Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Alomatlar / Alomat
  • Joylandi: 20.05.2024
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Alomatlar / Alomat Uzbek tilida O'zbekcha tarjima 2009 kino Full HD skachat - O'qituvchi Ted Maylzning o'g'li tahsil olayotgan maktab hududida olib borilayotgan qazishmalar paytida sirli vaqt kapsulasi topildi. Kapsulada mavjud bo'lgan hayratlanarli bashoratlar haqiqatan ham amalga oshdi va bu o'qituvchini hafta oxirigacha dunyo tugashiga ishontiradi, u tez orada 1962 yilda kapsulani ko'mgan ayolning qizi Dianani topadi. Avvaliga u bu masalaga shubha bilan qaraydi, lekin vaqt o'tishi bilan u bolaligidagi g'ayrioddiy voqealarni eslaydi va asta-sekin barcha tafsilotlar katta rasmga qo'shila boshlaydi...

Во время раскопок на территории школы, где учится сын преподавателя Теда Майлса, находят таинственную капсулу времени. Поразительные предсказания, находящиеся в капсуле, действительно сбылись, и это заставляет учителя поверить в то, что к концу недели мир погибнет.Вскоре он находит девушку Диану, дочь женщины, которая в 1962 году и зарыла капсулу. Поначалу она со скептизмом относится к делу, но со временем вспоминает необычные события из своего детства, и постепенно все детали начинают складываться в общую картину...

Roles of actors:
1) Nicolas Cage (John Koestler)
2) Rose Byrne (Diana Wayland)
3) Chandler Canterbury (Caleb Koestler)
4) Ben Mendelsohn (Phil Bergman)
5) Nadia Townsend (Grace Koestler)
6) Terry Camilleri (Cashier)
7) Lara Robinson (Lucinda Embry / Abby Wayland)
8) Adrienne Pickering (Allison)
9) Danielle Carter (Miss Taylor (1959))
10) Alethea McGrath (Miss Taylor (2009))
11) David Lennie (Principal Clark (1959))
12) D.G. Maloney (The Stranger)
13) Alan Hopgood (Rev. Koestler)
15) Tamara Donnellan (Lucinda's Mother)
16) Travis Waite (Lucinda's Father)
17) Liam Hemsworth (Spencer)
18) Harli Ames (Man in Duffle Coat)
19) Alyssa McClelland (Flight Attendant)
20) Gareth Yuen (Donald)
21) Lesley Anne Mitchell (Stacey)
22) Raymond Thomas (Teacher)
23) Angie Diaz (Reporter)
24) Kate Mylius (Student (uncredited))


People who worked on the film:
1) Richard Learoyd (Editor)
2) Steven Jones-Evans (Production Design)
3) Marco Beltrami (Original Music Composer)
4) Todd Black (Producer)
5) Norman Golightly (Executive Producer)
6) Steve Tisch (Producer)
7) Stephen Jones (Executive Producer)
8) Ryne Douglas Pearson (Screenplay)
9) Simon Duggan (Director of Photography)
10) David Bloomfield (Executive Producer)
11) Juliet Snowden (Screenplay)
12) Jason Blumenthal (Producer)
13) Ryne Douglas Pearson (Story)
14) Topher Dow (Executive Producer)
15) Gregory Apps (Casting)
16) Alex Proyas (Director)
17) Stiles White (Screenplay)
18) Alex Proyas (Producer)
19) Terry Ryan (Costume Design)
20) Chris Anderson (Stunt Coordinator)
21) Ludwig van Beethoven (Additional Music)
22) Andrew Jackson (Visual Effects Supervisor)
23) Eric Durst (Visual Effects Supervisor)
24) Ryne Douglas Pearson (Co-Producer)
25) Aaron Kaplan (Co-Executive Producer)
26) Sean Perrone (Co-Executive Producer)
27) Jennifer Cornwell (Unit Production Manager)
28) Steve E. Andrews (First Assistant Director)
29) Giovanni Pacialeo (Second Assistant Director)
30) Eddie Yansick (Stunt Double)
31) Warwick Sadler (Stunts)
32) Peter McCaffrey ("A" Camera Operator)
33) David Elmes (First Assistant "A" Camera)
34) Chaz Lyon (Second Assistant "A" Camera)
35) Bruce Phillips ("B" Camera Operator)
36) Jody Muston (First Assistant "B" Camera)
37) Karen Mansfield (Script Supervisor)
38) Peter Grace (Sound Recordist)
39) Chris O'Shea (Boom Operator)
40) Michelle McGahey (Supervising Art Director)
41) Andrew Walpole (Art Direction)
42) Jane Mancini (Set Designer)
43) Vanessa Younger (Art Department Coordinator)
44) Peter Pound (Storyboard Artist)
45) Nicki Gardiner (Set Decoration)
46) Shaun Conway (Gaffer)
47) Alex Laguna (Rigging Gaffer)
48) Toby Copping (Key Grip)
49) Paula Ryan (Costume Supervisor)
50) Serena Gattuso (Production Coordinator)
51) Ilona Herman (Makeup Artist)
52) Jennifer Stanfield (Makeup Artist)
53) Jennifer Stanfield (Hairstylist)
54) Ashley Johnson (Makeup & Hair)
55) Lesley Vanderwalt (Hair Designer)
56) Lesley Vanderwalt (Makeup Designer)
57) Betty Fotofili (Second Second Assistant Director)
58) Angelo Sahin (Special Effects Supervisor)
59) Shanthi Nadaraja (Construction Coordinator)
60) Ian Richter (Scenic Artist)
61) Peter Kent (Dialogue Coach)
62) Kimble Rendall (Second Unit Director)
63) Ross Emery (Second Unit Director of Photography)
64) Colleen Clarke (Post Production Supervisor)
65) Robert Threadgold (Post Production Accountant)
66) Milena Romanin (First Assistant Editor)
67) Caitlin McKenna (ADR Voice Casting)
68) Robyn McFarlane (Foley Mixer)
69) Carrie McLaughlin (Foley Artist)
70) Phil Heywood (Sound Re-Recording Mixer)
71) Robert Sullivan (Sound Re-Recording Mixer)
72) Tim Ryan (Supervising Music Editor)
73) Simon Leadley (Music Editor)
74) Chelsea Bruland (Stunts)
Ko'proq o'qish >