Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Betakror shoumen / Eng buyuk shoumen
  • Joylandi: 25.05.2024
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Betakror shoumen / Eng buyuk shoumen - Phineas Teylor Barnum har doim tarix yaratishni orzu qilgan, ammo uning barcha faoliyati unga zavq keltirmagan. Va butun dunyo unga qarshi chiqqanday tuyulganda, u orzusiga ergashishga qaror qildi. Barnum jahon shou-biznesining tug'ilishiga aylangan hayratlanarli shov-shuvli spektakl yaratadi.

Финеас Тейлор Барнум всегда мечтал войти в историю, но все его занятия не приносили ему удовольствия. И когда, казалось, весь мир обернулся против него, он решает пойти вслед за своей мечтой. Барнум создает завораживающее представление-сенсацию, которое стало рождением мирового шоу-бизнеса.

Roles of actors:
1) Hugh Jackman (P. T. Barnum)
2) Zac Efron (Phillip Carlyle)
3) Michelle Williams (Charity Barnum)
4) Rebecca Ferguson (Jenny Lind)
5) Zendaya (Anne Wheeler)
6) Keala Settle (Lettie Lutz)
7) Yahya Abdul-Mateen II (W. D. Wheeler)
8) Natasha Liu Bordizzo (Deng Yan)
9) Paul Sparks (James Gordon Bennett)
10) Sam Humphrey (Charles Stratton)
11) Austyn Johnson (Caroline Barnum)
12) Cameron Seely (Helen Barnum)
13) Eric Anderson (Mr. O'Malley)
14) Ellis Rubin (Young P. T. Barnum)
15) Skylar Dunn (Young Charity Hallett)
16) Daniel Everidge (Lord of Leeds)
17) Radu Spinghel (O'Clancy)
18) Yusaku Komori (Chang Bunker)
19) Danial Son (Eng Bunker)
20) Will Swenson (Philo Barnum)
21) Linda Marie Larson (Mrs. Stratton)
22) Byron Jennings (Mr. Carlyle)
23) Betsy Aidem (Mrs. Carlyle)
24) Damian Young (Mr. Winthrop)
25) Tina Benko (Mrs. Winthrop)
26) Fredric Lehne (Benjamin Hallett)
27) Kathryn Meisle (Hannah Hallett)
28) Timothy Hughes (Strong Man)
29) Gayle Rankin (Queen Victoria)
30) Arnie Burton (Court Herald)
31) Carly Adams (Ballerina #1)
32) Sawyer Niehaus (Ballerina #2)
33) Shuler Hensley (Lead Protestor)
34) Will Erat (Policeman)
35) James Andrew O'Connor (Fireman)
36) Jamie Jackson (Boss)
37) Morgan Weed (Nurse)
38) Henry Stram (Ticket Taker)
39) Michael Barra (Stage Manager)
41) Shannon Freyer (Jenny Lind Admirer #1)
42) Kevin Dwane (Jenny Lind Admirer #2)
43) Sandi DeGeorge (Jenny Lind Admirer #3)
44) Tony Neil Butler (Royal Escort)
45) Frances Emily Schramm (Laundry Woman)
46) Kenneth Wong Chan (Human Cannonball)
47) Stacey Alyse Cohen (Theatre Goer #1)
48) Tim Wilson (Theatre Goer #2)
49) Jonathon Culver (Theatre Goer #3)
50) Jillian Braithwaite (Panhandler)
51) Adam Haas Hunter (Protester)
52) Bob Rumnock (Bank Manager)
53) Ben Reed (Mill Worker)
54) Martha Nichols (Woman in Gold)
55) Jonathan Redavid (Dancer Oddity #1)
56) Shannon Holtzapffel (Dancer Oddity #2)
57) Jeremy Hudson (Dancer Oddity #3)
58) Taylor James (Dancer Oddity #4)
59) Chelsea Caso (Dancer Oddity #5)
60) Caoife Coleman (Dancer Oddity #6)
61) Mishay Petronelli (Dancer Oddity #7)
62) Khasan Brailsford (Ensemble Dancer #1)
63) Alex Wong (Ensemble Dancer #2)
64) Julius Anthony Rubio (Ensemble Dancer #3)
65) Vincent-Olivier Noiseux (Ensemble Dancer #4)
66) DeAnna Walters (Ensemble Dancer #5)
67) Ilia Jessica Castro (Ensemble Dancer #6)
68) Najla Gilliam (Ensemble Dancer #7)
69) Christina Glur (Ensemble Dancer #8)
70) Emerson Tate Alexander (Pointe Ballerina #1)
71) Victoria Llodra (Pointe Ballerina #2)
72) Louise Hindsbo (Pointe Ballerina #3)
73) Laci Justice (Pointe Ballerina #4)
74) GiaNina Paolantonio (Pointe Ballerina #5)
75) Rachel Quiner (Pointe Ballerina #6)
76) Madison Smith (Pointe Ballerina #7)
77) Brando (Pointe Ballerina #8)
78) Daniel 'Cloud' Campos (Dancing Bartender #1)
79) Rod Roberts (Dancing Bartender #2)
80) James Babson (Additional Voices (voice))
81) Loren Allred (Jenny Lind (singing voice))


People who worked on the film:
1) Michael Gracey (Director)
2) Bill Condon (Screenplay)
3) Jenny Bicks (Screenplay)
4) Ellen Mirojnick (Costume Design)
5) Nathan Crowley (Production Design)
6) Joe Hutshing (Editor)
7) Bernard Telsey (Casting)
8) Deb Dyer (Co-Producer)
9) Robert Duffy (Editor)
10) Mike Watts (Orchestrator)
11) Spencer Susser (Editor)
12) Laurence Mark (Producer)
13) Jon Poll (Editor)
14) Donald J. Lee Jr. (Unit Production Manager)
15) Tiffany Little Canfield (Casting)
16) Peter Kohn (First Assistant Director)
17) Victor Paguia (Stunt Coordinator)
18) Jenny Bicks (Story)
19) Mariusz Kubicki (Stunts)
20) Donald J. Lee Jr. (Executive Producer)
21) Alex Lacamoire (Executive Music Producer)
22) Scott Burik (Stunts)
23) Thomas Place (Stunts)
24) Tonia Davis (Executive Producer)
25) Tom Cross (Editor)
26) Peter Kohn (Co-Producer)
27) Lewis Goldstein (Sound Re-Recording Mixer)
28) Tod A. Maitland (Production Sound Mixer)
29) Aaron Vexler (Stunts)
30) Kevin Rogers (Stunts)
31) Peter Chernin (Producer)
32) Califf Guzman (Stunts)
33) Dee Morris (Stunts)
34) James Mangold (Executive Producer)
35) Benj Pasek (Songs)
36) Deb Dyer (Unit Production Manager)
37) John Debney (Original Music Composer)
38) Lauren Ritchie (Visual Effects Producer)
39) Shane Geraghty (Stunts)
40) Laura Ballinger (Supervising Art Director)
41) Jen Monnar (Supervising Music Editor)
42) Paul Massey (Sound Re-Recording Mixer)
43) Trampas Thompson (Stunts)
44) Joseph Trapanese (Original Music Composer)
45) Sandy Hamilton (Property Master)
46) Seamus McGarvey (Director of Photography)
47) Justin Paul (Songs)
48) Ashley Wallen (Choreographer)
49) Jared Burke (Stunts)
50) Robbie P Smith (Stunts)
51) Jenno Topping (Producer)
52) Michael McCusker (Editor)
53) Deanna Leslie (Second Assistant Director)
54) Bryce Burke (Stunts)
55) Brandon McClary (Stunts)
56) Mary Bailey (Script Supervisor)
57) Bill Orrico (Dialogue Editor)
58) Josiah Nolan (Stunts)
59) Mark Wike (Music Supervisor)
60) Mark Owen Forker (Visual Effects Supervisor)
61) Anthony Mecca (Stunts)
62) Dan Kuchar (Set Designer)
63) Jerry Yuen (Sound Recordist)
64) Maceo Bishop (Steadicam Operator)
65) Ted Caplan (Music Editor)
66) Frances Fiore (Unit Publicist)
67) Emily Beck (Set Designer)
68) Alfred DeGrand (Assistant Sound Editor)
69) Edward Allen (Production Accountant)
70) Jim Harrison (Music Editor)
71) Joel Weaver (Assistant Property Master)
72) Dror Mohar (Sound Designer)
73) Patty Carey (Location Manager)
74) Debra Schutt (Set Decoration)
75) Niko Tavernise (Still Photographer)
76) Rachel Wardell (First Assistant Sound Editor)
77) Lewis Goldstein (Supervising Sound Editor)
78) Jeff Carson (Music Editor)
79) Ralph G. Crowley (Best Boy Electric)
80) Andy Day (Gaffer)
81) Sheri Ozeki (Music Editor)
82) Richard Guinness Jr. (Key Grip)
83) Alex R. Wagner (Costume Assistant)
84) Christopher Fulton (Hairstylist)
85) Erin Kennedy Lunsford (Hairstylist)
86) Brian Waltsak (Makeup Artist)
87) Ginny Walsh (Greensman)
88) James Barrett (Rigging Gaffer)
89) James Andrykowski (First Assistant Editor)
90) Rich Fellegara (Set Medic)
91) Mark Agnes (Costume Supervisor)
92) James Ghazarian (Costume Coordinator)
93) Mallory Trice (Post Production Coordinator)
94) Tania Ribalow (Key Makeup Artist)
95) Jovan Vitagliano (Hairstylist)
96) Alexis Wiscomb (Post Production Supervisor)
97) Mariusz Glabinski (Sound Effects Editor)
98) Bobby Mancuso (First Assistant "A" Camera)
99) Chris Silano (First Assistant "B" Camera)
100) Alice Bee (Tailor)
101) Kevin Ritter (Costume Supervisor)
102) Sunday Englis (Key Makeup Artist)
103) Kim Taylor (Makeup Artist)
104) Stephanie Abbaspour (Art Department Coordinator)
105) Jack Heeren (Foley Mixer)
106) Andy Malcolm (Foley Artist)
107) Jonathan Knipscher (Tailor)
108) Matthew Wells (Post Production Coordinator)
109) Timothy Metzger (Leadman)
110) David Betancourt (ADR Mixer)
111) Rob Davidsson (ADR Mixer)
112) Dexter Kennedy (Aerial Director of Photography)
113) Daniel James McCabe (Lighting Technician)
114) Christopher Raymond (Camera Operator)
115) William Self (Lighting Technician)
116) Marina Reti (Assistant Costume Designer)
117) Judith M. Brown (Studio Teacher)
118) Anette Lian-Williams (Makeup Artist)
119) Robert Jackson (Boom Operator)
120) Kevin Schultz (Foley Mixer)
121) Billy Kerwick (Rigging Grip)
122) Olivia Montaño (Second Assistant Camera)
123) Rori Bergman (Additional Casting)
124) Ruth Carsch (Hairstylist)
125) Stephanie Glover McGee (Makeup Artist)
126) Charleen Richards-Steeves (ADR Mixer)
127) Christine Sirois (ADR Recordist)
128) George B. Colucci Jr. (Stunts)
129) Cory Geryak (Second Unit Cinematographer)
130) Sara Gagliardi (Costume Coordinator)
131) Abby Walton (Assistant Costume Designer)
132) Kathleen Fellegara (Set Medic)
133) Davi Aquino (Foley Recordist)
134) Shaun Brennan (Foley Artist)
135) David Lucarelli (ADR Recordist)
136) Paul Dickover (Electrician)
137) Rob Tedeschi Jr. (Best Boy Grip)
138) Howard Samuelsohn (Dialect Coach)
139) Gary English (Key Hair Stylist)
140) Tod A. Maitland (Sound Mixer)
141) Michael Scott (Boom Operator)
142) Jimmy McBride (Tailor)
143) Phillip Trujillo (Assistant Editor)
144) Nick Miller (Construction Coordinator)
145) Greg Crawford (ADR Mixer)
146) Anthony Coan (Second Assistant "A" Camera)
147) Julian J. Delacruz (Camera Operator)
148) Blaise Miller (Lighting Technician)
149) Troy Sola (Second Assistant "B" Camera)
150) Patrick Goodwin (Casting Associate)
151) Julie Carr (First Assistant Editor)
152) Jordan Lindblad (Visual Effects Editor)
153) Mia Bauman (Makeup Artist)
154) Gary Martori (Key Hair Stylist)
155) Jerry Popolis (Hair Department Head)
156) Phillis Lehmer (Graphic Designer)
157) Nicholas Rymond (Leadman)
158) Brian Bowles (ADR Supervisor)
159) Tim Gomillion (Sound Recordist)
160) Goro Koyama (Foley Artist)
161) Hector Rodriguez (First Assistant Camera)
162) Wade Sullivan (Costume Supervisor)
163) Nicki Ledermann (Makeup Department Head)
164) Genyii Scott (Hairstylist)
165) E. J. Foerster (Second Unit Director)
166) Bill Sweeney (Foley Editor)
167) Liam Flaherty (Stunts)
168) Scott Galina (Casting Associate)
169) Jill Losquadro (Assistant Costume Designer)
170) Cathy Parrott (Assistant Costume Designer)
171) Maria Zamansky (Assistant Costume Designer)
172) Jonny Winograd (First Assistant Editor)
173) Christen Edwards (Hairstylist)
174) Gina Leone (Hairstylist)
175) Chris Sanicki (Greensman)
176) Joe Belschner (Dolly Grip)
177) Ross Citrin (Second Assistant "C" Camera)
178) Luke Little (Lighting Technician)
179) Patrick Wiley (Assistant Costume Designer)
180) John Edmundson (Production Coordinator)
181) Jess Platt (Dialect Coach)
182) Stacy St. Onge (Makeup Artist)
183) Jon Graham (Drone Pilot)
184) Sandra Grubb (First Assistant Editor)
185) Suzy Mazzarese-Allison (Hairstylist)
186) Toni Roman-Grimm (Hairstylist)
187) Sandra Fox (Foley Artist)
188) Peter Epstein (Stunts)
189) Tanner Carlson (Epk Camera Operator)
190) Duane Manwiller (Second Unit Director of Photography)
191) Molly Schaefer (Costume Coordinator)
192) Danny Walker (Visual Effects Editor)
193) Elizabeth Yoon (Makeup Artist)
194) Glen A. Gregory (Construction Foreman)
195) Luke Lesko (Stunts)
196) Drew Reade (Stunts)
197) Chad Hessler (Stunts)
198) William Cote (Stunts)
199) Luke Vexler (Stunts)
200) Zack Roberts (Stunts)
201) Jason Mello (Stunts)
202) Nnamdi Nwosa (Stunts)
203) Bryce Biederman (Stunts)
204) Adam Wood (Stunts)
205) Terrence Quinn (Stunts)
206) John Nolan (Stunts)
207) Eddie Meehan (Stunts)
208) Pat Barr (Stunts)
209) Peter Wallack (Stunts)
210) Luis Moco (Stunts)
211) Andre Cerquira (Stunts)
212) Suo Liu (Stunts)
213) Bobby Beckles (Stunts)
214) Brian Burik (Stunts)
215) Keone Kim (Stunts)
216) Ann Bartek (Assistant Art Director)
217) Katya Blumenberg (Assistant Art Director)
218) Lauren Rockman (Assistant Art Director)
219) Nithya Shrinivasan (Assistant Art Director)
220) Joel Chang (Assistant Art Director)
221) Lisa Scoppa (Assistant Set Decoration)
222) Sarah Dennis (Assistant Set Decoration)
223) Regina Graves (Set Decoration Buyer)
224) JoAnn Atwood (Set Dresser)
225) Tommy Allen (Set Dresser)
226) Eddie DeCurtis (Set Dresser)
227) Dan Decelle (Set Dresser)
228) Roman Greller (Set Dresser)
229) Joe Taglairino (Set Dresser)
230) Janine Pesce (Set Dresser)
231) John M. Souto (Set Dresser)
232) Candis Heiland (Set Dresser)
233) Peter Mills (Set Dresser)
234) Dave Reardon (Set Dresser)
235) Keith Stiegelbauer (Set Dresser)
236) Joseph E. Petruccio (Set Dresser)
237) Maceo Bishop ("A" Camera Operator)
238) Jack Donnelly ("B" Camera Operator)
239) Abby Levine (Digital Imaging Technician)
240) Sam Restivo (Additional Editor)
241) Brian Bowles (Dialogue Editor)
242) Alex Soto (Sound Effects Editor)
243) Tom Ryan (Sound Effects Editor)
244) Natalie Turturro Mettouchi (Assistant Costume Designer)
245) Michael Santulli (Costume Coordinator)
246) Vern Malone (Set Costumer)
247) Susan Antonelli (Set Costumer)
248) Danielle Smith (Set Costumer)
249) Sabrina Calley (Set Costumer)
250) Richard A. Zimmer (Costumer)
251) Scott T. Coppock (Costumer)
252) Pamela S. Westmore (Makeup Artist)
253) Angela Levin (Makeup Artist)
254) Stayc St. Onge (Makeup Artist)
255) Jordan Carroll (Music Coordinator)
256) Shanae Rivers (Assistant Production Coordinator)
257) Amy Thompson (Production Secretary)
258) Malcolm Alston (Assistant Location Manager)
259) Tim Stipan (Digital Intermediate Colorist)
260) Matthew Hale (Rigging Gaffer)
261) Megan Asbee (Costumer)
262) Samson Jacobson (Assistant Location Manager)
263) Ryan Ferguson (Assistant Location Manager)
264) Julie Solomon (Location Coordinator)
265) Jeff Brink (Special Effects Coordinator)
266) Lee J. Santillan (First Assistant Accountant)
267) Virginia Reilly (First Assistant Accountant)
268) Brett Robinson (Second Assistant Director)
269) Christina Shea-Wright (Additional Casting)
270) Alex Scricco (Additional Second Assistant Director)
271) Wesley Petersen (Transportation Captain)
272) Johnny Batista (Transportation Co-Captain)
273) Dann Tarmy (Visual Effects Supervisor)
274) Eran Dinur (Visual Effects Supervisor)
275) John Bair (Visual Effects Supervisor)
276) Cliff Welsh (Visual Effects Supervisor)
277) David Isyomin (Visual Effects Supervisor)
278) John Helms (Visual Effects Supervisor)
279) Derek Casari (ADR Engineer)
280) Erin Michael Rettig (Sound Engineer)
281) Wen Hsuan Tseng (Foley Editor)
282) Jerrell Suelto (ADR Mixer)
283) Don White (Foley Mixer)
284) Jenna Dalla Riva (Foley Recordist)
285) Dann Fink (ADR Voice Casting)
286) Ashley Lambert (ADR Voice Casting)
287) Patrick Capone (Second Unit Director of Photography)
288) A.R. Björklund (Editorial Production Assistant)
289) Anna Venizelos (Other)
290) Mallory Thompson (Stunt Double)
291) Tom Brown (Music Arranger)
292) Tony LePage (Vocals)
293) Daniel Benjamin (Studio Teacher)
294) Darnell Appling (Actor's Assistant)
Ko'proq o'qish >