Noryan jangi / Noryang bo'g'ozidagi urush uzbek tilida

Yuklab olish
Noryan jangi / Noryang bo'g'ozidagi urush

Kino tavsifi
Noryan jangi / Noryang bo'g'ozidagi urush Koreya filmi Uzbek tilida O'zbekcha 2023 tarjima kino Full HD skachat - 1598 yil 16 dekabrda Noryang bo'g'ozidagi dengiz jangi hikoyasi, Imjin urushining so'nggi jangi. Admiral Yi Sun Sin boshchiligidagi 150 ta kemadan iborat Koreya floti yapon bosqinchilarining 500 ta kemasiga qarshi turadi.

История о морской битве в проливе Норян 16 декабря 1598 года, последней битвы Имджинской войны. Корейский флот из 150 кораблей под предводительством адмирала Ли Сунсина противостоит 500 судам японских агрессоров.

Roles of actors:
1) 김윤석 (Admiral Yi Sun-Shin)
2) 백윤식 (Shimazu Yoshihiro)
3) 정재영 (Chen Lin)
4) 허준호 (Deng Zilong)
5) 김성규 (Junsa)
6) 이규형 (Arima Harunobu)
7) 이무생 (Konishi Yukinaga)
8) 최덕문 (Song Yeo-jong)
9) 안보현 (Yi Hoe)
10) 박명훈 (Shimazu Tadatsune)
11) 박훈 (Yi Un-ryong)
12) 문정희 (Mrs. Bang)
13) 안성기 (Eo Yeong-dam)
14) 여진구 (Yi Myeon)
15) 이제훈 (Crown prince Gwang-hae)
16) 박용우 (Toyotomi Hideyoshi)
17) 김민상 (Tokugawa Ieyasu)
18) 공명 (Yi Eok-gi)
19) 남명렬 (Yun Du-su)
20) 남경읍 (Gwon Yul)
21) Bae Han-seong (King Seonjo)
22) Kim Jae-young (Jeong Un)
23) Jeong Gi-seop (Chen Can)
24) 유성주 (Shen li)
25) 안성봉 (Gwon Jun)
26) Ahn Se-ho (Yu Hyeong)
27) 임성욱 (Ip-bu)
28) Oh Noo-ri (Mak-soon)
29) 주석태 (Shimazu Toyohisa)
30) Choi Kwang-je (Terazawa)
31) Choi Jung-tae (Tachibana)
32) Kim Joong-hee (Omura)
33) Song Yo-sep (Assault general)
34) Gun Woo (Seon-sang-gun's man)
35) Lee San-ho (Chen Lin's assistant)


People who worked on the film:
1) 김한민 (Director)
2) Lee Dae-hee (Producer)
3) 김태성 (Original Music Composer)
4) 김한민 (Writer)
5) Yoon Hong-gi (Writer)
6) Lee Na-ra (Writer)
7) Kim Tae-sung (Director of Photography)
8) Kim Gyeong-seok (Lighting Director)
9) O Seok-pil (Lighting Director)
10) Kang Bong-sung (Production Sound Mixer)
11) Jo Hwa-seong (Production Design)
12) Nam Seong-ju (Set Decoration)
13) You Cheong (Props)
14) Kwon Yoo-jin (Costume Design)
15) Cho Tae-hee (Makeup & Hair)
16) Choi Bong-rock (Martial Arts Choreographer)
17) 도광섭 (Special Effects Supervisor)
18) 도광일 (Special Effects Supervisor)
19) An Hyeon-geon (Editor)
20) 김석원 (Sound Supervisor)
21) Jung Sung-jin (VFX Supervisor)
22) Jung Chul-min (VFX Supervisor)
23) Park Jin-ho (Digital Intermediate)
24) 김한민 (Executive Producer)
25) Kim Ju-kyung (Executive Producer)
26) Lee Na-ra (Producer)
27) Park Jun-yeol (Line Producer)
28) Yoon Se-yeon (Line Producer)
29) Kim Gwan-seob (Grip)
30) Seo Gyu-seok (Assistant Director)
31) Lee Woong-kyu (Assistant Director)
32) Kim Jun-su (Assistant Director)
Ko'proq o'qish >
t