Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Dengiz jangi / Jang kemasi
  • Joylandi: 04.06.2024
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Dengiz jangi / Jang kemasi Uzbek tilida O'zbekcha 2012 tarjima kino Full HD tas-ix skachat

Biz signallarni kosmosga yuboramiz va javobni kutamiz. Lekin biz buni xohlayotganimizga ishonchimiz komilmi? Chet elliklar potentsial xavfli bo'lsa-chi? 2009 yilda Vashingtondagi konferentsiyada Oyga tashrif buyurgan astronavt Edgar Mitchell yerdan tashqari hayot mavjudligi haqida shov-shuvli bayonot berdi. Endi bilamizki, aloqa shunchaki mumkin emas, bu muqarrar!

Мы посылаем сигналы в космос и ждем ответа. Но уверены ли мы, что хотим его получить? Что если пришельцы потенциально опасны? В 2009 году на конференции в Вашингтоне астронавт Эдгар Митчелл, побывавший на Луне, сделал сенсационное заявление о существовании внеземной жизни. Теперь мы знаем, контакт не просто возможен, он неизбежен!

Roles of actors:
1) Taylor Kitsch (Lieutenant Alex Hopper)
2) 浅野忠信 (Captain Yugi Nagata)
3) Rihanna (Petty Officer Cora 'Weps' Raikes)
4) Brooklyn Decker (Sam)
5) Gregory D. Gadson (Lieutenant Colonel Mick Canales)
6) Hamish Linklater (Cal Zapata)
7) Liam Neeson (Admiral Shane)
8) Alexander Skarsgård (Commander Stone Hopper)
9) Jerry Ferrara (Sampson JOOD Strodell)
10) Jesse Plemons (Boatswain Mate Seaman Jimmy "Ordy" Ord)
11) John Tui (Chief Petty Officer Walter "The Beast" Lynch)
12) David Jensen (NASA Director)
14) Adam Godley (Dr. Nogrady)
16) Joji Yoshida (Chief Engineer Hiroki)
17) Stephen Bishop (JPJ OOD)
18) Austin Naulty (JPJ Fireman)
19) James Rawlings (JPJ Scat)
20) Dustin J. Reno (Electronic Warfare Supervisor)
21) Rick Hoffman (Chairman, Joint Chiefs of Staff)
22) Gary Grubbs (Air Force Chief of Staff)
23) Rami Malek (Watch Officer)
24) Peter MacNicol (Secretary of Defense)
25) Louis Lombardi (Bartender)
26) Doug Penty (CIC Watch Supervisor)
27) Carson Aune (CIC Gunner)
28) Josh Pence (Combat Systems Coordinator)
29) Lloyd Pitts (JPJ Port Gunner)
30) Michelle Arthur (British Newscaster)
31) Natalia Castellanos (Spanish Newscaster)
32) Leni Ito (Japanese Newscaster)
33) Jackie Johnson (Jackie Johnson)
34) Kerry Cahill (Cal's Female Colleague)
35) Norman Vincent McLafferty (Old Salt)
36) Dante Jimenez (JPJ XO Mullenaro)
37) Daven Arce (JPJ Helmsman)
38) Ralph Richardson (JPJ Starboard Gunner)
39) Biunca Love (JPJ BMOW)
40) Kyle Clements (Regent Sea Commander)
41) Yutaka Takeuchi (Myoko XO)
42) John A Weaver (JPJ Sailor)
43) Dane Justman (Sampson OOD)
44) Drew Rausch (Sampson XO)
45) Bill Stinchcomb (Marine Commandant)
46) John Bell (Angus)
47) Arlene Newman (Naval Officer)
48) George O'Hanlon Jr. (Tourist Guide)
49) Jay Jackson (American Newscaster)
50) Joe Chrest (JPL Controller)


People who worked on the film:
1) Erich Hoeber (Screenplay)
2) Bennett Schneir (Producer)
3) Kimberly A. Tillman (Costume Design)
4) Jamie Castro (Casting)
5) Colby Parker Jr. (Editor)
6) John Brace (Casting)
7) Peter Berg (Producer)
8) Larry Dias (Set Decoration)
9) Sarah Aubrey (Producer)
10) Duncan Henderson (Producer)
11) Tobias A. Schliessler (Director of Photography)
12) Billy Rich (Editor)
13) Jon Hoeber (Screenplay)
14) Scott Stuber (Producer)
15) Linda Lowy (Casting)
16) Peter Berg (Director)
17) Brian Goldner (Producer)
18) Steve Jablonsky (Original Music Composer)
19) Paul Rubell (Editor)
20) Louise Mingenbach (Costume Design)
21) William Ladd Skinner (Art Direction)
22) Jeff Dawn (Makeup Department Head)
23) Mitchell Ray Kenney (Costume Supervisor)
24) Scott P. Murphy (Art Direction)
25) Neil Spisak (Production Design)
26) Aaron Haye (Art Direction)
27) Allan A. Apone (Makeup Department Head)
28) Edward J. Protiva (Leadman)
29) Jeanmarie King (Visual Effects Producer)
30) Bob E. Krattiger (Gaffer)
31) Frank Masi (Still Photographer)
32) Aaron Skalka (Transportation Coordinator)
33) Frank A. Montaño (Sound Re-Recording Mixer)
34) Robby Baumgartner (Camera Operator)
35) Don King (Camera Operator)
36) Roberto Craciunica (Costume Design)
37) Robert Andrew Johnson (Set Designer)
38) Jann K. Engel (Set Designer)
39) Pete Jopling (Visual Effects Supervisor)
40) Dominic Sidoli (Visual Effects Producer)
41) Chris Moseley (Camera Operator)
42) Andy Koyama (Sound Re-Recording Mixer)
43) Theresa Greene (Art Department Coordinator)
44) Austin Basile (Visual Effects Editor)
45) Colleen Jenkinson (Visual Effects Producer)
46) Grady Cofer (Visual Effects Supervisor)
47) Maurice K. McGuire (Camera Operator)
48) Paul Murphey (Video Assist Operator)
49) Michael John Meehan (Location Manager)
50) Nathan McGuinness (Visual Effects Supervisor)
51) Rick Lupton (Visual Effects Producer)
52) Kevin Scott (Stunt Coordinator)
53) Chris Haarhoff (Steadicam Operator)
54) Maryann Dearmore (Set Costumer)
55) Andrew M. Casbon III (Scenic Artist)
56) Pablo Helman (Visual Effects Supervisor)
57) Stephan Trojansky (Visual Effects Supervisor)
58) David Sanger (Visual Effects Producer)
59) Chris Haarhoff (Camera Operator)
60) Richard O'Linke Jr. (Cableman)
61) Alema K. Ryder (Set Costumer)
62) Alex Gibson (Music Editor)
63) Brian C. Hirono (Dialect Coach)
64) Cheri Minns (Makeup Artist)
65) Darrell L. Wight (Set Designer)
66) Darren King (Supervising Sound Editor)
67) Jody Rogers (Visual Effects Editor)
68) Robert E. Evans (Visual Effects Producer)
69) Kevin Elam (Visual Effects Producer)
70) Jim Schultz (Music Editor)
71) Laura Sode-Matteson (Location Manager)
72) Steve LaPorte (Makeup Artist)
73) Candice D. Campos (Production Supervisor)
74) Christine Youngstrom (Art Department Coordinator)
75) Robert A. Blackburn (Construction Coordinator)
76) Yann Delpuech (Sound Designer)
77) Shaughnessy Hare (Sound Designer)
78) Corey Bronson (Set Costumer)
79) Jim Passon (Color Timer)
80) Chris Hopkins (Sculptor)
81) Danielle Plantec (Visual Effects Supervisor)
82) Yolanda Mercadel (Hairstylist)
83) Barbara Delpuech (Sound Designer)
84) Mike McKone (Sound Designer)
85) Dan Yale (Sound Designer)
86) Paul Mitchell (Visual Effects Supervisor)
87) Frank R. Jimenez Jr. (Best Boy Electric)
88) Mahealani Diego (Hairstylist)
89) Mary L. Mastro (Hairstylist)
90) Wendy Wong (Production Manager)
91) Brett C. Smith (Leadman)
92) Gregory King (Supervising Sound Editor)
93) Beau Borders (Sound Re-Recording Mixer)
94) Winston Helgason (Visual Effects Supervisor)
95) Aaron McBride (Visual Effects Art Director)
96) Ernie Malik (Unit Publicist)
97) Duane Manwiller (Camera Operator)
98) Mitzi Haralson (Set Costumer)
99) Renee Confair (Production Supervisor)
100) Chris Scarabosio (Sound Designer)
101) Paul Massey (Sound Re-Recording Mixer)
102) Joseph Derrico III (Visual Effects Editor)
103) Xinyi Puah (Visual Effects Editor)
104) Chris Harvey (Visual Effects Supervisor)
105) Daniel Dirks (Set Costumer)
106) Sam Zeines (Music Editor)
107) George Wong (Location Manager)
108) Earl A. Hibbert (Digital Effects Supervisor)
109) Travis Tohill (Animation)
110) Jeremy Stewart (Animation)
111) Kevin Kaska (Orchestrator)
112) Douglas Fox (Property Master)
113) G.W. Brown (ADR Editor)
114) Joel Shryack (ADR Editor)
115) Darren King (ADR Editor)
116) Darren King (Dialogue Editor)
117) Paul Ledford (Sound Mixer)
118) G.W. Brown (Dialogue Editor)
119) Joel Shryack (Dialogue Editor)
120) Sala Baker (Stunts)
121) Gerald Autin (Best Boy Grip)
122) Todd Schlopy (First Assistant "A" Camera)
123) James J. Hughes (Rigging Grip)
124) Jose S. Hernandez (Key Costumer)
125) Erik Rogers (Digital Intermediate Producer)
126) Michael J. Moore (First Assistant Director)
127) Mike Schwake (Dolly Grip)
128) Scott Whitbread (Second Assistant "B" Camera)
129) Charles W. Kaeo (Set Costumer)
130) Jacob Borck (Electrician)
131) Ralph Walters (Electrician)
132) Jeffrey S. Lorenz (First Assistant "C" Camera)
133) Dennis J. Lootens (Rigging Gaffer)
134) Rell Putt (Rigging Grip)
135) Jeff Taylor (Second Assistant "C" Camera)
136) Patrick Byrnes (Costume Assistant)
137) Heather Rae Miller (Costumer)
138) Cory Ching (Set Costumer)
139) Stefan Sonnenfeld (Colorist)
140) Jason Gaudio (First Assistant Editor)
141) Mike Gerzevitz (Electrician)
142) Daniel Strong (Rigging Grip)
143) Pete Romano (Underwater Director of Photography)
144) Michele Flynn (Ager/Dyer)
145) Gabriel Fleming (First Assistant Editor)
146) Chi-Yoon Chung (First Assistant Editor)
147) Maninder K. Saini (Digital Imaging Technician)
148) Jeff 'Moose' Howery (Dolly Grip)
149) Chris Bangma (Libra Head Technician)
150) Jon Philion (Libra Head Technician)
151) Larry Blanford (Second Unit Director of Photography)
152) Dallas D. Dornan (Key Costumer)
153) Suzanne M.B. Chambliss (Seamstress)
154) Dave Lujan (Electrician)
155) Eric Wheeler (Second Assistant "C" Camera)
156) Art Villasenor (Techno Crane Operator)
157) Hans Bjerno (Aerial Director of Photography)
158) Patrick B. O'Brien (Camera Operator)
159) Justin Wright (Electrician)
160) Jonathan Plaeger (Rigging Grip)
161) Brian Matsumura (Second Assistant "C" Camera)
162) Judith Bouley (Additional Casting)
163) Meagan Lewis (Additional Casting)
164) Melissa Lawson Cheung (First Assistant Editor)
165) Julie Pitkanen (Script Supervisor)
166) Ian Clampett (First Assistant "C" Camera)
167) Mark Haas (Generator Operator)
168) Michael Anderson (Key Grip)
169) Tony Muller (Second Assistant "B" Camera)
170) Sarah P. Koeppe (Costumer)
171) Bobby Davison (Assistant Camera)
172) James Hatridge (Best Boy Electric)
173) Kim Heath (Key Rigging Grip)
174) Gary Cadow (Rigging Grip)
175) Rob Skuse (Rigging Grip)
176) Michael Nissen (Rigging Grip)
177) Rylan Akama (Second Assistant "B" Camera)
178) Max Juette (Costume Assistant)
179) Walter Royle (Best Boy Grip)
180) Steve Zeiger (Electrician)
181) Mike Nami Jr. (Rigging Grip)
182) Amy Arnold (Key Costumer)
183) Eric Heffron (First Assistant Director)
184) Tim Nagasawa (Digital Imaging Technician)
185) Jason Lamport (Electrician)
186) Mikey Jechort (Electrician)
187) Jimmy E. Jensen (First Assistant "A" Camera)
188) Doug Cowden (Key Grip)
189) Jean-Denis Haas (Lead Animator)
190) Chris Gordon (Dolly Grip)
191) David McGrory (Electrician)
192) Miguel Pask (Second Assistant "A" Camera)
193) Robert Malina (First Assistant Editor)
194) Steve Graves (Best Boy Grip)
195) Danielle Greenup (Electrician)
196) Katie Doyle (Additional Casting)
197) Victor A. Shelehov (Dolly Grip)
198) Paul V. Perkins (Dolly Grip)
199) Jason Hibarger (Libra Head Technician)
200) Jeremy Selsor (Rigging Grip)
201) James W. Larkin III (Rigging Grip)
202) Brent Egan (Second Assistant "A" Camera)
203) Caitlin McKenna (ADR Voice Casting)
204) Rebecca Boyle (Script Supervisor)
205) Bryan Ashford (Dolly Grip)
206) Tim Stratton (Electrician)
207) Tony Nagy (First Assistant "B" Camera)
208) David Homcy (First Assistant "D" Camera)
209) Dan Riffel (Gaffer)
210) Bridget Da Gama (Rigging Grip)
211) Curt Burlin (Rigging Grip)
212) Jason Marvel (BTS Photographer)
213) Jeremy Webre (Dolly Grip)
214) Russell Beard (Electrician)
215) Louie DeMarco (First Assistant "B" Camera)
216) Robyn Zucker (Costumer)
217) Robin Batherson (Extras Casting)
218) Josh Nizzi (Conceptual Illustrator)
219) K. Wing Chin (Set Dresser)
220) Vinson Jae (Standby Painter)
221) Jason Gross (Lighting Artist)
222) E. Niles Klein (Assistant Sound Editor)
223) Christopher Poveromo (Art Department Assistant)
224) Michael P. Sweeney (Assistant Property Master)
225) Mychael Bates (Property Master)
226) Daniel Coulthard (Set Dresser)
227) David J. Negrón Jr. (Storyboard Artist)
228) Chad Wiebe (CG Supervisor)
229) Blair Werschler (Lighting Artist)
230) Mark Robert Taylor (Assistant Art Director)
231) Joe Viau (Set Dresser)
232) Ross Wallis (Lighting Artist)
233) Kalene Dunsmoor (Matte Painter)
234) Zachary Smith (Visual Effects Coordinator)
235) Stefan Fraticelli (Foley Artist)
236) Harald Belker (Conceptual Illustrator)
237) Rachel Nowik (Set Decorating Coordinator)
238) Charles J. Bond (Boom Operator)
239) Brandon Carroll (Epk Producer)
240) Andrew Petrotta (Armorer)
241) Austin Lawrence (Art Department Assistant)
242) Andrew Campbell (Graphic Designer)
243) Jesse Valdez (Standby Painter)
244) Tracey Wilson (Storyboard Artist)
245) Joshua Wassung (Pre-Visualization Supervisor)
246) Jeffrey Dyal (Assistant Sound Editor)
247) Roger Johnson (Graphic Designer)
248) Ben Woodworth (Painter)
249) Edward Medeiros Jr. (Propmaker)
250) George Hess (Set Dresser)
251) Rick O'Connor (Lead Animator)
252) Barry Howell (Pre-Visualization Supervisor)
253) William H. Phen Jr. (Construction Foreman)
254) Marcus Epps (Set Dresser)
255) Benton E. Tedlie (Set Dresser)
256) Jana Treadwell (Set Dresser)
257) Antonio Andraus (Set Dresser)
258) Willi Geiger (CG Supervisor)
259) Justin Mitchell (CG Supervisor)
260) Rene Toye (Visual Effects Coordinator)
261) Greg Hyman (Visual Effects Editor)
262) Matthew H. O'Connor (Marine Coordinator)
263) Christian Pearce (Concept Artist)
264) Andy Lesniak (CG Supervisor)
265) Maia Kayser (Lead Animator)
266) Courteney Smith (Visual Effects Production Assistant)
267) Dorothy Street (Art Department Assistant)
268) Steve Jung (Conceptual Illustrator)
269) Christopher Ahrens (Lighting Artist)
270) John Sievert (Foley Artist)
271) Ron Mellegers (Foley Mixer)
272) Tani Kunitake (Conceptual Illustrator)
273) Hugh England (Swing)
274) Tom Penny (Swing)
275) Mike Peters (Swing)
276) Adam J. Cohn (Visual Effects Coordinator)
277) Wyatt Hannon (Visual Effects Coordinator)
278) Rick Kline (Additional Sound Re-Recording Mixer)
279) Gregory King (Additional Sound Re-Recording Mixer)
280) Daniel R. Garab (Boom Operator)
281) Ron Cookson (Set Dresser)
282) Karl Weaver (Set Dresser)
283) George Hull (Conceptual Illustrator)
284) Michael C. Magno (Set Dresser)
285) David Marsh (Sequence Supervisor)
286) Carlos Huante (Conceptual Illustrator)
287) Derick Broderman (Propmaker)
288) Gordon Thomas (Set Dresser)
289) Richard Bennett (Storyboard Artist)
290) Zai Ortiz (CG Supervisor)
291) Marshall Richard Krasser (Compositing Supervisor)
292) John Zdankiewicz (Lead Animator)
293) Brian Slack (ADR Mixer)
294) Charleen Richards-Steeves (ADR Mixer)
295) Scot A. McKay (Armorer)
296) Sean Frohling (Art Department Assistant)
297) Jeff Julian (Conceptual Illustrator)
298) Daniel Hamilton (Set Dresser)
299) Joe Pfaltzgraf (Set Dresser)
300) Robert Weaver (CG Supervisor)
301) Michael Blackbourn (CG Supervisor)
302) Catherine Liu (Visual Effects Coordinator)
303) C. Alexander Sears (Visual Effects Coordinator)
304) Michael Shapiro (Art Department Assistant)
305) Elvin Yoshida (Construction Buyer)
306) Daniel A. Maes (Set Dresser)
307) Rick Reeder (Set Dresser)
308) Paul Ghezzo (CG Supervisor)
309) Stephen Pepper (Compositing Supervisor)
310) Jeffrey A. Humphreys (Boom Operator)
311) Randy Wilson (Foley Mixer)
312) Kristopher Gifford (Art Department Assistant)
313) Oliver Scholl (Conceptual Illustrator)
314) Michael Conte (Compositing Supervisor)
315) Stefano Trivelli (Compositing Supervisor)
316) David Lucarelli (ADR Recordist)
317) Trent Richmond (Foley Mixer)
318) Drew Barnett-Hamilton (Production Secretary)
319) Nancy Honeycutt (Production Coordinator)
320) Evan Johnson (Production Secretary)
321) Cheri Hall (Production Accountant)
322) David Becker (Production Secretary)
323) Michael A. Galasso (Production Coordinator)
324) Mimi N. McGreal (Travel Coordinator)
325) Karla Torres (Production Coordinator)
326) Allen E. Taylor (Production Controller)
327) Richard Oswald (Second Assistant Director)
328) Shauna Duggins (Stunt Double)
329) Takayuki Sato (Visual Effects)
330) Shawn Kelly (Animation)
331) Janene Carleton (Stunts)
332) Hiroshi Mori (Visual Effects)
333) Jeanie King (Visual Effects Producer)
Ko'proq o'qish >