Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Sereniti missiyasi
  • Joylandi: 04.12.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Sereniti missiyasi - Kosmik dengiz va Galaktik fuqarolar urushi faxriysi Malkolm "Mal" Reynolds endi faqat transport kemasining kapitani. Ular bortga yo'lovchilarni - yosh shifokor va uning telepatik qobiliyatga ega g'alati singlisini olib ketishganida, u ham, uning o'rtoqlari ham qanday voqeaga kirishishlarini bilishmagan. Bir vaqtning o'zida bir nechta kuchli dushmanlardan - totalitar Umumjahon ittifoqining harbiy kuchlaridan va O'roqchilarning dahshatli kanniballaridan qochib, kema ekipaji Serenity bortida qanday tahdid yashiringanini ham bilmas edi.

Космический «морской волк» и ветеран Гражданской Галактической войны Малькольм «Мэл» Рейнольдс – теперь всего лишь капитан транспортного корабля. Когда они взяли на борт пассажиров – молодого доктора и его странную сестру с телепатическими способностями, ни он, ни его товарищи не предполагали, в какую историю ввяжутся. Спасаясь сразу от нескольких могущественных врагов – и от военных сил тоталитарного Вселенского Альянса, и от ужасных каннибалов Жнецов, команда корабля даже не догадывалась, какая угроза скрывается на борту «Серенити».

Roles of actors:
1) Nathan Fillion (Malcolm "Mal" Reynolds)
2) Summer Glau (River Tam)
3) Gina Torres (Zoë Alleyne Washburne)
4) Alan Tudyk (Hoban "Wash" Washburne)
5) Morena Baccarin (Inara Serra)
6) Adam Baldwin (Jayne Cobb)
7) Jewel Staite (Kaywinnet Lee "Kaylee" Frye)
8) Sean Maher (Simon Tam)
9) Ron Glass (Shepherd Derrial Book)
10) Chiwetel Ejiofor (The Operative)
11) David Krumholtz (Mr. Universe)
12) Michael Hitchcock (Dr. Mathias)
13) Sarah Paulson (Dr. Caron)
14) Yan Feldman (Mingojerry "Mingo" Rample)
15) Rafael Feldman (Fantastic "Fanty" Rample)
16) Nectar Rose (Lenore)
17) Tamara Taylor (Teacher)
18) Glenn Howerton (Lilac Young Tough)
19) Hunter Ansley Wryn (Young River Tam)
20) Logan O'Brien (Boy Student)
21) Erik Erotas (Boy Student)
22) Demetra Raven (Girl Student)
23) Marley McClean (Girl Student)
24) Jessica Huang (Girl Student)
25) Scott Kinworthy (Ensign)
26) Erik Weiner (Helmsman)
27) Conor O'Brien (Lab Technician)
28) Peter James Smith (Lab Technician)
29) Weston Nathanson (Trade Agent)
30) Carrie 'CeCe' Cline (Young Female Intern)
31) Chuck O'Neil (Vault Guard)
32) Amy Wieczorek (Lilac Mom)
33) Tristan Jarred (Lilac Son)
34) Elaine Mani Lee (Fan Dancer)
35) Terrence Hardy Jr. (Mining Camp Boy)
37) Ryan Tasz (Black Room Soldier)
38) Colin Patrick Lynch (Black Room Soldier)
39) Terrell Tilford (News Anchor)
40) Joshua Michael Kwiat (Slovenly Beaumonde Man)
41) Antonio Rufino (Bartender (uncredited))
42) Linda Wang (Chinese Snake Dancer (uncredited))
43) Rick Williamson (Bar Guy (uncredited))
44) Neil Patrick Harris (Screaming Reaver (uncredited))
45) Matt McColm (Lab Security (uncredited))
46) Marcus Young (Bar Security (uncredited))
47) Dennis Keiffer (Bar Guy (uncredited))


People who worked on the film:
1) Jack Green (Director of Photography)
2) David Newman (Original Music Composer)
3) David Newman (Conductor)
4) David V. Lester (Executive Producer)
5) David V. Lester (Unit Production Manager)
6) Christopher Allen Nelson (Key Makeup Artist)
7) Barry Mendel (Producer)
8) Hank Amos (Stunts)
9) Chad Stahelski (Stunt Coordinator)
10) David Leitch (Stunts)
11) Jeff Carson (Music Editor)
12) Alisa Tager (Executive Producer)
13) Joss Whedon (Director)
14) Joss Whedon (Author)
15) Joss Whedon (Writer)
16) Ruth E. Carter (Costume Design)
17) Ron Bartlett (Sound Re-Recording Mixer)
18) Kevin Kavanaugh (Assistant Art Director)
19) Daniel Sudick (Special Effects Coordinator)
20) Barry Chusid (Production Design)
21) Daniel T. Dorrance (Art Direction)
22) Larry Dias (Set Decoration)
23) Chris Palermo (Stunt Driver)
24) Gerald Sullivan (Assistant Art Director)
25) Raymond Stella (Second Unit Director of Photography)
26) Louis Farah (Set Medic)
27) Fumi Mashimo (Animation Supervisor)
28) Catherine Sudolcan (Visual Effects Producer)
29) Art Rochester (Sound Mixer)
30) Mark Emery Moore (Steadicam Operator)
31) Anya Colloff (Casting)
32) Amy McIntyre Britt (Casting)
33) Christopher Buchanan (Executive Producer)
34) P. Scott Bailey (Leadman)
35) Rick Canelli (ADR Recordist)
36) Helen Wilson (Props)
37) J.J. Perry (Stunt Double)
38) Kelly Berry (Set Decoration Buyer)
39) Jeff Imada (Stunts)
40) John Meier (Stunts)
41) Tim Trella (Stunts)
42) Eric Flickinger (Sound Recordist)
43) David A. Whittaker (Sound Effects Editor)
44) Camille Calvet (Makeup Department Head)
45) Tom Bellfort (Supervising Sound Editor)
46) Anthony Harris (Digital Color Timer)
47) Sari Knight (Casting Associate)
48) Heather Green (Second Assistant Camera)
49) Lisa Lassek (Editor)
50) Kerry Ann Carmean (Sound Effects Editor)
51) Ben Wilkins (Sound Effects Editor)
52) Samuel Le (Stunts)
53) Harald Belker (Production Illustrator)
54) John Roesch (Foley)
55) Steve Upton (Stunts)
56) Tim Rigby (Stunts)
57) Bill Schultz (Digital Intermediate)
58) David Hugghins (Stunts)
59) Rich Sickler (First Assistant Director)
60) Emile Edwin Smith (CG Supervisor)
61) Clay Donahue Fontenot (Stunts)
62) Jim Johnson (Set Decoration)
63) Blake Perkinson (Key Set Production Assistant)
64) Dana Kay Hart (Costume Supervisor)
65) Brad Einhorn (Property Master)
66) Michael Magill (Dialogue Editor)
67) Mark Colicci (Assistant Camera)
68) Gwendolyn Yates Whittle (Dialogue Editor)
69) Karen Vassar Triest (Sound Effects Editor)
70) Les Hunter (Visual Effects Producer)
71) Lauren Ross (Location Manager)
72) Mick Cukurs (Set Designer)
73) Lisa Goldberg (Visual Effects Producer)
74) Rpin Suwannath (Pre-Visualization Supervisor)
75) Ryck Schmidt (Ager/Dyer)
76) Alyson Dee Moore (Foley Artist)
77) Shaun O'Dell (Second Unit Director)
78) Walter Volpatto (Digital Intermediate)
79) Aidan Stanford (Color Timer)
80) Steve Constancio (Costumer)
81) John K. Stirber (Special Effects Supervisor)
82) Monica Haynes (Key Costumer)
83) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
84) Robert A. Blackburn (Construction Coordinator)
85) Paul Murphey (Video Assist Operator)
86) Daniel Dirks (Key Costumer)
87) Stephanie Flack (ADR Editor)
88) Sidney Ray Baldwin (Still Photographer)
89) Rob Harris (Unit Publicist)
90) Gary Nolin (Visual Effects Producer)
91) Hector C. Gika (Sound Effects Editor)
92) Geoffrey G. Rubay (Supervising Sound Editor)
93) Richard Malzahn (Visual Effects Supervisor)
94) Jennifer Bell (Hairstylist)
95) Carla S. Nemec (Art Department Coordinator)
96) Patti Gannon (Compositing Supervisor)
97) Lisa D. DiSanto (Art Department Coordinator)
98) Pedro Barquin (Greensman)
99) Jill Rosenblatt (First Assistant Accountant)
100) John Nicolard (Digital Intermediate)
101) Karl Herbst (Digital Effects Supervisor)
102) Juliette Yager (Visual Effects Producer)
103) Chris Anderson (Visual Effects Coordinator)
104) Andrew Bock (Assistant Sound Editor)
105) Loni Peristere (Visual Effects Supervisor)
106) Peter N. Green (First Assistant Camera)
107) Vickie Mynes (Hairstylist)
108) Michael Lloyd (Matte Painter)
109) Randy Goux (Visual Effects Supervisor)
110) Gary Hebert (Title Designer)
111) Richard Patterson (Digital Supervisor)
112) Mary Jo Lang (Foley Mixer)
113) Mark Bialuski (Propmaker)
114) Jacqueline Cooper (VFX Artist)
115) Mary E. Manning (3D Artist)
116) Steven A. Guerrero (Grip)
117) George Lozano Jr. (Best Boy Electric)
118) Norman Ludwin (Musician)
119) Casey Pieretti (Stunts)
120) Regina McKee Redwing (Utility Stunts)
121) Henry Kingi Jr. (Stunts)
122) Margie Kaklamanos (Makeup Artist)
123) Mark Smith (Sound Re-Recording Mixer)
124) Ron Pipes (Makeup Artist)
125) Eric Withee (Visual Effects Coordinator)
126) Christopher Flick (Foley Supervisor)
127) Dan Muscarella (Color Timer)
128) Justin Van Fleet (Rigging Grip)
129) Jordanna Fineberg (Assistant Costume Designer)
130) Susie Brubaker (Visual Effects Coordinator)
131) Catherine Chase (First Assistant Editor)
132) Thomas Elder-Groebe (Visual Effects Coordinator)
133) L. Patrick McCormack (Visual Effects)
134) Jaremy Aiello (Sculptor)
135) Jarik Van Sluijs (Creative Director)
136) Timothy P. Salmon (Boom Operator)
137) John Daro (Digital Intermediate Editor)
138) Dan DeLeeuw (Visual Effects Supervisor)
139) Mary Sunshine (Production Accountant)
140) Ray Harvie (Storyboard Artist)
141) Virginia Landis Albertson (Post Production Supervisor)
142) Gregory Jamrok (Orchestrator)
143) Scott Stoddard (Makeup Supervisor)
144) Sean Flanigan (Key Hair Stylist)
145) Karen Iverson (Makeup Artist)
146) Andrew Shulkind (Camera Operator)
147) Rex Anson Rhorer (Rigging Grip)
148) Jack Carpenter (Driver)
149) Joey Genitempo (Set Painter)
150) Ron Petruccione (Special Effects)
151) Judy Cook (Extras Casting Assistant)
152) Jeffrey A. Johnson (Best Boy Grip)
153) Lou Kleinman (Dialogue Editor)
154) Chris Pavlu (Electrician)
155) Craig S. Jaeger (Foley Editor)
156) David Williams (Dialogue Editor)
157) Collin Fowler (Visual Effects Coordinator)
158) Courtney J. Andersen (Set Dressing Artist)
159) Mo Henry (Negative Cutter)
160) Gail Carroll-Coe (Boom Operator)
161) James M. Cox (Rigging Gaffer)
162) Jerry C. Deats (Key Grip)
163) Julia Gombert (Textile Artist)
164) Lynda Wu (Camera Loader)
165) John Cannon (First Assistant Sound Editor)
166) James Lee Kroning (Assistant Property Master)
167) Ryan Green (Camera Operator)
168) Christina Rollo (Production Coordinator)
169) Karin Silvestri (Stunt Double)
170) Tony Olivieri (First Assistant Camera)
171) Patrick D. Hurd (Visual Effects Coordinator)
172) Scott Wesley Ross (Assistant Editor)
173) Jesse Jaraczewski (Best Boy Electric)
174) Scott Morgan (Foley Recordist)
175) Stephanie Pollard (Visual Effects Coordinator)
176) Donald R. Casella (Transportation Coordinator)
177) Shawn Albro (Painter)
178) Josh Margolies (Visual Effects Editor)
179) Carrie Levin (Casting Assistant)
180) Gary Tandrow (Chief Lighting Technician)
181) Achint Bansal (Digital Compositor)
182) Sophia Lansky (Dialect Coach)
183) Sean Devine (Dolly Grip)
184) Marcus Stokes (Sequence Supervisor)
185) Eric Gotthelf (ADR Mixer)
186) Tyler Vogt (Stunts)
187) Patrick J. Barry (Assistant Editor)
188) Mary Kay Morse (Key Makeup Artist)
189) Garrett Immel (Key Makeup Artist)
190) Tina Hoffman (Makeup Artist)
191) Bud Myrick (Digital Effects Supervisor)
192) James Turek (Visual Effects Coordinator)
193) Steve Pimental (Visual Effects Coordinator)
194) J.P. "Brendan" Bernardo (Visual Effects Editor)
195) Brad Boyer (Dolly Grip)
196) John Davies (Electrician)
197) Jason Young (Electrician)
198) Greg Karamov (Key Grip)
199) Robert Dudley (Key Rigging Grip)
200) Minh Bahnsen (Rigging Grip)
201) Jain Sekuler (Script Supervisor)
202) Thomas Terry (Pilot)
203) Greg Curry (Colorist)
204) David Hickey (Payroll Accountant)
205) Maria Battle Campbell (Second Second Assistant Director)
206) Chuck Eskridge (Standby Painter)
207) Scott Burrows (Compositor)
208) Justin Ball (Systems Administrators & Support)
209) John Peter Bernardo (Visual Effects Editor)
210) James Dornoff (Editorial Production Assistant)
211) Eric Compton (Transportation Captain)
212) Mary King (Craft Service)
213) James Maull (Post Production Accountant)
214) Sage Asteak (Set Production Assistant)
215) Elizabeth Cameron (Stand In)
216) Matt Codd (Concept Artist)
217) Sasha Adkinson (Extras Casting)
218) Trey Shaffer (Graphic Designer)
219) Michael Hugghins (Stunts)
220) Roy Augenstein (Special Effects Technician)
221) Scott Cosgrove (Stunts)
222) Amanda Crockett (Art Department Production Assistant)
223) Mollie Stallman (Key Production Assistant)
224) Ming Qiu (Stunts)
225) Jennifer Clark (Second Assistant Accountant)
226) Pilar Harlow (Contact Lens Technician)
227) Robert Miller (Costume Illustrator)
228) Chad Koch (Set Decorating Coordinator)
229) Mark Asaro (Assistant Production Coordinator)
230) Melissa Huerta (Intern)
231) Adam Balentine (Production Assistant)
232) Julia M. Sauder (Production Secretary)
233) Sonja Munsterman (Stunts)
234) Yuri Hinson (Stunts)
Ko'proq o'qish >