Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Katta o'yin
  • Joylandi: 21.05.2024
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Katta o'yin - Amerikalik jurnalist Makkaffri bir qator shafqatsiz qotilliklarni tekshiradi. Qurbonlardan biri muvaffaqiyatli kongressmen Kollinzning bekasi, Makkaffrining azaliy do'sti. Dalillar jurnalistga mamlakatning eng yuqori siyosiy doiralariga olib boradigan dahshatli fitnalar zanjirini ochib beradi. U bilan shug'ullanishi kerak bo'lgan odamlar milliardlab dollarlarni o'z zimmalariga oladilar va begonalarning ularning ishlariga aralashishga odatlanmagan.

Американский журналист Маккэффри расследует серию жестоких убийств. Одной из жертв становится любовница преуспевающего конгрессмена Коллинза, давнего друга Маккэффри. Улики открывают перед журналистом цепочку чудовищных заговоров, ведущих в высшие политические круги страны. Люди, с которыми ему придется иметь дело, ворочают миллиардами долларов и не привыкли, когда в их дела вмешиваются посторонние.

Roles of actors:
1) Russell Crowe (Cal McAffrey)
2) Ben Affleck (Stephen Collins)
3) Rachel McAdams (Della Frye)
4) Helen Mirren (Cameron Lynne)
5) Robin Wright (Anne Collins)
6) Jason Bateman (Dominic Foy)
7) Jeff Daniels (George Fergus)
8) Michael Berresse (Robert Bingham)
9) Harry Lennix (Det. Donald Bell)
10) Josh Mostel (Pete)
11) Michael Weston (Hank)
12) Barry Shabaka Henley (Gene Stavitz)
13) Viola Davis (Dr. Judith Franklin)
14) David Harbour (PointCorp Insider)
15) Sarah Lord (Mandi Brokaw)
16) Tuck Milligan (Pointcorp Executive)
17) Steve Park (Chris Kawai)
18) Brennan Brown (Andrew)
19) Maria Christina Thayer (Sonia Baker)
20) Wendy Makkena (Greer Thornton)
21) Zoe Lister-Jones (Jessy)
22) Michael Jace (Stuart Brown)
23) Rob Benedict (Milt)
26) Katy Mixon (Rhonda Silver)
27) Shane Edelman (D.A. Purcell)
28) Maurice Burnice Harcum (Ben's Cashier)
29) Cornell Womack (Junior Detective #1)
30) Nat Benchley (Junior Detective #2)
31) Gregg Binkley (Ferris)
32) Trula M. Marcus (Carol)
33) Carolyn Barrett (Policewoman Escorting Della)
34) Wil Love (Iowan Congressman)
35) David E. Goodman (Graves)
36) John Badila (Mr. James)
37) Brigid Cleary (Mrs. James)
38) Joy Spears (Waitress / Dancer #1)
39) Brandi Oglesby (Waitress / Dancer #2)
40) R.B. Brenner (Globe Production Manager)
41) Lucía Navarro (Telemundo Reporter)
42) Chris Matthews (MSNBC Reporter)
43) Lou Dobbs (CNN Reporter)
44) James Vance III (Reporter)
45) Sharon Dugan (Business Woman)
46) Noel Werking (Business Man)
47) Rose Coleman (Jackie)
48) Lee von Ernst (ICU Nurse)
49) Richard Ruyle (Karaoke Singer)
50) Stuart Brazell (Karaoke Bar Hostess)
51) Herbert Gordon (News Reporter #1)
52) Keith Anthony Garvin (News Reporter #2)
53) Julie Carey (News Reporter #3)
54) Yang Eun (News Reporter #4)
55) Denae D'Arcy (News Reporter #5)
56) Natasha Chughtai (News Reporter #6)
58) Eric Hatch (Peter)
59) Josh Rhodes (The Hunter)
60) Stacey Walker (Waitress / Dancer #3)


People who worked on the film:
1) Kevin Macdonald (Director)
2) Matthew Michael Carnahan (Screenplay)
3) Billy Ray (Screenplay)
4) Tony Gilroy (Screenplay)
5) Tim Bevan (Producer)
6) Eric Fellner (Producer)
7) Andrew Hauptman (Producer)
8) Eric Hayes (Producer)
9) Kwame Parker (Producer)
10) Liza Chasin (Executive Producer)
11) Debra Hayward (Executive Producer)
12) E. Bennett Walsh (Executive Producer)
13) Alex Heffes (Original Music Composer)
14) Justine Wright (Editor)
15) Avy Kaufman (Casting)
16) Mark Friedberg (Production Design)
17) Jacqueline West (Costume Design)
18) Cheryl Carasik (Set Decoration)
19) Felicity Bowring (Makeup Department Head)
20) Lisa Lovaas (Costume Supervisor)
21) Steve Irwin (Video Assist Operator)
22) William J. Law III (Set Designer)
23) Kelvin R. Trahan (Hair Department Head)
24) Sherri Bramlett (Hairstylist)
25) Rhonda O'Neal (Hairstylist)
26) Toni-Ann Walker (Hairstylist)
27) Catherine Marcotte (Key Hair Stylist)
28) Denise Paulson (Key Makeup Artist)
29) Ann Pala (Makeup Artist)
30) Sandy Andrle Roffman (Makeup Artist)
31) John E. Jackson (Makeup Artist)
32) John Caglione Jr. (Makeup Artist)
33) Bob Kretschmer (Wigmaker)
34) Rodrigo Prieto (Director of Photography)
35) Robin Brown (Art Department Assistant)
36) Susannah Carradine (Art Department Coordinator)
37) Holiday Landa (Art Department Coordinator)
38) Amina Allean Dieye (Art Department Coordinator)
39) Bridget Shaw (Art Department Production Assistant)
40) Kelsey Fowler (Art Department Production Assistant)
41) Frank-Joseph Frelier (Art Department Production Assistant)
42) Danielle Mana (Art Department Production Assistant)
43) Valerie Green (Assistant Art Director)
44) Gregory S. Hooper (Assistant Art Director)
45) Charisse Cardenas (Assistant Art Director)
46) Erick Garibay (Assistant Property Master)
47) Ronald J. Crouthamel (Carpenter)
48) Patrick T. Eagan (Carpenter)
49) Robert J. Carlyle (Construction Coordinator)
50) Michael Davis (Construction Coordinator)
51) John Stone (Construction Coordinator)
52) Doreen Austria (Graphic Designer)
53) Susan A. Burig (Graphic Designer)
54) Ted Haigh (Graphic Designer)
55) Eric Rosenberg (Graphic Designer)
56) Ernest M. Sanchez (Leadman)
57) Rossana De Cicco (Painter)
58) Robin L. Miller (Property Master)
59) J.P. Jones (Property Master)
60) Wendy Weaver (Set Decoration Buyer)
61) Kimberly Merlin (Set Decoration Buyer)
62) Kathleen Rosen (Set Decoration Buyer)
63) Noelle King (Set Designer)
64) Jeff Ozimek (Set Designer)
65) Billy Baker (Set Dresser)
66) Christopher Casey (Set Dresser)
67) Eric Komala (Set Dresser)
68) David Ladish (Set Dresser)
69) Steven Ladish (Set Dresser)
70) Steven Light-Orr (Set Dresser)
71) Charles Maloy (Set Dresser)
72) Cameron Matheson (Set Dresser)
73) Jason McDonough (Set Dresser)
74) Carol Ann Napier (Set Dresser)
75) Kenneth Sayers (Set Dresser)
76) Michael Thurman (Set Dresser)
77) Chris Withrow (Set Dresser)
78) John Coven (Storyboard Artist)
79) Dwayne McClintock (Aerial Director of Photography)
80) Sarah Brandes (Assistant Camera)
81) David Ghegan (Best Boy Electric)
82) Christopher Crivier (Best Boy Grip)
83) Christopher Glasgow (Best Boy Grip)
84) Chris Milani (Best Boy Electric)
85) John Grillo (Camera Operator)
86) Masanobu Takayanagi (Camera Operator)
87) Masanobu Takayanagi (Second Unit Director of Photography)
88) Kyle Dean (Camera Production Assistant)
89) Hector Moreno (Digital Imaging Technician)
90) Charles Crivier (Dolly Grip)
91) Jean-Philippe Belliard (Electrician)
92) Erik Bernstein (Electrician)
93) Steven J. Kovalesky (Electrician)
94) Michael Patrick O'Leary (Electrician)
95) James 'Biff' Thomsen (Electrician)
96) Franz Wise (Electrician)
97) Tanner Bayer (Electrician)
98) Michael Franco (Electrician)
99) Christopher Moats (Electrician)
100) Mike Wilson (Electrician)
101) Zoran Veselic (First Assistant Camera)
102) Donald Burghardt (First Assistant Camera)
103) Mark Walpole (First Assistant Camera)
104) Nino Neuboeck (First Assistant "B" Camera)
105) Robby Baumgartner (Gaffer)
106) Michael Kelly (Gaffer)
107) Jeff Callow (Grip)
108) Michael Gearhart (Grip)
109) John C. Barber (Grip)
110) Patrick D. Fields (Grip)
111) Adam Camacho (Key Grip)
112) Tom Lembcke (Key Grip)
113) Eric Felland (Lighting Technician)
114) Paul A. Hardiman (Lighting Technician)
115) Chris Henry (Lighting Technician)
116) Orlando Hernandez (Lighting Technician)
117) Gabriel J. Lewis (Lighting Technician)
118) Johnny Madison (Lighting Technician)
119) Ryan Marsh (Lighting Technician)
120) Jesse Mather (Lighting Technician)
121) Niles McElroy (Lighting Technician)
122) Wade Tyree (Lighting Technician)
123) Gary Dahlquist (Rigging Gaffer)
124) Shawn C.H. Baron (Rigging Grip)
125) Jose F. Barrios (Rigging Grip)
126) Hector Javier Canales (Rigging Grip)
127) Edward Hohman (Rigging Grip)
128) William T. Iversen (Rigging Grip)
129) Maxwell Thorpe (Rigging Grip)
130) Sean Tuell (Rigging Grip)
131) Julian Sternthal (Rigging Grip)
132) Thomas A. Barrios (Second Assistant Camera)
133) Steven Cueva (Second Assistant Camera)
134) Jeremiah Kent (Second Assistant Camera)
135) Jozo Zovko (Second Assistant Camera)
136) Ian Axilrod (Second Assistant Camera)
137) Marcis Cole (Steadicam Operator)
138) Glen Wilson (Still Photographer)
139) Peter McKernan (Aerial Coordinator)
140) Thell Reed (Armorer)
141) Greg Graham (Choreographer)
142) Al Cerullo (Pilot)
143) Leighanne Haddock (Researcher)
144) Anna Rane (Script Supervisor)
145) Robb Foglia (Script Supervisor)
146) Evelyn S. Farkas (Set Medic)
147) Stephan Burle (Title Designer)
148) Caitlin McKenna (ADR Voice Casting)
149) Leeba Zakharov (Casting Assistant)
150) Lois J. Drabkin (Casting Associate)
151) Robyn Owen Silvestri (Casting Associate)
152) Rich King (Extras Casting)
153) Shaunessy James Quinn (Extras Casting Assistant)
154) Holly Davis (Assistant Costume Designer)
155) Tracy Gossett (Costume Coordinator)
156) Susan Antonelli (Costumer)
157) Naomi Gathmann (Costumer)
158) Meg Matthews (Costumer)
159) Derek Sullivan (Costumer)
160) Stephanie Portnoy Porter (Costumer)
161) Deborah Zimmerman (Costumer)
162) Michael Castellano (Costumer)
163) Donna O'Neal (Key Set Costumer)
164) Mara Majorowicz (Set Costumer)
165) Amanda Sroka (Set Costumer)
166) Lionel Strutt (ADR Coordinator)
167) Tom Deane (ADR Mixer)
168) Greg Junovich (ADR Mixer)
169) Howard London (ADR Mixer)
170) Douglas Murray (ADR Mixer)
171) Naomi Dandridge (ADR Recordist)
172) Michael Fowler (ADR Recordist)
173) Kenneth Gilbert (ADR Recordist)
174) Rick Gould (ADR Recordist)
175) Brendon Morrow (ADR Recordist)
176) Phil Barrie (Assistant Sound Editor)
177) Sarah Bourgeois (Assistant Sound Editor)
178) Tom Hartig (Boom Operator)
179) Kevin Hyde (Boom Operator)
180) Mark F. Dennett (Boom Operator)
181) Byron Wilson (ADR Supervisor)
182) David Bach (Dialogue Editor)
183) Johnna Chism (First Assistant Sound Editor)
184) Hilda Hodges (Foley Artist)
185) David Jobe (Foley Mixer)
186) Mark Ulano (Production Sound Mixer)
187) Jay Wilkinson (Sound Effects Editor)
188) Jim Stuebe (Sound Mixer)
189) Adam Blantz (Sound Mixer)
190) Mary Jo Devenney (Sound Mixer)
191) Tim LeBlanc (Sound Re-Recording Mixer)
192) Craig Berkey (Sound Re-Recording Mixer)
193) Skip Lievsay (Sound Re-Recording Mixer)
194) Skip Lievsay (Supervising Sound Editor)
195) Ron Bolanowski (Special Effects Coordinator)
196) Jeremy Hays (Special Effects Coordinator)
197) Martin Bresin (Special Effects Supervisor)
198) Hank Atterbury (Special Effects Technician)
199) Jeff Bresin (Special Effects Technician)
200) Matthew Lillis (Special Effects Technician)
201) Sean O'Harra (Special Effects Technician)
202) Ken Rudell (Special Effects Technician)
203) Sean Kennedy (Compositor)
204) Jay Lalime (Digital Compositor)
205) Alana Newell (Digital Compositor)
206) Doug Cram (Digital Compositor)
207) Saeed Faridzadeh (Digital Compositor)
208) Rohini Montenegro (Digital Compositor)
209) Beverly Bernacki (Digital Compositor)
210) Robert Young (Digital Compositor)
211) Bill Georgiou (Sequence Supervisor)
212) Tim T. Cunningham (Visual Effects Producer)
213) Bob Mercier (Visual Effects Supervisor)
214) Kristen Young (Assistant Editor)
215) George Chavez (Color Timer)
216) Yvan Lucas (Digital Intermediate Colorist)
217) Lisa Tutunjian (Digital Intermediate Editor)
218) Eileen Godoy (Digital Intermediate Producer)
219) Matt Evans (First Assistant Editor)
220) Paul Abbott (Executive Producer)
221) Kirsten Lane (Music Consultant)
222) Skip Crank (Property Master)
223) Jim McPherson (Special Effects Technician)
224) Jane Oshita (Stunts)
225) Stacey Howell-Brown (Stunts)
226) Jeannie Epper (Stunts)
227) Liisa Cohen (Stunts)
228) Liisa Cohen (Utility Stunts)
229) Olivia Chang (Stunts)
230) Doug Coleman (Stunt Coordinator)
231) Doug Coleman (Second Unit Director)
232) Chad Tyler (Stand In)
233) Paul Abbott (Original Series Creator)
234) Al Goto (Stunts)
235) Steve Kelso (Stunt Driver)
236) Jeremy Fry (Stunt Driver)
237) Eric Frazier (Pilot)
238) Paul Abbott (Original Story)
239) Jesse Cole (Location Manager)
Ko'proq o'qish >