Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Maymunlar sayyorasi 2: Inqilob
  • Joylandi: 08.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Sezar boshchiligidagi genetik jihatdan o'zgartirilgan maymunlar soni ortib bormoqda, ammo maymunlarga o'n yil avval dahshatli epidemiya paytida omon qolishga muvaffaq bo'lgan odamlar tahdid qilmoqda. Dastlab, raqiblar o'rtasida mo'rt tinchlik o'rnatiladi, ammo bu qisqa muddatli bo'lib chiqadi. Maymunlar va odamlar urush yoqasida, ularning qaysi biri kelajakda hukmronlik qilishi aniq bo'ladi.

Численность генетически модифицированных обезьян, возглавляемых Цезарем, продолжает увеличиваться, но обезьянам угрожают люди, которым удалось выжить во время ужасной эпидемии десятилетней давности. Поначалу между соперниками устанавливается хрупкий мир, но он оказывается недолговечным. Обезьяны и люди находятся на грани войны, в ходе которой станет понятно, кто из них в будущем станет безраздельно править планетой.

Roles of actors:
1) Andy Serkis (Caesar)
2) Jason Clarke (Malcolm)
3) Gary Oldman (Dreyfus)
4) Keri Russell (Ellie)
5) Toby Kebbell (Koba)
6) Kodi Smit-McPhee (Alexander)
7) Kirk Acevedo (Carver)
8) Nick Thurston (Blue Eyes)
9) Terry Notary (Rocket)
10) Karin Konoval (Maurice)
11) Judy Greer (Cornelia)
12) Jon Eyez (Foster)
13) Enrique Murciano (Kemp)
14) Doc Shaw (Ash)
15) Lee Ross (Grey)
16) Keir O'Donnell (Finney)
17) Kevin Rankin (McVeigh)
18) Jocko Sims (Werner)
19) Al Vicente (Man 1)
20) Matthew James (Man 2)
21) Richard King (Stone)
23) Deneen Tyler (Woman)
24) Mustafa Harris (Officer)
25) Lombardo Boyar (Terry)
26) Mike Seal (Driver)
27) J.D. Evermore (Sniper)
28) Chase Boltin (Recruit)
29) Michael Papajohn (Cannon-Gunner)
30) Thomas Rosales Jr. (Old Man)
31) Carol Sutton (Old Woman)
32) Christopher Berry (Gun-Clinching Man)
33) Barack Obama (Self (Archival Footage))
34) Sergio Kato (Colony Survivor (uncredited))
35) Michael Bloomberg (Self (archival footage))
36) James Franco (Will Rodman (archive footage) (uncredited))


People who worked on the film:
1) Kevin Mangan (Greensman)
2) Debra Zane (Casting)
3) Doug Jackson (Sound Effects Editor)
4) William Hoy (Editor)
5) Doug Hardwick (Construction Coordinator)
6) Dan Moore (Key Costumer)
7) Charles Croughwell (Stunt Coordinator)
8) Michael Seresin (Director of Photography)
9) James Chinlund (Production Design)
10) Dave Childers (Key Grip)
11) Brook Johnson (Key Rigging Grip)
12) Robert 'Boomer' McCann (Best Boy Grip)
13) Patrick Musni (Swing)
14) Nina Henninger (Extras Casting)
15) Sarah Kliban (Extras Casting)
16) Kim Sinclair (Visual Effects Art Director)
17) John S. Baker (Special Effects Supervisor)
18) Greg Papalia (Set Designer)
19) Michael Giacchino (Original Music Composer)
20) Michael Giacchino (Music Producer)
21) Scott Chambers (Compositing Supervisor)
22) Mark Bomback (Executive Producer)
23) Mark Bomback (Writer)
24) Naaman Marshall (Supervising Art Director)
25) Lisa Tong (Set Decoration Buyer)
26) Cathleen Edwards (Costumer)
27) Goro Koyama (Foley Artist)
28) Andy Malcolm (Foley Artist)
29) Tegan Taylor (Makeup Department Head)
30) Lisa Love (Makeup Department Head)
31) Matt Reeves (Director)
32) Paul Carlin (Digital Intermediate Editor)
33) Marny Eng (Stunt Coordinator)
34) Marisa Frantz (Art Direction)
35) Bill Terezakis (Makeup Effects Designer)
36) David Betancourt (ADR Mixer)
37) Scott Curtis (Foley Editor)
38) David Grimaldi (Sound Effects Editor)
39) Warren Hendriks (Sound Editor)
40) Mildred Iatrou (Supervising ADR Editor)
41) Mildred Iatrou (Supervising Dialogue Editor)
42) David Lucarelli (ADR Recordist)
43) John Murray (Foley Supervisor)
44) Charleen Richards (ADR Mixer)
45) Gary Capo (Second Unit Director of Photography)
46) Gary Capo (Second Unit Director)
47) Thomas M. Hammel (Executive Producer)
48) Stefan Sonnenfeld (Senior Colorist)
49) Rick Jaffa (Producer)
50) Rick Jaffa (Characters)
51) Rick Jaffa (Writer)
52) Amanda Silver (Producer)
53) Amanda Silver (Characters)
54) Amanda Silver (Writer)
55) Marc Baird (Storyboard Artist)
56) Brian Relyea (Second Assistant Director)
57) Mark DeSimone (ADR Mixer)
58) Alex Blatt (VFX Editor)
59) Christopher Glasgow (Dolly Grip)
60) Dylan Goss (Aerial Director of Photography)
61) Don White (Foley Mixer)
62) Frank Hendrick (Set Dresser)
63) Cliff Fleming (Aerial Coordinator)
64) Lisa Towers (Unit Production Manager)
65) Stan Salfas (Editor)
66) Theo Kypri (Stunt Coordinator)
67) Peter Stratford (Set Designer)
68) Melissa Bruning (Costume Design)
69) Terry Notary (Stunt Coordinator)
70) Terry Notary (Motion Capture Artist)
71) Peter Chernin (Producer)
72) John Norris (Visual Effects Producer)
73) Virgile Dean (Rigging Grip)
74) Pierre Bonnette (VFX Artist)
75) Sherri Hamilton (Assistant Hairstylist)
76) Cecilia Carcamo (Set Production Assistant)
77) Dylan Clark (Producer)
78) Scott Plauche (Art Direction)
79) Bradley Parker (Second Unit Director)
80) Berj Bannayan (Visual Effects Supervisor)
81) Gary Hawes (Second Assistant Director)
82) Leah M. Peterson (Second Assistant Accountant)
83) James Bell (VFX Artist)
84) Jeffery J. Tufano (Additional Camera)
85) Aaron Haye (Art Direction)
86) Anji Bemben (Hair Department Head)
87) Steve Mathis (Gaffer)
88) Tannis Vallely (Casting Associate)
89) Colin Wilkes (Costumer)
90) Javiera Varas (Assistant Art Director)
91) Jason Tuttle (Assistant Sound Editor)
92) Gina Sherritt (Hairstylist)
93) Jennifer Kamrath (Set Costumer)
94) Shelly Shaw (Set Costumer)
95) Shelly Shaw (Key Set Costumer)
96) Kelvin Humenny (Art Direction)
97) Christian Cordella (Costume Illustrator)
98) William O. Hunter (Art Direction)
99) David Dowling (Assistant Property Master)
100) Sarah Forrest (Set Designer)
101) Dana Kay Hart (Costume Supervisor)
102) Keith Wall (Set Dresser)
103) Meagan Lewis (Casting)
104) Dan O'Connell (Foley Artist)
105) Mark Hitchler (Set Designer)
106) Craig Henighan (Additional Sound Re-Recording Mixer)
107) Michael Magill (Dialogue Editor)
108) Nancy Nugent (ADR Editor)
109) Victor Huang (Senior Animator)
110) Kim Foscato (ADR Editor)
111) Sarah Swick (Visual Effects Producer)
112) Trisha Burton (Script Supervisor)
113) John T. Cucci (Foley Artist)
114) Mike Stassi (Set Designer)
115) Doug Harlocker (Property Master)
116) Sara Philpott (Set Decoration Buyer)
117) Amanda Moss Serino (Set Decoration)
118) John Berger (Set Designer)
119) Nick S. Cross (Assistant Art Director)
120) Theresa Greene (Art Department Coordinator)
121) Sharon Thompson (Art Department Coordinator)
122) John Hoskins (Construction Coordinator)
123) Will Files (Sound Designer)
124) Will Files (Supervising Sound Editor)
125) Will Files (Sound Re-Recording Mixer)
126) Douglas Murray (Sound Designer)
127) Douglas Murray (Supervising Sound Editor)
128) Douglas Murray (Sound Re-Recording Mixer)
129) Douglas Murray (Additional Sound Re-Recording Mixer)
130) Janice MacIsaac (Costume Supervisor)
131) Paul Apelgren (Music Editor)
132) Charley Bob Burnham (Transportation Coordinator)
133) Jody Blose (Script Supervisor)
134) David James (Still Photographer)
135) Luis G. Hoyos (Set Designer)
136) Sheila Millar (Assistant Art Director)
137) Martha Johnston (Set Designer)
138) Dan Lemmon (Visual Effects Supervisor)
139) Peter McCaffrey (Camera Operator)
140) Peter McCaffrey (Steadicam Operator)
141) Gary Powell (Second Unit Director)
142) Jim Brookshire (ADR Editor)
143) Chad Rivetti (First Assistant Camera)
144) John B. Keys (Scenic Artist)
145) Joshua Stern (Best Boy Electric)
146) Jennifer Teves (Production Supervisor)
147) Cyndi Ochs (Visual Effects Producer)
148) Scott Sprague (Best Boy Electric)
149) James Meikle (VFX Editor)
150) Christopher A. Schenck (Camera Operator)
151) Tom Meade (Animation Director)
152) Donna Spahn (First Assistant Hairstylist)
153) Yolanda Mercadel (Key Hair Stylist)
154) Christian Prejza (Digital Intermediate Producer)
155) Tracy L. Moody (Script Supervisor)
156) Michael Arena (Greensman)
157) Frank Avanzo (Set Costumer)
158) Steve Martemucci (Construction Foreman)
159) John Lindsay (Greensman)
160) Jack Whittaker (Sound Effects Editor)
161) Adrian Scherger (Stereoscopic Editor)
162) Peter Sysoev (Scenic Artist)
163) Scott Guitteau (Sound Effects Editor)
164) Bert Smith (Assistant Property Master)
165) Daniel C. Gold (Camera Operator)
166) Marc Wostak (Gaffer)
167) Donald Sylvester (Sound Editor)
168) James Bolt (Additional Sound Re-Recording Mixer)
169) Sean Ginevan (Leadman)
170) Lindsay Kouri (Set Costumer)
171) Nadav Ehrlich (3D Animator)
172) Tim Nagasawa (Digital Imaging Technician)
173) Stacey Herbert (Key Makeup Artist)
174) Emily Tatum (Makeup Artist)
175) Debra Dietrich (Key Hair Stylist)
176) Vicki Syskakis (Special Effects Makeup Artist)
177) Vince Yoshida (Special Effects Makeup Artist)
178) Frida Norrman (Makeup Effects)
179) Edward J. McNicoll (Greensman)
180) Pedro Barquin (Greensman)
181) Charles Bodenheimer (Scenic Artist)
182) Jason Byers (Scenic Artist)
183) Billy 'Jilly Bones' Jones (Scenic Artist)
184) Mac Smith (Sound Effects Editor)
185) Shaun Friedberg (Animation Director)
186) Derrick Auyoung (Animation Director)
187) Robert S. Hurlburt (Animation Director)
188) Leon Woud (Animation Director)
189) Daniele Tosti (CG Supervisor)
190) Alessandro Saponi (CG Supervisor)
191) Fabiano Petroni (Animation Director)
192) Mike Perry (CG Supervisor)
193) Daniel Macarin (CG Supervisor)
194) Keith Lackey (Animation Director)
195) Paul Story (Animation Supervisor)
196) Hannah Bianchini (Visual Effects Producer)
197) David Heinz (VFX Editor)
198) Ryan Stafford (Visual Effects Producer)
199) Joe Letteri (Visual Effects Supervisor)
200) Keith Miller (Visual Effects Supervisor)
201) Erik Winquist (Visual Effects Supervisor)
202) Will Arnot (Camera Operator)
203) Will Arnot (Steadicam Operator)
204) Keith Peterman (Camera Operator)
205) Topher Jones (Camera Operator)
206) Topher Jones (Underwater Director of Photography)
207) Jamie Anderson-Reid (Camera Intern)
208) Sean Davis (Gaffer)
209) Glenn E. Moran (Rigging Gaffer)
210) Jarrod Tiffin (Rigging Gaffer)
211) Heidi Howell (Set Costumer)
212) Susan Strubel (Set Costumer)
213) Susan Strubel (Key Set Costumer)
214) Olivia Vestina Torres (Set Costumer)
215) Pamela Waggoner (Set Costumer)
216) Rudy Lopez (Digital Intermediate Editor)
217) David Kashevaroff (First Assistant Editor)
218) Melissa Remenarich (First Assistant Editor)
219) Tyler Ruocco (First Assistant Editor)
220) Gregg Brilliant (Unit Publicist)
221) Jason Waggenspack (Location Manager)
222) Lauren Boudreaux (Local Casting)
223) Jed Pendergrass (Assistant Property Master)
224) Jerad Marantz (Creature Design)
225) Pete Polyakov (VFX Artist)
226) Derek Casari (ADR Engineer)
227) Juliana Hoffpauir (Costumer)
228) Jason Richardson (Compositing Supervisor)
229) Alex Burdett (Special Effects Supervisor)
230) Fay von Schroeder (First Assistant Makeup Artist)
231) Hugo Dominguez (Visual Effects)
232) Michael Bomagat (Animation)
233) Robin Hollander (Compositing Supervisor)
234) Aaron Gilman (Senior Animator)
235) Christine Sirois (ADR Recordist)
236) Ryan Sluman (Animation)
237) Skylar Almas (Grip)
238) Shane E. Gros (Grip)
239) Richard Crain (Carpenter)
240) Derek Devers (Propmaker)
241) Paul Giglione (Painter)
242) Gerald Palone (Set Dresser)
243) William H. Phen Jr. (Construction Foreman)
244) Marc Uddo (Boom Operator)
245) Patrick Barnes (Techno Crane Operator)
246) Michelle Cummins (Rigging Grip)
247) Tyler Garrett (Rigging Grip)
248) Richard Landry (Electrician)
249) Cristina Falcon (Animation)
250) Brittany Lathan (Costume Assistant)
251) Giselle Spence (Seamstress)
252) Dee Leveque (Assistant Hairstylist)
253) David Humphreys (Animation)
254) Jerry Kung (Animation)
255) Jonathan Terpstra (Lighting Technician)
256) Elena Dubova (Art Department Assistant)
257) Daniel Barrett (Animation Supervisor)
258) Matthew Harrison (Foley Editor)
259) Fleur Morell (First Assistant Makeup Artist)
260) Jenny-King Turko (Key Makeup Artist)
261) Aaron Toups (Rigging Grip)
262) Rob Skuse (Rigging Grip)
263) Gabriel Hardman (Storyboard Artist)
264) Tom Carson (Production Coordinator)
265) Rell Putt (Rigging Grip)
266) Christopher Barnett (Additional Sound Re-Recording Mixer)
267) John Morris (Sound Effects Editor)
268) Bill 'Kauhane' Hoyt (Standby Painter)
269) Baird Steptoe (First Assistant "A" Camera)
270) Benton Jew (Storyboard Artist)
271) Joey Moran (Electrician)
272) Helen Luttrell (Sound Editor)
273) Andrea Devaux (Script Supervisor)
274) Alison Fraser (Assistant Costume Designer)
275) Matt Kutcher (Special Effects Supervisor)
276) Rob Fournier (Armorer)
277) Wendy Williams (Unit Production Manager)
278) Donald D. Brown (Boom Operator)
279) James Ashwill (Foley Mixer)
280) Patricia Foster (Production Coordinator)
281) Andrea Datzman (Music Coordinator)
282) Patrick Stepien (First Assistant "B" Camera)
283) Jessica Kivnik (Key Set Production Assistant)
284) Michael Aerni (Senior Animator)
285) Drew Nielsen (Visual Effects Production Assistant)
286) Andrea Cooper (Costumer)
287) Steve Condiotti (Chief Lighting Technician)
288) John Lacy (Best Boy Electric)
289) Adam Bunz (Rigging Grip)
290) A.J. Briones (Pre-Visualization Supervisor)
291) Jim Magdaleno (Storyboard Artist)
292) Brian Stegeman (Digital Imaging Technician)
293) Shayna Markowitz (Casting Assistant)
294) Sophie Shellenberger (Generator Operator)
295) Ed White (Production Sound Mixer)
296) Robin Bursey (Second Assistant "A" Camera)
297) Lizzy Jane Klein (Researcher)
298) Ela Jo Erwin (Assistant Costume Designer)
299) Kenneth Yu (Production Secretary)
300) Jonathan Morrill (Lighting Technician)
301) Joshua Min (Concept Artist)
302) Hugh Meikle (Generator Operator)
303) Luca Nemolato (Concept Artist)
304) Kelton Cram (Concept Artist)
305) Josh Sheppard (Storyboard Artist)
306) Johnny Gidcomb (ADR Voice Casting)
307) David Winner (Best Boy Grip)
308) Sam Baker (Animation)
309) Travis Craven (Sculptor)
310) Adrien van Viersen (Storyboard Artist)
311) Virle S. Reid (Armorer)
312) Giulia Stermieri (Visual Effects Production Assistant)
313) Julieann Snow (Production Accountant)
314) Trevor Goring (Storyboard Artist)
315) Thomas W. Small (Foley Editor)
316) Kurt Peterson (Boom Operator)
317) John Emory (Grip)
318) Chris Bustard (Additional Casting)
319) Alan R. Disler (First Assistant "A" Camera)
320) Anthony T. Marra II (Key Grip)
321) Mark Moretti (Storyboard Artist)
322) Cory Fleming (Aerial Coordinator)
323) Donald Roth (Rigging Grip)
324) Mecca Thornhill (Set Dresser)
325) Levi Woods (Props)
326) Heidi Erl (Production Supervisor)
327) Tyler Jinx Moore (Grip)
328) Robert J. Moore Jr. (Set Dresser)
329) Jesse Michael Owen (Storyboard Artist)
330) Adrian Diepold (Third Assistant Director)
331) James Selph (Grip)
332) Mark G. Alexander (Best Boy Electric)
333) Page Rosenberg-Marvin (Production Supervisor)
334) Hans Georg Struhar (Costumer)
335) Kelly Todd (Production Supervisor)
336) Kevin Tiesiera (Lighting Technician)
337) Gerardo Aguilera (Visual Effects Technical Director)
338) Owen Longstaff (Compositor)
339) Elizabeth Gray (Animation)
340) Adrian Lim (Animation)
341) Mark Smith (Lead Animator)
342) Laurie Fewell (Set Painter)
343) Sophie Cherry (Visual Effects Coordinator)
344) La-Râ Hinckeldeyn (Visual Effects Coordinator)
345) Chrissy Metge (Production Coordinator)
346) Mike Nami Jr. (Rigging Grip)
347) Hirotatsu Taniguchi (Second Second Assistant Director)
348) Brandon Lambdin (Second Assistant Director)
349) Justin Wright (Electrician)
350) Greg Finnin (Property Master)
351) Gerald Autin (Grip)
352) Kyle S. Plowden (Set Dresser)
353) Dennis Yoo (Senior Animator)
354) Darren Mortillaro (Creature Technical Director)
355) Oliver Ferguson (Visual Effects Technical Director)
356) Rachel Nowik (Set Decorating Coordinator)
357) Kyle Bono Kaplan (Camera Production Assistant)
358) Scott Campbell (Rigging Grip)
359) Omar Sabeh (Lighting Technician)
360) James Van Der Reyden (Visual Effects Technical Director)
361) Robert Morrison Jr. (Dolly Grip)
362) Jeff Hinds (Props)
363) Clement Yip (Animation)
364) Dan Fraser (Lighting Technician)
365) Andres Sepulveda (Armorer)
366) Duane Floch (Pre-Visualization Supervisor)
367) M. Michelle Nishikawa (Production Coordinator)
368) Deven MacNair (Stunts)
369) Clayton Lyons (Visual Effects Coordinator)
370) Bryce Shaw (Dolly Grip)
371) Gregory M. Childers (Grip)
372) Tony R. Medina (Construction Foreman)
373) Kenny Lam (Digital Compositor)
374) Anne Taunga (Production Manager)
375) Roland Vallet (Senior Animator)
376) Bruce Franklin (Visual Effects Coordinator)
377) John Guentner (Foley Mixer)
378) Jesse Johnstone (Sound Recordist)
379) C. Michael Neely (Pre-Visualization Supervisor)
380) Dacoda Bartels (Grip)
381) Mitch Naber (Carpenter)
382) Christian Schauz (Lighting Technician)
383) Brad Mear (Rigging Grip)
384) Jenna Dalla Riva (Foley Recordist)
385) Ryan Cronin (Animation)
386) Jack Heeren (Foley Mixer)
387) Stephen Muir (Foley Recordist)
388) Greg Curry (Colorist)
389) Kurt Bruun (Property Master)
390) Eliza Hooker (Set Dresser)
391) Kathryn Jane Black (VFX Artist)
392) Adrian Netto (Rigging Grip)
393) Justin Watson (Second Assistant "B" Camera)
394) Ian Gariepy (Rigging Grip)
395) Danny Nick (Set Dresser)
396) Aaron Cowan (Digital Producer)
397) Jaime Harlan (Casting Director)
398) Rachel Perlis (Grip)
399) Mimi N. McGreal (Travel Coordinator)
400) Dean Koonjul (Compositor)
401) Jon Rocke (Additional Colorist)
402) John Bonnin (Libra Head Technician)
403) Mark Richardson (Digital Compositor)
404) Steffen Reichstadt (Concept Artist)
405) Aaron Sims (Concept Artist)
406) Jan Maroske (Compositor)
407) Mike 'Chewie' Pappas (Electrician)
408) Robert Baird (First Assistant "C" Camera)
409) Scott Luttrell (Rigging Grip)
410) Jason Landry (Extras Casting Assistant)
411) Benton Collinsworth (Key Set Production Assistant)
412) Teni Noravian (Compositor)
413) Sally Hudson (Graphic Designer)
414) Damien Giles (Grip)
415) Vincent Caudeville (Animation)
416) David Waters (Second Assistant Director)
417) Zoe Saker-Norrish (Visual Effects Coordinator)
418) Tamir Sammy Diab (VFX Artist)
419) Jayden York (Libra Head Technician)
420) Mathew Dunne (First Assistant Director)
421) Nathaniel West (Concept Artist)
422) Felicia Craggs (Assistant Accountant)
423) Dustin Frost (Additional Editor)
424) Sean Heuston (Compositor)
425) Makoto Koyama (Senior Animator)
426) Lonnie Kraatz (Creature Technical Director)
427) Cedric Enriquez Canlas (Senior Modeller)
428) Kurt Butler (Modeling)
429) Leslie Chan (Modeling)
430) Sam Sharplin (Senior Modeller)
431) John Stevenson-Galvin (Senior Modeller)
432) Simon Cheung (Modeling)
433) Xian Xiao (VFX Artist)
434) Bryan Searing (Visual Effects Coordinator)
435) Nicole Eldredge (Props)
436) Todd Labonte (Senior Animator)
437) Per Mørk-Jensen (Compositor)
438) Bryn Bayliss (VFX Artist)
439) Ashley Heathcock (Ager/Dyer)
440) Scott Ronnow (First Assistant "B" Camera)
441) Corbin Heide (Camera Production Assistant)
442) Ana Sofia Mestre de Almeida Pereira (Digital Compositor)
443) Matt Blouin (Dailies Operator)
444) Ben Roberts (Compositing Lead)
445) Verner Maldonado (Key Set Production Assistant)
446) Justin LeBlanc (Lighting Technician)
447) Christian Hardy (Dolly Grip)
448) Julian Wall (Second Unit First Assistant Director)
449) Dustin Keller (Ultimate Arm Operator)
450) Andrea Brown (Extras Casting)
451) Richard A. Hunt (Grip)
452) Lyndell Wolff (Carpenter)
453) Aaron G. York (Libra Head Technician)
454) Isabelle Leduc (Visual Effects Coordinator)
455) Selena Ginger (Payroll Accountant)
456) Shane Harris (Digital Intermediate Colorist)
457) Michele Lee (First Assistant Accountant)
458) Jan Holmsten (Construction Buyer)
459) Andrew Gutu (Key Set Production Assistant)
460) Michael Thibodeaux (Set Dresser)
461) Daniel Ippolito (Rigging Grip)
462) Gayle Merindino (Costumer)
463) Matthew Thomas Moles (Key Rigging Grip)
464) Jason Marconi (Main Title Designer)
465) Anneka Fris (Animation)
466) Justin Lacalamita (Visual Effects)
467) Kyle Hou (Grip)
468) Joseph Cassady Harris (Set Dresser)
469) Frank Devine (Lighting Technician)
470) Graham Binding (Senior Animator)
471) Adrian Neri (Techno Crane Operator)
472) Sam Cole (Compositing Supervisor)
473) Elizabeth Roberts (Set Decoration Buyer)
474) Jamey Osborne (Boom Operator)
475) Maura 'Maude' Cusick (Costume Assistant)
476) John C. Hoffler Jr. (Second Assistant Camera)
477) Ben Warner (Compositor)
478) Ella Boliver (Digital Compositor)
479) David Stickler (Set Production Assistant)
480) Ronan Binding (Animation)
481) Brian Posslenzny (Electrician)
482) Jade Maggio (Grip)
483) Carolina Jiménez (Layout)
484) Carlos Lin (Creature Technical Director)
485) Kevin O'Neil (Second Second Assistant Director)
486) Francesco Corvino (Concept Artist)
487) Nino Aniceto (Lead Animator)
488) Stephen Fouasnon (Digital Imaging Technician)
489) Tim Whyte (Third Assistant Director)
490) Chris Nausley (Costume Assistant)
491) Mike Bicknell (Electrician)
492) John Lamkin (Set Dresser)
493) Harrison Paul (Assistant Art Director)
494) Christopher Moone (Second Assistant Camera)
495) Robert Higginbotham (Set Production Assistant)
496) Daniel Tkaczyk (Best Boy Electric)
497) Scott Chase (Rigging Grip)
498) Illya Laney (Additional Colorist)
499) Roger Wong (Creature Technical Director)
500) Jim Mitchell (Storyboard Artist)
501) Kevin Kelm (Creature Technical Director)
502) Morgan Loomis (Senior Animator)
503) Janet Sharpe (Digital Producer)
504) Jonathan Dysart (VFX Artist)
505) Phillip Leonhardt (CG Supervisor)
506) Amy Thomas (Creature Technical Director)
507) Yoshihiro Harimoto (Creature Technical Director)
508) Jonathan Plaeger (Rigging Grip)
509) Art Villasenor (Techno Crane Operator)
510) Roger Johnson (Graphic Designer)
511) Daniel A. Maes (Set Dresser)
512) Kevin Lum (Second Second Assistant Director)
513) Jeffery L. Parks (Online Editor)
514) Samuel Foster (Set Production Assistant)
515) Jason Prowell (Lighting Technician)
516) Charlie Mann (Carpenter)
517) Brad Lincoln (Animation)
518) Nathaniel Miller (Data Management Technician)
519) James Macolino (Key Set Production Assistant)
520) Travis Williams (Grip)
521) Dale Cole (Rigging Grip)
522) Amanda Hunter (Graphic Designer)
523) Emma Jacobs (Makeup Artist)
524) Heather Ferrell (Ager/Dyer)
525) Michael Williams Willis (Carpenter)
526) Justin Goby Fields (Concept Artist)
527) Ken Lewis Jr. (Painter)
528) Dwight Lowell (Propmaker)
529) Paul Wagner (Props)
530) Elena Dresser (Set Dresser)
531) Andrew Preen (Set Dresser)
532) Eric Ringbloom (Set Dresser)
533) Gary Hidalgo (Set Painter)
534) Christa Beth Watkins (Assistant Camera)
535) Colby Festner (Assistant Camera)
536) Anthony Hart (Camera Production Assistant)
537) Jeff Meagher (Camera Production Assistant)
538) Erik Skramstad (Camera Production Assistant)
539) Duck Grossberg (Digital Imaging Technician)
540) Mike Tanassee (Digital Imaging Technician)
541) Mike Sanchez (Digital Imaging Technician)
542) Hannes Steixner (Grip)
543) Ian Gledhill (Lighting Programmer)
544) Kevin Willson (Lighting Technician)
545) Ann Wraith (Lighting Technician)
546) Justin Steptoe (Second Assistant "A" Camera)
547) Tim Hennessy (Second Assistant "B" Camera)
548) Cindy Taylor (Second Assistant Director)
549) Meghan Burchfield (Second Second Assistant Director)
550) Vanessa Hickey (Second Second Assistant Director)
551) Todd Havern (Second Second Assistant Director)
552) Joe Hagg (3D Supervisor)
553) Emil Bidiuc (Animation)
554) Yannick Gillain (Animation)
555) Huy Ho (Animation)
556) Mariya Kalachova (Animation)
557) Christopher Marshall (Animation)
558) Paul Ramsden (Animation)
559) Alessandro Mozzato (CG Supervisor)
560) Florian Schroeder (Compositing Supervisor)
561) David Short (Creature Technical Director)
562) Geoffroy Givry (Digital Compositor)
563) Juan Pablo Lampe (Digital Compositor)
564) Eva Snyder (Digital Compositor)
565) Bridget M. Taylor (Digital Compositor)
566) Tom Buys (Digital Producer)
567) Jean-Baptiste Verdier (Matte Painter)
568) Bradley McFlinn (Rotoscoping Artist)
569) Holly Inyoung Shin (Rotoscoping Artist)
570) Hans Brekke (Senior Animator)
571) John Sore (Senior Animator)
572) Tom Del Campo (Senior Animator)
573) Andrew Calder (Senior Animator)
574) Andrew Ross (Systems Administrators & Support)
575) Arthur Chan (VFX Artist)
576) Rosie Colligan (VFX Artist)
577) Alana Douglas (VFX Artist)
578) Samuel Doyle (VFX Artist)
579) Rachel Hydes (VFX Artist)
580) James Jones Jr. (VFX Artist)
581) Kosta Lagis (VFX Artist)
582) Shaun Marnewick (VFX Artist)
583) Robert K.O. McLeod (VFX Artist)
584) Vanessa Mylchreest (VFX Artist)
585) Jane O'Callaghan (VFX Artist)
586) Nicolas Petit (VFX Artist)
587) Michael Sarkis (VFX Artist)
588) Valerie Lumb (VFX Artist)
589) Julie Holmes (VFX Artist)
590) Sompong Teekasathien (VFX Artist)
591) Erin Hill (Visual Effects Coordinator)
592) Riaan Underwood (Visual Effects Coordinator)
593) James Knowles (Visual Effects Production Assistant)
594) Daniel Elliott (Visual Effects Technical Director)
595) Craig Weintraub (Assistant Sound Editor)
596) Nicholas Watts (Casting Assistant)
597) Vince Hughes (Dailies Operator)
598) Timothy Llewellyn Moxey (Dailies Operator)
599) Burton Chatelain Jr. (Dailies Operator)
600) Mike Aichholz (Assistant Accountant)
601) Andrea Claret (Assistant Accountant)
602) Luke McMeeken-Ruscoe (Production Coordinator)
603) Donnie McCormick (Production Coordinator)
604) Ryan Redmond (Production Secretary)
605) Leslie Quan (Production Secretary)
606) Brooke Arata (Set Production Assistant)
607) Laura Brooks (Set Production Assistant)
608) Kaylee Johnson (Set Production Assistant)
609) George J. Steiner Jr. (Set Production Assistant)
610) Jason Lazaroff (Special Effects Supervisor)
Ko'proq o'qish >