Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Katta qadam 1
  • Joylandi: 05.10.2023
  • Sifat: HD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Katta qadam 1 Uzbek tilida O'zbekcha 2004 tarjima kino Full HD skachat - 1973 yilda xuddi shu nomdagi rasmning remeyki haqiqiy voqealarga asoslangan. Armiyadan bo'shatilgandan so'ng, Kris Von cheksiz dashtlar orasida yo'qolgan ona shahriga qaytadi. Oilaviy biznesni davom ettirish, turmush qurish va tinch hayot kechirishni orzu qilgan Kris bu erda yana "jang qilish"kerakligini bilmaydi. Sokin shahar zo'ravonlik va giyohvand moddalar savdosi gullab-yashnagan, oilaviy arra zavodi noqonuniy ravishda sotilgan va uning sevgilisi kazinoda striptizchi bo'lib ishlagan, uning ochilishi bu dahshatli o'zgarishlarga sabab bo'lgan. Yomonliklar yo'q qilinmaguncha, avvalgi orzular amalga oshmasligini ko'rib, Kris o'zining armiya aloqalaridan foydalanib, o'zi uchun sherif lavozimiga erishadi. Bir oz kuchga ega bo'lgan va sobiq maxsus kuchlarning barcha ko'nikmalarini qo'llashga tayyorgarlik ko'rayotgan Kris bu ishga kirishadi...
Римейк одноименной картины 1973 г. Основан на реальных событиях. После увольнения из армии Крис Вон возвращается в родной городок, затерянный среди бесконечных прерий. Мечтая продолжить семейное дело, жениться и вести спокойную жизнь, Крис не подозревает, что здесь ему снова придется "воевать". Тихий городишко превратился в гнездо порока, где процветает насилие и наркоторговля, семейная лесопилка незаконно продана, а его возлюбленная работает стриптизершей в казино, открытие которого и явилось причиной всех этих ужасных перемен. Видя, что прежним мечтаниям не осуществиться до тех пор, пока зло не будет искоренено, Крис, используя свои армейские связи, добивается для себя должности шерифа. Имея некоторую власть и готовясь применять все навыки бывшего спецназовца, Крис берется за дело...

Roles of actors:
1) Dwayne Johnson (Chris Vaughn)
2) Johnny Knoxville (Ray Templeton)
3) Neal McDonough (Jay Hamilton)
4) Kristen Wilson (Michelle Vaughn)
5) Ashley Scott (Deni)
6) Khleo Thomas (Pete Vaughn)
7) John Beasley (Chris Vaughn Sr.)
8) Barbara Tarbuck (Connie Vaughn)
9) Michael Bowen (Sheriff Stan Watkins)
10) Kevin Durand (Booth)
11) Andrew Tarbet (Jimmy)
12) Patrick Gallagher (Keith)
13) John Stewart (Rusty)
14) Eric Breker (Deputy Ralston)
15) Ryan Robbins (Travis)
16) Michael Adamthwaite (Burke)
17) Darcy Laurie (Smittie)
18) Fred Keating (Doctor)
19) Ben Cardinal (Michele's Partner)
20) Kett Turton (Kenner)
21) Terence Kelly (Judge L. Powell)
22) Tom Scholte (Merle Crowe)
23) Mark Houghton (County Prosecutor)
24) James Ashcroft (Bailiff)
25) Eric Keenleyside (Dan Stadler)
26) Aaron Douglas (Casino Stickman)
27) Michael Soltis (Casino Maintenance Worker)
28) April Telek (Casino Waitress)
29) Sandra Steier (Addict Mother)
30) Ben Cotton (Drug Dealer)
31) Cobie Smulders (Exotic Beauty)
32) Chelsie Amber McEachnie (Lap Dancer)
33) Kaja Gjesdal (Lap Dancer)
34) Melody Cherpaw (Lap Dancer)
35) Alana Drozduke (Casino Trashy Woman)
36) Sandra Higueras (Casino Trashy Woman)
37) Ty Olsson (Deputy)
38) Ana Mirkovic (Blackjack Dealer)
39) David Purvis (Ray's AA Sponsor)
40) Beverley Elliott (Nurse)
41) Rita Edwards (Wet T-Shirt Girl)
42) Sarah Smith (Wet T-Shirt Girl)
43) Douglas Sheridan (Boxman)
44) Katina Robillard (Dollar Bill Girl)
45) Jacqueline Stewart (Girl on Platform)


People who worked on the film:
1) Graeme Revell (Original Music Composer)
2) Jeff Dawn (Makeup Department Head)
3) Sarah Halley Finn (Casting)
4) Brian Koppelman (Screenplay)
5) David Levien (Screenplay)
6) Heike Brandstatter (Local Casting)
7) Coreen Mayrs (Local Casting)
8) Jeff Habberstad (Stunt Coordinator)
9) Jeff Habberstad (Second Unit Director)
10) Gilbert B. Combs (Stunts)
11) George Bowers (Editor)
12) Lucas Foster (Producer)
13) Channing Gibson (Screenplay)
14) Paul Schiff (Producer)
15) Randi Hiller (Casting)
16) David Franco (Second Unit Director of Photography)
17) Ashok Amritraj (Producer)
18) Glen MacPherson (Director of Photography)
19) Roxanne Methot (Art Direction)
20) David Hoberman (Producer)
21) Louise Roper (Set Decoration)
22) Ken Kirzinger (Stunts)
23) Gersha Phillips (Costume Designer)
24) Charles Crossin (Second Assistant Director)
25) Jim Burke (Producer)
26) Justin Bergler (Second Assistant "A" Camera)
27) Vince McMahon (Executive Producer)
28) David Klass (Screenplay)
29) Krista Bell (Stunts)
30) Mike Dopud (Stunts)
31) Keith Samples (Executive Producer)
32) Kevin Bray (Director)
33) Robert Ivison (Editor)
34) Tanoai Reed (Stunt Double)
35) John Wardlow (Stunts)
36) Bill Bannerman (Unit Production Manager)
37) Bill Bannerman (Co-Producer)
38) Gerald Paetz (Stunts)
39) Mort Briskin (Original Film Writer)
40) Darryl Scheelar (Stunts)
41) Gary Gegan (Sound Re-Recording Mixer)
42) Julian Chojnacki (Steadicam Operator)
43) Julian Chojnacki ("A" Camera Operator)
44) Brad Kelly (Stunts)
45) Jason Calder (Stunts)
46) Mike Crestejo (Stunt Coordinator)
47) Scott J. Ateah (Stunts)
48) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
49) Brent Thomas (Production Design)
50) Rick Pearce (Stunts)
51) Dean Lockwood (Special Effects Coordinator)
52) Doug Chapman (Stunts)
53) John Roesch (Foley Artist)
54) Benjamin Easterday (Stand In)
55) Vladimir Stefoff (Unit Production Manager)
56) Glenn Ennis (Stunts)
57) Owen Walstrom (Stunts)
58) Vince Crestejo (Stunts)
59) Shawn Stewart (Stunts)
60) Ryan Ennis (Stunts)
61) Paul Mitchnick ("B" Camera Operator)
62) Richard King (Sound Designer)
63) Richard King (Supervising Sound Editor)
64) Michael Magill (Dialogue Editor)
65) Matthew Iadarola (Sound Re-Recording Mixer)
66) Hamilton Sterling (Sound Effects Editor)
67) Michael W. Mitchell (Sound Effects Editor)
68) Joshua D. Comen (Visual Effects Producer)
69) George Macri (Visual Effects Producer)
70) Ray McIntyre Jr. (Visual Effects Supervisor)
71) Alyson Dee Moore (Foley Artist)
72) Ashley Revell (Music Editor)
73) Steven McMichael (Stunts)
74) Brent Brooks (Music Editor)
75) Carolyn Tapp (ADR Recordist)
76) Rachel Solow (Hairstylist)
77) Nicola Irwin (Set Designer)
78) Pearl Louie (Key Makeup Artist)
79) Michele Perrone (ADR Editor)
80) Andrew Bock (Assistant Sound Editor)
81) Linda Yeaney (First Assistant Sound Editor)
82) Julie McHaffie (Key Hair Stylist)
83) Mary Jo Lang (Foley Mixer)
84) Jon-Michael Preece (Script Supervisor)
85) Chris Navarro (ADR Recordist)
86) G. Marq Roswell (Music Supervisor)
87) Bob Akester (Still Photographer)
88) Linda Folk (ADR Supervisor)
89) Christopher Flick (Foley Supervisor)
90) Michael A. Morongell (Mixing Engineer)
91) Suzanne Lore (Unit Production Manager)
92) Courtney Gross (Casting Associate)
93) Errin Lally (Casting Coordinator)
94) Patrick Stepien (First Assistant "A" Camera)
95) Chris Sayour (Stunts)
96) Len Morganti (Storyboard Artist)
97) Mark Aisbett (Stunts)
98) John Sampson (Stunts)
99) Trevor Holbrook (First Assistant "B" Camera)
100) Shawn Beaton (Stunts)
101) Kevin Hall ("B" Camera Operator)
102) Tara R. Hinecker (Costumer)
103) Marcienne Friesland (Associate Producer)
104) Kendra Shay Clark (Casting Assistant)
105) Sara LaCava (Casting Assistant)
106) Christina Bulbrook (Production Coordinator)
107) Daryl Berg (Music Consultant)
108) Dave Roman (First Assistant "B" Camera)
109) Mick MacKay (Second Unit First Assistant Director)
110) Scott Morgan (Foley Recordist)
111) Paul Millspaugh (First Assistant Editor)
112) Michael Adkisson (Digital Compositor)
113) Carolyn Anderson (Stunts)
114) Greg Fox ("B" Camera Operator)
115) Carolyn Cameron (Assistant Costume Designer)
116) Eric Gotthelf (ADR Mixer)
117) David McLeod (First Assistant Director)
118) Sharon Simms (Stunts)
119) Eric Thompson (ADR Mixer)
120) Morgan McLachlan (Second Assistant "A" Camera)
121) David Soo (Stunt Coordinator)
122) James Forsyth (Extras Casting)
123) Robert Pratt (Storyboard Artist)
124) Ashley Bell (Assistant Director Trainee)
125) Claire Webb (Stunts)
126) Warren Hanna (Second Assistant Director)
127) David M. Morizot (Stunt Coordinator)
128) John Katovsich (Music Consultant)
129) Mark Fielding (Stunts)
130) Gerald Wong (Stunts)
131) Yvette Jackson (Stunts)
132) Rick Moore (Stunts)
133) Adam Parboosingh (Assistant Art Director)
134) Ryan Schroeder (Stunts)
135) Lars Ekstrom (Production Sound Mixer)
136) Megan Basaraba (Third Assistant Director)
137) Sean Cannon (Stunts)
138) Neil Jones (Stunts)
139) Garth Longmore (Second Assistant "B" Camera)
140) Jenny Madsen (Camera Loader)
141) Sean Watson (Third Assistant Director)
142) Matt Dubin (Sound Recordist)
143) Mike Gardner (Boom Operator)
144) Adam Swart (Music Coordinator)
145) Tim Scanlin (Music Consultant)
146) Tanya Nordhoff (Assistant Set Decoration)
147) Lindsay Burke (On Set Dresser)
148) Amrit (Set Designer)
149) Jodi Reavley (Assistant Production Coordinator)
150) Daniel Henshaw (First Assistant "A" Camera)
151) Dwight Durham (Second Assistant "B" Camera)
152) Fred Masselink (Digital Compositor)
Ko'proq o'qish >