Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Arvoh va zulmat / Zulmat Zavoli
  • Joylandi: 17.05.2024
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Arvoh va zulmat / Zulmat Zavoli - 1898 yil London. Yosh quruvchi polkovnik Jon Patterson Afrikaning Tsavo provinsiyasida daryo bo‘ylab ko‘prik qurish bo‘yicha shoshilinch topshiriq oladi. Butun umri davomida Afrikaga sayohat qilishni orzu qilgan Patterson homilador xotinini qoldirib, ish joyiga shoshiladi. Uni joyida butun ishchilar armiyasi kutmoqda. Dinlardagi farqlarga qaramay, ularning barchasini bu qismlarda paydo bo'lgan odamxo'r sherlardan umumiy qo'rquv birlashtiradi. Patterson Afrika tuprog'ida bo'lganining birinchi kunida sher hindlardan birini mayib qildi. Pistirmani o'rnatib, Jon sherni otib, barcha mehnatkashlarni xursand qildi. Ishchilar to'satdan yana vafot etgunga qadar qurilish muvaffaqiyatli davom etdi.

1898 год. Лондон. Молодой строитель полковник Джон Паттерсон получает срочное задание построить мост через реку в африканской провинции Цаво. Всю жизнь мечтавший о путешествии в Африку, Паттерсон, оставив беременную жену, спешит к месту работ. На месте его ожидает целая армия рабочих. Несмотря на разницу вероисповеданий, всех их объединяет один общий страх перед объявившимися в этих краях львами-людоедами. В первый же день пребывания Паттерсона на африканской земле лев покалечил одного из индусов. Устроив засаду, Джон застрелил льва к огромной радости всего рабочего люда. Строительство продвигалось успешно до того момента, пока вдруг снова не стали погибать рабочие.

Roles of actors:
1) Michael Douglas (Charles Remington)
2) Val Kilmer (Col. John Henry Patterson)
3) Tom Wilkinson (Sir Robert Beaumont)
4) John Kani (Samuel)
5) Emily Mortimer (Helena Patterson)
6) Bernard Hill (Dr. David Hawthorne)
7) Brian McCardie (Angus Starling)
8) Om Puri (Abdullah)
9) Henry Cele (Mahina)
10) Kurt Egelhof (Indian Victim)
11) Satchu Annamalai (Worker)
12) Teddy Reddy (Worker)
13) Raheem Khan (Worker)
14) Jack Devnarain (Nervous Sikh Orderly)
15) Glen Gabela (Orderly)
16) Richard Nwamba (Orderly #2)
17) Nick Lorentz (Photographer)
18) Alex Ferns (Stockton)
19) Kaycey Padayachee (Beaumont's Valet)
21) Justin Gifford (Patterson's Son)
22) Patrick Gifford (Patterson's Son)
23) George Middlekoop (Station Master)


People who worked on the film:
1) Vilmos Zsigmond (Director of Photography)
2) Jerry Goldsmith (Original Music Composer)
3) Paul B. Radin (Producer)
4) John Henry Patterson (Novel)
5) William Goldman (Screenplay)
6) Roger Bondelli (Editor)
7) Gale Anne Hurd (Producer)
8) Stephen Hopkins (Director)
9) Steve Mirkovich (Editor)
10) A. Kitman Ho (Producer)
11) Robert Brown (Editor)
12) Steven Reuther (Executive Producer)
13) Michael Douglas (Executive Producer)
14) Grant Hill (Co-Producer)
15) Mary Selway (Casting)
16) Sarah Trevis (Casting)
17) Grant Hill (Unit Production Manager)
18) José Luis Escolar (First Assistant Director)
19) David H. Venghaus Jr. (Second Assistant Director)
20) Patrick Kinney (Second Assistant Director)
21) Matt Rebenkoff (Second Assistant Director)
22) Michael L. Games (Production Supervisor)
23) Giles Masters (Art Direction)
24) Malcolm Stone (Art Direction)
25) George Richardson (Supervising Art Director)
26) Steve Saklad (Supervising Art Director)
27) Hilton Rosemarin (Set Decoration)
28) Simon Kaye (Sound Mixer)
29) Tommy Staples (Boom Operator)
30) Nikki Clapp (Script Supervisor)
31) Javier Chinchilla (Second Second Assistant Director)
32) Danny Baldwin (Stunt Coordinator)
33) Paul Engelen (Key Makeup Artist)
34) Suzanne Stokes-Munton (Key Hair Stylist)
35) Sean Hubbert (Associate Editor)
36) Dennis Seawright (First Assistant "A" Camera)
37) Lars Cox (Second Assistant "A" Camera)
38) Neal Norton ("A" Camera Operator)
39) Joseph D. Urbanczyk ("B" Camera Operator)
40) Carlos De Carvalho (First Assistant "B" Camera)
41) Bruce Stambler (Supervising Sound Editor)
42) Stuart Wurtzel (Production Design)
43) Ellen Mirojnick (Costume Design)
44) Kevin De La Noy (Location Manager)
45) Michael Dennison (Assistant Costume Designer)
46) Leigh Bishop (Key Costumer)
47) Philip McDonald (Property Master)
48) Tom Lucas (Makeup Artist)
49) Meg Speirs (Makeup Artist)
50) Vera Mitchell (Hairstylist)
51) Kenneth Hall (Supervising Music Editor)
52) Sally Boldt (Music Editor)
53) Donald O. Mitchell (Sound Re-Recording Mixer)
54) Rick Hart (Sound Re-Recording Mixer)
55) Frank A. Montaño (Sound Re-Recording Mixer)
56) Thomas J. O'Connell (ADR Mixer)
57) Rick Canelli (ADR Recordist)
58) Mary Jo Lang (Foley Mixer)
59) Carolyn Tapp (Foley Recordist)
60) Thom 'Coach' Ehle (Dolby Consultant)
61) John Roesch (Foley Artist)
62) Hilda Hodges (Foley Artist)
63) Shawn Sykora (Foley Editor)
64) Bob Beher (Foley Editor)
65) Mark Pappas (Foley Editor)
66) Joe Dorn (ADR Editor)
67) Michael Dressel (Foley Supervisor)
68) Becky Sullivan (Supervising ADR Editor)
69) John Leveque (Dialogue Editor)
70) Kimberly Lowe Voigt (Dialogue Editor)
71) Marshall Winn (Dialogue Editor)
72) Mildred Iatrou (Dialogue Editor)
73) Jeff Cranford (Assistant Sound Editor)
74) Paul Aulicino (Assistant Sound Editor)
75) Dana LeBlanc Frankley (Assistant Sound Editor)
76) Lance Brown (Sound Effects Editor)
77) Glenn Hoskinson (Sound Effects Editor)
78) Steve Mann (Sound Effects Editor)
79) Steve Nelson (Sound Effects Editor)
80) Kim Secrist (Sound Effects Editor)
81) Donald L. Warner Jr. (Sound Effects Editor)
82) Richard E. Yawn (Sound Effects Editor)
83) Gary Mundheim (Sound Effects Editor)
84) Gordon Ecker (Sound Effects Editor)
85) Marge Rowland (Production Accountant)
86) Guy Micheletti (Dolly Grip)
87) Mike Miller (First Company Grip)
88) Chris Corbould (Special Effects Supervisor)
89) Rodney Armanino (Construction Coordinator)
90) Alan Allinger (Construction Foreman)
91) Stuart Fink (Unit Publicist)
92) Frank Connor (Still Photographer)
93) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
94) Josh McLaglen (Second Unit Director)
95) Gabriel Beristain (Second Unit Director of Photography)
96) Stuart Robertson (Visual Effects Supervisor)
97) Tim McGovern (Visual Effects Supervisor)
98) Mo Henry (Negative Cutter)
99) Bob Kaiser (Color Timer)
100) Ryan Berg (Visual Effects Coordinator)
101) Jamie Christopher (Second Assistant Director)
Ko'proq o'qish >