Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Uaytt Erp
  • Joylandi: 05.06.2024
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Uaytt Erp Uzbek tilida O'zbekcha 1994 tarjima kino Full HD skachat

Kevin Kostner Yovvoyi G'arb yo'llarida yurgan eng mashhur qonunchi sifatida rol o'ynaydi. U dahshatli va oldindan aytib bo'lmaydigan lahzalarga to'la qahramonlik dostonida afsonaga aylangan odamni o'ynaydi.

Кевин Костнер в роли самого известного представителя закона из всех, что когда-либо шагали по дорогам Дикого Запада. Он играет человека, ставшего легендой в героической саге, изобилующей острыми и непредсказуемыми моментами.

Roles of actors:
1) Kevin Costner (Wyatt Earp)
2) Dennis Quaid (Doc Holliday)
3) Gene Hackman (Nicholas Earp)
4) David Andrews (James Earp)
5) Linden Ashby (Morgan Earp)
6) Jeff Fahey (Ike Clanton)
7) Joanna Going (Josie Marcus)
8) Mark Harmon (Sheriff Johnny Behan)
9) Michael Madsen (Virgil Earp)
10) Catherine O'Hara (Allie Earp)
11) Bill Pullman (Ed Masterson)
12) Isabella Rossellini (Big Nose Kate)
13) Tom Sizemore (Bat Masterson)
14) JoBeth Williams (Bessie Earp)
15) Mare Winningham (Mattie Blaylock)
16) James Gammon (Mr. Sutherland)
17) Rex Linn (Frank McLaury)
18) Randle Mell (John Clum)
19) Adam Baldwin (Tom McLaury)
20) Annabeth Gish (Urilla Sutherland)
21) Lewis Smith (Curly Bill Brocius)
22) Ian Bohen (Young Wyatt)
23) Betty Buckley (Virginia Earp)
24) Alison Elliott (Lou Earp)
25) Todd Allen (Sherm McMasters)
26) Mackenzie Astin (Francis O'Rourke)
27) Jim Caviezel (Warren Earp)
28) Karen Grassle (Mrs. Sutherland)
29) John Dennis Johnston (Frank Stillwell)
30) Téa Leoni (Sally)
31) Martin Kove (Ed Ross)
32) Jack Kehler (Bob Hatch)
33) Kirk Fox (Pete Spence)
35) Boots Southerland (Marshal Fred White)
36) James 'Scotty' Augare (Indian Charlie)
37) Gabriel Folse (Billy Clanton)
38) Kris Kamm (Billy Claiborne)
39) John Lawlor (Judge Spicer)
40) Michael McGrady (John Shanssey)
42) Rockne Tarkington (Stable Hand)
43) David Doty (Mayor Wilson)
44) Matt O'Toole (Gyp Clements)
45) Brett Cullen (Saddle Tramp)
48) Matt Beck (McGee)


People who worked on the film:
1) Lawrence Kasdan (Director)
2) Lawrence Kasdan (Screenplay)
3) Dan Gordon (Screenplay)
4) Kevin Costner (Producer)
5) Michael Grillo (Executive Producer)
6) Lawrence Kasdan (Producer)
7) Charles Okun (Executive Producer)
8) Jon Slan (Executive Producer)
9) Jim Wilson (Producer)
10) Owen Roizman (Director of Photography)
11) Carol Littleton (Editor)
12) Colleen Atwood (Costume Design)
13) Jennifer Shull (Casting)
14) Ida Random (Production Design)
15) Gary Wissner (Art Direction)
16) Cheryl Carasik (Set Decoration)
17) James Newton Howard (Original Music Composer)
18) Ian Fox (Camera Operator)
19) Bill Roe (Camera Operator)
20) Ian Kincaid (Chief Lighting Technician)
21) Richard Bowen (Second Unit Director of Photography)
22) Kim Kono (Rigging Gaffer)
23) Rusty Geller (Steadicam Operator)
24) Ben Glass (Still Photographer)
25) David L. Merrill (Dolly Grip)
26) Tim Ryan (Key Grip)
27) Gershon Ginsburg (Assistant Art Director)
28) Greg John Callas (Construction Coordinator)
29) William A. Petrotta (Property Master)
30) Barry Chusid (Set Designer)
31) Tom Reta (Set Designer)
32) Charlie Daboub (Set Designer)
33) Marlene D. Williams (Hair Supervisor)
34) Elle Elliott (Hairstylist)
35) Dorothy D. Fox (Key Hair Stylist)
36) Michael Mills (Makeup Supervisor)
37) Gerald Quist (Key Makeup Artist)
38) Francisco X. Pérez (Makeup Artist)
39) Cha Blevins (Costume Supervisor)
40) Le Dawson (Costume Supervisor)
41) Barry Francis Delaney (Key Costumer)
42) James M. George (Key Costumer)
43) Ruby K. Manis (Key Costumer)
44) Anne Rapp (Script Supervisor)
45) Jim Weidman (Music Editor)
46) Phil Poulos (Casting Associate)
47) Elizabeth Shull (Casting Associate)
48) Robert Stadd (Visual Effects Producer)
49) Joe Dorn (ADR Editor)
50) Stephen Janisz (ADR Editor)
51) Jessica Gallavan (ADR Supervisor)
52) Joel Shryack (Boom Operator)
53) Alison Fisher (Dialogue Editor)
54) Lewis Goldstein (Dialogue Editor)
55) James Matheny (Dialogue Editor)
56) Dan O'Connell (Foley)
57) John Murray (Foley)
58) Rick Kline (Sound Re-Recording Mixer)
59) Kevin O'Connell (Sound Re-Recording Mixer)
60) Bobby Mackston (Supervising Dialogue Editor)
61) Stu Bernstein (Supervising Sound Editor)
62) Robert Grieve (Supervising Sound Editor)
63) Paul Hargrave (Location Manager)
64) Dan Gordon (Executive Producer)
65) Gary McLarty (Stunts)
66) Norman Howell (Stunt Coordinator)
Ko'proq o'qish >