Brest qal'asi uzbek tilida

Yuklab olish
Brest qal'asi

Kino tavsifi
Brest qal'asi Premyera Uzbek tilida O'zbekcha tarjima kino 2010 Full HD tas-ix skachat - 1941 yil 22 iyunda nemis fashist bosqinchilarining birinchi zarbasini bergan Brest qal'asini qahramonlik bilan himoya qilish haqidagi voqea. Polk komandiri Pyotr Gavrilov, komissar Efim Fomin va 9-chegara posti boshlig'i Andrey Kijhevatov boshchiligidagi uchta asosiy qarshilik markazlari haqida hikoya.

История о героической обороне Брестской крепости, которая приняла на себя первый удар немецко-фашистских захватчиков 22 июня 1941 года. Рассказ о трёх главных очагах сопротивления, возглавляемых командиром полка Петром Гавриловым, комиссаром Ефимом Фоминым и начальником 9-й погранзаставы Андреем Кижеватовым.

Roles of actors:
1) Андрей Мерзликин (Lieutenant Kizhevatov)
2) Павел Деревянко (Yefim Fomin)
3) Veronika Nikonova (Anya Kizhevatova)
4) Евгений Цыганов (Pochernikov)
5) Анна Цуканова-Котт (Sonya)
6) Aleksei Kopashov (Sashka Akimov)
7) Александр Коршунов (Gavrilov)
8) Yana Esipovich (Zhena Kizhevatova)
9) Анатолий Кот (Diversant)
10) Мадлен Джабраилова (Zhena Gavrilova)
11) Tatyana Kamina (Shura Pochernikova)
12) Михаил Павлик (Vaynshteyn)
13) Kirill Boltaev (Vinogradov)
14) Aleksandr Saptsov (Leytenant Akimov)
15) Максим Костромыкин (Kol'ka)
16) Алексей Дмитриев (Nikolaev)
17) John Bakhanbaev (soldier)
18) Дмитрий Куличков (Karelin, pilot)
19) Евгений Харитонов (Lieutenant Grigoryev)
20) Максим Кречетов ()
21) Garik Vepshkovsky (Private Seregin)
22) Сергей Цепов (captain Ivan Zubachev)
23) Yuriy Anpilogov (Koftun)
24) Sergey Vlasov (Kazalyonok)
25) Александр Сирин (medic Maslov)
26) Ilya Mozgovoy (German officer)
27) Беник Аракелян (Samvel Matevosyan)
29) Ivan Krasko (narrator (voice))
30) Геннадий Гарбук (old Akimov)
31) Rinat Ibragimov (Konstantin)
32) Igor Denisov (German officer)
33) Aleksandr Kuzmichyov (railway station chief)
34) Vasili Molodtsov (lineman)
35) Елена Дубровская (nurse)
36) Михаил Евланов (Proskurin)
37) Sergey Savenkov (sniper)
38) Денис Паршин (medic)
39) Egor Petrov (Alik Bobkov)
40) Максим Литовченко ()
41) Владимир Капустин ()
42) Nodari Dzhanelidze ()
43) Andrey Senkin ()
44) Евгений Ивкович ()


People who worked on the film:
1) Aleksandr Kott (Director)
2) Vladimir Eryomin (Writer)
3) Aleksey Dudarev (Writer)
4) Konstantin Vorobyov (Writer)
5) Рубен Дишдишян (Producer)
6) Игорь Угольников (Producer)
7) Anatoly Belozerov (Sound Re-Recording Mixer)
8) Mariya Sergeyenkova (Editor)
9) Alim Matvejchuk (Production Design)
10) Maksim Malyavin (Digital Intermediate)
11) Vladimir Bashta (Director of Photography)
12) Alexander Volodin (Sound Designer)
13) Игорь Угольников (Story)
14) Sergey Yahontov (Production Manager)
15) Denis Skorina (Foley)
16) Филипп Ламшин (Supervising Sound Editor)
17) Vladimir Zametalin (Producer)
18) Yuri Krasavin (Original Music Composer)
19) Svetlana Belskaya (Makeup Artist)
20) Сергей Стручев (Costume Design)
21) Anastasiya Esadze (Makeup Artist)
22) Vladimir Karpovich (Stunt Coordinator)
23) Artur Ilyinyh (Assistant Director)
24) Anatoly Simchenko (Steadicam Operator)
25) Ilya Toropov (VFX Supervisor)
26) Aleksandr Polevoy (VFX Supervisor)
Ko'proq o'qish >
t