)
165) Robert Baldwin (Creature Design)
166) Julie Zavala Ron (Machinist)
167) James Van Der Reyden (Motion Capture Artist)
168) Ryan Carey (Stunt Double)
169) Jayne Herrmann (Digital Intermediate Assistant)
170) Mark Cameron Williams (Graphic Designer)
171) Keith Huggins (Senior Animator)
172) Richard Taylor (Creature Technical Director)
173) Daniel Falconer (Creature Design)
174) Dayna Grant (Stunts)
175) Emily Griffiths (Production Assistant)
176) Richard Matthews (Additional Second Assistant Director)
177) Stephanie Weststrate (Second Assistant Director)
178) Del Chatterton (Third Assistant Director)
179) Paul Hambleton (Extras Dresser)
180) Darryl Longstaffe (Draughtsman)
181) Mark Hawthorne (Assistant Editor)
182) Cilla Leckie (Costume Coordinator)
183) Jonathan Roy Grindlay (Special Effects Assistant)
184) Mario de Dios (VFX Artist)
185) Karen Harper (Vocals)
186) Jessica A. Gihon (Assistant Accountant)
187) William Dwelly (Animation Technical Director)
188) Jeff Barnes (Production Executive)
189) Peter Baustaedter (Matte Painter)
190) Lucy Adams (Costume Assistant)
191) Skot Thomas (Second Second Assistant Director)
192) Chris Guise (Title Designer)
193) Brian Kahanek (ADR Mixer)
194) Ross Anderson (Special Effects Technician)
195) Heather Clarke (Additional Visual Effects)
196) Juliette Davis (Visual Effects Production Assistant)
197) Marion Davey (Visual Effects Production Manager)
198) Alys Rowe (Camera Trainee)
199) Andrew Lambert (Data Wrangler)
200) Mike Knudson (Focus Puller)
201) Tony Monk (Helicopter Camera)
202) Steve Allanson (Second Assistant Camera)
203) Jan Kruse (Digital Colorist)
204) Holger Spill (Digital Intermediate Editor)
205) Shara Hudson (Post Production Coordinator)
206) Linda Klein-Nixon (Accountant)
207) Aimee Aspinall (Assistant Production Coordinator)
208) Leigh van der Byl (CG Artist)
209) Christine Arboit (Creature Technical Director)
210) Sarah Valentine (Extras Casting)
211) Jonny Doig (Production Runner)
212) Evan Christie (Rotoscoping Artist)
213) Graham Binding (Animation)
214) Carrie McLaughlin (Foley Artist)
Ko'proq o'qish >