Robot qiz / Sun'iy intellekt AI / Mashinadan / Ex Machina uzbek tilida

Yuklab olish
Robot qiz / Sun'iy intellekt AI / Mashinadan / Ex Machina
  • Kino nomi: Robot qiz / Sun'iy intellekt AI / Mashinadan / Ex Machina
  • Joylandi: 10.05.2024
  • Sifat: FullHD
  • Yil: 2015
  • Davomiyligi: 1 soat. 48 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Drama , Fantaziya , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Robot qiz / Sun'iy intellekt AI / Mashinadan / Ex Machina Uzbek tilida O'zbekcha 2014 tarjima kino Full HD skachat - Yigitni yuqori texnologiyali ishlanmalarda boylik orttirgan milliarder ishga oladi. Yangi xodimning vazifasi tsivilizatsiyadan uzilgan uyda bir hafta bo‘lib, sun’iy intellektga ega ayol robotni sinovdan o‘tkazishdan iborat.

Молодого человека нанимает миллиардер, сделавший состояние на высокотехнологичных разработках. Задача нового сотрудника — провести неделю в отрезанном от цивилизации доме, тестируя женщину-робота с искусственным интеллектом.


Roles of actors:
1) Domhnall Gleeson (Caleb Smith)
2) Alicia Vikander (Ava)
3) Oscar Isaac (Nathan Bateman)
4) Sonoya Mizuno (Kyoko)
5) Corey Johnson (Jay)
6) Claire Selby (Lily)
7) Symara A. Templeman (Jasmine)
8) Gana Bayarsaikhan (Jade)
9) Tiffany Pisani (Katya)
10) Elina Alminas (Amber)
11) Chelsea Li (Office Girl (uncredited))
12) Dan Pappaspanos (Office Worker (uncredited))


People who worked on the film:
1) Alex Garland (Writer)
2) Alex Garland (Director)
3) Allon Reich (Producer)
4) Andrew Macdonald (Producer)
5) Mark Day (Editor)
6) Ben Salisbury (Original Music Composer)
7) Rob Hardy (Director of Photography)
8) Geoff Barrow (Original Music Composer)
9) Mark Digby (Production Design)
10) Sammy Sheldon (Costume Design)
11) Joanne Smith (Associate Producer)
12) Eli Bush (Executive Producer)
13) Jason Sack (Associate Producer)
14) Scott Rudin (Executive Producer)
15) Caroline Levy (Line Producer)
16) Tessa Ross (Executive Producer)
17) Nicolas Hernandez (CG Supervisor)
18) Stuart Howell (Second Unit Cinematographer)
19) Francine Maisler (Casting)
20) Andrew Whitehurst (Visual Effects Supervisor)
21) Tom Cairns (Digital Intermediate)
22) San Davey (Script Supervisor)
23) Sarah Clark (Unit Publicist)
24) Peter Burgis (Foley)
25) Rob Mayor (Animatronic and Prosthetic Effects)
26) Steve Street (VFX Supervisor)
27) Collette Nunes (Visual Effects Editor)
28) Nicole Young (Costume Supervisor)
29) Ray Marston (Wigmaker)
30) Ketan Waikar (Assistant Art Director)
31) Ian Tapp (Sound Re-Recording Mixer)
32) John Lockwood (Visual Effects Supervisor)
33) Benjamin Carlson (VFX Production Coordinator)
34) Tim Field (Visual Effects Producer)
35) Xinyi Puah (Visual Effects Editor)
36) Sara Bennett (Visual Effects Supervisor)
37) Stuart Nelhams (Visual Effects Editor)
38) François Kamffer (Digital Intermediate)
39) Steve Owen (Digital Intermediate)
40) Hermione Byrt (First Assistant Editor)
41) Katrina Mackay (Art Direction)
42) Aimee Spinks (Still Photographer)
43) Glenn Freemantle (Sound Designer)
44) Fay McConkey (Visual Effects Producer)
45) Sian Grigg (Makeup Department Head)
46) Michelle Day (Set Decoration)
47) Andy Bennett (Stunt Coordinator)
48) Yann McCullough (Music Editor)
49) Nicolas Becker (Foley)
50) Todd Kleparski (Digital Intermediate)
51) Niv Adiri (Sound Re-Recording Mixer)
52) Glenn Freemantle (Supervising Sound Editor)
53) Jeremy Braben (Helicopter Camera)
54) Tim Drewett (Digital Intermediate)
55) Jamie Welsh (Digital Intermediate)
56) Neill Gorton (Animatronic and Prosthetic Effects)
57) Denis Schnegg (Supervising Art Director)
58) Paul Norris (2D Supervisor)
59) Mark Williams Ardington (CG Supervisor)
60) Dr Adam Rutherford (Thanks)
61) Nick Freemantle (Assistant Sound Editor)
62) Melissa Kostenbauder (Casting Associate)
63) Sandra Butterworth (Dialect Coach)
64) Jarle Hoel (Driver)
65) Jennie Paddon (First Assistant Camera)
66) Lee Walters (Gaffer)
67) Andrew Tapper (Graphic Designer)
68) Vivien Kenny (Production Assistant)
69) Rupert Coulson (Scoring Mixer)
70) Tonje S. Rolland (Second Assistant Director)
71) Michael Rivera (ADR Recordist)
72) Mike Tehrani (ADR Recordist)
73) Joe Linfield (Dressing Prop)
74) Jonas F. Christiansen (Driver)
75) Sally Low (First Assistant Camera)
76) Per Henry Borch (Location Manager)
77) Jerry Crozier-Cole (Musician)
78) Danny McGee (Electrician)
79) Matthew Parsons (Scenic Artist)
80) Danny Freemantle (Sound Effects Editor)
81) Tolga Ari (VFX Artist)
82) Kimberley Dunne (VFX Artist)
83) Mariangela Suma (Visual Effects Coordinator)
84) Richard Durant (Conceptual Design)
85) Dave Wells (Best Boy Grip)
86) Simon Purdy (Electrician)
87) Clare Holland (Scenic Artist)
88) Matt Curtis (Title Designer)
89) Richard von Løwensprung (Driver)
90) Luka Leskovšek (Compositor)
91) Ricardo Ferreira (Digital Compositor)
92) Kate Porter (Compositing Lead)
93) Francisco Palomares Pozas (Compositing Lead)
94) Neil Roche (Rigging Supervisor)
95) Gia Milinovich (Thanks)
96) Andrew O'Hagan (Thanks)
97) Nick Heckstall-Smith (First Assistant Director)
98) Heather Phillips (Stunts)
99) Asa Shoul (Digital Colorist)
100) Michael Ranalletta (Compositing Lead)
101) Owen McGonigle (VFX Artist)
102) Bobby Johanson (ADR Mixer)
103) Lauren Doss (Art Department Assistant)
104) Tim Orlik (Assistant Accountant)
105) Tom Storey (Camera Trainee)
106) Kathy Driscoll-Mohler (Casting Associate)
107) Dan Crandon (Construction Manager)
108) Jill McCullough (Dialect Coach)
109) Glen Gathard (Foley Mixer)
110) Alex Gladstone (Location Manager)
111) Joby Burgess (Musician)
112) Rebecca Cronshey (Producer's Assistant)
113) Gayle Dickie (Third Assistant Director)
114) Henning Glabbart (Digital Compositor)
115) Will Lucas (Visual Effects)
116) Peter Gleaves (ADR Mixer)
117) Stephane Malenfant (Boom Operator)
118) Dan Marsden (Carpenter)
119) Paul Rigby (Carpenter)
120) Ross Busby (Lighting Technician)
121) Saba Kia (Location Assistant)
122) Francesco Cosatti (Digital Compositor)
123) Finella Fan (VFX Artist)
124) Duncan Kinnaird (VFX Artist)
125) Richard Diver (Visual Effects Editor)
126) Nick Drew (Executive Visual Effects Producer)
127) Erline O'Donovan-Clarke (Assistant Editor)
128) Simon Ashdown (Sound Editor)
129) Philip Lobban (Location Scout)
130) Agnes Meath Baker (Producer's Assistant)
131) Rory Johnston (Production Assistant)
132) Gustav Hoegen (Props)
133) Philip O'Connell (Props)
134) Andrea Bond (Scenic Artist)
135) Simon Hutchings (Scenic Artist)
136) Tim Morris (Second Assistant Camera)
137) Vasco Cerqueira (Compositor)
138) Clement Gharini (Digital Compositor)
139) Charlotte Merrill (Digital Compositor)
140) Eleanor Sutton (Compositing Lead)
141) Gretel Ng (Visual Effects Coordinator)
142) George Ausburger (Carpenter)
143) Tom Symes (Carpenter)
144) Kouji Tajima (Concept Artist)
145) Joe Vassallo (Scenic Artist)
146) Ben Barker (Sound Designer)
147) Keith Weir (Storyboard Artist)
148) Stuart Farley (CG Supervisor)
149) Michelle Kuginis (Visual Effects Coordinator)
150) Darcie Tang (Visual Effects Producer)
151) Kazuo Ishiguro (Thanks)
152) Merete Svarstad (Driver)
153) Daniel Budd (First Assistant Accountant)
154) Tom Stansfield (Grip)
155) Samantha Black (Production Coordinator)
156) Sara Desmond (Unit Production Manager)
157) Sauyan Wong (I/O Manager)
158) Sarah Iduwe (Digital Compositor)
159) Walter Donohue (Thanks)
160) Steve Patterson (Carpenter)
161) Jessica Sinclair (Concept Artist)
162) Sean Board (Dressing Prop)
163) Chris Dudley (Driver)
164) Peter Hanson (Foley Editor)
165) Tiffany M. Carpenter (Graphic Designer)
166) Gareth Parry (Online Editor)
167) Pablo Verdejo (Stunts)
168) Alex James Macieira (Matchmove Supervisor)
169) Varun Hadkar (Visual Effects)
170) Joe Tarrant (VFX Artist)
171) Andrea Fishburn (Camera Trainee)
172) Martin Rootes (Dressing Prop)
173) Sam Phillips (Key Grip)
174) Rolf Martens (Sound Mix Technician)
175) Nuala Alen-Buckley (Production Accountant)
176) Mitch Low (Production Sound Mixer)
177) David Gray (Standby Rigger)
178) Sukumaran Lalithambika Vijin (Compositor)
179) Thomas R. Steiner (Digital Compositor)
180) Matthew Salisbury (Matchmove Supervisor)
181) Alistair Darby (VFX Artist)
182) Chris Ritvo (VFX Artist)
183) Jarle Tangen (Line Producer)
184) Arthur Pita (Choreographer)
185) Jason Htay (Carpenter)
186) Ray Kenny (Second Assistant Director)
187) Adam McGrady (Video Assist Operator)
188) Pål Tangen (Catering)
189) Kate Walling (Costume Assistant)
190) Charlotte Rogers (Makeup Artist)
191) David Jones (VFX Artist)
192) Nigel Kirk (Scenic Artist)
193) Neil Alford (Compositor)
194) Simon Gustafsson (Concept Artist)
195) Adam Broderick (Digital Compositor)
196) Alexis Lemonis (VFX Artist)
197) Seb Palmer (Carpenter)
198) Clare St. John (Post Production Supervisor)
199) Darren Howton (Electrician)
200) Iyi Tubi (Compositor)
201) James Moxon (Digital Compositor)
202) Chris Menges (Thanks)
203) Oliver Cubbage (Concept Artist)
204) Matthew Kerly (Draughtsman)
205) Ian Cooper (Dressing Prop)
206) Stephen McClure (Modeling)
207) Tor Arne Øvrebø (Production Manager)
208) Richard Stay (Compositor)
209) Izzy Field (Data Wrangler)
210) Gabriele Filippelli (Digital Compositor)
211) Alex Smith (Digital Supervisor)
212) Pasquale Riefoli (Pipeline Technical Director)
213) Martin Bohm (VFX Artist)
214) James Guy (VFX Artist)
215) Laura Savage (Art Department Assistant)
216) Andrew Nolan (Electrician)
217) Emma Field-Rayner (Property Buyer)
218) Bruce Gordon (Sculptor)
219) Steve Muangman (Compositing Supervisor)
220) Camille Paleni (Compositor)
221) Helga Victoria (Lighting Artist)
222) Eliot Speed (Visual Effects)
223) Jonathan Webber (VFX Artist)
224) Tina Richardson (Visual Effects Editor)
225) Gillian Dodders (Dialogue Editor)
226) Nick Thomas (Property Master)
227) Gillian Dodders (ADR Editor)
228) Russell Darling (Visual Effects)
229) Jay Patel (Digital Imaging Technician)
Ko'proq o'qish >
t